Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 Enur - 17. Mar 2011 kl. 08:47 * IP
Tage på Sicilia
Så lite aktiv golf vi sulteforede norske golffans har å følge med på, så fortjener jaggu denne turneringen en egen tråd.
Og Tage har en grei åpning med -1 etter 4 hull. Det er ihvertfall bedre enn de to han spiller sammen med som er Mikko Korhonen på +1 og Jaco van Zyl på +3.
Men der ble det selvsagt en bogey på Tage før jeg fikk trykket 'Send'. Det har han ikke råd til, for han må helst ha en top 10-plassering i denne turneringa for også å få delta neste uke. Slik er livet på det nivået der.
|
 Dilter (17. Mar 2011 10:01) * IP
Bra bounce-back av vår mann. Tilbake på -1 etter 10 hull.
 Fooore (17. Mar 2011 10:10) * IP
Flott start, carpe diem!
 pondus (17. Mar 2011 10:36) * IP
Får vi en fugl her tro?
 barce (17. Mar 2011 11:12) * IP
Vel, for å si det pent - jeg håper dette er en skikkelig dårlig runde av Tage.
 Gjest (17. Mar 2011 11:12) * IP
Uffda bogey på par 5 hullet. Litt typisk og det er nok fordi nærspillet er rustent. Tage har egentlig alt som skal til for å bli en solid Europatour spiller men scoren hans på par 5 hullene (han har mer en nok lengde) er for dårlig. Dette beror nok mer på rustent nærspill og dårlig putting enn spillet frem til greenen. Dersom Tage hadde hevet seg på nærspill og putting tror jeg han kunne blitt en stjerne. Dette fordrer dog terping hver dag hele året på skikkelig underlag. I Stavanger har de vel ok underlag for nærspill 4-5 måneder i året og 2-3 måneder med gode greener. Det er her kjernen ligger og dette kunne vært noe NGF kunne hjulpet med. Hva med at NGF etablerte filial i Spania med putting og nærspill som hovedfokus (masse bilige hus i varmen for leie eller salg for tiden). Det tror jeg ville gjort underverker for våre beste. De skal vel bruke 5 mill i året på Olympia satsingen. Noe av pengene burde vært brukt til å etablere et samlinssted i varmen. Gjerne gjennom avtale med hotel golfbane etc bare man skapte en forståelse av viktigheten og aksess hadde skapt et bedre samarbeidsklima mellom våre beste. Spillerne kunne da ukependlet om vinteren og gjerne bodd der mellom turneringer. Det hadde vært nyttig hjelp frem mot 2016. Men NGF skal vel adminstrere vekk pengene med å øke papir staben....som vanlig.
 Enur (17. Mar 2011 11:27) * IP
Hadde smakt med et par birdies inn nå!
 Ramsass (17. Mar 2011 11:34) * IP
Smaker alltid med birdieser.
 Pro V1 (17. Mar 2011 12:16) * IP
Nei, nok en bogey på par 5 hull. Men imorgen er det en ny dag med ny muligheter.
 Gjest (17. Mar 2011 13:19) * IP
Uffda, ikke bra med halve startfeltet fra Challange Tour nivå. Får håpe at Tage spiller bedre i morgen slik at det blir helgespill. Tross dette er han i bedring i forhold til Ecco.
 Enur (17. Mar 2011 13:21) * IP
Hadde vel håpet på en bedre runde av Tage i dag, men innsatsen hans på Ecco-touren her for litt siden tilsa jo egentlig ikke noe bedre enn dette.
Kanskje bra det bare var 3 par 5-hull på denne banen, for +2 på disse var jo ikke særlig bra.
Men ny dag i morgen, og han har fortsatt en bra mulighet til i første omgang å greie cutten.
 Klegg (17. Mar 2011 13:27) * IP
Med 17 slag på de tre par 5 hullene brukte ETJ 6 slag mer enn lederen Dodd bare på disse.
 Enur (17. Mar 2011 13:37) * IP
@Gjest: Det var da fælt så negativ du er for tiden?
Dumt å si at halve startfeltet er fra Challenge Tour nivå, når de som er med i denne turneringen faktisk er dem som representerer det ordinære nivået på Europatouren!
Vel mangler noen av de aller beste ET-spillerne (som vel må sies å være på "verdensnivå" hvis man skal gradere slik du vil), og vi har med noen få som kanskje er litt svakere enn vanlig. Men hovedtyngden her er de som du finner på startlisten i enhver ordinær ET-turnering (som ikke er co-sanctioned med andre tourer). De på Challengetour-nivå kom derimot ikke med i denne turneringen, dessverre for bl.a. Jan Are Larsen.
Greit å ha synspunkter på de norske spillerne, men du behøver jo ikke gjøre dem dårligere enn de er?
Tage holder faktisk et greit ET-nivå, noen ganger blir det made cut andre ganger misser han, akkurat som svært mange av de andre som er på hans nivå.
Problemet er at han får spille altfor få turneringer, bl.a. fordi det blir stadig fler og fler co-sanctioned turneringer eller turneringer med begrenset startfelt.
 Gjest (17. Mar 2011 14:01) * IP
Ok Enur det var vel litt negativt denne gangen men det er et relativt dårlig startfelt. Jeg må innrøme at jeg, som var tidliger kjempefan av Tage, har mistet troen. Det blir liksom bare halvsatsing fra det kalde nord og formtopp på q-scool. Jeg har ingen tro på at det er mulig å etablere seg på europatouren for Tage slik han forbereder seg til turneringer fra Stavanger uten grønt gress eller for den saks skyld innendørssenter. Du blir ikke europatourspiller på Elixia dessverre. Både Thorp og Tage må tro på julenissen dersom deres opplegg skal ende opp suksessfullt. Bakrunnen for dette er at puttingen og nærspillet aldri holder mål dersom man ikke kontinuerlig jobber på relevant underlag.
 Fooore (17. Mar 2011 14:01) * IP
Synes Tage har blitt mer stabil på ET siste året.
Tidligere har det plutselig kommet en runde høyt på 70 som har ødelagt.
Mulig han spiller mer på sikkerhet, som sikkert vil bidra til flere "made cut".
 Enur (17. Mar 2011 14:28) * IP
Greit det Gjest.
Jeg er forøvrig ganske enig i en god del av det du har skrevet i det siste jeg, men følte bare at det litt vel negativt akkurat der. Forholdsvis svakt startfelt ja, men dog ikke Challengetour-nivå.
Ellers er jeg enig med Fooore også. Jeg synes som han at Tage er blitt mye mer stabil det siste året, og det blir heldigvis lengre og lengre mellom "katastroferundene". (Ikke gjør skam på den påstanaden i morgen nå da, Tage!). Jeg tror at Tage med litt flere spilte turneringer ville kunne ha en bra sjanse til å etablere seg "fast" på ET.
 Gjest (17. Mar 2011 15:06) * IP
Problemet er re-rankingen. Spillerne må være på hugget første del av sesongen. Hadde man ikke hatt RR så kunne en drevet ting litt annerledes. Kanskje har Tage blitt mer stabil men Ecco runden var katastrofe og dagens runde dårlig men kan reddes av god runde i morgen. Jeg savner litt vilje til å satse skikkelig hos de Norske spillerne.
 Dilter (17. Mar 2011 15:17) * IP
Så dårlig var vel runden ikke. Han ligger omtrent midt på resultatlisten. Ett slag bedre og han ville ha vært T37. Et par slag bedre i morgen så vil han være godt innenfor cut, kan det virke som.
 dutte (17. Mar 2011 16:23) * IP
Enig med Dilter, slett ikke så ille av Tage. Men det monner så lite med en evnt. made cut og en plassering mellom 30 og 60.
Grunnen til at Tage ser ut til å ikke komme med neste uke er at de spanske arrangørene fyller opp feltet med hjemlige CT-spillere i kategori 4 og 5. Tror nok Tage er med i Marokko uka etter.
 Enur (17. Mar 2011 16:28) * IP
Ikke bare Tage som har slitt med par 5-hullene i dag...
Ser at en så god spiller som Fredrik Andersson Hed måtte bokføre en 10'er på det tolvte hullet!
Det er jo ikke gitt at alle par 5-hull alltid skal bety enkle birdies (uten at jeg vet noe om hvordan de er på denne banen).
 pondus (17. Mar 2011 17:07) * IP
Tage bedret spillet ifjor. Absolutt. Men har hatt det trangt i det siste. Det kan jo hende det plutselig smeller... Han er iallefall seriøs så vi får bare håpe..
 Dilter (17. Mar 2011 17:14) * IP
Hvis mønsteret blir det samme som i de foregående ET-turneringene, så skal ETJ gjøre det bra.
SA Open
27 JOHANSEN Eirik Tage NOR -9 70 70 66 67 273
Africa Open
8 JOHANSEN Eirik Tage NOR -13 71 71 70 67 279
Kanskje strategien er å spille konservativt for å klare cut, og deretter pøse på og ta sjanser for å få best mulig plassering?
Hvorfor ikke?
 Gjest (17. Mar 2011 17:48) * IP
Vi får håpe med det kan også bli som Joburg (forrige turnering), 72 68 MC. Man skal heller ikke glemme at Tage er foran skjema i forhold til fjoråret og er ranket som nummer 5 i scoring average. Jeg er bare litt redd den gode formen er mistet i det kalde nord.
 Mr.Goat (17. Mar 2011 21:27) * IP
Wonderboy Olesen nesten sist på +6! Tage +1 - La mannen spille ferdig 2 runder før vi kritiserer han. Flott!
 panser (17. Mar 2011 22:36) * IP
Jeg er nok desverre i det negative hjørnet. Men, selv om vi har sett noen få glimt av brukbar golf fra norske utøvere i løpet av 2010 så synes jeg det ser veldig svart ut for 2011 sesongen.
Dette er ikke først og fremst en kritikk av spillerne (som sikkert gjør så godt som de kan) men helst da til det "bistandsapparat" som burde ha bidratt til at DE KAN MERE.
Jeg burde ikke poste det, men jeg frykter at vi går ut av denne sesongen fattigere på suksesser enn på mange år. Kanskje med et unntak for Susann.
OL teamet er trolig et godt initiativ, men det er ikke i OL at golfen skaper stjerner. Det er på PGA Tour og påEuropean Tour. OL er dessuten så langt frem at vi ikke engang vet hvem som fortsatt er aktive når den tid kommer.
T64? - Kanskje opp til T10 i morgen for Tage???
 dutte (18. Mar 2011 00:19) * IP
Vi får trøste oss med at unge Bergan gjør det godt på Farmen:-)
Det er vel best å vente til CT kommer skikkelig i gang før en endelig dom for 2011 sesongen foreligger.
Dessuten, Tage sitt beste resultat på ET kom for 2 mnd siden.
 Aroslaff (18. Mar 2011 09:55) * IP
Viktig å være litt nøktern når det gjelder Tage.
I forhold til hans plass på verdensrankingen er det en god prestasjon å klare cut i denne turneringen.
Jeg tror uansett at han klarer det.
Go Tage!
 No Name (18. Mar 2011 12:26) * IP
Ser ut som cutten stadig beveger seg oppover, en runde på par holder nok for Tage. Har det begynt å blåse kraftig der nede ?
 Pro V1 (18. Mar 2011 12:33) * IP
Starter bra! Birdie på hull 11.
 Enur (18. Mar 2011 12:41) * IP
På TV-sendingen i går snakket ihvertfall de engelske kommentatorene om at det var en veldig dårlig værmelding (med sterk vind) for dagen i dag.
 Enur (18. Mar 2011 13:34) * IP
Nei, nei, dette går feil vei!
Skjerpings nå, Tage!
 No Name (18. Mar 2011 13:48) * IP
Det var i praksis 3 tapte slag på 3 av banens enkleste hull. Skeptisk....
 No Name (18. Mar 2011 14:30) * IP
Cuten kan gå på +2 med denne utviklingen. Noen som ser på tv ? Mye vind ?
 Enur (18. Mar 2011 14:38) * IP
Begynner å se svart ut - bokstavelig talt!
 Aroslaff (18. Mar 2011 14:43) * IP
En god del vind. Perfekte forhold for en kar fra Stavanger.
Han fikser dette på front9.
 Sticho (18. Mar 2011 14:49) * IP
Litt slik som i fjor, fredagsrundene ser ut til å være veldig vanskelig for han.
 Mr.Goat (18. Mar 2011 15:17) * IP
Finito Finito Finito! Da var det over...
 Gjest (18. Mar 2011 15:27) * IP
Tage er mer en god nok til en topplassering men der fordrer at man er i form og er i støtet på green og rundt green. Det fordrer gode treningsforhold inn til turneringen. Godt eksempel på at Stavanger ikke funker godt nok på dette nivået. Dog er jeg positiv til Tage's høstsesong, han kan lett få noen gode resulatater etter å ha fått litt grønt gress under skoene på Stavangers nydelige bane.
 Mr.Goat (18. Mar 2011 15:35) * IP
Grensen for å komme med i neste ET-turnering i Malaga er ca.23 plasser høyere enn det var forrige sesong. Endrer seg vel fortsatt noen plasser før neste uke, men dog...
Noe er hakkende galt når ikke alle de som klarer å få ET-kortet gjennom Q-school ikke får komme med i "mini" turneringen i Malaga. Er jo ikke noe poeng å kalle det ET-kort da. I så fall burde det stått "Du kvalifiserte deg for ET, MEN du kommer KUN med i Sør-Afrika turneringene rundt jul + St.Omer. Gratulerer"
 Enur (18. Mar 2011 15:36) * IP
Enur (17. mar 2011 14:28) * IP
Ellers er jeg enig med Fooore også. Jeg synes som han at Tage er blitt mye mer stabil det siste året, og det blir heldigvis lengre og lengre mellom "katastroferundene". (Ikke gjør skam på den påstanaden i morgen nå da, Tage!).
Jeg burde ha visst bedre!
 Ronni (18. Mar 2011 20:03) * IP
Stabil og stabil, håper han ikke blir stabil på 80-runder i alle fall
 Gjest (19. Mar 2011 14:40) * IP
Uffda, elendige greier. Nå får vi bare håpe at Tage tar lærdom av dette og skjønner at det er forberedelsene til turneringen som ikke var god nok. Tipper at det var ingen andre i feltet som forberedte seg i Stavanger i sludd og regn. Tage må rett og slett gå i seg selv og finne ut om han vil vinne og om han er villig til å gjøre det som må til for å vinne. Hvis svaret er nei bør han heller legge opp enn å sutre og skylde på manglende støtte.
 Wilson (19. Mar 2011 14:57) * IP
Gjest.
De fleste av oss har fått med oss dette med Stavanger nå.
Kanskje du kan sponse Tage litt slik at han har råd. Hvis du gjør en deal med han med prosenter av innspilte penger i fremtiden så kan du jo låne en mill og investere i at han får trene på gress.
Burde være en sikker investering siden det bare er å gjøre som du sier
 Gjest (19. Mar 2011 19:20) * IP
Wilson, dette dreier seg nok ikke om penger. Tage vil nok helst bo i Stavanger og har dermed valgt å prioitere miljø. venner og kjæreste fremfor golfen og det er fair. Det hadde vært like billig for ham å bo i syden.
 dutte (21. Mar 2011 14:58) * IP
Tage er 9 reserve i Spania, kommer nok ikke med. I Marokko uken etter er det enda hardere kamp om plassene. Neste turnering det bør være realistisk å komme med blir vel først Madeira om 2 mnd.
I fjor ga 27 plass på q-school ca 20 turneringer. Fortsetter den trenden som har vært i år kan det tallet fort bli halvert.
 Tvilende Tom (21. Mar 2011 15:48) * IP
Neste ET-turering for ETJ blir vel Mallorca 12.mai. Hva gjør han i mellomtiden i frustrasjon?
Situsjonen for JAL er enda verre, for han hadde visst trodd han skulle få spille noen ET-turneringer, til tross for at han bare er kvalifisert til CT-spill. Slik konkurransen er på ET iår, så blir vel ikke dette noe av (bortsett fra St.Omer) Neste CT er i Kenya 31.mars. Spiller han der? Har han råd? Neste CT-turnering er da Paris 5.mai. Like frustrerende for ham å vente så lenge. Kofstad har vel mer tålmodighet.
Mitt tips er at JAL gir opp konkuransegolfen i løpet av året.
ETJ kanskje også. Han er allerede nr. 130 på RtD, og er vel på ca. 170-plass eller verre når han starter neste turnering. Da blir det kval i år igjen. Gidder han det, eller legger han opp?
 Enur (21. Mar 2011 19:51) * IP
Tage er rykket opp til 6.reserve nå, men det spørs vel om det holder til å komme med.
Vet ikke om han har dratt rett dit fra Sicilia, det er jo bedre treningsforhold der nå enn i Stavanger ihvertfall, så det burde han jo egentlig, og da ville han jo være på plass til å kunne steppe inn på kort varsel også.
Men Tage blogger dessverre mindre og mindre ser det ut som, og da får vi jo heller ingen info om hvordan han tenker rundt dette.
 dutte (21. Mar 2011 21:26) * IP
Entry list til CT i Kenya er lagt ut nå. Kofstad eneste norske med. Legger merke til at noen ET spillere i kategoriene til Tage og Thorp er med.
 Gjest (22. Mar 2011 10:21) * IP
Flott at Tage kom med så får vi se om han har fått orden på golfen sin.
 Enur (22. Mar 2011 18:29) * IP
Kom med hvor, Gjest?
Beklager, men jeg kan ikke se Tage på noen aktuelle startlister jeg, men mulig jeg er sløvet etter en runde i sol og vind her i Portugal, samt en øl på klubbhuset etterpå :-)
 Mr.Goat (22. Mar 2011 22:25) * IP
Tror du holder deg bra jeg Enur. Finner han ikke på teetimes heller, så da er han ikke med da....
 dutte (22. Mar 2011 23:43) * IP
Tror nok Gjest mente at Tage hadde kommet med på flyet hjem til Stavanger:-)
 Tas (22. Mar 2011 23:46) * IP
Så nå at HB skriver på twitter at tage skal spille på Malaga i helga.
 Sticho (23. Mar 2011 08:15) * IP
Han er dessverre ikke mer med i feltet selv om HB skriver det på twitter. Kanskje litt trist at landslagsledelsen ikke vet hvor spillerne befinner seg.
Tror det hadde blitt mediaoppslag dersom Morten Djupvik hadde skrevet på et eller annet åpent nettsamfunn at han gledet seg til å se Northug i Lahti, mens han i realiteten lå på sofaen hjemme i Meråker.
|
|