Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 Terje - 29. Sep 2005 kl. 20:42 * IP
Tønsberg
Skal til Tønsberg i helgen og har planer om å spille en runde på søndag. -Hvilken av banene i området bør jeg velge? (Vurderer Vestfold, Nøtterøy og Borre)
T
|
 Pekka Parnevik (29. Sep 2005 23:07) * IP
Vestfold er en flott bane, syntes nye Borre har tapt seg i forhold til den gamle sløyfen, mens Nøtterøy har jeg ikke spilt, men hørt mye bra om! God golf med nye grep!
 Svein (30. Sep 2005 12:30) * IP
Enig at Vestfold er flott. "Nye" Borre har jeg ikke spilt, men Nøtterøy synes jeg ikke noe særlig om. I tillegg til at banen var "så der" (alt er relativt) så har de lagt seg på en greenfee som er alt for høy(kan jo hende at det er redusert nå på høsten, men..........)
Sats på Vestfold.
 Terje (30. Sep 2005 12:50) * IP
I og med at jeg kun skal spille en runde betyr det "ingenting" om jeg må betale 300,- eller 500,- for en runde...
T
 Struck (30. Sep 2005 13:43) * IP
Vel, ville nå ha reist ned til Larvik og spilt banen der jeg da, spesielt nå etter at det har vært mye nedbør i den siste uka. Hverken Vestfold eller Borre drenerer særlg godt, og dermed kan du risikere å bli gående på "myrlignende" fairways. Larvik er bygd på morenegrunn (vestfold raet)og er i kjempe fin kondisjon, ikke minst fordi den er "klagjort" for landsfinalen i World Corporate Golf Challenge som spilles der i dag.
Smaken er jo som baken, den er delt, men jeg menr nå at Larvik er den desidert beste banen i Vestfold, selv om nye Borre også er flott, så er derverre flere av hullene i den nye delen er fremdelse noe "uferdige".
 Pro V1 (30. Sep 2005 13:55) * IP
Uansett hvilken av disse banene du velger så får sikkert en bra golfopplevelse. Velg det som er nærmest din destinasjon og der du kan spille med en lokal spiller som kjenner banen, alltid en fordel så lenge du kun skal spille en runde. Det spørs likevel litt om hva slags hcp. du har. Litt forskjell i lengde, særlig fra hvit tee. Dette ser du gjennom startidbestillingen. Lykke til.
 Jhot (02. Oct 2005 15:28) * IP
Litt sent men... Håper du valgte Nøtterøy. Den beste banen i Vestfold for øyeblikket. Morsomt design kombinert med variert natur. Litt "links", litt skog, litt åpent, med mye vann i spill, samt høy kvalitet på fairways og greener. Personlig rangering: Nøtterøy, Vestfold, Larvik, Borre, Solum. Syntes dessverre Borre er blitt svakere med de nye hullene. Med unntak av 14 og 15 og muligens 18, syntes jeg gamle "back" hadde bedre design enn de nye hullene.
 Tobbe (02. Oct 2005 20:53) * IP
Nøtterøy GK er førstevalget i Vestfold.
 Terje (04. Oct 2005 18:19) * IP
Det ble Nøtterøy basert på tips fra andre enn dere her på forumet.
Jeg har tidligere spilt Larvik og gamle Borre, og må si jeg er meget fornøyd med at jeg valgte Nøtterøy. Maken til bra/flott bane kan jeg ikke huske å ha spilt i Norge. Eneste minus må være mangel på klubbhus, og begrensede muligheter til å slipe nærspillet i nærheten av første tee, men begge deler er på vei og ser meget bra ut.
Jeg kommer snart igjen!!
Terje
|
|