Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 A. Ramnefjell - 26. Jan 2007 kl. 23:55 *  IP
Gode venstrespillere paa ET

Richard Green, AUS, som fikk undervisning i Abu Dhabi i forrige uke av Darren Webster Clarke, Miklagard, leder halvveis i Quatar sammen med tidligere US Open Champion Retief Goosen, Syd-Afrika.
De er 11 under par og to slag foran Nick O'Hern, AUS. Det er bemerkelsesverdig at det er to venstrespillere fra Australia i toppen av resultatlisten. Green vil gjerne inn blant de 50 beste i verden i rankinglistene slik at han kan delta i de store turneringene i verden. The Masters er langt oppe paa hans oenskeliste, i foelge hans trener Darren Webster Clarke.
 Solskinnsgolferen (27. Jan 2007 09:47) *  IP
Er det vanskeligere å spille golf for venstrespillere?


 Green (27. Jan 2007 10:04) *  IP
I tennis ble det "forsket" litt på dette med å spille venstre. Konklusjonen der var at de har bedre oversikt over vinkler, lengder og oppstilling når de slår. Dette kan komme av at de fleste av oss har sterkt høyresyn. Høyre øye er dominerende. For en som spiller golf er det kanskje lettere å se linjen når han putter. Og linjen når han skal slå langt også.
De fleste høyrespillere med venstre øye som dominerende er bedre til å putte enn de som har høyre som mest dominerende



 Solskinnsgolferen (27. Jan 2007 13:19) *  IP
Jeg skjønte liksom ikke hva som var nyheten. Var det at det var Darren som var involvert, eller var det at de var venstrehendte, eller var det at de var fra Australia, eller var det at han ville inn blant de 50 eller var det at han synes at The Masters er en kul turnering?

Svar: Tenkte det var interessant at vi har en trener som bor og arbeider i Norge har en spiller i toppen på ET. Det er også meget sjelden at to venstrespillere er i toppen av resultatlistene i internasjonal golf. Ikke alle vet at det er de 50 beste på verdensrankingen som får plass i mange av de største turneringene. Dessuten ville det vært morsomt om Richard Green spilte såpass godt at han fikk være med i Masters. Da drar kanskje Webster Clarke over. Jeg var i Italia på skirenn (Marcialonga) og hadde ikke tilgang på PC og Internett. Derfor la jeg dette ut da jeg kom over en datamaskin en halv times tid.
A.R.



 007 (27. Jan 2007 19:09) *  IP
Darren er "norsk", har glimt i øyet og all grunn til å vaere stolt av flere av elevene sine.

Hvor mange % er linksspillere?



 Helmers (28. Jan 2007 00:07) *  IP
Dessuten er det ingen nyhet, men ment som et innlegg fra brukeren Ramnefjell av denne siden.

Få har mer peiling på golf enn Ramnefjell i Norge, og det som kommer er nesten alltid matnyttig eller en form for interessant, i alle fall i mine øyne.

God natt.



 Jon Blund (28. Jan 2007 00:17) *  IP
Natta. Helmers. Sov godt


 Erta (28. Jan 2007 10:47) *  IP
Det er ikke noe rart at det finnes gode linksspillere, de har jo egene linksbaner så det skulle bare mangle.


 YngveB (28. Jan 2007 14:34) *  IP
Er det sant at alle dog-legg'ene går til venstre også på ekte linksbaner?


Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72