Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 Provisorisk - 07. Jul 2005 kl. 13:10 *  IP
Tilbud på Hauger

Nå har alle medlemmene ferie. Så nå kan "søppelet" komme å spille redusert greenfee i 1mnd. Sånn følelse får jeg av dette tilbudet...
 Greenfee-spiller (07. Jul 2005 14:02) *  IP
Jeg opplever dette som et flott tiltak når det er liten trafikk å banen. Da kan andre få slippe til for en rimelig penge i en periode hvor det er god kapasitet på banen. Takk til Hauger!


 H (07. Jul 2005 14:16) *  IP
Nesten alle baner har tilbud, fordi medlemmene er på ferie. Da er det lurt å gi tilbud for å øke bruk av banen / øke inntekter.
Enig med GF-spiller



 Sanctum (07. Jul 2005 14:33) *  IP
Provisorisk,
selv om du skriver "søppelet", vitner dette om en utrolig nedlatende holdning til dine medgolfere. Minner litt om den reka som sto på halen i rekekassa, slo seg på brystet og sa: "Jeg er en hummer"

Kanskje "rekegolfer" kan være et passende uttrykk på folk som tror de er så mye bedre enn andre...?



 provisorisk (07. Jul 2005 17:35) *  IP
Hvis du legger velvilje til så forstod du sikkert hva jeg mente. Når jeg skriver søppelet er det meg inkludert. sånne som ikke har råd til å spille når de ikke ønsker oss på banen.


 Tiger McWould if he could (07. Jul 2005 18:06) *  IP
Hvorfor høres du så forbanna bitter ut?
er vel flere baner du kan spille på vel?

forstår ikke hvor du har det ifra at det er fordi de ikke ønsker deg på banen. har du vært der og blitt uønsket?
tvilsomt. bare fordi banen ikke er laget etter ditt ønske, så betyr ikke det at klubben er folkefiendtlig skjønner du.
Derimot så opplever jeg deg som litt fiendtlig, så du skal i hvertfall slippe å bli invitert til min hjemmebane.



 Provisorisk (07. Jul 2005 18:14) *  IP
Mange som skjønte poenget her ja


 Pingeling (07. Jul 2005 21:17) *  IP
Joa, jeg tror jeg skjønte poenget. Du mener at du opplever det som nedlatende at de går ned på prisen fordi de vil ha flere på banen når medlemmene er borte. Da opplever du det sikkert som nedlatende å handle andre ting på salg også - ikke fordi det er noe gærent med deg, men fordi sjappa burde solgt alt til samme lave pris hele året.

At de da hadde hatt færre inntekter enn utgifter (og i det lange løp blir nødt til å stenge sjappa) er vel i denne sammenheng uvesentlig.

Du føler deg altså uønsket fordi de tar betalt mer enn du vil betale, og når de setter ned prisen, så er det med stor motvilje, fordi de da får inn spillere de i utgangspunktet ikke ønsker...

En time hos psykolog hadde kanskje ikke vært så dumt - synd det koster penger det også.



 John A. Carlsen (07. Jul 2005 21:22) *  IP
Er det ikke hyggelig at du ønskes velkommen til noen annens bane, da? Når noen bygger en bane for seg og sine (medlemmer), har ikke alle andre krav på å få spille der. Når som helst.
Når de har ledig kapasitet, er det flott at andre iniviteres til å spille der. Hadde det vært bedre om de holdt stengt for deg og (oss) andre?
Eller forventer du rabbatert greenfee i prime-time på alle andres baner?
Du høres ikke ut som de som har vært med på å finansiere din hjemmebane, og vet hva det koster og bygge og drive en kvalitetsbane. Eller forstår at de som eier banen faktisk har betalt for å få tilgang til banen (litt?) mer enn alle andre.



 Sanctum (07. Jul 2005 23:03) *  IP
Så inkluder deg selv i "søppelet", så blir det ikke reist tvil, Provisorisk!


 Provisorisk (07. Jul 2005 23:50) *  IP
De klager jo på at klubbene/banene går i underskudd. En stor grunn til dette er at prisene på greenfee er så sykt høye. Norske baner har ikke fullt belegg selvom det er høysesong uansett hva dere sier. Jeg har ikke råd til til å spille disse banene unntatt når jeg spiller dem igjennom ama tour. Da blir som regel prisene greie. Ligger på rundt 450kr for 2dager. Da kan også innspill på fredagene være inkludert. cuten klarer jeg hver gang så da blir det rimelig å spille.

Snakker om at de bygger baner for seg og sine medlemmer... Dummeste jeg har hørt!. De klarer ikke overleve uten greenfee gjester. Tilogmed de få de klarer å fiske inn hjelper stort på budsjettet. De lever på nåde i sponsor markedet.

Pingeling mener du seriøst at de måtte stengt banen hvis de gikk ned en 150kr i greenfee hele året??. Hadde de satt ned greenfee og kutta ut alle mellomledd som proshop må kjøpe utstyr igjennom, hadde ting fungert mye bedre "trur" jeg... eier absolutt ingen sympati for de klubbene med skyhøy greenfee som sliter idag. Har bare seg selv og takke. Godt det er masse baner i norge som holder et kjempebra nivå og en fornuftig greenfee. Miklagard irriterer meg grenseløst med grennfee opp mot 900kr!!!. Da blir ikke golf en folkesport lengre.
Om jeg trenger psykolog... kan så være....

John
Jo jeg sitter med veldig innblikk i åssen man driver en golfbane. Det som mange gjør idag er helt på jordet. greenfee gjester har falt mye bort idag kontra før.

Mange av de som tar grøntkort idag kutter ut golfen fordi de ikke får til å spille. De gidder ikke hakke seg rundt banene hele tiden. Skjønner dem godt hadde ikke giddi det jeg heller... Folk sier ta protimer!!. Er tross alt kostbart å ta protimer idag. nytter ikke med 1time nå og en 1time da. Her må man oppfølging hele tiden for å få framskritt. Hvor kostbart blir dette tilslutt??. Skulle hatt samme system som i fotball med faste treningstider i uka der de betalte dette inn i medlemskontigent. Selvfølgelig som en frivillig avgift.


Sanctum: se lengre opp på sia så ser du at jeg inkluderer meg selv.



 Ikke Miklagard medlem (08. Jul 2005 01:28) *  IP
Miklagard annonserer med 450 kroner i greenfee i juli. Billig for så god kvalitet. Når du er i Spania og andre feriesteder, må du normalt betale omtrent 100 euro og mer på gode baner og mye mer for baner av Miklagards kvalitet.


 sanctum (08. Jul 2005 08:54) *  IP
Provisorisk,
Det er faktisk baner hvor medlemmene har bestemt at de ønsker å ha banen stort sett for seg selv, og betaler det det koster. Miklagard, Haga og Oustøen er eksempler på dette. Greenfee, hvis du slipper til, er satt deretter.

Lavere greenfee skulle etter dine påstander gi flere greenfeespillere. Gir du 50 % rabatt må du ha dobbelt så mange som idag for å tjene det samme. Er du sikker på at det er plass til det på banen? Eller at det er spillere nok til å kjøpe de ledige starttidene? På min bane er det på hverdagene endel ledig tid mellom 1200 og 1500. Siden mange golfspillere er i inntektsbringende arbeid, og bør være på jobben, er dette ikke så rart. Juniorspillere er på skolen på denne tiden. Deretter er det smekk fullt til kl 1900. Hver dag! Og svært mange av dem er greenfeespillere.

På min bane er greenfeeinntektene ca 1,5 mkr. Det er 1200 medlemmer og årsavgiften er kr 3.900.- Regnskapet balanserer med et mindre overskudd. Enkel hoderegning tilsier at en årsavgift på kr 5.150.- dekker 100% bortfall av greenfeeintekter, og medlemmene har banen for seg selv.

Du har innsikt i golfbanedrift sier du? Fra minigolf?

Hvis du er medlem i en postkasseklubb, og det er derfor du besværer deg over greenfee-nivået, bør du kanskje bli medlem av en klubb nær deg. Der kan du spille og trene gratis "året rundt", når årsavgiften er betalt.

Driver du alpint, betaler du heiskort, eller tråkker opp bakken. Det siste er gratis. Hvorfor skal du ha rabatt for å spille golf på andres baner! Medlemmene (eller eierne) der bestemmer suverent hva de synes gjestene skal betale. Det får du forholde deg til!!!

At mange baner rundt Oslo har redusert greefee i juli, når "alle" medlemmene er på ferie, synes jeg er et flott tilbud til oss som er hjemme. Det gir spennede muligheter til å spille gode baner til en akseptabel pris. Det benytter jeg meg av. Hver sommer.



 Pingeling (08. Jul 2005 08:55) *  IP
Til Provisorisk. Man betaler for kvalitet. Hvis du vil betale 150 kroner i greenfee gjennom hele sesongen, tilsvarer dette et budsjett på rundt 4 millioner kroner, som kanskje holder for å klare utgiftene til en bane med minimale utgifter. Det finnes baner i Norge med en slik standard. Hvis du vil spille på en kvalitetsbane, så trenger du 4 millioner bare for å lønne de ansatte.

Hauger har totale utgifter på rundt 12 mill (hvis jeg ikke husker feil). Hvis vi regner 30.000 golfrunder per sesong, vil dette bli 400 kroner per runde.

Men lev videre i drømmeland, du. Mange trives best der.



 Gunnar (08. Jul 2005 09:20) *  IP
Spilte Miklagard i går kveld. Brukte 45 min lengre tid enn vanlig grunnet gjester som hadde fått billig greenfee. Greit å sette ned prisene, men course-marshal må være på plass slik at ferierende gjester ikke tar ferie på banen!




 Morris (08. Jul 2005 10:10) *  IP
Var tidligere fjermedlem, men har nå funnet meg en hjemmeklubb med enkle fasiliteter og brukbare baneforhold.
Ønsket en rimelig hjemmeklubbb siden hele familen spiller golf. Dette er et bevist valg grunnet økonomi og beliggenhet.
Etter mange runder på min hjemmebane, setter jeg stor pris på juli tilbudene fra andre klubber og spesielt fra de med noe høyere banestandard. Synes dette er helt topp og når provisorisk snakker om å føle seg som søppel, blir det bare tragisk. Men ofte blir man det man føler seg som.
Ha en god glofsommer



 provisorisk (08. Jul 2005 11:31) *  IP
ok sorry da. Alle banene i Norge har fullt belegg hele tiden. De sliter ikke økonomisk i hele tatt. Skjønner ikke hvor jeg har tatt dette fra. Proshopen går som aldri før. Pengene bare strømmer inn, lekkert!!.


 sanctum (08. Jul 2005 12:04) *  IP
......og grunnen til at de har fullt belegg er selvfølgelig at de har så lav greenfee at spillerne strømmer til i store skarer, mens de ikke klarer å tiltrekke seg faste medlemmer i tilstrekkelig antall? Så enkelt er det å løse økonomiske problemer i dårlig funderte klubber som har feil beliggenhet og middelmådig bane! Senk greenfeeprisen, så er golfkrisen en saga blott. Tror du vikelig på dette våset, Provisorisk?

Så vidt jeg vet, drives proshopen normalt av banens proer. De er selvstendig næringsdrivende som leier lokaler av golfklubben. Ikke bland dette inn i klubbenes økonomiske problemer før de eventuelt slutter å betale husleie!

Har du hørt om markedet? Tilbud og etterspørsel? Neppe, men det lever i beste velgående i golfens verden også.

God sommer!
PS Er du medlem av en postkasseklubb, og sniker deg rundt på laveste greenfee på gode baner som andre har betalt for deg? Og disse banene vil du være med å redde, bare greenfee blir lavt nok? Jeg foretrekker høyere årsavgift i min klubb!



 Provisorisk (08. Jul 2005 12:29) *  IP
Dette har du greie på ser jeg. legger igjen mere penger på golfbaner rundt i Norge en det du gjør(det kan jeg garantere).

er vel bare å betale høyere årsavgift det. Ingen som hindrer deg i å gjøre det.

Når det gjelder tilbud idag så er etterspørselen ikke på langt nær der den skulle ha vært.. Er godt at banen din er fylt opp hele tiden. Sånn er det ikke på flesteparten av de andre banene!.

Godt å se du innrømmer at det er en golfkrise da. Kom med et fornuftig forslag istedenfor å rakke ned på andre folk.



 Bjerke (08. Jul 2005 14:10) *  IP
Golfkrise er nok et dårlig valgt uttrykk av meg, men et vanskelg marked? Ja. Og vi får sikkert noen konkurser eller redningsaksjoner i løpet av det kommende året.

Når det gjelder manglende etterspørsel, kan det skyldes to ting:
1. For mange baner.
2. For få aktive medlemmer.

Kombinasjonen av disse to faktorene betyr problemer. Men å løse dem ved å senke greenfee har jeg ingen tro på.

En klubb med 5000 greenfeegjester som senker prisen fra 350 til 250 kroner må ha 2000! nye gjestespillere for å tjene det samme! Tror du virkelig at dette er veien å gå? Tror du medlemmene ønsker å bli fortrengt fra sin egen klubb?

Du sier at du betaler mye mer i greenfee enn jeg gjør. Kan godt være, men jeg har en god hjemmeklubb 5 minutter fra der jeg bor. Der betaler jeg medlemsskap, trener og spiller masse. Men jeg bruker langt mer i greenfee i Norge, Sverige, Danmark osv. enn det jeg betaler i kontingent. Igjen, hvordan er det med deg?

Jeg begynner å tro at du er fjernmedlem i en billig klubb, og egentlig argumenterer ut fra din egeninteresse. Og det er selvfølgelig fullt tillatt.



 Provisorisk (08. Jul 2005 14:53) *  IP
350kr i greenfee er helt akseptabelt. Det er derimot ikke 500++++. har også klubben min 5min unna der jeg sitter i en hel haug av komiter. Har alltid vært hoved medlemm og kommer alltid til å være det. Trener ca 30-40 timer golf i uka. Deltar i masse amatour/p4 tourer og andre diverse turneringer. Dette koster masse penger i løpet av en sesong. Kommer sikkert opp i 20000-30000 kr i golfutgifter pr. sesong. Nå er unga mine gamle nok til å spille så da regner jeg med minst 10000 kr til i året.

Når det er for mange baner må jo prisene gå ned!!. Er du ikke enig i dette da?. Danmark og sverige har jeg ikke råd til å reise til.... Flesteparten av medlemmene i en klubb spiller maks 10 ganger i løpet av sesongen. Var en statestikk på dette en plass men husker ikke hvor.




 Provisorisk (08. Jul 2005 14:55) *  IP
Kan vel holde deg til et navn på dette diskusjons forumet som andre gjør vel??.


 golfdigger (08. Jul 2005 15:31) *  IP
Tror provisorisk trenger litt grunnopplæring i tilbud og etterspørsel. Dersom et golfanlegg er av en slik kvalitet at medlemmene er villige til å betale en høy medlemsavgift, greenfee spillere er villige til å betale en greenfee på 500+++, medlemmene er fornøyde med god tilgang på banen i Prime Time og klubben har en tilfredsstillende økonomi da er det etter mitt skjønn en god balanse mellom tilbud og etterspørsel. Dette gjelder for noen av banene i Østlandsområdet, bl.a. Miklagard.

At disse klubber da går ut med redusert greenfee i den stille perioden i juli er jo et tiltak som burde bli mottatt positivt i stedet for sure oppstøt, samtidig som det selvsagt er med å sikre økonomien enda bedre uten at dette går ut over medlemmenes tilgjengelighet.

En annen ting som Provisorisk heller ikke har fått med seg, til tross for at han spiller så enormt mye, er at det i Prime Time stort sett er fullt på disse kvalitetsbaner som alle gjerne vil spille på og at man derfor opererer med en høyere green fee i denne periode, igjen for å sikre medlemmers tilgang til banen de har vært med å finansiere. Utenom Prime Time er det rimeligere å spille på disse baner fordi trykket selvsagt er mindre da.

Den optimale balanse mellom disse forhold er det kun klubbene selv som kan vurdere ut fra den erfaring de har. Jeg tror alle golfspillere er ønsket på alle baner men vi må selvsagt forholde oss til de vedtak som klubbens medlemmer fatter på årsmøter, etc. angående greenfee, etc.
og så får de som ønsker å bruke energi på å irritere seg gjøre det mens vi andre kan nyte våre golfrunder i det fine sommerværet på alle de baner vi selv ønsker å spille på.





 Provisorisk (08. Jul 2005 16:35) *  IP
Er jo flott at vi prøver å gjøre dette til en folkesport da. Ta med hele familien å spill en runde golf. Koster bare 2900kr for 2voksne og 2 barn. Kanskje vi skulle gjort dette i fotball også. Det er ikke fullt på banene i prime time uansett hva du sier. Kan når som helst få meg en startid i prime time på alle baner i norge, ifølge golfbox ihvertfall...


 Provisorisk (08. Jul 2005 16:41) *  IP
men orker ikke diskutere dette lengre nå. Vi blir nok ikke enige uansett. Dere har rett jeg har tatt helt feil. Nå skal jeg grille flesket mitt videre på verandaen..


 veggiss (08. Jul 2005 20:57) *  IP
Provisorisk: er jo ikke rart du får tid nå da, er de fleste medlemmene er jo på ferie. i asker er det masse ledig i morgen og på søndag. for tre uker siden var det smekk fullt fom torsdag. skjønner gjerne at klubbene setter ned greenfee i juli jeg, det er jo da de har plass til flere greenfee spillere. nå folk kommer tilbake fra ferie så setter de opp prisen igjen, for da har de ikke plass til så mange greenfeegjester lenger, og de velger å prioritere medlemmene. hva er problemet ditt?


 Bjerke (08. Jul 2005 21:45) *  IP
Takk for godt forsøk, golfdigger, men det virker som om normal argumentasjon og sunn økonomisk fornuft preller av på visse i dette forumet. Her står kun egeninteresse i fokus.

Provisorisk: Hvis du bor på Østlandet tar det kun en drøy time før du kan kjøpe et Vænergreenfee. Spill 5 runder for 850 norske petrodollar, eller Nok 170 pr runde. Kjøp 5 kuponger så har du nok til 4 ukers ferie, og vel så det. Ta med telt, og bo gratis i skogen i Værmland. Det er nok av plass. Da blir det vel billig nok?

Prisene må ned når det er for mange baner, sier du? Sitter du i noen komiteer i din klubb som foreslår greenfee på 100 kroner? Hva er forresten greefee i din klubb?

En ting til- 30/40 timer golf i uka sier du. Har du sjekket i det siste om du fremdeles har familie. Eller jobb?



 Hauger-medlem (11. Jul 2005 03:36) *  IP
På Hauger koster greenfee 475 kr i helgen og 425 på hverdager, trekk fra 50 hvis du er gjest av medlem. Julitilbudet er på 300 kr pr. runde.

Jeg synes ikke dette er spesielt mye, banekvaliteten er etter min mening blant det beste i Norge. Vi har så mange aktive medlemmer og greenfeespillere på Hauger at banen oppleves (av meg) som stappfull både i helgen og etter jobb på hverdager.

Slå til på tilbudet 'Provisorisk', det er et godt tilbud !

Selv synes jeg at Miklagard har et urimelig høyt greenfee-nivå med 900 kr., det kan da ikke være som spiller golf til denne ran-på-høylys-dag prisen ?

Jeg har spilt mye golf på solkysten i Spania, og er ikke enig med 'Ikke Miklagard medlem' i at du der må: "betale omtrent 100 euro og mer på gode baner og mye mer for baner av Miklagards kvalitet.

Baner av Miklagards kvalitet koster der nede ca. 500 kr. og bedre baner som San Roque kommer på rundt 100 euro.

Tilbake til saken:
Julitilbud er jo topp, jeg benytter anledningen og spiller mange gode baner billig i Norge nå i ferien. Jeg føler meg ikke som søppel, ikke engang når jeg spiller på Grønmo :)




 Tiger McWould if he could (11. Jul 2005 09:54) *  IP
Provisorisk:
Du mener at med-debattantene rakker ned på deg fordi man ikke er enige.

Dersom du leser dine egne innlegg, så ser du at du ikke er noe bedre selv. du ser tydeligvis ting kun i sort/hvitt, for når noen står på sine meninger om dine uttalelser her, så snur du plutselig sarkastisk på flisa og sier at "dere har rett og jeg tar feil"..... for en bitter og forsmådd holdning du har? forventet du at du kom med saliggjørende informasjon?
Det som har kommet best frem fra denne tråden er din mangel på innsikt i drift av et golfanlegg etter dagens situasjon, samt at du tydeligvis er utrolig flink til å spille, siden du kvaler på alle ama-tourene....

hva med å akseptere debattantenes innlegg og svare saklig og gjennomtenk i stedet for å virke forbanna når noen sier deg imot?`dette er tross alt et debattforum!

Jo, Miklagard har høy greenfee, men å si at dette gjør at ikke golf blir en folkesport, det blir bare dumt. du kan ikke bruke Norges dyreste bane som grunnlag for statistikk.

de fleste baner i Norge har under halve prisen av dette, og du kan bare reise dit og spille i stedet vel?
Miklagard er en klubb som driver sunt, og som har sikret seg mot dårlig greenfee besøk gjennom høyere avgifter fra medlemmene, som aksepterer dette uten å blunke. er dette dårlig drift mener du? når alle som eier bedriften er fornøyde?



 Tjåærn (11. Jul 2005 21:29) *  IP
Jeg så på hjemmesiden til Tyrifjorden GK at de lå 50 000,- bak budsjetterte inntekter fra greenfee-gjester. I et forsøk på å ta igjen noen av de uteblivende inntektene, har de nå bestemt seg for å åpne opp for 1 ball pr. time prioritert for greenfeespillere. Det var jaggu på tide! Jeg regner med at det er flere enn meg som har ringt til vakre øya i Tyrifjorden, og fått svaret; "Dessverre vi er fullbooket!" GODT JOBBET, NÅ KOMMER NOK PENGENE!!!


 TBone (11. Jul 2005 21:59) *  IP
Ferie eller ikke - jeg er mildt sagt drit lei av greenfee spillere - meld dere inn i en skikkelig golfklubb - slutt med det forbanna greenfee maset - jeg skal IKKE til Tyrifjorden


 Tiger McWould if he could (11. Jul 2005 23:09) *  IP
Så nå er det feil å besøke andre baner også TBone?

hva er galt med greenfee spillere?

Jeg er medlem i en skikkelig golfklubb, men liker alikevel å besøke andre fine baner.

I tillegg inviterer jeg så mange greenfee spillere jeg kan til min hjemmebane, for å hjelpe klubben med inntekter, og for å vise mine venner hjemmebanen min som jeg er stolt av.

høres ut som om du er en ensom golfspiller som bare spiller med med-medlemmer og prater dritt om besøkende.
brenner tampen?



 Tjåærn (12. Jul 2005 01:01) *  IP
Jeg er enig med Tiger. Tbone virker noe bitter. Det er alltid interessant å komme til nye baner. Spiller man kun på sin hjemmebane, går man glipp av mange morsomme opplevelser. Kjekstad er en bane jeg anbefaler på det sterkeste. Banen er noe kort, men kompenserer dette med tett skog som omkranser hullene. Er man ikke stødig med jernene, kan man like gjerne søke jobb som skogvokter i Røyken kommune....


 Kjekstad barmarksløype (12. Jul 2005 04:00) *  IP
Kjekstad golfbane egner seg bedre til barmarkstrening enn som golfbane! Korte,smale baner hugget inn i skauen med umulig rough rett ved fairway og blinde, korte utslag...

Kjekstad golfbane er en drittbane hvor alle scorer bedre hvis de legger igjen alle wooder hjemme. Morsom er den ikke, men noen kaller det "strategisk" når 5-jern er den beste utslagskølla.

Jeg kaller det en møkkabane og spiller aldri der mer.
(aldri si aldri, kanskje etter at jeg har rundet 80!)



 Tiger McWould if he could (12. Jul 2005 08:49) *  IP
og så måtte det bare komme en usaklig melding som ikke er ment for annet enn å piske opp hissigproppene her inne.

lykke til mot de 80, og lykke til med å gå kjekstad etter at du har fått osteoporose.



 Ole-PW (12. Jul 2005 10:33) *  IP
Jeg føler at Kjekstad får ufortjent mye pes av 'Kjekstad barmarksløype'. Banen er riktignok kort og smal, men den stiller utvilsomt høye krav til presisjon, course management, tålmodighet og fantasi. En bane kan være god og utfordrende selv om man ikke behøver en 270 meters drive på ethvert par 4 og 5 hull. Kjekstad er defintivt ikke en drittbane.


 pokermannen (12. Jul 2005 11:49) *  IP
skjønner ikke hva alle har imot kjekstad, det er en bane som passer alle, uansett nivå, forutsatt at de klarer å slå ballen rett. Det blir litt drøyt å si at det er best å slå ut med 5-er jern. Er mange hull hvor man kan slå driver hvis man klarer å holde den på linja. Jeg tror at du ikke liker kjekstad fordi du ikke klarer å slå ballen rett. Dritbane er det hvertfall ikke



 Sørlending (12. Jul 2005 14:02) *  IP
Det er ikke lett å være østlending, tror jeg.

Først må en bekymre seg over Pøtt eller Putt.

Så må man bekymre seg over at de setter ned prisene hjemme mens en selv drar til Sørlandet el.lign.

Så må en diskutere hva som er dårlige baner, eller var det dårlige spillere?

Her nede prøver vi å hygge oss med golfen, lukker ørene hvis det kommer en brautende østlending, forsøker å komme oss ut av sanden (hva nå den gropen heter) og opp på greenen og ned i hullet.

Faktisk så setter klubbene her OPP prisene mens dere har ferie. Men Pytt, pytt (eller var det pøtt, pøtt), vi tåler da det. Vi har jo perioden april- medio juni og medio august-november hvor vi kan spille for et par hundringser, mens dere enten feier snø, diskuterer pøtter, eller betaler dyre greenfeer ved Bogstadvandet, Miklagarden eller hvor det nå er dere lider gjennom alt det vonde forårsaket av uvvitende og kunnskapsløse spillere.

Noen ganger er det faktisk deilig å nyte livet uten at alt er helt "riktig", det være seg uttale, kleskoder eller andre randfenomener rundt det som kunne vært det sentrale - selve spillet.

Ha en fortsatt fin dag :)



 Bjørn Hellerud (12. Jul 2005 22:31) *  IP
Hei du blide og positive sørlending, endelig en som kunne greie et innlegg uten sure oppstøt.
Været er herlig, banene gode stort sett og prisene er plutselig overkommelig for greenfee spillere. Uten greenfeespillere hadde alle klubber blitt en form for inneavl. Det er ofte på fremmede baner vi får impulser.
Mangfoldet på banene er også viktig,iallefal for de som tør noe annet enn å gå på sin rådyre hjemmebane og snakke engelsk i proshoppen å hilse pent på sossene.



 Harald A (13. Jul 2005 10:06) *  IP
En utfordring for den som vil leve av artistyrket i fremtiden...

Amp har tidligere hatt en del å gjøre med ulike show oppsetninger, og har i den anledning blitt forespurt under flere anledninger om å sette opp show for interessenter i et marked som absolutt trenger en oppfriskning når det gjelder bylivet, og underholdning i den forstand. Dette har da blitt tatt opp til vurdering, og det vil bli foretatt eudisions i fremtiden for diverse oppsetninger.



 Oggi Storhaug (13. Jul 2005 10:18) *  IP
hvor kan man henvende seg for en eudision? jeg har alltid ønsket og, spille hovedrollen i et show. er dette show rettet mot golfspillere? jeg har stå på vilje og er villig til og, satse alt - dette har jeg ofte fått et klapp, og to, på, skulderen av.


 Ray McLoud (13. Jul 2005 10:36) *  IP
Jeg har ikke forstår at dette handler om golfing...?


 Ottar Oterhals (13. Jul 2005 13:03) *  IP
eg støttar Ray - kan Harald gjer vel i å gjer reda for kva ein meinar med å setta inn innlegget om artistyrket? Eg trudde dette var ei seriøs debattsie om golf.

Eg er på ferie på Hurumlandet & Omegn - er det nokon som veit kor eg kan finna ein koseleg skogsbane?

Helsing golfar frå Sogn



 Harald A (13. Jul 2005 13:15) *  IP
Jeg beklager på det sterkeste at innlegget mitt ble sendt og deretter publisert i så måte på golfsiden, det skulle ved en senere anledning vært brukt i en reklame kampanje for nye artister som søker utfordringer i en bransje full av overraskelser...

Nok, en gang beklager...



 O Oterelv (13. Jul 2005 13:22) *  IP
jeg synes vi, skal gi Harald A, en honnør for at han tar kritikken så til de grader - kanskje noen vet hvor Harald kan publisere innlegget sitt?


 Dilter (13. Jul 2005 14:46) *  IP
Ottar O.:
Nærmeste skogsbane hvis du er på Hurumlandet er antakelig Kjekstad. Det er også en enkel 9-hullsbane i Holmsbu.
Det er heller ikke så langt til Drøbak, men du må gjennom Oslofjord-tunellen.



Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72