Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 Indigo - 06. Jan 2008 kl. 18:50 *  IP
Spørsmål til AR. Konkurranse fra PGA touren?

Hvor stor interesse vil det være for en enkel konkurranse fra PGA touren?

Eventuell atart neste ukes Sony Open.

Plukk 2 mann for hver uke. Har man Tiger må den andre man velger være utenfor topp 30 på pengelisten.

Vinner: 5 poeng
Topp 10: 1 poeng
Missed cut: -1 poeng

Vil redaktøren være interessert i å forsøke å finne 3 mulige sponsorer av 3 premier til de 3 beste over hele sesongen?

Med noen ok premier vil jo siden få økt besøk?
 njaa (06. Jan 2008 19:34) *  IP
Tanken er god her Indigo men må nok ha noen litt mer skikkelige regler.


 AR (06. Jan 2008 20:23) *  IP
God ide. Dette kan jo organiseres her på debattsiden. Kanskje Indigo kan være sjef for konkurransen?


 Indigo (06. Jan 2008 21:31) *  IP
Betyr dette at AR gjør et skikkelig forsøk på å skaffe noen fine premier samt markedsfører dette på forsiden?

Formatet(hvis jeg skal være sjef) må være svært enkelt å oppdatere!

Kom gjerne med forslag!

Jeg kan legge det ut i løpet kvelden om AR er villig til å bekrefte noe vedrørende det over.



 AR (06. Jan 2008 23:17) *  IP
Jeg kan sikkert skaffe noe sponsete premier. I hvert fall skal jeg kunne hoste opp hybridkølle(r), baller etc.


 hackz (07. Jan 2008 14:04) *  IP
Hva med å ta utganspunkt i ESPN sin best ball challenge?

Kort fortalt; Alle spillerne på PGA touren har en verdi, basert på resultater. Man har 50 dollar som man bruker til å kjøpe 4 spillere. Så tar man den beste scoren per hull. DVS hvis spiller A,B,C har par på hullet men spiller D har Birdie, så får man en Birdie. Hensikten er sef å få lavest mulig score. Verdien vær spiller har beveger seg fra turnering til turnering.(man velger nye spillere før vær turnering)

Å få dette til her er kanskje vrient ?

en mulig løsning kan være at alle her som vil spille blir med på ESPN sin konk, vi lager deretter en gruppe som heter golfsiden.

Hva mener du AR?



 hackz (07. Jan 2008 14:05) *  IP
http://games.espn.go.com/bestball/frontpage

Her er linken til spillet.



 AR (07. Jan 2008 14:45) *  IP
Hackz:
Dette er sikkert morsomt, men jeg vet ikke om jeg forsto det helt. Jeg tror man skal velge ut 5 spillere for sesongen som man skal ha i spill hver uke. Man har etter det jeg kan se 50 millioner dollar til rådighet og ikke 50 dollar som du skriver.

Det er en umulig oppgaver for Golfsiden å holde orden på en slik turnering. Med eksempelvis 100 deltakere må redaksjonen sjekke ca. 400 scorekort hver uke manuelt og plukke ut bestballen for hver av de 100 deltakerne. Her har jeg muligens misforstått, men jeg har regnet ut at dette arbeidet vil ta rundt 12 minutter for hver deltaker. Det skulle bli rundt 60 timer pr. uke pluss oppsett av resultatlister. Det kommer i tillegg til alle de timene jeg allerede putter inn i Golfsiden hver uke. Denne tiden kan jeg selvsagt ta av nattesøvnen min. Jeg sover rundt 7 timer hver natt = 63 timer i uka. Da blir det 3 timer igjen til søvn pr. uke. Det blir i minste laget fr meg. Her trenger jeg hjelp. Tiltaket skaper i utgangspunktet null inntekter - kun utgifter til premier, men hvis noen melder seg frivillig til dette arbeidet, vil vedkommende få 100% av de inntektene dette skaper.

En annen ting er at jeg har merket en betydelig synkende interesse for PGA Tour'en nå når Henrik Bjørnstad ikke er med. Folk bryr seg lite om hva som skjer der da. Antall deltagere blir derfor neppe så mange som 100.

Men jeg er åpen for forslag til konkurranseformer som det er mulig å håndtere.



 Dilter (07. Jan 2008 15:19) *  IP
Ingen grunn til å finne opp hjulet på nytt. Her er noen tilbud som kom frem etter et kjapt Google-søk:
golf.fantasysports.yahoo.com/golf
fantasygolf.scotsman.com
games.espn.go.com/bestball
fantasy.pgatour.com
todaysgolfer.fantasyleague.com
fantasybaseball.usatoday.com
fantasy.golfchannel.com

De som er interessert kan sikkert etablere en 'Golfsiden'-liga hos en av disse etablerte tilbyderne.



 hackz (08. Jan 2008 12:30) *  IP
helt enig i at dette fort kan bli farlig tidskrevende ved å bruke "mitt" forslag, så da trekker jeg det tilbake. :)

Fint initiativ av indigo som kan booste interessen for PGA08.

(Om man har 50cent eller 50millioner dollar til disp spiller jo ingen rolle)



Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72