|
Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 Eagle - 15. Sep 2005 kl. 13:07 * IP
Solum??
Noen som kan si noe om banen? Var mye ledige flighter på lørdag i motsetning til andre baner som pt nesten er fulle... Er den så dårlig eller spiller ikke folk golf i vestfold?
|
 Nodus (15. Sep 2005 13:18) * IP
Nei, jo.............
 Dilter (15. Sep 2005 14:46) * IP
Spilte banen tidlig i våres og den var helt OK da. Så vidt jeg vet er dessuten greenfee en del lavere enn på de andre 18-hullsbanene i Vestfold. Vel verdt et besøk hvis du ikke har spilt der før.
 Flotte (16. Sep 2005 00:38) * IP
forhold nå, men skulle ønske at det var mer i sand på bunkerne på frontnine.
 Tobbe (18. Sep 2005 22:44) * IP
Kan den kalles en bane? Uinteresant jorde vil nå jeg si.
Skal du først til Vestfold så spill Borre, Nøtterøy (Norges beste) eller Larvik.
 Jhot (18. Sep 2005 23:48) * IP
Syntes banen var en hyggelig overaskelse. Hadde forventet meg en veldig "basic" bane uten noen særlig designtanker. Det er ingen stor bane, men absolutt verd ett besøk.
Uff, enda en som ønsker mer sand i bunkerne..... Har helt ødelagt bunkerspillet mitt, etter at man nesten lager endeløs ørken ut av alle bunkere.
 Pellik (19. Sep 2005 12:39) * IP
Banen har en veldig bra kvalitet, særlig tatt i betraktning at den er bygget på et lavt budsjett sammenliknet med type championship-baner.
Spesiellt er greenene av god kvalitet( bra gress!)
Det som trekker ned er at de kunne vært raskere og mykere jevnt over.
Front nine og backnine krever to helt forskjellige spilleopplegg.
 Nilsemann (13. Nov 2006 10:31) * IP
Solum er helt grei, den... Spilte den i sommer på impuls. (Bagen i bilen, på vei sørover, god tid..)
Front 9 bedre designet enn back 9 mener nå jeg, men helt OK. Etter hva jeg kan se på nettsidene så holdt den åpen i helgen som var. Strålende at det finnes muligheter for litt golf fortsatt i hjemlandet.
Hvis ikke snøen detter ned i løpet av de nærmeste par dagene er det ikke umulig at jeg tar fergen over og tar en siste krampaktig runde i Holmestrand!
...og der begynte det å snø, gitt...jaja...sikkert mildvær i morgen...
Nils
|
Tilbake til innleggsoversikten (Her bruker du kun ett nick!)
|