Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 ariel - 29. May 2008 kl. 11:47 *  IP
Slippe igjennom?


Vet at dette har blitt diskutert her på forumet før, men........

Banen er full av 4er baller og spillet går tregt. Det er venting på alle hull. Bak kommer det en 2er ball halsende og slår opp helt opp i bena på deg og nærmest forlanger å få gå igjennom.
Skal de det? Er det riktig at denne 2er ballen skal få lov til å lage støy og forsinkelser for alle 4 ballene foran.
Når det i tillegg kommer en 2 er ball til bak den første som også forlanger å komme forbi mister jeg lysten på golf.
Jeg mener oppriktig at hvis din ball holder ryggen på ballen foran så skal det ikke slippes igjennom.

Synspunkter?

 BO (29. May 2008 11:56) *  IP
2 er ballene bør slå seg sammen


 Fooore (29. May 2008 11:56) *  IP
Spørs litt på innfallsvinkel, for min del hadde jeg fokusert bedre på eget spill&flight om de 2 ikke stanga i ryggen på oss hele tida, altså foretrukket å slippe dem gjennom og selvsagt syntes de var håpløse.


 FriDropp (29. May 2008 12:14) *  IP
Ser ingen grunn til i å slippe gjennom dersom jeg selv står og venter. Og dersom noen spiller ballen i beina på meg gjentatte ganger og skal presse seg gjennom ville jeg sagt i fra om vi selv venter og spurt om de kunne vente til vi var litt lengre vekke før de slo.


 Majorfan (29. May 2008 12:15) *  IP
Etikettebestemmelsen er vel at man skal slippe gjennom en raskere ball, men hvis banen er full av firerballer så blir det bare forsinkelser for alle hvis en toerball skal tvinge seg frem gjennom alle.
Hvis det bare ligger to firerballer og bremser, bør den siste slippe gjennom, fordi toeren også kan gå gjennom den første, og så ha fri bane. Men man bør også se hen litt til hvor langt man er kommet i runden, og hvor fort firerballene beveger seg.
Det viktigste er at alle spiller fortere enn idag, så blir hele problemet i hvert fall mindre.



 Lost ball (29. May 2008 13:04) *  IP
Slipper uhyre sjelden 2baller gjennom dersom banen likevel er full. Hvis det til alt overmål kommer 2 2baller bak meg, så slipper jeg ikke gjennom under noen omstendighet. Da får de slå seg sammen.

Sist jeg spilte Stavanger GK, gikk det i underkant av 3:30. Riktignok er banen for tiden noe amputert, men 3:45 har vært vanlige rundetider der de siste årene med vanlig layout. Da er det ikke noe tema å gå gjennom. *fryd og glede*

Bærheim Golfpark 20 minutter lenger sør: ofte 4:30, bare unntaksvis nede mot 4:00. Her slipper du bare gjennom med blålys og sirene. *sukk og stønn*



 cællaway (29. May 2008 13:35) *  IP
Typisk norsk dette. Vi slipper sjelden forbi noen i trafikken også. Svenskene legger seg ut på veiskulderen og slipper forbi.
Vi leter og leter etter håpløse utslag, misunner alle som spiller bedre enn oss.
utsagn som "dere slipper bare gjennom hvis dere lover at vi ikke må vente på dere" eller "det gjelder ikke hvis dere ikke treffer greenen ( på et par 3 hull ) Sist jeg spilte gikk vi (2 stk ) Matchplay, gikk gjennom 3 flighter spilte 3 ommspillhull, og var alikevel ferdig før første flight som vi gikk gjennom. skulle vi gått bak og stanget når man ikke klarer å følge flighten forran (-:



 Pro V1 (29. May 2008 14:01) *  IP
En gyllen regel er å alltid slippe igjennom når noen bak er raskere enn deres gruppe. Hvordan ting ser ut foran dere skal dere ikke tenke på. La det bli gruppen som går igjennom sitt problem. Men ha alltid en positivt og åpnet sinn for at de som kommer opp bak dere kan fortsette videre. Det er en generell motforestilling for å slippe igjennom i Norge. Det må vi til livs. Spesielt når 4 stk. står i bekken med fiskestenger, 4 stk. leter inne i skogen, og i tillegg må gå 100 meter tilbake etter tralla si osv. uavhengig om det er kø foran eller ei.


 FriDropp (29. May 2008 14:13) *  IP
ProV1: Mener du at dersom din gruppe står og venter på de foran hele tiden så skal du slippe gjennom de bakfra som tar dere igjen? Det er vel de foran som må ta grep.
Ellers er jeg helt enig i at det er for dårlig holdning til å slippe gjennom i Norge. Mener også at bruk av fiskestenger burde forbys i lokale regler. Lite som er mer provoserende enn om gruppa foran har masse ledig plass foran seg og står og fisker etter både egne baller og andre klenodier uten tanke å slippe gjennom.



 Gunnar Bull (29. May 2008 14:16) *  IP
Jeg kan ikke si meg helt enig med deg der, Pro V1.

Jeg mener man selvfølgelig skal slippe forbi gruppen bak hvis de er raskere, men bare hvis det er ledig plass foran deg. Hvis dere også går og stanger i gruppen foran, vil gjennomspill bare føre til dårlig flyt. Gruppen bak vil spare 10 minutter mens dere vil tape 10 minutter.

Hvis det generelt går sakte over hele banen (f.eks. helger og turneringer), tror jeg den eneste løsningen er å ha en course marshall som kan "gasse på" eller eventuelt dele opp de gruppene som er årsaken til problemet.

Hvis det bare er to grupper etter hverandre som er trege, kan han også sørge for at den raske gruppen får gått forbi begge. Ellers synes jeg det er liten vits.



 Pro V1 (29. May 2008 14:20) *  IP
Alt kan selvfølgelig ses i en sammenheng. Der eneste riktige for å generellt få opp spillehastigheten er en mere aktiv marshall tjeneste.

En annen ting er de som tilfeldigvis må spille to eller treball fordi en eller to ikke møter til oppsatt startid. Disse kan da få hele sin runde ødelagt, og det jo ekstra surt hvis du har betalt 500 i greenfee og gledet deg til et banebesøk. Når man også vet at (uten å hetse folk med høyt handicap) en gruppe sammensatt av 4 personer med 30 i hcp. sammen, da blir det mye frem og tilbake og tiden går.



 Gunnar Bull (29. May 2008 14:29) *  IP
Hehe, ja. Det er en liten tankevekker til alle de som hater å spille med høyhandicappere. De kan faktisk være en (liten) årsak til at nybegynnerne klumper seg sammen.

Husker selv jeg, fra jeg var nybegynner. Følte meg ofte litt utafor sammen med de "gode", og da ble det ofte slik at man spilte med likesinnede.




 CrAAAAzyg0lfer (29. May 2008 14:43) *  IP
Tilkall MARSHALL!!! Gi dem som spiller tregt an advarsel. Spiller de fortsatt tregt etter denne advarselen, bør de gå av banen og stelle seg på RANGEN eller noe...Det værste jeg vet er TREGE spillere som itillegg spiller som høner! Putter du for TRIPLE BOGEY, trenger man ikke lese linjen etc i 2-3 ekstra min...FY fan!!!Hilsen BÆRUM


 FriDropp (29. May 2008 14:53) *  IP
Mitt inntrykk er at de blodferske golferne er veldig obs på å slippe gjennom. De som jeg oftere står å stanger på er de som har holdt et middels klubbnivå gjennom et langt liv og synes det er et personlig nederlag å slippe andre gjennom.
Ellers er jeg enig med ProV1 at det kan være utrolig kjipt å få ødelagt ei runde på den måten som du beskriver. Enten en har betalt i dyre dommer eller om en har klart å få det familiære puslespillet til å gå opp en fin søndag.
Hadde det bare vært Marshall og oppegående startere tilstede i primetime....



 Gunnar Bull (29. May 2008 15:19) *  IP
Bare ikke la dette bli enda en diskusjon om hvilke spillere som er problemet. Trege spillere finnes i alle kvaliteter og design.

Men det burde være en marshall på alle baner...



 ariel (29. May 2008 16:11) *  IP
Helt enig i det at det bør være marshaller tilstede på alle baner, men problemet er at det er sjelden noe marshall tjeneste å se.
Spørsmålet er, når banen er full av 4er baller og man står og venter, skal man da slippe igjennom en 2er ball?

Jeg mener nei.



 Aagolf (29. May 2008 16:28) *  IP
Sjeldent blander jeg meg opp i saker som ikke dekkes av en regel.
Denne gjør ikke det. Med god grunn.
Veldig mange baner har en anmerkning om at en skal holde ryggen på gruppen foran. Det vil ofte være nok. Noen roper på en marshall¨og endel baner bør absolutt ta seg råd til det i prime time.
Selv tror jeg det er langt viktigere å ha kontroll med startingen.
Hvorfor har 2 ballen sluppet ut? eller singelspillerne for den saks skyld. Det er tross alt disse som forstyrrer flyten i rundene.
Få orden på startingen. Nekt 1 og 2 baller start. Nekt avbrudd og start mellom hull 9 og 10 og spillet flyter rolig til glede for alle.



 hackz (29. May 2008 16:31) *  IP
Aagolf- hvis det ikke er mulig, hverken for startboden eller 2`r flighten å slå seg sammen med en single eller annen 2`r filght bør de da nektes start???


 Aagolf (29. May 2008 16:34) *  IP
Denne forstår jeg ikke. Vestlenning som jeg er. Hvordan kan det være umulig for single eller 2 baller å slå seg sammen?


 St. Able Ford (29. May 2008 16:43) *  IP
Hvis det kun er firerballer mellom kl 13 og 14 og så satt opp en toerball kl 14, deretter fem firerballer....
Vanskelig å forstå? - at det kan være vanskelig å slå denne toerballen sammen med noen andre...?



 Aagolf (29. May 2008 16:50) *  IP
En kan alltid konstruere problemer.
Det er manglende policy i klubbene som gjør at det blir slik.
Det er fullt mulig for alle klubber å lage rutiner som styrer dette. Mulig det må til et årsmøtevedtak, men hva så?
De aller fleste baner har spillere som venter på en mulighet til å komme ut i prime time så dette fylles bare opp.
En god starter løser dette uten at noen merker det.
Blir det akseptert blant spillere at det er singel og 2 ballene som bryter flyten i banen så venter 2 ballen noen sekunder så vips... er de 4.



 St. Able Ford (29. May 2008 17:03) *  IP
Helt enig, Aagolf. Det er klart at et årsmøtevedtak vil kunne hindre en slik situasjon. Hvis ikke vil en god starter kunne unngå denne situasjonen. Årsmøtet kan jo bare vedta at man må være fire i alle baller, fire eller ingen, - og ingen må bli syke eller bli forhindret, i så fall diskes hele ballen. Enkelt og greit.
Helt klart.



 hackz (29. May 2008 17:09) *  IP
1 + 2 = 3
2 + 2 = 4




 St. Able Ford (29. May 2008 17:09) *  IP
Synd at det ikke finnes en regel som kan forby toerballer å starte. For øvrig burde klubber som mangler en policy som gjør at dette kan skje, bli lagt ned og utestengt fra Golfforbundet.
Merkelig at jeg som østlending ikke har forstått dette...?
Soleklart at det alltid vil være mulig for en toerball å slå seg sammen med en annen- eller med en single, - hvis ikke kan de jo bare vente til neste dag - eller neste helg, hvor det sikkert finnes en toerball som man kan slå seg sammen med. Eller kanskje det er en ensom toerball på nabobanen...?
Helt klart at det alltid er mulig for en toerball å slå seg sammen med en annen.
Enkelt og greit.



 St. Able Ford (29. May 2008 17:13) *  IP
For ordens skyld:
Jeg er selvsagt enig i at det bør slås sammen mest mulig for å unngå single-spillere og toerballer når banen begynner å bli full. Det er alle tjent med.
Poenget var at vår kjære "vestlenning" ikke kunne forstå at det KAN være en situasjon hvor dette i praksis er umulig.



 Roffen (29. May 2008 17:17) *  IP
Nekte singel eller twoballs? hva skal jeg gjøre da jeg som liker best å gå alene?


 Aagolf (29. May 2008 17:19) *  IP
Jeg er særdeles imponert over St.Able. Fords lynskarpe logikk i hvilke situasjoner som det er mulig å oppkonstruere.
Hans glødene intelligens overgås kun av hackz brilliante matematikkunnskaper.
Etter mange forsøk på at regnearkt har jeg kommet til at han har helt rett i sine utregninger.
Hvorvidt dette berører problemet med hvilke grupper som oftest som bryter flyten i en golfrunde vites ikke. :-)



 St. Able Ford (29. May 2008 17:32) *  IP
Hmmm...
"Denne forstår jeg ikke. Vestlenning som jeg er. Hvordan kan det være umulig for single eller 2 baller å slå seg sammen?"



 peer (29. May 2008 17:42) *  IP
Morsomt, Aagolf.
Eller kanskje ikke...
Selv en vestlennnnning som du må da forstå at det av og til er slik at to av fire i en
firer-gruppe ikke møter, og det dannes en toer-gruppe.
Men dette ENORME problemet kan selvsagt løses ved at man tvangsflytter en i forrige eller
neste firer-gruppe, og VIPS, så har man TO TREER-GRUPPER!!
Genialt!!
Eller kanskje ikke...



 Dilter (29. May 2008 17:44) *  IP
Har sjelden fått sure miner når jeg forklarer til en toer-ball som kommer bakfra at det er fullt foran og at det derfor ikke er noen vits for dem å spille gjennom.

Hvis jeg spiller for meg selv, blir jeg som oftest spurt om jeg vil spille gjennom eller slutte meg til ballen når jeg tar igjen noen.

Har derfor aldri opplevd utgangspunktet til trådstarter som noe problem.



 Aagolf (29. May 2008 17:49) *  IP
Tja. Hvor morsomt ting er er helt avhengig av øynene som ser.
Det vesentlige er hvem som bryter flyten for de øvrige.
I det geniale eksempelet er det altså 6 fireballer fra kl. 13 -14. så er det en 2 ball, så fem nye 4 baller.
Dersom de 6 holder ryggen til hverandre vil jeg faktisk anbefale 2 ballen å slappe rolig av å vente på tur. Kommer det en singel, eller en 2 ball til så hadde jeg som starter anbefalt dem og slå seg sammen med denne 2 ballen.
Dersom klubben har en overordnet policy ved booking så kunne problemet vært løst allerede da med f.eks. ballrenne.



 Rolf Åge (29. May 2008 18:36) *  IP
Om det er ballrenne eller ei så vil det dukke opp 2'er og 3'er flighter uansett.

Den konklusjonen jeg støtter er at man ikke trenger å slippe gjennom når det er mye kø foran. Problemet er dog å vite hvor lang køa er. Er det bare de 2-3 flightene foran som skaper kø? Eller er det kø hele veien? Hvis de to bak stresser verre enn verst er det bare å slippe de gjennom og konsentrere seg om sin egen runde.

For de baner som har startbod er jeg enig med Aagolf at man må slå sammen 2'er flighter såfremst det er mulig. Det burde være uaktuelt å kunne nekte på dette hvis man helst vil spille 2. Nekter man å spille med flere får man heller vente til det er null trafikk :)



 ariel (29. May 2008 22:59) *  IP
Jeg prøver meg på en konklusjon

Starter tjenesten oppfordres til å forsøke å fylle opp ballene i "prime time".

Det oppfordres til at alle på individuell bassis forsøker å få noen å spille sammen med sånn at det blir fulle baller, fremdeles i "prime time"

Vi spillere overser/boikotter golfreglene på det punktet som omhandler en 2er balls rettigheter i forhold til en firer ball.

(Jeg er ikke så regelkyndig som aagolf, men mener å huske at det er noe som sier at en 2er ball har fortrinsrett foran en 4er ball.)




 cut (29. May 2008 23:16) *  IP
En toerball mellom 6 - 8 4baller er ikke noe problem DERSOM de innser at de må følge tempoet til de øvrige ballene. Dersom de stresser og skal spille igjennom ødeleger de flyten til de øvrige, dersom ikke de gjør dette når det e ledig hull foran de som er foran


 Yngve (29. May 2008 23:42) *  IP
ååååååå, vi nordmenn er så sårbare..... vi blir så lett forstyrret.....

tvangsinnføring av 4-baller så vi ikke forstyrrer Aagolf i hans regelspill.
yeah, right.

du snakker om hvorfor NGF er på bærtur med sine konklusjoner og satsninger.
hvis det sitter sånne folk på golftinget, så er alt helt i vannflaten.

snakker om å fjerne seg fra the spirit of the game....

skottene ler av oss. de ler så høyt at de ikke hører hverken tog eller fly.

ærlig talt folkens. se på hva som er den egentlige årsaken til at det går tregt.
det er ikke fordi det er 4-baller eller grøntkortspillere, eller hva det måtte være.

det er fordi vi har så latterlig dårlige rutiner.
jeg vil gå så langt i min påstand som å si at 90% av norske golfere ikke aner hvordan de kan gjøre golf mer effektivt uten å stresse.
folk blir rett og slett såre og irriterte når noen foreslår bedring av rutiner.

jeg observerer det nesten hver gang jeg spiller.
vi går 4 stykker, nesten parallellt mot ballen til den første. der står alle 4 og venter til vedkommende har slått, og så går denne stridslinjen videre til neste manns ball, eller et parallellt punkt av dette.

så lenge jeg ikke føler jeg er i fare for den som slår, så går jeg til min egen ball, og da skal jeg si det er folk som glaner....
"Hva i all verden er det han gjør?"

og den evige jakten på hvem som skal slå det neste slaget. hvem som skal putte først. hvem som skal slå ut først. vi kan jo bruke 2 minutter på å vente på han som skal drive i stedet for å bare gå frem og slå!

Kudos til Miklagard som gjør noe med dette med en egen lokal regel!!

skjerpings folkens. tiden er vårt problem fordi vi er treige, ikke fordi vi spiller 2-3 eller 4-baller.



 Smilende Sam (30. May 2008 00:24) *  IP
Utmerket innlegg Yngve. Spot on. Hilsen vestlending med d.


 CrAAAAzyg0lfer (30. May 2008 00:47) *  IP
HELT enig med Yngve i det han sier!!! Jeg spiller nesten aldri med noen som er trege eller som ikke klarer å slå til ballen... Gå til din egen ball å slå for faen!;)


 Kubaner (30. May 2008 06:26) *  IP
Forby alt som ikke er 4-ball - for noe forb##et veggevev!

Kommer jeg til banen og vil spille med en kompis eller alene for den saks skyld så går jeg vel for pokker ut på banen dersom det er ledig. Jeg står ikke og venter i fall det kommer andre. I primetime på de fleste baner så er det allikevel oftest fullt opp med 3- og 4-baller. Ikke noe problem. Problemet er som det påpekes over rutinene i selve spillet samt at mange tror at de må bruke 4 prøvesvinger og ikke foreta sitt eget køllevalg før det er sin tur til å slå.

Spot on Yngve!!!!



 Wilson (30. May 2008 06:31) *  IP
Hadde ikke klart å skrive det like bra eller bedre enn Yngve.
Bare stemmer i.



 Aagolf (30. May 2008 07:05) *  IP
Nå er jeg ettervert godt vant med at superinnleggerne her ikke kan lese.
Så også på denne tråden. Det fornekter seg aldri.
Det synes som at Yngve mener han er alene om å spille rundt i verden. Han om det. De fleste andre vet at han tar feil.
Egoister finnes overalt. Etterhvert også på golfbanen.
Løsningen ligger uansett i klubbene og i kulturarbeidet.
Når baneflyten går greit, som den oftest gjør er, dette ikke noe problem.



 Aagolf (30. May 2008 07:10) *  IP
Ariel.
Jeg vet ikke om noen golfregel som gir en 2 ball fortrinnsrett foran en 4 ball.
Jefvil gjerne få opplyst paragrafen slik at jeg kan inkludere den i mitt rikholdige regelsett.



 Gunnar Bull (30. May 2008 07:30) *  IP
Så mange apotek og likevel...


 St. Able Ford (30. May 2008 09:22) *  IP
GB:
Du kan få sagt det!



 Pro v1 (30. May 2008 09:22) *  IP
Stor honnør til Yngve og hans innlegg. Det eneste som mangler er at når fru Hansen eller herr Pettersen har brukt 7 slag og fortsatt ikke er på greenen, så er det på tide å plukke opp og gå videre. Hva med provisoriske baller? Altfor lite brukt i Norge. Jeg slo det jo inn i skogen akkurat mellom de trærne der...


 Smilende Sam (30. May 2008 10:20) *  IP
Sitat vår kjære Høgstegolfregeljustitiarius:

"Løsningen ligger uansett i klubbene og i kulturarbeidet.
Når baneflyten går greit, som den oftest gjør er, dette ikke noe problem."

Nei. Løsningen ligger faktisk i at hver og en golfspiller tenker over hvordan man med enkle midler kan effektivisere spillet. Har man deltatt på et noenlunde GK-kursa i sin tid så har man fått vite det - problemet er at ingen bruker det de lærer, som Yngve så riktig påpeker.

Selvsagt er dette ikke noe problem når baneflyten går greit Aagolf. Spørsmålet er hvorfor den ikke går greit - og det skjer stadig vekk - også på vestlandet (eller vestlannet som du kaller det)



 Slappy (30. May 2008 13:40) *  IP
Nå må det påpekes at Aagolf ikke er en standard representant for hverken mennesker eller golfspillere vestpå.

Etter alle belærende, hånlige og idiotiske innlegg på forumet har det gått så langt at det er på tide for rasjonelle motdebattanter å få opplyst at mannen er erklært uønsket i 2 klubber i regionen allerede, og en svært lite ettertraktet deltaker i ballen. Ikke dommerutdannet, men springende rundt for å dele ut straffeslag over lave sko til enhver tid. Det kalles ikke hyggelig her heller.




 til slappy (30. May 2008 13:54) *  IP
Det kan umulig være vår Aagolf, han er kjent som en hyggelig og omgjengelig kar.


 Slappy (30. May 2008 14:00) *  IP
Ehh...tja...kanskje?

Vi får spørre noen medlemmer på Bærheim;-)




 Wilson (30. May 2008 15:53) *  IP


Til til Slappy

vår Aagolf?

Ikke vet jeg hvor du har din Aagolf, men han som herjer her inne med spydigheter høres veldig lik ut den som Slappy beskriver.

Men å kalle en slik for vår!!! ???

Er du mammaen hans?





 Yngve (30. May 2008 20:57) *  IP
hyggelig å lese at så mange er enige med meg, selv om Aagolf sier at alle vet at jeg tar feil.....

du skal ha rett i en ting, Aagolf. det finnes mange egoister her i verden, men de klarer ikke klubbene å gjøre noe med dessverre. vi må tåle å ta vår del av ansvaret, for det er for lett å skylde på klubbene, opplæringen, etc. Det er alltid noen andres feil.

vet ikke hvor du har det i fra at jeg tror jeg er den eneste som har spilt rundt i verden. det er selvsagt ikke sant, og den løgnen får du stå for selv, for jeg har aldri sagt noe som ligner på det engang. ikke har jeg spilt så veldig mye rundt i verden heller. alikevel har jeg tilegnet med noe erfaring fra bekjente og egne opplevelser, i tillegg til at jeg anser meg selv som en reflektert person som også arbeider for miljø i egen klubb.

anyways... jeg tror at vi ved å tenke litt på våre egne rutiner, og våre egne uvaner kan utrette mer enn vi tror.
ALLE kan være mer effektive uten å stresse, selv om noen trenger det mer enn andre.


 Lost ball (30. May 2008 23:45) *  IP
Slappy: virkelig? Utestengt fra to klubber?

Er det Stavanger og Bærheim? *håpe, håpe*



 Provisorisk (31. May 2008 00:00) *  IP
de tregeste rundene jeg spiller er sammen med lav hcpere. P4 tour og NM som det verste !


 Gulber (31. May 2008 00:40) *  IP
enig med Yngve, på hans innlegg faktisk alle. spilte på miklagaard etter en 4ball som slo ut fra hvit tee. vi var også en 4 ball men slo fra gul. vi ventet på hvert eneste hull. så det at høyhandicappere er de som lager kø. det stemmer ikke hver gang.


 til slappy (31. May 2008 09:30) *  IP
ironi kan være vanskelig. "kjent for å være hyggelig og omgjengelig" e.l. er forøvrig et sitat fra vår Aagolf


 kverulanten (31. May 2008 15:22) *  IP
Kanskje går ditt ønske i oppfyldelse, Lost ball.
Ifølge http://www.sandnesgolfklubb.no/?s=marked er ihvertfall en Aage Larsen i markedet
for å selge to andeler der.
Løp og kjøp!



 trond (31. May 2008 21:02) *  IP
Hvis ALLE !!! følger den veldig enkle regel som sier at :
Om dere er i ryggen på ballen foran skal dere IKKE slippe noen forbi, vil det garantert ikke være vanskelig å finne ut hvor problemet er.Jeg gjentar: ALLE!
Hva i all verden hjelper det å slippe noen gjennom om dere er i ryggen på ballen foran?Enn si at en 2 - ball slår seg sammen med en annen 2- er ball??
Da er det ihvertfall enkelt for en marshall å finne problemet.



 kverulanten (01. Jun 2008 00:23) *  IP
Ja, nå ser vi det igjen!
Når Aagolf blir kjørt litt hardt, og det skrives noe negativt om personen, så er det stille
som i graven fra det holdet, han som ellers gjerne skriver et tosifret antall innlegg pr. time.
Et godt bevis på at Slappy nok har rett i det han skriver!
Men det går nok bare en dag eller to, så er han tilbake igjen, som om ingenting har skjedd eller
intet er skrevet om ham!



 Kaare (01. Jun 2008 10:37) *  IP
Vil bare nevne at det er veldig ofte jeg ser singelspillere som spiller med både tre og fire baller
samtidig,og da går det jo ikke spesielt fort.
Men mitt prinsipp er at blir jeg tatt igjen på banen så slipper jeg i gjennom,uansett.Blir lett stresset av bakenforliggende spillere som ligger for nære.I Spania har jeg også opplevd å bli "spilt over",masse latter,vinking og
"mucho gracias"! Artig opplevelse,men kan ikke anbefales.
Ønsker alle en fin golfsommer,og la oss dele banenen i all fordraglighet! De som spiller veldig fort og har dårlig tid,bør spille ut tidlig,gjerne før klokken 0800!



 Lost ball (01. Jun 2008 23:26) *  IP
Jeg vil gjerne spille en runde golf som ikke tar mer enn 4 timer. Må jeg spille ut før 0800 da?


 Rolf Åge (01. Jun 2008 23:50) *  IP
Da kan du spille Miklagard.


 Lost ball (02. Jun 2008 15:29) *  IP
Det skulle jeg gjerne gjort, men den ligger så inn i h...... avsides til.


 Rolf Åge (02. Jun 2008 15:37) *  IP
Ja det tar hele 20 minutter å kjøre fra Oslo sentrum.

Spill Grorud eller lignende da



 FriDropp (02. Jun 2008 15:43) *  IP
Miklagard er fin den, men det tar 4.5 timer å komme til Oslo Sentrum før en kan begynne på de 20 minuttene ;)


 Rolf Åge (02. Jun 2008 15:52) *  IP
Hehe.

Normalt tar en runde på miklagard 3:45 - 4:15. Avhengig av hvor mange man er, og trafikken. Sjelden det tar mer enn 4:30



 Aagolf (02. Jun 2008 16:32) *  IP
Akkurat kommet tilbake fra en Golfweekend i Scotland ser jeg at diverse anonyme eventyrfortellere er i full gang.
Forøvrig kan jeg bekrefte at som vanlig holder ikke denne sides bastante påstander mål.
Forskjellen når det gjelder spilletempo i Scotland og når det gjelder oppførsel er helt marginal bortsett fra på de baner hvor det er ekstern kontroll
Utover det er det alltid hyggelig med en Scotlandtur.



 Rolf Åge (02. Jun 2008 16:52) *  IP
Hvor lange var rundene? Fint om du kan gi oss litt info istedenfor å si at eventyrfortellerne tar feil :)


 FriDropp (02. Jun 2008 17:04) *  IP
Jeg tolker det dit hen at rundene var ca 4:30 bortsett fra der det var ekstern kontroll. Men avventer selvsagt en nærmere spesifisering før jeg trekker noen endelig slutning.



 Smilende Sam (02. Jun 2008 17:40) *  IP
"Anonyme eventyrfortellere" - i motsetning til deg som bruker døpenavnet, Aagolf?

Forøvrig er det hyggelig å ha deg tilbake Aagolf; jeg har savnet selvinnsiktsfulle utsagn som det du kommer med ovenfor:

"Forøvrig kan jeg bekrefte at som vanlig holder ikke denne sides bastante påstander mål."

Takk. Dagen er reddet.



 Gunnar Bull (02. Jun 2008 18:13) *  IP
Foruten de sedvanlige utilsiktede selvreflekteringene i starten er jeg faktisk tilbøyelig til å være enig med deg, Aagolf. Jeg tror det er stor forskjell på hvilke baner du besøker.

Jeg spilte en gang en bane i England sammen med Rolf Åge hvor flightene foran oss var driiiiiittreige. Etter seks hull og to timer hoppet vi av, og traff den lokale proen på vei tilbake. Jeg tenkte det var best å si fra, slik at han kunne få tullingene bort fra banen.

Hehe, han sa: Well, we usually accept five and a half hour on this course. Og jeg skrek forbauset: Five and a half? But this is an easy course! (mente egentlig at roughen var lav og lett å finne ballene, men det ble nok misforstått)

Så han så mistenksomt og vurderende på meg og sa på vanlig engelsk høflig måte: I don't know your handicap, gentlemen, but for some GOOD players it might feel like an easy course!

Og bedre enn det har jeg aldri vært, faktisk :-)



 Gunnar Bull (02. Jun 2008 20:22) *  IP
Og ja, jeg vet at det heter "selvreflekSJONER". Gikk bare litt fort...


 Lost ball (02. Jun 2008 23:13) *  IP
Joda, Miklagard er en flott bane å spille, spillehastigheten har vært upåklagelig når jeg har vært der. Det er litt som fridropp sier, det er j..... langt å kjøre til Oslo (7-8t) før jeg kan begynne på de 20 minuttene...

Vel, litt mer seriøst: det er bemerkelsesverdig å se forskjellen i spillehastighet. Jeg har spilt alle banene i Stavangerregionen, og det går påtagelig mye fortere å spille på Stavanger i forhold til de andre banene. Det har nok skjedd, bevares, men jeg kan knapt huske sist jeg brukte mer enn 3:45 på Stavanger, mens på Sola og Bærheim blir det 4:15-4:30 før du får snudd deg. Selv Solastrandens relativt korte og paddeflate bane tar ofte 4 timer eller mer.

Ingen av banene utmerker seg med å ha marshaltjeneste, så det ligger ikke der heller. Dvs, de (heldigvis få) gangene jeg har vært så uheldig å miste kontakten med gruppen foran når jeg spiller Stavanger, så har jeg tidvis fått passet tålig solid påskrevet fra gruppen bak meg. Kanskje vi må tørre å si fra oftere? Gikk forleden Bærheim, og da var det 4 stykker som virret att og fram som maur og letet etter ball, tilsynelatende uten å ha tanke for å slippe gjennom. Skrudde opp volumet på min dype baryton, så var vi gjennom på ett blunk. Sist søndag brukte vi nærmere 2:20 på front, gikk gjennom på hull 10 (med nesten 2 hele ledige hull foran...), og var ferdige etter totalt ca 4:10

Jeg klarer ikke helt å fri meg fra tanken om at opplæring og de enkeltes holdninger er for svake. Når jeg tok GK, så ble det innprentet at det viktigste på banen ikke var å treffe ballen, men ikke å lage kø. Det er ikke noe problem å spille nær sagt hvilken som helst 18-hulls golfbane på 4 timer. Selv om man synes man har rett til å bruke 5 timer på sin runde, så har man ikke rett til å forlange/forvente at alle som kommer bak skal bruke like lang tid.



Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72