Sitatet |
It's
just a
job.
Grass
grows,
birds
fly,
waves
pound
the
sand. I
beat
people
up.
Muhammad
Ali
|
|
Tilbake
til første side |
|
|
Innlegg
|
Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 Erik____ - 22. Jan 2008 kl. 18:55 * IP
Fysiske treningsøvelser.
Jeg synes det er vanskelig å finne gode fysiske treningsøvelser.
Er det noen som vet om noen steder jeg kan finne detaljerte beskrivelser av treningsøvelser for golf ?
|
 007 (22. Jan 2008 19:09) * IP
Måke snø er kjempetrim! Bruk golfsvingen.
Kast snøen så langt du kan.
 jonag (22. Jan 2008 19:32) * IP
Erik__:
Golf trenger hurtighet og fleksibilitet.
Hurtighet trenes etter den siste forskning best med spesifikke øvelser med litt mindre eller litt mer belastning enn du møter i golf. (+/-10%)
Fleksibilitet trenes ved å tøye og utøve øvelser i ytterstilling.
For å klare å trene absolutt hurtighet (du må ta i det du makter men med lite belastning) må du trene stabiliserende og forebyggende tung styrketrening som benkpress, benpress, mage og rygg/roøvelser.
Dersom du går på et studio og tar i bare litt i kontrollerte sakte øvelser i maskiner blir du litt bedre og så skjer det ikke noe mer. Du trener ikke hurtighet da.. Skal du få noe ut av treningen bør du følge rådene over.
Skaff deg en litt lettere driver eller lignende, en strikk, en medisinball, etc som du bruker til golfsvinger begge veier så hardt eller raskt du klarer 5-8 ganger i 2-3 serier kanskje så ofte som daglig. Legg til sprettende pushups. Tren tung styrketrening minst 1 gang i uka (for å bli sterkere og ikke bli skadet av den andre treningen)
Snømåking er ikke så dumt, men det er såpass tungt at det ikke er optimalt for hurtighet, mer for styrke.
Maksimal svinging med driver der du virkelig tar i er meget god trening.
 Erik____ (22. Jan 2008 20:04) * IP
Takk for tips.
Nå fant jeg forresten ett fysisk treningsopplegg i en golfklubb. Så jeg kan jo bli med der å se om det er noe å lære.
 Yngve (22. Jan 2008 20:53) * IP
jeg er imot trening.
jeg er for sjokolademousse....
namnam
 jonag (22. Jan 2008 22:04) * IP
Om man er ute etter å tåle golfen litt bedre, men ikke nødvendigvis måtte slå lenger, etc, så er litt basis trening og stabilitet i mage og rygg viktigst, og bevegelighet.
Feks AR sin "hva det nå heter" greie som styrker rygg/mage
 Erik____ (23. Jan 2008 15:30) * IP
Jeg vil begge deler.
 hackz (23. Jan 2008 16:14) * IP
Hei Erik__ her har du noen innlegg fra tidligere om fysiske øvelser.
http://www.golfsiden.com/debatt/thread.asp?id=3130
Jonag: Er uenig i det du skriver om å bruke lite belastning. For å trene eksplosivitet bør man ligge på 1-6reps med 65-90% av maks belastning. Så sant formålet er å skape mere kraft/fart.
Trening for å forebygge skader/slitasje er en annen sak.
Forøvrig; Når man trener eksplosivitet er det veldig lett å skade seg hvis man trener feil.
|
|
|
|
|
Annonser |

ANNONSÉR
på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt:
ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72
|
|
|
|
|
|
|