Green - 29. Mar 2010 kl. 11:49 *IP Avstandsmåler med slope i turnering?
Jeg tenkte å bestille meg en Bushnell Tour V2, og lurte på om jeg skulle ha slope edition eller ikke.
Jeg så på en review at modellen med slope ikke var lov å bruke i turneringer (PGA), gjelder dette vanlige turneringer her hjemme også? I så fall kanskje greit med en versjon uten slope.
Green (29. Mar 2010 12:04) *IP
Fant svar selv:
http://www.golfregler.no/wip4/v2/detail.epl?id=430109&c=214
Der står det jo også at det er forbudt å bruke avstandsmåler (til hcp-tellende runder/turnering) dersom det ikke står at det er lov i de lokale reglene.. Pleier dette å stå i klubbenes regler?
CT (29. Mar 2010 13:50) *IP
Det skal stå i klubbens lokale regler om avstandsmåler er tillatt.
Decision 14-3/0.5 vedrørende lokal regel tillater bruk av avstandsmåler. Uten en lokal regel som tillater bruk av slikt utstyr, vil slik bruk være brudd på regel 14-3.
I norske forbunndsturneringer (f.eks. Norgescup og Titleist Tour) er avstandsmåler tillatt og tatt inn i turneringens lokale regler.
vist (29. Mar 2010 14:05) *IP
Er det mange klubber som ikke har åpnet for dette?
Maxim (29. Mar 2010 21:28) *IP
Det som CT skriver er riktig at det er lov med avstandsmåler i turneringer om det står iklubbens lokale regler, men det er ikke lov med slope. Bushnell har ulike avstandsmålere, noen med slope og andre uten. Den siste varianten kalles oftest Tournament Edition.
AR (04. Apr 2010 19:08) *IP
Bushnell Slope Edition er forbudt under alle omstendigheter i konkurranser og kan bare brukes under trening.
Laser (04. Apr 2010 20:17) *IP
Dette er en gammel tråd som ikke gir noe ny informasjon
Beklager dette men lite spennende å ta dette opp igjen
Green (04. Apr 2010 20:38) *IP
Beklager det, men det var spennende for meg i alle fall, da jeg fikk bestilt meg en Tour V2 uten slope som jeg da faktisk kan bruke (der det er lov).
Ellers er det vel smart å la tråder som ikke er spennende dø fremfor å ta dem til toppen ved å påpeke at de er uinteressante? :p
Annonser
ANNONSÉR
på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt:
ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72