Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 kingc - 04. Mar 2008 kl. 20:08 * IP
Golfbaner i København
Hei.
Vi er en kompisgjeng som planlegger en golftur til København til sommeren. Lurte på om det var noen som hadde tips/erfaringer om baner i området som er verdt ett besøk.
(Hcp fra 14 til 30.)
|
 Enur (04. Mar 2008 20:36) * IP
Var i København forrige uke. Spilte da gamle, gode Københavns GK, som ligger litt nord for byen, like ved Eremitagen (og Dyrehavsbakken). Forholdene var ikke de aller beste nå, men blir sikkert bra til sommeren. Åpen bane, hvor vinden får et godt tak.
Har dere ikke bil, kan dere ta toget til Klampenborg, og drosje eller buss siste biten. (Og så må dere gå den aller siste biten, da det ikke er lov til å kjøre helt fram til klubbhuset).
Dagen etter spilte vi Simon's GK, som ligger enda litt lenger nord (retning mot Helsingør). Greit tilgjengelig fra motorveien mellom København og Helsingør. Eller man kan ta toget til Humlebæk, og en liten taxi-tur derfra. Flott 27-hulls bane, ranket som en av Danmarks beste, og Europatouren for damer skal spilles der på sensommeren. Forholdene var meget bra allerede nå (selv om stiv kuling med storm i kastene nok satte sitt preg på vårt spill!). Vi ble forøvrig veldig hyggelig mottatt (kanskje fordi vi var de eneste som våget oss ut i det været), og kan absolutt anbefale denne banen. Den har forøvrig et hyggelig golfhotell med gode overnattingstilbud, like ved 1.green.
I fjor sommer spilte vi forøvrig Hørsholms GK ikke langt unna, men der var vi skuffet over hvordan forholdene var såpass langt ut på sommeren.
Ellers sies det at at Rungsted GK (også i samme nordlige område) er en fin bane, men den har jeg foreløpig ikke prøvd.
Det er fortsatt deilig å være norsk i Danmark, men pass på å få fram at dere er fra Norge, ellers tror de dere er svenske. Men når de finner ut at dere er norske, blir smilene bredere og servicen bedre. God tur!
 Jan Erik (05. Mar 2008 14:02) * IP
Rungsted GK er kjempefin. Vennskapsbane til Oslo GK og egentlig litt lik. Mye schwære gamle trær i spill over alt. Spilte den sent på høsten med helt OK forhold men gikk å "drømte" om hvordan den er på en fin sommerdag.
Simons er et must. Dyr men verd hver krone.
København GK er jo morsom – særlig med alt dyrelivet. I høst måtte vi spille fra rødt på ett hull fordi det lå to hjort, digre som elg, på gul tee uten å gjøre tegn til å flytte seg da vi nærmet oss...
 Helmers (05. Mar 2008 21:59) * IP
www.golfdk.dk gir deg i alle fall alle banene i nærheten, med greenfee-priser, link til hjemmeside osv, hvis det skulle ha noen interesse.
 007 (05. Mar 2008 22:09) * IP
Ang. de digre hjortene på København GK;
De flytter seg, selv om flere ligger og enda flere står rundt.
Gå rett mot, men vaer forberedt på drittlukta...
|
|