Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 Green - 28. Feb 2007 kl. 18:34 * IP
Bladet Norsk Golf
Mottok årets første utgave av bladet Norsk Golf i dag.
Og dette har jeg vært med å betale på.
Fra innholdet: Nok en tåpelig artikkel om Haaviks kamerater, Gundersen, Arne Viggo også madamen hans. Litt dokumentasjon om nedlatende holdniger om Thailanske caddier. Skryting av dusteoppførsel på banen ++.
Kanskje Haavik bør lese litt om det som Steinar Birkeland skriver om i begynnelsen av bladet. Dårlige holdninger og juks. Haavik er definitivt med på å gjøre norsk golf mer Harry enn nødvendig.
Og, hvorfor må Redaktøren i NG være modell i så mange instruksjonssekvenser? Det må da finnes bedre modeller å velge enn en 10-11 handicaper på feil vei i forhold til 10-tallet.
|
 aroslaff (28. Feb 2007 21:20) * IP
Jeg er så enig...Green
Artiklene til Haavik er latterlig dårlige. Nå må ansvarlig redaktør forstå at Haavik er sluttkjørt når det gjelder humoristisk journalistikk.
 aroslaff (28. Feb 2007 21:37) * IP
Hvis alle som irriterer seg over dette sender en e-post til ansvarlig redaktør vil vi kanskje bli spart for Out Of Bounds i fremtiden.
 t (28. Feb 2007 22:34) * IP
Bifalles
 Bobby (28. Feb 2007 22:44) * IP
Haaviks artikler i OOB er en skam for bladet. Han gjentar seg selv, og gjør seg selv til latter. Det er da drøssevis med interessante saker han kan skrive om, men han er tydeligvis bare fiksert på Gundersen, Sol og Arg. Fra sin villa i Elviria på Costa del Sol (vi vet hvor du bor Haavik!) der han lever i sus og dus halve året, må det da være nok av andre ting å skrive om. Haavik har fått den fikse idé at artiklene skal skal være morsomme med en punch-line, men det er ikke morsomt for leserne. Dersom Haavik eller redaksjonen i Norsk Golf leser denne spalten - og det tror jeg de gjør - så bør de følge rådet: kutt ut!
 KoLD (28. Feb 2007 22:53) * IP
Haavik har fremtiden bak seg, jeg har for lengst kuttet ut å lese det han skriver
Å se maling tørke er festligere
 Green (28. Feb 2007 23:10) * IP
Leste også presidentens artikkel; Riktig handicap. Der lovpriser han den nye ordningen han og noen 30-hcpere i styret har stemt inn
Riktig handicap, for hvem?
Når alle fra GK ned til 11,5 kan skrive seg ned fra GK til 11,5 på 9-hulls runder så er det drøyt og ufattelig å tro at disse vil få en korrekt hcp.
Jeg vet at NGF er desperate etter å holde antall hackere igjen i golfen. Derfor skal de tekkes majoriteten, som har høy hcp. Når folk opplever fremgang så er golf gøy og de fortsetter. Fint og flott. La alle skrive seg ned så mye de vil, men at Presidenten kaller innlegget sitt "Riktig handicap" blir tullete. Kun de under 11,5 vil ha korrekt hcp hvis de stempler alle runder. Golf spilles over 18 hull og alle vet vel hvor lett det er å sprekke fra 14-15 og inn.
 jonag (28. Feb 2007 23:34) * IP
Angående bladet. Jeg synes profilen er feil. Har aldri drevet med en sport der jeg blar så fort igjennom bladet med stor B. Og jeg er 35 og ivrig golfer. Er det jeg eller bladet som er feil, eller er det for eldre herrer på 50 ? Flere som tenker slik ?
Angående nye hcp-bestemmelser. Jeg kan ikke forstå at det skal bli bedre nå. Før hadde kanskje snittet for lavt hcp, hva så ? Nå er det mulig å kun registrere 4 runder og dermed gå maks 0.4 opp i hcp pr år, evt ikke senke seg i det hele tatt. Tenk om jeg trener som bare det hele våren for klubbmesterskapet med hcp og aldri justerer hcp. Det blir jo enda mer hcp-jeger det da. Like ille som før og nå uten mulighet til å senke hcp dersom man uten å registrere runden før, spiller en gull-runde. Jeg er i ferd med å gi opp tanken på hcp. Jeg vil bare spille jeg fra nå av, så får det bli som det blir.
 007 (01. Mar 2007 00:09) * IP
Jeg er 10 år eldre enn deg, jonag, og ser mest på bildene.
Mange fine.
Fikser ikke for mye tekst.
 zona frigida (01. Mar 2007 00:31) * IP
Og så skal vi stemme på norges golfperle. Banen ingen har hørt om. Hjjjelp!
 KoLD (01. Mar 2007 09:06) * IP
når begynner Norsk Golf med "hjemme hos"-reportasjer?
Kunne vært festlig å se deg i badekaret fullt av skum med et glass sjampis i hånden Asbjørn :-)
 Kaare (01. Mar 2007 10:10) * IP
Etter hva jeg kan se av forskjellige tråder, så virker det
som en del golfere er selvpinere.Feil kommentatorer,feil stemmer ,feil på feil,og nå tvinger de seg selv til å lese Haaviks skriverier,stakkars!Som gammel Se og Hør leser så
setter jeg og mange flere,stor pris på Haavik.Og misunnelsen slår ut i full blomst når redaktøren blir kritisert for å være "modell",det er dessverre noen golfere som er mindre enn driveren sin!
 Sanctum (01. Mar 2007 10:30) * IP
Med forholdvis inngående kunnskap om banene i Hua Hin, etter å ha spilt dem flere ganger i året de siste 6-7 år, synes jeg artikkelen i Norsk Golf var dårlig. Dessuten er den delvis ukorrekt og ufullstendig. Imperial Lakewiew er utvidet fra 27 til 36 hull, de siste ni åpnet i desember 2006. De er godt synlige fra resten av banen, så redaktøren må ha hatt en dårlig dag når han ikke fikk dem med seg.
Videre er det bygget en helt ny, fantastisk bane, Black Mountain Golf Resort, 10 km fra sentrum. 18 hull blir åpnet i april 2007, ytterligere 18 blir påbegynt nå. Klubbhuset på denne banen får de andre i området til å se ut som "pølsebuer". Enda en bane "Banyan" er prosjektert syd for Hua Hin, og forventes å åpne 2008.
Det sure oppstøtet om Majestic Creek er for meg helt uforståelig. Jeg har etterhvert hatt med meg mer enn 50 mennesker på golfferie i Hua Hin, og jeg tror de fleste har Majestic som sin favorittbane, og det har vært unison enighet om at Springfield Royal er bra, men ikke er verdt de ekstra 200 kronene det koster å spille der i forhold til andre baner.
Milford Golf Club syd for Hua Hin er ikke nevnt i reportasjen, men er en meget krevende bane med 18 hull. Ganske rimelig er den også.
Hva prisnivået hos lokale, kvinnelige "omsorgsarbeidere" har i en golfreportasje å gjøre, går over min forstand. Hvordan får man vite hva som er korrekt beløp i "taxipenger" får vel den enkelte leser gjøre seg sine refleksjoner om. Jeg har aldri sett noen oppslag om anbefalinger i så måte.
Det å omtale Thaiers kultur og regler for oppførsel og etikette i det daglige så nedlatende som der er gjort i denne reportasjen skjønner jeg ingenting av, og når man i tillegg henviser til en anonym kilde, er begeret fullt for meg.
Konklusjon: Et meget slett stykke journalistisk arbeid, som bærer preg av holdninger som ikke bør på trykk i Norsk Golf!
 hackz (01. Mar 2007 10:53) * IP
er i enig i at Haavik`s artikkler ikke er all verden.
men jeg synes fyren er flink til å skrive - hadde vært moro å se han skrive noe annet enn tulle historier-
spesielt etter som han hele tiden prøver å toppe forrige..
hvor ender d?
 Fooore (01. Mar 2007 11:03) * IP
Ikke alt er like ok å lese i Norsk Golf, men uansett gleder jeg meg over at det ligger i postkasse når jeg kommer hjem ra jobb.
Og kostnaden dominerer ikke budsjett®nskap akkurat.
Noe er bra, noe er dårlig, smak&behov.
 Green (01. Mar 2007 11:27) * IP
Det dominerer ikke budsjettet. Men vi betaler for at de skal gjøre en jobb.
Haavik har hatt nedsettende reportasjer om tyskere med nazi-vinkling, han har hatt reportasjer om de som var så dumme at de tok med konen på ferie til Thailand der det "er så lett å skaffe seg annet", i en reportasje omtalte han sin samboers spill med revnet skjørt og derved synlige truse som fikk én av de andre som spilte med dem til å få ereksjon. Jeg blir flau av å skrive det, flau på hans vegne og forbannet over at min årskontingenmt er med på å betale slike tullingers lønn.
Det er faktisk en gylden regel å være forsiktig med politikk og sex innefor idretts-journalistikk.
Og Kaare. Det er ikke misunnelse. Hadde bladet vært kommersielt finansiert så kunne de gjort hva de ville.
Når jeg påtvinges å betale og påtvinges bladet så setter jeg krav til det.
 Dilter (01. Mar 2007 11:42) * IP
Jeg liker NG, inklusive spalten til Haavik, selv om jeg kan være uenig i det som skrives og synes de kunne drive litt mer kritisk journalistikk.
 Stutum (01. Mar 2007 12:08) * IP
Haavik er personifiseringen av Stutum.
Dessverre møter man flere og flere av stutumene utpå banene.
Men når 35% av normenn stemmer Frp og leser Se og Hør, kan man vel ikke vente annet.
 Indek Såtte (01. Mar 2007 13:50) * IP
Green,
du kan kreve så mye du vil, men du hakker i vei på alt som er, så et og annet sted, så tror jeg kanskje du bommer stygt.
Du virker temmelig gammelmodig når du henviser til en gylden regel om å være forsiktig når det blandes politikk og sex innenfor idretts-journalistikk.
skulle likt å kjenne den journalisten som følger den gyldne regelen din.
Jonag,
hvorfor fokuserer du på de nye reglene kontra juksing? Juksere vil alltid klare å jukse, uansett regler.
reglene er til for å gjøre systemet riktigere for de som FØLGER REGLENE!!!
det kan da ikke være så vanskelig å forstå??
Vi kan vel ikke lage regler for juksemakere?
 Smilende Sam (01. Mar 2007 14:46) * IP
Haavik er en levende gladsak. Norsk Golf et kvalitetsmagasin med en super tilpasning til markedet. Ikke snakk stygt om Frp'ere og Se og Hør lesere - de skal arve jorden.
Sånn - ingen sutring her i gården.
 Roger (01. Mar 2007 15:09) * IP
Sanctum,
kunne ikke vært mer enig med deg. Har ennå tilgode å møte en Thailender som ikke er høflig og som gjør alt som står i sin makt for at du og jeg skal ha det alldeles fortreffelig når vi er der borte på ferie. Så det er ingen grunn til å snakke/skrive nedlatende om dem.
 Green (01. Mar 2007 15:37) * IP
Indek Såtte
Heller gammelmodig enn gammel gris.
Man må skille litt på humor på terassen på hytta under guttetur og humor i et blad som sendes til mange "gammel modige"
Tipper også at en del unge jenter/damer som leser bladet og som NGF er opptatt av å få flere av ikke synes spesielt bra om slike holdninger.
Haavik er definisjonen på Null stil, mye penger, brautete oppførsel, selvoptatthet og harrykultur.
Men, han har nok sine tilhengere
 Sanctum (01. Mar 2007 18:11) * IP
Takk, Roger! Jeg hadde et lønnlig håp om at jeg ikke var helt alene! Og nå er det snart klart for 14 dagers påskegolf i Hua Hin og thailandsk nyttårsfeiring, som virkelig er en opplevelse. Springfield er som vanlig ikke med i programmet. Den er for dyr, og gir ikke valuta for pengene etter min mening. Denne gangen skal jeg besøke banen Kaeng Krachan i nasjonalparken av samme navn. Kostnad: kr 300 i greenfee, caddiefee og 1 times transport hver vei. Spennede skal det bli å prøve noe nytt!
 Selfer (01. Mar 2007 22:16) * IP
La det bare gå i søppla da vel. Det gjør jeg. Gidder sjelden lese smørja.
 Jonag (01. Mar 2007 22:19) * IP
Mulig jeg fokuserer feil ved nye regler. Får vel gjøre det beste ut av det
 doc (01. Mar 2007 23:02) * IP
juster forventninger -ned!
 tak, oslo (02. Mar 2007 09:55) * IP
I det siste bladet fulgte det jo med reklame for Himmerland Golf. Jeg har ingen ting å utsette på Himmerland. Det er veldig bra der. Men de har som slogan "The Golfers Paradise on Earth"!! Snakk om å miste bakkekontakten.
 Roger (02. Mar 2007 15:38) * IP
Ha en riktig god tur Sanctum. Jeg er veldig misunnelig på deg. Du kan vel ta en Singha eller to for meg. Vi drar i november til Phuket og siden jeg akkurat har begynt å spille golf, skal det bli moro å prøve banene som ligger der.
 Solskinnsgolferen (04. Mar 2007 19:49) * IP
Istedenfor å syte over hvor dårlig man synes Norsk Golf er så kan man vel kanskje konsentrere seg om hvordan man ville ha endre bladet.
For min egen del ville jeg gjerne sett mer utstyrstester (og da ikke sånn det har vært før at alt nytt utstyr for full score, eventuelt et lite trekk for lyd eller dyr pris), flere banetester, mer teknikktips. Det jeg ikke kommer til å savne hvis det blir borte eller alle "gla' sakene som f.eks. bestemor på 75 fikk sin første par o.l..
Nå som vi også har fått fastslått at folk fra norsk golf leser debattsiden her så kan man jo håpe at endringer som blir foreslått også kan få innvirkning på bladet.
 Norsk Golfer (04. Mar 2007 20:18) * IP
De kan jo starte med å kutte ut fordomsfulle møkkareportasjer fra Thailand.
 Sanctum (05. Mar 2007 10:54) * IP
Meget presist og velformulert fra Norsk Golfer. Jeg understreker at dette innlegget er skrevet i fullt alvor!!!
 Roger (05. Mar 2007 12:10) * IP
Jeg støtter også innlegget til Norsk Golfer. Vi får håpe at redaksjonen lar være å trykke slike reportasjer i fremtiden!
 sanctum (05. Mar 2007 12:27) * IP
Hei Norsk Golfer,
Phuket i november blir garantert herlig, men det er synd at det er så dyrt å spille der, greenfee varier fra nok 570 til nok 1000 pr runde for "walk-in gjester". Mulig at det finnes pakker eller arrangører som kan sy sammen noe bedre, for dette er tre ganger så dyrt som mange baner i Bangkok, utrolig nok.
Hua Hin og Pataya er gode og rimeligere alternativer for en golfferie.
 Dilter (05. Mar 2007 13:53) * IP
180-570 i Pattaya-området (ukedag inkl. caddy og golfbil).
 Børje Pedersen (05. Mar 2007 14:28) * IP
Noe må jo pensjonisten Haavik gjøre for å beholde pressekortet, slik at han fortsatt kan drite ut seg selv og andre. Tror desverre det ikke blir helt enkelt å bli kvitt ham og OB, han er jo som kjent sterkt inne på eiersiden i Se og Hørforlaget som står som utgiver av Norsk Golf.Foreløpig tror jeg at vi bare må finne oss i at han henger der på veggen, som en tufsete gammel syvende far i huset. Det er jo alikevell så mange år siden noen tok ham på alvor, så vi får se litt stort på det.
 Kaare (05. Mar 2007 15:10) * IP
Hei Børje. Haavik har tross alt riktig ortografi!
 Børje Pedersen (05. Mar 2007 15:22) * IP
Skulle bare mangle, jeg har aldri levd av å skrive. Tror foresten at forumet her ble ganske tynt om korrekt ortografi var ett krav.
 LunaDN (05. Mar 2007 15:36) * IP
Børje.
Så enig, så enig.
Men allikevel synd at han ikke forstår det selv.
 t (05. Mar 2007 16:42) * IP
Nå er det vel ikke kun Haavik sin feil.
Det er vel like mye redaksjonen som slipper idioten til.
Var der ikke redaktøren selv som skrev reportasjen om Thailand.
Sier vel mye om redaksjonen også.
|
|