Pro V1 - 15. Oct 2010 kl. 14:42 *IP Oppfølger til Top Gun
For de som var ungdommer på 80 tallet, og samtidig filminteresserte - var det mange som ville bli jagerflypiloter eller filmen Top Gun. Tom Cruise gjorde braksuksess og filmen ble etterhvert en kultfilm. Dog ikke på linje med filmer som Pulp Fiction osv. men likevel en film som man til stadighet gjerne så igjen. Om den var så veldig bra laget, får andre uttale seg om.
Det som ihvertfall gleder meg er å lese at det nå kommer en oppfølger. Ikke alltid oppfølgerne er like gode (hører vel heller med til sjeldenhetene), men med de samme personene bak regien som sist, gleder ihvertfall jeg meg. Blir nesten som når man venter på en ny Bond film:-)
radar (15. Oct 2010 14:49) *IP
Gleder meg! Hvor leste du dette Pro V1?
Jørgen (15. Oct 2010 16:33) *IP
Top Gun var en av de virkelig store filmene i min ungdom. Og for en landsens gutt å få se den på selveste Colloseum var helt rått. Jeg drømte om å bli flyver lenge før den filmen, og ville det enda bedre etterpå. Er da greit å bruke mine 197 cm som unnskyldning for at jeg aldri ble flyver. Jeg ville ikke fått plass i en jagerflyvercokpit.
"You can be my wingman anytime!"
trond (15. Oct 2010 20:52) *IP
Litt artig under et intervju med F 16 flygere i Norge.
Ble først spurt om livet deres var som i Top Gun.
Svarene var klart negative.
Ble deretter spurt om hvor mange ganger de hadde sett Top Gun.
Alt fra 10 til 15 ganger!!!
Jørgen (15. Oct 2010 21:04) *IP
Akkurat som alle i finansmiljøet tar sterk avstand fra Gordon Gekko, mens de innerst inne har ham som sitt høyeste idol.
dutte (15. Oct 2010 21:21) *IP
Husket at jeg leigde filmen på video da jeg var 16 år. Kompisene som kom til kjellerstuen ble meget skuffet over den "homofilmen" som de kalte den. Tom Cruise hadde ikke noen høy stjerne ute i distriktene. Den gang var det Chuck Norris som var sjefen.