Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 Anders - 31. Jan 2005 kl. 18:04 *  IP
Hurrycane season?

Når er det hurrycane season i Orlando området?
Jeg planlegger en tur over til høsten en gang og lurte på når det er best å reise :).
 veggiss (31. Jan 2005 23:22) *  IP
stort sett fra august til oktober såvidt jeg husker. google burde kunne hjelpe deg her...


 dobbel-boogie (01. Feb 2005 09:03) *  IP
Var i Miami i oktober for noen år siden. Da kom hurricane George og vi ble evakuert til Orlando der vi spilte masse praktfull golf. Tror det er vrient å forutse dette.


 Tigergutt (01. Feb 2005 13:11) *  IP
Den er fra August til oktober\november. Var i Florida i September 04, og fikk oppleve 3 orkaner. Men nå var orkansenongen 04 uvanelig ved at det var så mange kraftige orkaner på kort tid. Men bortsett fra orkanene er sensommer eller september som jeg var der i å anbefale. Bra temperatur\ikke for varmt. Og hvis man har tenkt å muligens ta en tur innom noen fornøyelsesparker, så er dette tiden å dra. Ikke for mye folk. Temp rundt 30 grader +-5 grader. Fin golftemp. Men hvis man absoultt ikke vil oppleve orkan så bør man dra tidligere. Men det er en opplevelse man ikke glemmer. Prisene er også høyere i høysesongen. Når jeg drar tilbake blir det på våren eller høsten.


 steinarb (01. Feb 2005 18:15) *  IP
Våren (mars/april) er også en fin tid. Ikke for varmt, og lavsesongen har begynt, det vises på prisene. Sjekk Golfreiser på denne siden, og klikk på USA, så finner du tips om rimelige baner i sentrale Florida. God tur.


 Stormy (02. Feb 2005 06:02) *  IP
Offisiell hurricane season er fra 1 Juni til 30 Nov.
Det er størst sjanse for hurricanes i August til Oktober.
Beste tiden for golf i Orlando er hele året, men foruten faren for hurricanes som forøvrig er meget liten, må man også ha i bakhodet at hele sommeren er det veldig varmt, og det går ofte kraftige regn og tordenbyger i området. disse bygene er vanligvis kortvarige, men man kan bli veldig våt.
Om vinteren kan det være frost om morgenen, og det kan være dager som kan være temmelig like en våt oktoberdag i norge, men det er skjelden mange slike dager på rad. temperaturene er ikke altid like høye som lenger sør i Florida, men det kommer iallefall skjelden snø.



 :-) (02. Feb 2005 10:45) *  IP
Stormy - Sikker på at det ikke er 2 juni da.......


 Tigergutt (02. Feb 2005 11:25) *  IP
Hvis det blir noen tur på deg til Florida så er dette en bra side for å holde seg oppdatert på Orkaner. Brukte den selv i september. Meget bra info.


http://www.wunderground.com/tropical/



Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72