Hei! Er det noen der ute som har erfaring fra spill på kunstgressgreener, og som kunne tenke seg å dele erfaringene med oss andre? Kanskje responsen på denne debattsiden er bedre enn inne på Scangolf?
AR (05. Nov 2007 22:25) *IP
Det er kommet mye bra kunstgress i dag. Det er flere aktører som importerer kunstgress til Norge i dag. Det er spesielt fint for trening på nærspill.
Det er ikke gjort så mye med kunstgress på vanlige golfbaner, men det er gjort visse ting for eksempel på Hovden.
Se hva Golfsiden har skrevet: http://www.golfsiden.com/kunstgress280307.html
Mange private har satset på kunstgress både ute og inne. Golfsentre rundt om i landet samt en del golfklubber har i mange år hatt til dels gode kunstgressgreener. Er de av god kvalitet, blir du mye bedre på nærspillet og du kan holde treningen ved like gjennom vintersesongen.
Det var litt om kunstgress i kveld.
hackz (06. Nov 2007 12:33) *IP
AR- kunstgress - greenene på fornebu, hvor ligger de på stimpmeteret?
AR (06. Nov 2007 15:15) *IP
De er raske. Jeg vet ikke hvor mye de er på stimpen. Men de gir fin trening for de som normalt spiller på raske greener og for dem som ønsker å opparbeide seg et godt putting stroke. Greenen på Innesvingen på golfanlegget på Haga er også bra. De er litt tregere, men holder linjen godt.
Spinner (06. Nov 2007 22:29) *IP
Fornebugreenen er for hard og rask etter min smak, og jeg håper ikke dagens kunstgress er av samme kvalitet. Litt "hår" er ok.
Nicolai (08. Nov 2007 18:29) *IP
Er det noen her som har spilt Hovden/Ørnefjell etter at de la kunstgress greener?
Annonser
ANNONSÉR
på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt:
ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72