Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 Boogeyman - 05. Jun 2011 kl. 18:56 *  IP
ETJ`s blogg

ETJ skriver senest dette på sin blogg, etter missed cut på ET i Wales: "Spillet har vært nede i en liten dump om dagen, men oppturer og nedturer kommer og går. Ser positivt mot de to neste turneringene, Italia og St.Omer."

Dette skriver en golfspiller som på 8 starter iår bare har klart cuten i 2 av dem, senest i Sør-Afrika 9.januar. Siden da har han spilt 6 turneringer på rad uten å klare cuten. Dette kaller altså ETJ en "liten dump". Uttalelsen viser at han er totalt uten bakkekontakt, realisme og selvinnsikt. Så naiv kan ikke en toppidrettsutøver være.

Hva jeg savner hos ham og som kunne komme til uttrykk i bloggen, er litt fandenivoldskhet, temperament og følelser.
Har man ikke det, så mangler man noe viktig som kan føre en til topps. Er ETJ virkelig så "dau" som man kan få inntrykk av gjennom bloggen hans? Istedet for å skryte i bloggen av et "nesten-HIO" og beskrive dette detaljert, burde han vel ha skrevet "faen, der røyk den sjansen", og "jævlig dårlig av meg ikke å klare cuten denne gangen heller", og "nå må jeg ta meg sammen og trene mer på mine svake sider", og "jeg er for dårlig på det og det..", og "jeg må konsentrere meg mer og vise litt følelser på banen", og "er det noe galt med min psykiske styrke?".

"Lette steg" er ikke måten å gjøre det på for ETJ. Her må det "tas grep" (sitat AR), og da må det kraftfulle, målbevisste og store steg til.

Unnskyld dette utbruddet fra en som ikke kjenner ETJ, men som etter å ha fulgt bloggen hans sitter med en følelse av at vår beste golfspiller ikke har den rette innstillingen, temperamentet og realismen som behøves for å bli bedre.

PS: har han reist hjem fra Wales fredag/lørdag eller dro han rett til Italia for å trene der?


 Wilson (05. Jun 2011 19:01) *  IP
Bra at ETJ ikke gir opp selv.

Jeg tipper at han viser det han kan på banen og ikke via store ord.



 HenrikFan (05. Jun 2011 20:00) *  IP
med litt guts, så hadde du tatt opp dette med Tage rett på hjemmesiden hans. Dette blir litt som å gå til media i stedet for å ta diskusjonen direkte.

HAn hadde garantert gitt deg et vettugt og lunt svar



 Pepper (05. Jun 2011 20:31) *  IP
Med sin underfundige og småmorsomme stil og med artige kommentarer i bloggen sin har ihvertfall Tage vist meg at han har bakkekontakt så det holder. Det er viktig å beholde humøret og pågangsmotet i den situasjonen Tage er nå, det tror jeg ikke han får ved å følge bogeymans råd, tvertimot kan det få han lenger ned i sumpen. Situasjonen med "nesten HIO" synes jeg var morsom, og viser vel hvor små marginer det kan være mellom å lykkes og ikke.

Jeg ønsker Tage all mulig lykke til i de neste turneringene, og håper at han kommer opp av dumpen sin!



 Gnimonissimi (05. Jun 2011 20:39) *  IP
Det ville selvsagt vært myyyyyyye bedre om han ga opp..... Du viser ufattelig dårlig forståelse for golf, boooogeyman, blir som å si at Harald Stenvold skulle ha samme oppladning som et rugbylag. Ro i hodet er ikke så jævligt dumt i golf.....


 Enur (05. Jun 2011 21:03) *  IP
Liker også Tages lune og litt underfundige stil på bloggen hans, og synes han leverer mange artige småhistorier som vi ellers ikke hadde fått ta del i.

Savner i grunnen bare enda hyppigere oppdateringer, synes han har tapt seg noe akkurat på det området.

"Lette steg" er forøvrig et fint motto for en golfspiller synes jeg.



 Boogeyman (05. Jun 2011 22:05) *  IP
Å, nå skjønner jeg det. Johansen er selvironisk! Beklager at jeg ikke har skjønt det som dere andre har.
Underfundig og småmorsom når man er nr. 188 på ET-rankingen, det kaller jeg selvtillit.
Og ja, jeg tror han kommer til å legge opp ved sesongslutt. Årsak: har ikke lemger råd til å spille internasjonal golf, og sponsorene svikter. Johansen har hittil iår spilt inn kr. 220 000, og særlig mer blir det vel ikke. Grunnen til de elendige resultatene iår er at han ikke oppholdt seg i Spania i vinterhalvåret. det koster en bagatell, og det er merkelig at hans sponsorer ikke har skjønt det, når han åpenbart ikke forstår det selv.



 Oj oj oj Anomym!! (05. Jun 2011 22:10) *  IP
herlig å lese første innlegg. omtrent like mye innsikt der som om jeg skulle raljert om fru boogeymanns rosa underbukser.


 Boogeyman (05. Jun 2011 22:10) *  IP
Jeg glemte en faktaopplysning. dersom ETJ hadde fått HIO på det hullet, så hadde han blitt nr. 112 istedenfor nr. 136.


 Gnimonissimi (06. Jun 2011 00:23) *  IP
Booooogeyman - nytt nick samme gamle meninger. Vi skjønner hvem du er, men skjønner ikke at du gidder være så ensidig negativ. Tenk hvis du hadde brukt like mye tid enten på rangen eller på å være hyggelig som du bruker på å være kjip? Eller har du bare ikke evnen til å være hyggelig - slik omgivelsene dine påstår?


 omg (06. Jun 2011 00:24) *  IP
Boogeyman: Kan ikke du gå ut med fullt navn og kanskje prate med golfspillerene som du kritiserer hver bidige dag på forumet? Det er så lett å være deg som skriver innlegg her hver eneste dag, klager og syter. Kan du ikke gå ut med fullt navn hvis du skal være så tøff og kritisk til det noen driver med?

Hvem er du egentlig? Hvilken bakgrunn har du for å kritisere? Kan du så utrolig mye mer om hva som skal til for å bli stjerne på touren? Hvis du kan, vær så snill å opplyss oss andre om oppskriften på hvordan man skal bli god, for jeg skulle GJERNE visst det, så jeg kan trylle meg fra mitt hcp til å bli en av de beste på Europa Touren!!!

Hvis AR vil få litt seriøse innlegg på forumet bør han ha registrering med navn, så ingen kan være støtende, krenkende eller useriøset



 Robert (06. Jun 2011 09:00) *  IP
Hvis Boogeymann vet hva som kreves for å vinne på PGA, så skjønner jeg hvorfor han ikke bare gjør det selv? Eller er det ikke så enkelt kanskje?

Det holder tydeligvis at en Nordmann bor i Spania en vinter, så er levebrødet sikret for livet. Men da tenker jeg, han vil jo uansett ikke bli bedre enn alle italienere, spanjoler, portugisere som gjør det samme.

Gud hvor enkelt golf hadde vært, hvis man bare kunne styrt spillet via tastaturet. Da hadde jeg lært meg touchmetoden tvert!!!



 Ronni (06. Jun 2011 12:08) *  IP
"Åk sjelv, gubbjævel"

Ordene til Thomas Wassberg, ytret etter et særdeles mislykket løp for hans del, står seg fortsatt også i en golfsetting.



 Boogeyman (06. Jun 2011 14:09) *  IP
Jeg kan bare vise til hva redaktøren skriver 3.juni om de norskes innsats og manglende kvalitet i spillet på ET og CT. Han er ærlig, for en gangs skyld. Jeg aner ikke hva som skal til for å gjøre de norske spillerne bedre. Men det vet ingen andre heller, ikke engang AR. Jeg tror ikke at spillerne selv vet det, eller forsåvidt Bjørnstad & Co. Skal dermed alle vi - inkl. mange andre enn meg her - la være å kommentere og kritisere fra tribunen? Vi er elendige spillere sammenlignet med de norske proffene. Men det er også slik at de dessverre er for dårlige sammenlignet med sine konkurrenter, for øyeblikket.
Jeg tror at ett vesentlig "grep" er å oppholde seg i Spania i vinterhalvåret.

Min kritikk retter seg ikke spesielt mot de norske spillerne, men mer mot en noe naiv og urealistisk målsetning og tro foran hver turnering. Mitt hovedpunkt er at man undervurderer konkurransen og alle de andres høye nivå - p.t. langt høyere enn de norske. Har de norske spillerne et forbedringspotensiale? Isåfall har vel de andre det også, og da er vi like langt.

Jeg synes fortsatt at det som ETJ skriver på sin blogg viser en umoden mann med litt naive forhåpninger og unnskyldninger, uten realisme og bakkekontakt. Jeg hadde ventet mer tæl, guts og ærlighet, ikke bare småmorsomt pludder.



 AR (06. Jun 2011 15:15) *  IP
Boogeyman; jeg forsøker å være ærlig hele tiden. Det du skriver: "Han er ærlig, for en gangs skyld." oppleves som meget sårende. Der står det nemlig at jeg stort sett er uærlig.

Jeg kan være optimistisk mange ganger og forsøke å finne lyspunkter, men det er ikke uærlig.



 Jeg synes (06. Jun 2011 15:26) *  IP
Boogeyman sin ip bør sperres fra forumet... makan til vrøvl hver uke er for mye... bare se, han sårer redaktøren, er ikke det nok til å bli sperret?


 Boogeyman (06. Jun 2011 15:40) *  IP
Å tolke min uttaelse som at du er uærlig, AR, er å dra det for langt. Jeg beklager dersom du tolker det dithen. Det jeg mener er at du ofte ikke skriver det du egentlig mener, men holder din mening for deg selv, fordi du - som du selv har skrevet - tilhører det offisielle golfNorge og har bindinger som gjør at du ikke fritt kan eller vil skrive det du egentlig mener og vet. Det er ikke å være uærlig, bare så det er sagt.
Et lite eksempel er saken om 9-åringen som mot NGFs vilje og regler deltar i en golfturnering i utlandet. Du skriver at det ikke er opp til deg å utdele straffen her, men det er ikke poenget. Saken er at vi gjerne skulle vite hva du egentlig mener om selve bestemmelsen om golfkonkurranser for barn. Er det en dum eller klok regel - bør den fjernes eller bli stående? Det har du sikkert en mening om.



 AR (06. Jun 2011 15:51) *  IP
Boogeyman: Jeg aksepterer din unnskyldning.

Jeg har ingen bindinger til det "offisielle golfNorge". Det må være en stor misforståelse. Jeg er helt uavhengig.

Når det gjelder 9-åringen og de rundt ham som bryter med de verdier som norsk idrett står for, har jeg ikke uttrykt noen sterk mening i den ene eller den andre retning. Jeg respekterer flertallet blant dem som bestemmer i Idrettsforbundets organer.

I den saken er det så mange gode argumenter for og i mot at det er vanskelig å ta parti for den ene eller andre part.



 AR (06. Jun 2011 15:57) *  IP
Til "Jeg synes": En som mener noe annet enn flertallet, skal ikke sperres ute av den grunn. Som regel begrunner Boogeyman sine negativt ladde innlegg på en måte som ligger innenfor akseptable normer. Han konstaterer svake resultater og gjør mer ut av dette enn mange liker. Men slikt må vi akspetere så lenge der ikke er krenkende. Det er ofte tøft for utøverne å møte kritikk fra presse, tribuneslitere og skribenter. Men det er "part of the game".


 Wilson (06. Jun 2011 17:00) *  IP
Boogeyman.
Sitat; "Det jeg mener er at du ofte ikke skriver det du egentlig mener, "

Så du vet altså hva AR egentlig mener.

Men, så vet du jo mye da, eller?



 Reidar Køpp (06. Jun 2011 21:31) *  IP
Det er lov å skrive nedlatende kjipe innlegg om Tage, kalle ham naiv, umoden, uten bakkekontakt etc, men et skjeivt ord om Scheie, Brekke eller andre i guttekluvben så er det månelyst.


 AR (06. Jun 2011 22:13) *  IP
Der tar du feil, Reidar Køpp!


 Reidar Køpp (06. Jun 2011 22:49) *  IP
Det er det inntrykket man får. Utdritningen og mobbingen av Tage fra en anonym jævel får ihvettfall stå. Kvalmt.


 AR (06. Jun 2011 23:12) *  IP
Ikke utdriting. Fakta er at Tage dessverre har misset alle cuttene siden begynnelsen av januar. Synd, men sant.

Boogeyman synes Tages innstilling ikke er bra. Det har han gitt kraftig uttryk for. Man kan bry seg eller ikke.



 Reidar Køpp (07. Jun 2011 00:07) *  IP
Men da er det ok her å si at Scheie er en naiv, umoden, elendig, mislykket og inkompetent sportssjef også, siden han også bør levere resultater og det gjør han ikke, tvrrt i mot blir det verre og verre jo lengre håndballkommentatoren er sjef. Alle begrepene boogeyman bruker over er ikke mobbing og helt ok på dette nettstedet? Nais tu knåw.


 2by (07. Jun 2011 00:52) *  IP
Årsaken til manglende resultater i Norsk Golf er åpenlys:
Bare krengling og uenighet, sutring og ''rakke ned på de som har en mening''
Bli aldri resultat av slikt.

Lær av tutta, gi blaffen i krangelen og kravene hjemme. Husker dere diskusjoenen da hun spilte hjemme, og ikke smite til kameraet?
Aner ikke hva man ønsker å oppnå med å være så forbanet negativ!!??? Hvem vinner på det?

Navi tro på en spiller eller et system er 1000 ganger mer givemde og byggene enn den sutringen som foregår rundt om,, ja vi har lov til å være kritiske, men vær nå litt strategiske i den kritikk som fremføres. Hva ønsker man å oppnå? Om det ikker er et mål med kritikken, så hold kjeft,, hadde jeg nær sagt,,

Kritikk mot Tage at han ikke satser nok, ikke har budsjett til å få ting til og må heller legge karreren på hylla,, pisspreik, kom heller med forslag til å skaffe Tage en sponsor eller to,,

Og la oss for all del inrømme det, Golf er resultatmessig 97% nedtur i forhold til forventningene og ønskene, men gud å deilige de 3% er når de først slår til,,



 AR (07. Jun 2011 01:05) *  IP
Reidar Køpp, ikke alle er enig med deg i din beskrivelse av sportssjefen.

De aller fleste av dem jeg har hatt kontakt med, er meget godt fornøyde med det som skjer på elitesatsingen de siste årene. Spesielt blant de yngre. At NGF etter mange år med støtte til mer etablerte spillere ikke lenger satser spesielt på dem, faller mange tungt for brystet. Det er en vurdering som er gjort i fordelingen av begrensede midler. Jeg tipper vi får se til dels store endringer til neste år i satsingsgruppene.



 Fooore (07. Jun 2011 08:20) *  IP
Enig med 2by.

Man kan jo starte selv med å engasjere seg i egen klubb, det er der golfen spilles.

Vi lever i Norge, sutring og misnøye er på agendaen, men også konstruktive innspill. Forståsegpåere og terrasse-eksperter er det overalt, ære være de som faktisk prøver å bidra i klubb og regionalt/nasjonalt.



 2by (07. Jun 2011 08:57) *  IP
Bra Foore!

Det er jo egentlig så enkelt som du beskriver!



 barce (07. Jun 2011 10:33) *  IP
Fooore; neste gang noen har noen politiske innvendinger skal jeg bruke ditt argument med at de kan holde kjeft så lenge de ikke er engasjert i lokalpolitikken. Det holder selvsagt ikke å være partipolitisk medlem!!


 Fooore (07. Jun 2011 10:50) *  IP
Jeg skriver ikke at man MÅ det for å ytre noe, men at det kan være en god ting. Både for egen del og klubb.

Tror ikke jeg skriver noe om at man bare kan holde kjeft om man ikke bidrar, men du har vel lest min mening mellom linjene. Og det er du sikkert flink til.

Den type skriblerier du kommer med der er flåsete greier, du kan mye bedre, det har du bevist utallige ganger.



 radar (07. Jun 2011 11:45) *  IP
Synes ikke boogeyeman har vært direkte ufin. Linjen mellom mobbing og kritikk er kanskje tynn, men den er nå en gang der, boogeyeman har kommet med kritikk. Begynner å bli en stund siden en norsk herregolfer har levert et scorekort som står i stil til forventningene, kanskje aldri? ”Norsk elite” det ordet smaker ikke så bra om dagen. Sannheten er vel at pdd så kan det ikke ordet brukes med rette hvis man legger resultater til grunn. (Se bort i fra Tutta i dette innlegget).

Gode treningsforhold/ økonomi, tålmodighet, målrettet jobbing og kompetanse innenfor golfens snevre verden er viktige punkter. Svingteknisk er det jo ingen grunn til at det skal være noe sprik mellom våre beste og de beste i verden. Jeg vet ikke om FS & co har fokus på mental trening, men et burde være en smal sak å låne Britt Tajet-Foxell, fra Perttersen/Bjørgen eller Øyvind Hammer fra Bjørndalen. Vi får lære/låne/stjele av de som har gjort det bra. Gode treningsforhold bør være en enkel sak. At våre beste ikke bruker i alle fall vinter månedene i sydlige strøk er en gåte, jeg kjøper ikke det økonomiske argumentet her.

Og hvor tålmodig skal man være? Ser man på pgatour og ET så er det nok av spillere som ikke har blitt ”gode” før de er godt voksne. Sånn sett så har våre beste tid i massevis. Jeg synes dog det er et argument som ikke holder vann, hvorfor har ikke disse 35-40åringene blitt gode før?

I golf får man instant feedback, man får lengde på utslag, fairwaytreff, greentreff, putter, bunkersaves osv. Det burde det være en enkel sak å trene på de riktige tingene.
Med alt annet i skjønneste orden (jmfr FS & co) så gjenstår offer og treningsvilje fra spillerne, med de resultatene som har blitt levert de seneste år så kan man spørre seg om den er god nok.
Mon tro om vi forumtroll er mer sultne enn spillerne selv?

Innlegget er ikke rettet mot 1 person.



 Sniff (07. Jun 2011 13:34) *  IP
Tage fortjener intet annet enn respekt i mine øyne. Han satser på å nå toppen i en individuell idrett, det er ikke lett. Skal det være pålagt å legge opp hvis en ikke når verdenstoppen på få år? Er det hans skyld at alle mannlige norske golfere sliter litt for tiden? Han representerer kun seg selv. Når det gjelder bloggen hans oppdaterer han i både medgang og motgang, og det er bra. Kjekt å få litt info fra han for oss som følger med. Jeg synes ikke han skal være nødt til å beklage for omverden at han misser noen cutter. Hvis det hadde vært opp til de som klager her inne hadde vel alle norske mannlige profesjonelle golfere lagt opp..


 barce (07. Jun 2011 14:01) *  IP
Det må vel være ytringsfrihet til å mene hva man vil her?

Hvis argumentasjonen er krass og hard (sikkert forsterket av skribent for å få respons), så kvalifiserer det vel ikke til avsporinger som enkelte kommer med her! Denne tråden handler om ETJs tiltak og fremtoning utad via bloggen. Ikke om hvorvidt det er ok eller ikke å være negativ på vegne av norsk elitegolf.

Har dere motargumenter til selve saken, så kom med de!! Hvis han er helt på bærtur, så må jo det være letteste sak i verden. Uten at man skal ta han kun får å være negativ!



 Pepper (07. Jun 2011 14:03) *  IP
Full støtte fra meg til Sniff for hans innlegg! Bra!




 Gjest (07. Jun 2011 15:03) *  IP
AR, jeg skjønner godt at juniorene er fornøyd. De får jo alle pengene. Problemet er at vi ikke har en plan etter at disse juniorne vi har brukt millioner på fyller 18. Etter mitt skjønn er juniorbudsjettene hinsides all fornuft og kun tjenelige for å bygge CVet til Niclas. Man sender relativt middelmådige 13-14 åringer på all slags treningsleirer i 4-5 år og så er det full stopp. Den eneste mulige strategien bak dette må være at man satser på masse lodd i håpet om at en ny Tutta skal oppdages.

Dog tar ting tid og det er ikke utenkelig at justeringer er på vei. Pengebruken på de aller yngste er nok for hugg. Jeg mener fortsatt at Scheie var feil ansettelse men jeg tror alikevel han er rett mann fremover. Grunnen for dette er at han er smart og har lært. Mitt poeng her er at NGF burde hentet en som ikke trengte opplæring for 3 år siden, men gjort er gjort og den jobben Scheie gjør og de grepene han tar er positive.

Dersom man i tilegg justerer målene til leveranser til College golf i USA i stedet for proff tourene så hadde jeg vært fornøyd. Jo flere spillere vi sender på college dess større sjangse er det for at vi får en spiller som får skikkelig gjennombrudd.



 barce (07. Jun 2011 15:47) *  IP
Jeg tror det hadde vært opp til alle klagerne at samtlige mannlige profesjonelle gjør følgende:

1. Spiller så mange turneringer som mulig
2. Velger et turneringsopplegg som støtter opp under en langsiktig plan
3. Trener mest mulig under optimale forhold hele året (uansett økonomi)
4. Ikke prioriterer kone/barn/kjæreste/øvrig familie foran golf
5. Viser utad en syk vilje til å lykkes
6. Offentliggjør treningsdagbok, reiseplaner og treningsopphold

Jeg tror det er det de vil.. disse klagerne..



 Gjest (07. Jun 2011 16:18) *  IP
Heldigvis har vi Tutta. Men, det hadde vært kjekt med en mannlig golfer med innstillingen til våre enere: Tutta, Nortug, Bjørgen Lund Svindal etc. Det har vi dessverre ikke og da får vi vente i håpet. Det våre mannlige golfere driver med er ikke i nærheten av toppidrett på et nivå nevnte utøvere driver idretten sin etter.


 Boogeyman (07. Jun 2011 16:27) *  IP
Ypperlig liste over hva som skal til, barce! Dette er ego-tripen.
Det er absolutt det jeg vil ihvertfall, som en av klagerne... Samtlige punkter!
Dersom dette blir gjort av ETJ og de andre, så tror jeg nok at resultatene internasjonalt vil bedre seg atskillig.



 Gjest (07. Jun 2011 16:48) *  IP
Hvorfor i huleste skal utøverne offentliggjøre treningsdagboken sin?


 Fooore (07. Jun 2011 16:51) *  IP
Jeg savner at de beste blir et lag - trening og turneringer(Asia, Australia, Sør-Afrika) sammen spesielt i vinterhalvåret - og at klubbene(som "eier" NGF) setter av nok midler til de beste.



 Smilende Sam (07. Jun 2011 17:00) *  IP
Jeg synes bloggen til Tage er svært bra og ville blitt overrasket hvis han la den opp slik boogeymann antyder. Han har et rolig, lunt lynne og det ville blitt pussig om hans personlige betraktninger ikke reflekterte akkurat det. Det er ut fra det jeg feil at han ikke satser ordentlig og ikke er seriøs. Såvidt jeg vet trener også en del av de andre ganske hardt. Spørsmålet er vel heller om de trener riktig og strukturert nok.

Jeg er forøvrig sikker på at det er en mengde faktorer som gjør at herrespillerne er nede i en mørk og dyp bølgedal og at både spillerne selv, NGFs sportslige ledelse og andre kunne bidratt bedre. Det skremmende er uansett årsak at Norge ikke klarer å få noen spillere over fra til gode amatørkarrierer til å bli topp-spillere. Det er spillere som har vært meget gode i EM/VM eller college som bare ikke klarer overgangen. Det kan godt hende at de burde

Når alt dette er sagt så er jeg sikker på at hverken Scheie, spillerne eller NGF blir bedre av kritikk fra sånne som boogeyman, meg eller andre. Det betyr likevel ikke at man ikke skal ha lov til å debattere rikets tilstand og peke på hva man mener har gått galt. Det er en del av friheten i ytringsfriheten. Enkeltutøvere, trenere og ledelse debatteres friskt på fotballfora på nettet uten at det fører til at Drillo eller Semb blir sure.De vet at det er en del av gamet. Så lenge kritikken er knyttet til utøvelsen av, eller kvalifikasjonene til, "jobben" må det være greit.

Å skrive innlegg om at Tage er umoden og naiv fordi han skriver om smårare historier på bloggen sin blir feil for meg. Så får heller AR og jeg være uenige i om min kritikk mot Scheie tidligere var mobbing eller saklig, jeg skal avstå fra en slik avsporing nå siden jeg har akseptert at ARs regler gjelder på det området på denne siden.

Jeg tror uansett at de fleste her inne ønsker at de norske spillerne skal lykkes i størst mulig grad og at det som kommer ut her primært er et tegn på engasjement. Det skal norsk golf være glade for selv om ikke alle her inne sitter i styret i de klubber de er medlem av og gjør en direkte innsats. Mange har vært aktive på det planet før og alle kan ikke være det samtidig.



 Enur (07. Jun 2011 17:24) *  IP
Det var et veldig bra innlegg, Smilende Sam!
Er faktisk 100 % enig med deg i alt du skriver der!



 Boogeyman (07. Jun 2011 18:12) *  IP
Dessverre synes jeg innlegget til SS er innholdsløst, og ikke gir noen forklaring på eller råd om den dårlige tilstanden til norsk herregolf. Det blir for mange selvfølgeligheter.
Avlsutningsvis om ETJs blogg vil jeg si at den sikkert samsvarer med hans "rolige, lune lynne". Men det er akkurat det som skremmer meg.



 Oj oj oj Anomym!!!!! (07. Jun 2011 18:54) *  IP
og alle driter vel i om du blir skremt? burde han skrive annerledes kun fordi han skal passe på at du ikke blir skremt?

eller lå det noe mindre bokstavlig bak dine sylskarpe og vittige kommentarer?



 Smilende Sam (07. Jun 2011 21:00) *  IP
Fint at du anser det jeg skriver som selvfølgelig boogeyman. Det viser at vi er enige. Alt her i verden har ikke enkle forklaringer, selv om vi gjerne skulle ønske det.

Finnes mange nåværende og tidligere toppidrettsutøvere med lunt og rolig lynne, boogeyman. Alsgaard, Bjørgen, Bjarte Engen Vik fra vinteridrettene, Vebjørn Rodal, Thorkildsen og Magnus Carlsen fra andre idretter. Ingen grunn til å bli skremt. Vil du ha eksempler fra golfens verden sier du? Luke Donald og Vijay Singh? Cink? Toms?



 barce (07. Jun 2011 22:24) *  IP
Gjest: Jeg vet ikke.. Men spørsmålet er om de har det i det hele tatt.. Noen som vet?


 Gunnar Bull (07. Jun 2011 22:37) *  IP
Og da var alt tilbake til det gamle, ser jeg.

Det er godt for en gammel skrott som meg at ting er forutsigbart :-)



 Gjest (07. Jun 2011 22:40) *  IP
Tage har garantert treningsdagbok tilbake til da han var 13 år. Det haar aldri skortet på struktur rundt treningsarbeidet til Tage. Det jeg stller spørsmål til ved stasingen hans er bopæl Stavanger. Treningsforholdene i vest er for dårlige. Ette mitt skjønn må man erkjenne nødvendigheten av gode treningsforhold og dermed enten slutte eller flytte sydover.


 radar (08. Jun 2011 11:26) *  IP
Mitt tidligere innlegg var ikke ment som kritikk på ETJ blogg, men som en kritikk mot norsk herregolf generelt. At ETJ velger å være litt flåsete i sine skriverier og kommer med bort/forklaringer som ikke er noe bedre enn mine er en annen sak.

Litt forbauset over hvor fredet golf. Hadde vi/media vært like snille med utøvere i andre idrettsgrener som hadde levert så dårlige resultater?



 barce (08. Jun 2011 11:39) *  IP
Enig radar. Se bare på landskampen i går! Okey, lagidrett er noe annet, men hadde tatt seg ut om 20.000 av de månedlige leserne her stilte opp på Sola lufthavn og buet på Tage etter en missed cut!!


 2by (08. Jun 2011 11:44) *  IP
Radar, hvor ofte ser du 'massiv kritikk'' av spillere som spiller i norsk andredivisjon?
Opplever at kritikken går på at de ikke spiller i CL, og at de må bare legge opp for at de ikke spiller der og hevder seg.
Veien fram er lang og kostbar, og jeg savner en diskusjon på hva miljøet kan gjøre for spillerene som ikke allerede er gjort, og ikke en diskusjon på hva de ikke prsterte/erer når de spiller på et nivå som ligger litt over hva de mestrer. MEN DET ER VEL EN DEL AV LÆRINGEN DETTE OGSÅ DA? Se på Chopra som måtte låne penger privat an en kollega for å kunne satse videre på golf. Det endte med en seier på PGA,,



 radar (08. Jun 2011 12:05) *  IP
For all del, men nå er det sånn våre beste spiller i 2divisjon.
Helt enig med deg 2by, diskusjonen bør ikke gå på ”hvor dårlige de er”, men på hvordan de kan bli bedre.

Som jeg skrev over:

Gode treningsforhold/ økonomi, tålmodighet, målrettet jobbing og kompetanse innenfor golfens snevre verden er viktige punkter. Svingteknisk er det jo ingen grunn til at det skal være noe sprik mellom våre beste og de beste i verden. Jeg vet ikke om FS & co har fokus på mental trening, men et burde være en smal sak å låne Britt Tajet-Foxell, fra Perttersen/Bjørgen eller Øyvind Hammer fra Bjørndalen. Vi får lære/låne/stjele av de som har gjort det bra. Gode treningsforhold bør være en enkel sak. At våre beste ikke bruker i alle fall vinter månedene i sydlige strøk er en gåte, jeg kjøper ikke det økonomiske argumentet her.

Og hvor tålmodig skal man være? Ser man på pgatour og ET så er det nok av spillere som ikke har blitt ”gode” før de er godt voksne. Sånn sett så har våre beste tid i massevis. Jeg synes dog det er et argument som ikke holder vann, hvorfor har ikke disse 35-40åringene blitt gode før?

I golf får man instant feedback, man får lengde på utslag, fairwaytreff, greentreff, putter, bunkersaves osv. Det burde det være en enkel sak å trene på de riktige tingene.
Med alt annet i skjønneste orden (jmfr FS & co) så gjenstår offer og treningsvilje fra spillerne, med de resultatene som har blitt levert de seneste år så kan man spørre seg om den er god nok.

Hadde vært morsomt å lære litt mer om hvordan både NGF/FS og proffene våre jobber for å bli bedre.



 Enur (08. Jun 2011 18:37) *  IP
Sitat fra siste post på JAL sin blogg:
"Ellers er alt ok her. Har funnet meg et greit hotell, og banen ser fin ut."

Denne uken har vi 3 norske, Tage, JAL og Thorp, med på Europatouren.
Er det typisk norsk at hver enkelt spiller da skal "finne seg et greit hotell" og således bo hver for seg, eller er det helt fremmed for den sportslige ledelsen i NGF å tenke at det nettopp var de som i slike tilfelle burde ha ordnet med et felles bosted for alle de tre norske, samt sendt ned en av sine mange landslagstrenere for å prøve og skape et slags norsk landslagsmiljø og prøve å bygge opp den fellesskapsfølelsen som vi ser slår positivt ut for mange andre nasjoner?

For alt det jeg vet er det spillerene selv som ønsker å ha det på denne måten, og i så fall er det vel greit da, men for meg virker det litt rart om vi ikke kunne fått til en slags lagfølelse (eller forbedre det som evt. måtte finnes av denslags) blant våre få profesjonelle spillere ute på tourene. NGF måtte vel både kunne stille noe krav om det, og tre støttende til med det rent praktiske, slik de gjør det for de yngre årsklassene på amatørsiden.



 Lost ball (08. Jun 2011 21:39) *  IP
Med så mye kunnskap her inne om hva som skal til for å lykkes, så er det for meg helt uforståelig at ikke annenhver spiller på de store tourene er nordmenn og -kvinner...


 Fooore (09. Jun 2011 07:19) *  IP
For meh virker det som om våre 4 rutinerte(Aron, Tage, JAL og Kaensche) kjører sine helt egne løp uten særlig samarbeid med NGF/hverandre. Selvvalgt eller ei.

Unggutta som har spilt sammen i mange år er kanskje tettere på hverandre, og har en annen innfallsvinkel.



Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72