Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 Sigbjørn - 04. Oct 2008 kl. 06:19 *  IP
Tutta akterutseilt??

Det var skrevet i en omtale på forsiden i går at Tutta allerede var "akterutseilt" etter første dag, merkelig at enn mann med "så gode golfkunnskaper" kan konkludere slik etter en runde, for etter min mening er hun i aller høyeste grad med å kjemper om tittelen fortsatt.
 Sigbjørn (04. Oct 2008 06:22) *  IP
En liten unskyldning til Asbjørn, det sto vistnok et spørsmåltegn bak overskriften.


 AR (04. Oct 2008 10:01) *  IP
Ja, det sto spørsmålstegn bak.
Det sto også i teksten: "Hun må ha tre supre runder for å kunne være med i tetbildet. Spørsmålet er om hun har kapasitet til å klare det for tiden. Spillet hennes har ikke vært like skarpt som i fjor. Nå ligger hun på 10. plass på pengelisten med 893.000 innspilte dollar. Lorena Ochoa har spilt inn 2,6 millioner. Ting endrer seg fort i golf. Tutta har et bra treningsgrunnlag. Får hun det til å stemme, er hun meget farlig, men førsterunden var ikke bra. Om hun er akterutseilt, får vi svaret på fredag og kanskje lørdag."

Det var vel neppe noen dårlig beskrivelse, Sigbjørn! Overskrifter er gjerne et agn for å få folk til å bli interessert i teksten, men Sigbjørn leste kanskje ikke teksten?



 007 (04. Oct 2008 13:06) *  IP
Det er viktig at redaktører får kritisk tilbakemelding en gang imellom..;)

Her: spørsmålstegn om spørsmålstegn..



 Hjelper (04. Oct 2008 16:07) *  IP
ikke uansett - noen gjør bare ikke feil....


 007 (04. Oct 2008 16:45) *  IP
bjørnene As og Sig, har vaert med lenge her, og begge har vel gjort feil..


 Hjelper (04. Oct 2008 18:58) *  IP
- litt nå - 4 og 9 plass


 007 (04. Oct 2008 20:43) *  IP
.. og gjorde 'Hjelper' en feil, bomma på tråden..


 St. Able Ford (04. Oct 2008 21:22) *  IP
Hvilken avslutning!
-4 på siste ni, og T3 før de siste er ferdigspilt.
Snakk om å bli akterutseilt!



 Stian (04. Oct 2008 21:31) *  IP
Sterk avsluting av Tutta idag


 007 (04. Oct 2008 22:14) *  IP
Vi navlebeskuet hverandre her, mens Tutta seilte frem til en flott T6.
Hun selv er vel bare halvfornøyd med det!?



 Tuttafan (04. Oct 2008 22:42) *  IP
Tutta har i år hatt en tendens til å spille førsterunden dårligst. Håper det fortsetter med en knall runde i morgen.
Spesielt hos enkelte lag; handball-landslaget feks. har ofte spilt best de siste 10 min. av kampene. Ett par av fotballagene (H) har også hatt tendens til å putte det avgjørende målet ilp. av de siste 10 min. sågar i tilleggstida. Dette er en sterk egenskap ikke minst psykisk.
Tutta er utrolig sterk psykisk. Ikke minst har hun vist dette under Solheim cup.

Jeg skjønner ikke at hun er så ustabil og ofte åpner svakt.



 Petter (04. Oct 2008 22:52) *  IP
Husk at det viktigste er ikke å vinne, men å slå svenskene!

...og det går veldig bra :)



 Hjelper (04. Oct 2008 23:28) *  IP
Nei, 007 - hjelper bomma ikke på tråden AR forsvarer seg og tutta kryper oppover slik hun pleier å gjøre. Etter dag 3 er det ytterligere bedre.

Blir spennende i morgen.




 007 (04. Oct 2008 23:46) *  IP
Etter klokken (04. okt 2008 21:22) merket jeg det, Hjelper.

Ja, det blir spennende imorgen.

Det er viktig at Tutta er høyest mulig på rankingen når vi skal ut og profilere "Flaggolf 17. mai".



 Sigbjørn (05. Oct 2008 09:36) *  IP
Hadde en fantastisk dag i Eiken i går, på rådyrjakt, derfor kommer kommentaren litt seint.
jeg synest nok AR har en tendens til å vere "litt for mye journalist" tidvis, med det mener jeg at han setter altfor mye fokus på det negative.
Så om jeg kulle "korrigere litt" synest jeg en overskrift med positivt fortegn ville passe mye bedre inn i golfsammenheng.Det vil selvsagt kunne bli det samme, men med fokus på det positive (mulighetene) kontra det negative.



 AR (05. Oct 2008 09:53) *  IP
Vi skriver positivt om positive ting og negativt om negative ting. Golfsiden har en tendens til å være alt for snill i vurderingene fordi det er optimisme som råder og håp om bedre spill i fremtiden. Optimisme er en viktig drivkraft.


 nei (05. Oct 2008 10:36) *  IP
Du er alltid negativ Asbjørn


 AR (05. Oct 2008 11:23) *  IP
Takk skal du ha! Andre sier jeg er alt for oprimistisk.


 Hjelper (05. Oct 2008 13:31) *  IP
- ikke. Kan ikke skjønne at den som skriver en reportasje og får kritikk for det han gjør, for enver pris skal forsvare det han gjør som om det var det eneste riktige.

Er det ikke mulig å bare ta i mot og si takk for kritikken. Neste gang skal jeg se om det er noe jeg kan gjøre bedre - istedet for å for enver pris gå inn i endeløse diskusjoner og påstå at du alltid gjør rett. I egne øyne gjør du sikkert det, men ikke i andres, det er helt tydelig med så mye kritikke som du får, men mest kritikk får du for forsvaret av det du gjør som "reporter"....

Svar: Etter en svak første runde syntes jeg det var berettiget å stille spørsmålet om Tutta var akterutseilt. Heldigvis ser det ut til at svaret er nei! Hun er sterk nok til å komme tilbake, ikke minst takket være at presset er mindre etter en dårlig runde - for da har du ikke noe å tape. Jeg tar i mot kritikk. Denne gangen syntes jeg kritikken var uberettiget. I ettertid blir artikkelen jeg skrev bare bedre. Jeg gjør noen betraktninger i motsetning til noen andre aktører som kritikkløst og kjedelig bare gjengir resultater alle selv kan se på listene.

Det vil alltid være ulike syn på prestasjoner. Du har dine vurderinger - jeg har mine.
AR




 007 (05. Oct 2008 13:43) *  IP
Noen savnet mer ydmykhet hos AR.
AR svarte med at han var "ydmyk som en nyutklekket fugleunge."

så da så..



 AR (05. Oct 2008 14:35) *  IP
I går forsøkte jeg å redde en liten fugl som lå døende utenfor pro shopen på Haga. Den var for svak til å ta til seg vann jeg ville gi den og litt næring. Stakkars lille fugl. Den klarte seg nok ikke, men kanskje klarte den etter hvert å ta til seg den næringen jeg la ved siden av den?

Dette tok litt tid. Det var derfor jeg kom litt sent til neste tee på runden vår, Rolf.



 Jan T. Låven (05. Oct 2008 14:53) *  IP
ar er en av få journalister med golfkunnskap og en av få som gir info utover det å bare gjengi scorene. Kverrulantene her er på konstant leting etter å finne feil-det er negativitet på høyt nivå


 St. Able Ford (05. Oct 2008 18:03) *  IP
Enig at AR har omfattende golfkunnskaper.
Det er i dag ganske vanlig at også kunnskapsrike journalister som ytrer sine meninger og tanker på nettet, inviterer leserne til både å kommentere og diskutere det som framføres, jf. blogging.



 Døff (05. Oct 2008 18:15) *  IP
Noen som vet når t-time er i dag?


 AR (05. Oct 2008 18:50) *  IP
Tutta starter kl 19.30 sammen med Ji-Yai Shin. Se for øvrig kommentar: http://www.golfsiden.no/lpga4008.html


 St. Able Ford (05. Oct 2008 18:50) *  IP
... og hvor det streames??


 HenrikFan (05. Oct 2008 19:37) *  IP
Sreames ikke før 01.30 i natt:

HvorAnnonseres 20.30 på denne linken
http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=20583&part=sports



 Sigbjørn (05. Oct 2008 20:08) *  IP
Dette var i grunnen ikke ment som direkte kritikk, men som en kommentar av hvordan man uttrykker seg.
Nevnte overskrift (som er utgangspunktet for denne tråden) vil jeg kanskje formulert som følger : lit svak start for Tutta, men det bør fortsatt vere muligheter!
skal vi si oss ferdig nå??



 St. Able Ford (05. Oct 2008 20:26) *  IP
La oss helle følge Tutta!


 H----- (05. Oct 2008 20:27) *  IP
-.... Det er ikke uvanlig at reportasjer og innlegg kommenteres og kritiseres. Det er derimot helt uvanlig at det setter i gang en diskusjon for og i mot temaet hvor reporteren kaster seg inn i en diskusjon og forsvarer sitt innlegg til det ytterste i innlegg etter innlegg. Dette er jo heller ikke ment som kritikk av AR men kanskje han burde prøve å overse noen av innleggene og la diskusjonene bare gli over i glemselen


 AR (05. Oct 2008 20:44) *  IP
Som regel, kanskje alt for ofte, gjør jeg som du sier, men noen ganger, som her, synes jeg det er riktig å si i fra om hva jeg synes er uberettiget kritikk.


 St. Able Ford (05. Oct 2008 21:09) *  IP
Eagle på Tutta og opp på T2!!!!!!!!


 Sigbjørn (05. Oct 2008 21:25) *  IP
Og så Birdie og 2 plass


 St. Able Ford (05. Oct 2008 21:26) *  IP
...og følger direkte opp med en birdie!
Alene på 2. nå og to slag bak Paula Creamer.
Viasat begynner om en drøy halvtime!



 Sigbjørn (05. Oct 2008 21:40) *  IP
Og så en birdie til, fantastisk, kun ett slag bak


 St. Able Ford (05. Oct 2008 21:56) *  IP
Bogey, men det er mange muligheter igjen! .. og hun har vært best på backnine de tre tidligere rundene.
Go!



 aenndi (05. Oct 2008 22:04) *  IP
Finnes det no nettstreaming nuh?


 St. Able Ford (05. Oct 2008 22:42) *  IP
En herlig timeters birdie-putt på det 15. - og ett slag bak...


 007 (05. Oct 2008 23:03) *  IP
Jeppes kro på Vinderen brant ned.

Hvor møtes vi nå da, når Tutta vinner på LPGA ?



 St. Able Ford (05. Oct 2008 23:09) *  IP
Paula satte en birdie nå og er to foran. Så jeg tror dessverre ikke det blir noen seier i dag. Tutta har kun ett hull å gjøre det på.


 Smilende Sam (05. Oct 2008 23:14) *  IP
En fugl på Tutta og en bogey på Pantern så er det match...


 Tuttafan (05. Oct 2008 23:17) *  IP
Fantastisk. Dette er ei skikkelig god helg på jobben.
Gratulerer.



 St. Able Ford (05. Oct 2008 23:55) *  IP
T3 - Sterk prestasjon. Tre flotte runder eter en noe svak start. Grattis Tutta!


Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72