|
Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 Mr. SwingIt - 16. Nov 2010 kl. 00:05 * IP
Golf i USA
Undertegnede og et par venner planlegger en tur til California neste år, og ønsker samtidig å spille noen runder golf. Vi har blant annet sett på Torrey Pines i San Diego.
Vi finner imidlertid lite om hcp-krav, og jeg har heller ikke funnet noen norske nettsider som forteller om hvor lett det er for norske spillere å få spilt i USA.
Regner med at enkelte her på forumet kan hjelp ...
- Hvordan er kravet til hcp på amerikanske baner?
- Er det noen som vet hva som kreves på Torrey Pines?
Vi har forskjellige hcp i "reisegjengen", alt fra 13 til 35.
Håper noen kan gi et utfyllende svar :)
|
 Dilter (16. Nov 2010 10:47) * IP
Tror ikke det er noe handicap-krav på Torrey Pines, ettersom det er en kommunal bane. Det er imidlertid kronglete å få bestilt tid. Jeg prøvde i fjor, og kom aldri igjennom på telefonen (har ikke nettbooking), så det endte med at jeg spilte andre steder. På disse banene var det ingen som spurte om handicap. Jeg bestilte ved hjelp av conciergen på hotellet.
Mange av banene (spesielt de berømte) er private og tillater ikke greenfeespill. Men mange av de kommunale er også bra, og der er det fritt frem for alle for en billig penge.
Det finnes mange nettsteder med oversikt over baner i USA. Det er bare å google i vei.
 BO (16. Nov 2010 22:20) * IP
Forsøk golfnow.com
Slo opp på San Diego. På første side kommer det opp baner fra 5$ til 78$. Nettstedet er raskt og du sjekker lett mange baner. God tur.
 St. Able Ford (18. Nov 2010 00:03) * IP
Regner med at du har sett denne, Mr. SwingIt:
http://www.sandiego.gov/park-and-recreation/golf/torreypines/reservations/index.shtml
Har vært på banen, men hadde dessverre ingen mulighet til¨å spille. Mulig at det er vanskelig å komme gjennom på telefonen, men da jeg var der så så det egentlig ut til at det bare var å møte opp å booke direkte. Så absolutt ikke ut til å være noe problem å få spille.
Lykke til!
 lars liæker (18. Nov 2010 11:41) * IP
spilte både south and north nylig i fantastisk vær sol 27c og lite vind. roughen er allerede høy - de forbereder farmers i januar. hvis du bor på hilton, eller the lodge ordner de med tee time. det koster ca 250 for south og 160 for north. hillfield.
 Lars (18. Nov 2010 11:48) * IP
Et tips er å la køllene bli hjemme, dere kan leie gode køller der borte. Det er imidlertid lurt å ta med golfsko.
 Mr. Swing-It (18. Nov 2010 13:53) * IP
Takk for gode innspill!
Tenkte å ringe Torrey Pines i februar og booke tid, men mulig er det like greit å vente til vi er der.
Ser for oss spill på noen andre baner på vestkysten også, og golfnow.com skal sjekkes ut :)
Hvordan er leieprisen på køller der? Vi har egentlig tenkt å ta med "medbrakt", men det er kanskje ikke nødvendig. Har også de kommunale banene gode utleiesett (trenger også links-køller til en av spillerne)?
Hvis noen har spilt ålreite baner i San Diego, LA, San Francisco og Las Vegas, og områdene deromkring, så tips meg gjerne!
|
Tilbake til innleggsoversikten (Her bruker du kun ett nick!)
|