Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 Erik____ - 13. Nov 2006 kl. 23:35 * IP
Tilfeldigheter.
Alle dere som mener at tilfeldigheter ikke eksisterer i Golf, og at den beste alltid vinner.
Dere kan se hva som gjelder i fotballen f.eks.
Med at fredrikstad vinner cupen, men ikke har sjans til å hevde seg i eliteserien.
Det har som jeg har sagt så mange ganger fordi det er få kamper i cupen, og mange kamper i eliteserien.
Hvem som helst kan vinne noen få kamper med litt tur.
Men bare de beste kan spille godt i mange kamper på rad.
Det samme prøvde jeg å si når det gjelder matchspill over 18 hull.
Det blir på samme måten, iforhold til slagspill over 72 hull.
Jeg vil gjerne høre en forklaring på hvordan fredrikstad kan vinne cupen, men være sjanseløsi eliteserien dersom det ikke eksisterer tilfeldigheter slik dere påstår ?
|
 t (14. Nov 2006 00:28) * IP
Jada Erik!
Du har fullstendig rett.
Det er da alle enig i.
 Pravda (14. Nov 2006 01:13) * IP
Fredrikstad vant fordi de skårte tre mål mer enn Sandefjord. Trenger ikke være rakkettforsker for å forstå det.
 n0ldus (14. Nov 2006 01:32) * IP
du er utrolig tjukk i hue Erik-med-alle-understrekene....
kan du gi en henvisning til stedet hvor "alle dere" sier at det ikke finnes tilfeldigheter i golf?
og ikke gidd å snakke om tidligere diskusjoner. vis konkret, for det du sier er tull.
ingen som var enige med deg at tilfeldighetene var nærmest den største faktoren som du ville ha det til, men det er langt derfra til at "alle dere" mener det ikke finnes tilfeldigheter.
du er så påståelig at jeg lurer nesten på om du får betalt for det........
 Pontius (14. Nov 2006 04:35) * IP
Neimen lille naive Erik da. Selvsagt er det tilfeldigheter i en cup. Selvsagt er det tilfeldigheter i en match over 18 hull. Det burde du vel klare å forstå selv. Mener du at det var tilfeldigheter at Europa har knust USA de to siste gangene i Ryder Cup? Kanskje dem heller burde spille Yatzy?
 torwin (14. Nov 2006 06:58) * IP
Hele livet består av tilfeldigheter. Også golf. En kan ikke forutsi hva som skjer. Av og til har en flaks at en slår et sleiveslag, treffer et tre og havner ut på banen igjen, men dette jevner seg ut. Selvfølgelig er det den beste som vinner. Muligens han/hun "har dagen", men over det jevne slår tilfeldigheter ut i alle retninger.
Tennk igjennom de hendelser en har hatt og se for seg at ting skjedde på en litt annen måte. At en ikke var akkurat der på det tidspunktet, eller at ballen spratt til høyre i stede for til venstre. Nei. Hele liver er en tilfeldighet av hendelser som fører en i en eller annen retning(dersom en ikke er av en religion som mener at alt er forutbestemt).
 Erik____ (14. Nov 2006 07:28) * IP
Dere svarer ikke på det jeg spørr om.
 Fooore (14. Nov 2006 08:15) * IP
Kom deg i over i et annet forum om du vil diskutere tilfeldighetrer i fotball og statistikk.
 Nope (14. Nov 2006 08:26) * IP
Du kan i det minste prøve å være litt rederlig Erik. Diskusjonen sist gang var ikke om tilfeldigheter er mer avgjørende i en enkelt match enn i slagspill over 72 hull. Du hevdet at Ryder Cup var mer tilfeldig enn en vanlig PGA-turnering over 72 hull. Dette til tross for at Ryder Cup spilles over langt flere hull. For ordens skyld siterer jeg deg ordrett fra forrige diskusjon:
"Det var spesielit ryder-cup jeg stilte meg kritisk til.
Ryder-cup er etter min mening atskillig mer tilfeldig enn en vanlig pga-tour turnering."
Det må kunne forventes at eventuelle tilfeldigheter i mindre grad gjør seg gjeldende jo flere hull en turnering spilles over. Derfor fremstod det uforståelig at du kunne mene at det først og fremst er tilfeldigheter som avgjør hvem som vinner Ryder Cup.
Nå har jo også Europa knust amerikanerne de to siste gangene. Men du mener jo at tilfeldigheter er avgjørende. Da kan du kanskje fortelle oss hvilke tilfeldigheter det var som avgjorde de to siste turneringene (fortrinnsvis konkrete ting som faktsik skjedde).
 Jørgen (14. Nov 2006 09:08) * IP
And here we go again!
Off, nei livet er for kort til å svare på dette her.
Heia Eirik Tage og Jan Are!
 FriDropp (14. Nov 2006 09:29) * IP
Nope, slå følge med erik til et helt annet forum.
Det kjekke forumet som spesialiserer seg på bl.a. fotball, statistikk, rettferdighet, politikk og miljøvern.
 YJO (14. Nov 2006 09:44) * IP
ah..... så deilig det er å ignorere Erik____....
 Kaare (14. Nov 2006 10:07) * IP
Hva er en tilfeldighet?
 jonag (14. Nov 2006 10:08) * IP
Om FSK's dyktighet vet jeg lite, og om tilfeldigheter vet jeg enda mindre.
En hypotese er at verden styres av tilfeldigheter. Tilfeldigheter som etter nærmere ettersyn kan se ut til å være satt i system. Det er vel dette som kalles for kaosteori.
Kaosteori kan muligens forklare mye av det vi ikke forstår i verden, som været, Ryder cup og FSK's dyktighet.
Muligens også Erik___ sine innlegg ;-)
 Nope (14. Nov 2006 10:31) * IP
Er det tilfeldig at FriDropp åpner en tråd av Erik som heter "Tilfeldigheter" og holder tråden i live ved å poste et innlegg? Eller skyldes det at han liker å lese om tilfeldigheter? Eller trodde han kanskje tråden inneholdt noen gode svingtips?
 Pontius (14. Nov 2006 10:31) * IP
Jeg har et forslag. Fra nå av snakker vi bare med hverandre, men aldri til Erik. Vi driter i å kommentere hva han spør om, og vi ignorerer han totalt
La oss mekke en avstemning. Liste over de som er med på å ignorere mannen:
Pontius
 YJO (14. Nov 2006 10:36) * IP
Liste over de som er med på å ignorere mannen:
Pontius
YJO
 Pravda (14. Nov 2006 10:38) * IP
Du har fått svaret Erik_______ Du er bare ikke villig til å akseptere det. Du kan formulere svaret selv. Det er uansett kun ditt eget svar du er i stand til å være i nærheten av å akseptere. Med din naive tilnærming til alle spørsmål på denne debattside bør du kanskje begynne å lese litt for å gi næring til din undring.
 FriDropp (14. Nov 2006 10:47) * IP
Nope,
Han (eller hun?) har lyst til å følge med på "golfgreier" og frustreres over de meningsløse trådene / innleggene som dominerer golfsiden.com.
FriDropp skjønner ikke redaktørens definisjon av takhøyde. Masse irrelevant vrøvl passerer, mens f.eks. en skarve henvisning til en annen golfrelatert nettside sensureres.
FriDropp "holder liv" i denne i håp om at de som totalt bommer på hva som kan være innenfor tema på en golfside plutselig oppdager det.
Er dette sannsynlig? Nope.
En kan dermed slutte at FriDropp er naiv.
QED
 Jezus (14. Nov 2006 10:59) * IP
Cup er cup og fotballen er rund.. Til dere andre: La vær å kommentere erik(underscore) sine innlegg da, dersom dere ikke liker han.. Han får jo bare det han vil: oppmerksomhet!
 Nope (14. Nov 2006 12:03) * IP
Tror ikke vi er så veldig uenige FriDropp. Jeg og synes det er for mye annet enn golf som diskuteres. Samtidig er jeg en svak person, og det begynner å klø i fingrene når jeg ser alt det våset Erik lirer av seg. Men jeg ser jo at jeg med mine innlegg i høyeste grad er med på å holde ham i live her på forumet. Så hva annet kan jeg gjøre enn å hate meg selv?
Men det er jo flere enn meg som sliter med å ignorere Erik, som du f.eks. som fremdeles leser innleggene i denne tråden. Samtidig har vi Pontius og YJO som føler behov for å skrive at de ignorerer Erik. Og med det gjør de nettopp det motsatte.
Det er altså mange her som bør ta en runde med seg selv. Har ingen problem med å se at jeg er en av dem.
 tilskuer (14. Nov 2006 13:06) * IP
Den "beste" vinner "alltid" i golf som i fotball.
I fotball vinner den som scorer flest mål, og i golf den slår færrest slag/vinner flest hull. Men det du må huske på Erik____ er at du må definere hvem som er "best" i forhold til det du skal måle. Den som er best i en kamp over 18 hull er den som har færrest slag i denne kampen, ikke den som ligger øverst på verdensrankingen, eller hadde færrest slag i forrige PGA-turnering. Fredrikstad vinner cupen fordi de har vært bedre enn motstanderen i alle kampene fram til og med finalen, ihvertfall i det som teller - nemlig å score mål. Andre lag var bedre i serien fordi de har samlet flere poeng gjennom hele sesongen. Men i cupen var Fredrikstad best. Akkurat som Europa var klart best i Ryder Cup.
 jesus maria (14. Nov 2006 13:29) * IP
"ignorere Erik"
Dette er så patetisk at jeg får spontananfall av difteri.
Prøv å svare ham uten å tillegge personkarakteristikker, så er sjansen større for at man når frem. Dette har jeg registrert ved en rekke debatter, og innlegget til Tilskuer over er et eksempel på et innlegg som antakelig Erik vil respektere uten å trekke eksempler til de vide ytterkanter.
Jeg får sterke assosiasjoner til Martin Schanches nevebruk når han ikke klarte å forsvare seg med munnen.
 Solskinnsgolferen (14. Nov 2006 14:52) * IP
Halleluja!
 Kaare (14. Nov 2006 19:55) * IP
Bare fortsett du Erik,du skaper litt liv i en grå høstkveld.
 YJO (14. Nov 2006 20:46) * IP
sorry...... igjen altså.... jeg trenger profesjonell hjelp.....
 n0ldus (14. Nov 2006 20:52) * IP
Sunnyboy,
du er nok på jordet som vanlig. hvis du ser helheten her inne, så går ikke besøkstallene opp av at jeg og du og et par andre svarer en gjøk som ikke har forståelse for noe, og som ikke ser skogen for bare trær.
tror ikke det er til AR's fordel at disse diskusjonene til whats-his-name tar av hver gang.
tror heller ikke det påvirker noe som helst positivt så lenge debattene sklir ut hver gang.
Er jo ingenting som handler om golf lengre. selv ikke når topicen er klar og tydelig.
helt utrolig. jeg er så drittlei forum nå at jeg ikke klarer å svare annet enn surmuling. hver gang jeg har forsøkt å skrive noe fornuftig så blir det enten ødelagt av whats-his-name, eller så blir det ødelagt av andre som kødder det til med dårlig humor.
alikevel, som flere andre her inne tydeligvis, så klarer jeg ikke holde fingrene unna tastaturet når det skrives noe som vekker en følelse i meg. enten det er avsky, interesse, lidenskap, hat eller hva det måtte være.
det er nærmest umulig å ignorere slike ting, nettopp fordi det vekker følelser.
 Solskinnsgolferen (14. Nov 2006 20:57) * IP
Nå er det såvidt jeg kan se 17 forskjellige nick som har postet innlegg her. Tviler på "square køllehode mot ball" eller noe sånn tråden har noe tilsvarende.
 jesus maria (14. Nov 2006 21:05) * IP
Noldus, jeg foretrekker lett Erik____ fremfor deg og dine trosfeller som velger å ispe annenhver setning i et innlegg med nedsettende kommentarer om EN ENKELT debattant.
 Nope (14. Nov 2006 21:09) * IP
Ingen flere gode mattips? Jeg begynner å bli lei av kjøttkaker.
 n0ldus (14. Nov 2006 21:12) * IP
messias og hans mor:
nå må jeg få arrestere deg. jeg hetser langt fler enn EN enkelt debattant her inne altså.
prøver du å fornærme meg?
godt å se at du foretrekker Erik___ for med nicket ditt, så får jeg følelsen av at Jehovas vitner kommer på besøk hver gang du skriver noe......
lol... den fikk jeg klem på...
 YJO (14. Nov 2006 21:14) * IP
Nope:
hva med Wienerpølser?
 jesus maria (14. Nov 2006 21:18) * IP
"lol"
Ler du virkelig høyt ut i lufta når du skriver sånn?
eller er det en sånn figure of speach?
Og hva har det at jeg liker Erik bedre enn deg, med at du er redd for dørselgere å gjøre?
er du tjukk i huet eller?
QG (Quiet Giggle) ;)
 Nope (14. Nov 2006 21:20) * IP
Wienerpølser er et godt tips YJO. Brød eller lumpe? Alt tilbehør eller kun ketsjup?
 peer (14. Nov 2006 22:38) * IP
Kjære Erik______!
Hvis jeg forstår deg rett, så mener du at det er tilfeldigheter/flaks som avgjør hvilket lag som vinner cupen, mens det er dyktighet som avgjør hvilket lag som vinner eliteserien.
Jeg tror du har rett, der ER mer tilfeldig hvilket lag som vinner serien, bl. a. pga færre kamper i cupen, og at én dårlig kamp (tap) fører til at laget blir slått ut.
Den norske eliteserien består av 14 lag, og hvert lag spiller altså 26 kamper.
Men du skriver altså følgende i en tidligere diskusjon:
"Det var spesielt Ryder Cup jeg stilte meg kritisk til. Ryder Cup er etter min mening atskillig mer tilfeldig enn en vanlig PGA-tour-turnering."
I Ryder Cup spilles det, såvidt jeg husker, 28 matcher.
Hvorfor spiller tilfeldighetene mer inn når det spilles 28 matcher enn når det spilles 26?
 peer (14. Nov 2006 23:12) * IP
Sorry!!!
Det skulle selvfølgelig ha vært: Det ER mer tilfeldig hvilket lag som vinner CUPEN!
 Freddy (14. Nov 2006 23:52) * IP
Off.. for en tåpelig debatt dette her.
 1881 (16. Nov 2006 15:30) * IP
Det er ikke tilfeldigheter eller flaks i golf .
Kun dyktighet og uflaks .
|
|