Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 Lasse - 05. Oct 2009 kl. 20:11 *  IP
Hvor høyt pegger dere for driveren?

Sitter og ser litt på Shawn Clement. Han sier at de nyeste driverene ikke trenger å pegges like høyt som før. Med andre ord at ballen skal pegges en halv ball over kanten er litt utgått på dato?

Hva mener dere, og ikke minst hva gjør dere?
 Mats (05. Oct 2009 20:43) *  IP
Pegger slik at nesten halve ballen er over kanten på drivern. Får litt lavere ballbane og unngår disse ballene som går 100meter opp i lufta og lander på dametee.

Min erfaring er at jeg slår bedre med en slik pegging, dvs. mindre sjans for slice/hook



 neb (05. Oct 2009 20:48) *  IP
jeg vil heller pegge en smule for lavt enn en smule for høyt, har en tendens til å slå en høy hook hvis jeg pegger for høyt.


 jonag (05. Oct 2009 21:03) *  IP
nye drivere har tyngdepkt lavere og dypere. Det er vel egentlig best å pegge slik at man treffer littegrann over midten av senter av face og slik at lengden man slår blir best, både carry og rull.

Beste punktet er et sted over tyngdepunktet, men som ikke er for langt unna der man får mest sprett fra facen og ikke for mye loftvinkel (som øker oppover face). For nære kanten blir det demping.

Man kan måle loftvinkel flere steder på face for å finne ut av virkelig loftvinkel, ikke alltid at oppgitt loft er det man faktisk spiller med. Og deretter ved å måle hvor tyngdepunktet er kan man finne at tyngdepunktet ikke alltid er i senter av face, kanskje det til og med er litt mot helen. Da burde man treffe litt mot helen for å unngå vridning av hodet og sidespinn.

Jo hardere man treffer, jo mer gir vridning ønsket eller uønsket spinn. Lavt treff gir mer backspinn, høyt treff lavere backspinn, tåtreff gir draw og heltreff fade.



 lp (06. Oct 2009 10:19) *  IP
Min erfaring er at det er lettere å komme innenfra og slå opp i ballen om den er pegget høyt. Pegger jeg for lavt, så slår jeg ofte tynnere fader. Ordentlig oppegging gir draw og bedre ballflukt


Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72