Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 Enur - 28. Oct 2007 kl. 00:13 *  IP
PGA Q-school

Ser av oppsettet for de ulike turneringsstedene for 1.steg av Q-school, at Henrik er satt opp på Stonebrigde Ranch CC i Texas, og at denne turneringen starter allerede tirsdag 30.oktober! Med andre ord ikke altfor god tid for ham til å gjøre seg kjent med banen.
De andre tre nordmennene starter først onsdag 31.oktober: Marius Thorp spiller på Treyburn CC i North Carolina, Morten Orveland på Martin Downs CC i Florida og Torstein Nævestad på Kinderlou Forest GC i Georgia.

Andre er allerede ferdig med sine 1.runde kvalifiseringer, og det ser ut som om ca. 26 (og ties) fra hvert sted har gått videre.

Hva annet kan vi gjøre enn å følge spent med og å ønske det beste for alle våre 4 deltakere? Lykke til!
 Mr.Goat (28. Oct 2007 00:59) *  IP
Hadde jo vært enda mer hektisk for Henrik hvis han hadde klarte cuten, men ikke blitt blant de 70 beste på rankingen. Er egentlig litt rart at turneringene går så tett på hverandre. Tipper to av nordmennene går videre. Henrik og Morten eller Marius.


 Beartown (28. Oct 2007 04:40) *  IP
Henrik skal jo klare foerste steget uten de helt store problemer visst alt gaar som normalt. Lykke til for alle de norske. Haade jo vaert veldig artig med 3 av 4 videre. Jeg tror at Orveland kan overraske mange :-)


 Simen Østnor (28. Oct 2007 20:04) *  IP
Hvem er det som bærer baggen til Bjørnstad for tida?


 Beartown (29. Oct 2007 03:22) *  IP
Henrik slaar ut i foerste gruppe paa tirsdag morgen 8:45 lokal tid. Siden vi fotsatt har sommertid her borte en uke lengre enn europa saa er det bare seks timer forskjell tilbake til Norge. Saa det blir 14:45 norsk tid. Vet ikke hvor bra oppdateringene er fra disse turneringene saa det blir vel bare etter endt runde oppdatering paa oss som foelger med...spennende skal det i hvert fall bli.


Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72