Det skrives i en artikkel på førstesiden at South Alabama ble nr 2 i sin egen turnering som de arrangerte på hjemmebanen sin de 2 siste dagene. Kilden er facebook, men hvis man går til originalkilden ser man at South Alabama vant sin egen turnering, forøvrig første gang på 5 år. På grunn av kraftig regn ble det bare 2 runder istedenfor 3 som planlagt. Ingrid Hagen, OGK, spiller for South Alabama og fikk en strålende 2. plass med 75-73. Desverre spilte hun som individuell spiller slik at scoren hennes ikke telte for laget, men de vant allikevel og Ingrid spilte seg nok rett inn på laget igjen. Flott innsats!
Marit Bjerke spilte for Augusta State i Kiawah Island Intercollegiate og fikk scoren 80-73-76. Laget hennes vant like godt hele turnering. Moro for Marit selv om hennes plassering ble mer beskjeden.
AR (29. Feb 2012 09:13) *IP
Pepper, takk for oppdateringen! Jeg fant ingen oppdaterte resultater på det tidspunktet jeg skrev den saken.
AR (29. Feb 2012 09:37) *IP
Her er forresten resultater fra Kiawah Island Intercollegiate hvor Marit Bjerke hadde 73 80 76 og ble nr 38 individuelt og hvor laget hennes Augusta State vant turneringen med hele 22 slag:
Pepper (29. Feb 2012 09:39) *IP
Ser den, AR, ikke alltid så lett å få info om collegegolf. Golfstat.com er en bra kilde foruten nettsidene til universitetene selv.
Uansett veldig bra at du også følger opp og skriver om disse spillerne, det setter de garantert pris på.
radar (29. Feb 2012 10:18) *IP
www.ncaa.com og klikk videre på golf funker også.
Annonser
ANNONSÉR
på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt:
ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72