Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 Birdie - 24. Feb 2006 kl. 16:52 * IP
Flåsete debattforum
Nesten ethvert seriøst innlegg i denne spalten blir møtt med harselas og skjellsord (tufs, kommunist o.l.), og forsøkt flåset bort. Det gjelder ikke spesielt meg selv, men mange gode innlegg. Disse blir regelrett ødelagt av ironisering og forsøk på avsporing. Det kan se ut som om flere er ute etter å herpe dette forumet, bevisst.
Dette har ikke noe med "takhøyde" å gjøre, som redaktøren tilstreber. Når gode og viktige innlegg til stadighet blir ødelagt av bøllete motdebattanter, så er det grunn til å vurdere deltagelse her. Min konklusjon er ihvertfall inntil videre at jeg ikke kommer til å skrive mer her. Jeg har registrert fra tidligere at både Laffen, Erik og Tiger McWould har meldt seg ut, og kanskje noen andre som ikke har giddet å annonsere det.
Synd at den tidligere så gode debattspalten i Aftenposten golfavdeling er bortimot tom. Det skyldes vel at man der krever fullt navn på debattanter. Jeg vurderer likevel å delta der, da det kan synes viktig å få blåst liv i den spalten igjen.
Årsaken til harselas og flåseri her er vel at innsenderne får lov til å være anonyme.
|
 Flåsern (24. Feb 2006 17:15) * IP
Lykke til
 nico (24. Feb 2006 19:05) * IP
Søkte på ordet "idiot" og "dum" på en av trådene. Fant desse ordene brukt av en debatant. Hans nick er: Birdie !!!
 Sigbjørn (24. Feb 2006 20:09) * IP
Det er kanskje grunn for dei uttrykka som du synest ikke passer, det er ikke sikkert at slike uttrykk ligger så dypt.
synest debattforumet her er topp, vi har alle meininger om ting og tang, og dei er stort sett forskjellige, og derfor blir det debatt, det ville jo vert litt dumt å få annet hvert innlegg med JEG ER ENIG MED SISTE INNLEGG.
 Parnevik (24. Feb 2006 20:55) * IP
BRA BIRDIE!!!! Alltid noen som alltid vit bedre...... Mye dyktige folk her gitt....
AR gjør et kjempejobb med denne siden og belønnes med en masse nerder som ikke kan annet en å syte og rakke ned på andre.....
 Boogeyman (24. Feb 2006 21:26) * IP
Enig med Birdie, jeg trekker meg jeg også.
Grunnen er den samme: person-karakteristikker istedenfor å diskutere sak. NB! det er forskjell på å si at et innlegg er dumt og si at en person er dum!
 Jan (24. Feb 2006 22:38) * IP
Tenk å bli fornærmet når du fremstår som anonym fordi noen sier deg i mot!
 Tom (24. Feb 2006 23:27) * IP
Boogeyman du vil bli dypt savnet.
 Birdie og Boogeyman (25. Feb 2006 00:55) * IP
Man må ikke bli så selvhøytidelig at en ikke kan tåle litt spøk og fleip.
Det liver bare opp
 fakta (25. Feb 2006 02:15) * IP
Det er faktisk alt for mye dr*ttslenging og personangrep her, og det er nok mange som er rimelig lei. Eg og!
 Sigbjørn (25. Feb 2006 02:35) * IP
Ja helt enig!
det er etter hvert så mange NERDER her som ikke kan stå fram med sitt eget "nick" at det kanskje virker rett og slett useriøst,men la oss nå diskutere videre
 Nico (25. Feb 2006 03:47) * IP
Er dette et debattforum eller.....?????????????????????
Dersom dere ikke tåler å få litt motbør og gjerne litt drittslenging og litt personangrep, så må det da bli fryktelig kjedelig. Hva er da meningen med å delta i et debattforum??????????
Ser at de som er mest hårsår er de som bruker de "stygge" ordene samtidig som de er mest kritisk til kritikk, og ønsker gjerne å droppe ut av forumet. Kan ikke si jeg mister nattesøvnenav det!!!!
 tt (25. Feb 2006 21:56) * IP
Kommunikasjon er digg.
Kraftig ulogikk kan generere de beste vittighetene.
Innlegg med "dette gidder jeg ikke å debattere" er festlig.
Å HØRE folk lystig debattere hvor kjedelige og meningsløse noen debattanter er, nærmer seg toppen.
 tt pingeling (05. Mar 2006 22:21) * IP
Ofte daglig. Helt edrue.
jonny:
Hva tror du de mangler i livene sine?
 tt skampingeling (23. Mar 2006 22:37) * IP
Dette slo feil. Helt helt feil.
Vi lattermilde liker at andre også er det.
Kom tilbake..
 Fooore (24. Mar 2006 08:43) * IP
Helt enig i at mange tråder blir "ødelagt" av idiot-innlegg, men det reduserer da ikke muligheten for å diskutere ting&tang uansett.
Flåse-innlegg er pinlige greier, men de vil komme uansett!
Ingen grunn til å trekke seg ut, men vil man ikke være her inne, så er det ikke noe problem for oss andre. Med unntak av at det reduserer antal innlegg og at debatten blir "tynnere".
Kjør debatt!
 Niels (24. Mar 2006 09:02) * IP
For noen hårsåre tanter dere er.
ALLE forum på nettet har useriøse debattanter. Dere er bare tanter som klager.
 Pro V1 (24. Mar 2006 09:10) * IP
Jeg har også vært vekk fra forumet i lengre perioder nettopp pga. useriøsiteten blandt en rekke av innleggene. Prøver å bidra positivt med golffaglig tyngde der dette er mulig. Likevel enig med de som sier at det blir litt mye sutring. Dette er jo et åpent forum der alles innlegg og meninger blir lest. Men litt for mye bra innlegg blir ødelagt og rett og slett harselært bort av uvitenhet og tulball. Det er synd. Ellers så skal det gis ros til AR for at han fortsatt holder forumet åpent, kan likevel være litt mere restrektiv med tanke på fjerning av useriøse innlegg.
 Asbjørn Ramnefjell (24. Mar 2006 10:04) * IP
Takk for innspillet. Jeg skal luke bort flere innlegg som åpenbart er for tullete til å fortjene en plass her. Lista legges herved høyere med dertil hørende flere "riv".
 backtee (24. Mar 2006 10:06) * IP
tt (25. feb - 21:56) *
Kraftig ulogikk kan generere de beste vittighetene.
Så det er grunnen til at jeg aldri har forstått pucken av dine leserinnlegg og lurt på hvilken planet du kom fra.
Endelig noe logisk fra den kanten
 Peder (24. Mar 2006 11:40) * IP
Jeg undrer. Er Pro v1 og AR nært beslektet? Kanskje veldig nært beslektet?
Svar: Jeg vet ikke hvem Pro v1 er. Men det er tydelig at han/hun kan temmelig mye om golf.
Asbjørn Ramnefjell
 Peder (24. Mar 2006 12:12) * IP
Det er jo naturlig siden dere er enige 100% av tiden.
Svar: Det er ikke riktig. Jeg er ikke enig alt Pro V1 skriver, men svært ofte. Jeg er også enig med mange andre i debattforumet. Naturlig nok.
A.R.
 More Fool Me (24. Mar 2006 13:01) * IP
Også jeg som trodde at Pro v1 er makkeren til AR i det årlige Norwegian Pairs. Så dum kan man være.
Svar: Du er vel den eneste som har trodd det antar jeg. Kanskje det er riktig? Jeg aner ikke! Han er i alle fall en fornuftig kar.
AR
 Bogey (24. Mar 2006 17:06) * IP
Jeg er helt enig med ham/henne som startet denne tråden.
Dette forumet blir dessverre bare verre og verre. Det finnes en del (altfor få) innlegg her som er både saklige, fornuftige og godt skrevet, og der innsenderen tydeligvis har tatt seg tid med både formuleringer, ordbruk og gramatikk. De blir som regel tøyset bort av mange useriøse "debattanter", som tydelig bare er ute etter å lage kvalm og ødelegge en god debatt. Altfor mange "one-liners", som burde vært strøket av redaktøren.
Mange golfere burde aldri ha skrevet her, fordi de ikke har noe annet å tilføre debatten enn tull, tøys, harsellas, usakligheter og ufine ord. Selv en fornuftig og nødvendig debatt som i denne tråden er allerede ødelagt av flåsete innlegg, som ikke har annet formål enn å ødelegge og avspore.
Dersom du ikke har noe annet å fare med, så bør du simpelthen avstå fra å skrive, så enkelt er det. Og redaktøren bør stryke mye mer enn han gjør.
 Asbjørn Ramnefjell (24. Mar 2006 17:38) * IP
Jeg tar dette til meg. Som jeg nylig har skrevet, skal jeg stramme inn, men likevel må det være takhøyde for andre meninger enn mine og andres. Men tull og tøys skal bort.
Hvis folk kan ta dette til seg!?:
"Har du ikke noe å skrive, så ikke skriv det her!"
 Pro V1 (24. Mar 2006 18:07) * IP
Er det et problem for deg om jeg og Ramnefjell ofte er enige Peder? Hvis jeg hadde hatt 20 i handicap hadde ulikheten sikkert også vært tilstede i diskusjonene. Har du spilt endel år på et visst nivå og opparbeidet endel golfkunnskap underveis så pleier det å gjenspeiles i debattene også. Enten det være golfuttryk, utstyr eller meninger om spesiellt toppgolfen. Sier ikke dermed at våre meninger er mere verdt, men prøver å være mest mulig saklig og vise kunnskap til hjelp for andre. Altfor ofte blir dette pulverisert. Og vi blir kalt besservissere og ikke tro dere kan noe osv, særlig av en spesiell gruppe. Derfor hopper jeg gjerne av etter en stund når det blir noen som bare er interessert i å ødelegge, og det har jo alle muligheten til. Man trenger ikke ha meninger om absolutt alle innlegg som skrives, slik endel tydeligvis må. Virker som det er så viktig å få frem sin egen mening selv om det kanskje strider mot både sunn golffornuft og golfkunnskap. Men likevel så viser det at forumet er meget populært og har livets rett. Bare vi klarer å holde et visst seriøst nivå, hvis ikke bør AR svinge pisken. NB! AR har ingen ide om hvem jeg er før jeg røper det for ham ved en passende anledning.
 tt (24. Mar 2006 21:15) * IP
Å tape en diskusjon er digg. Da har man lært noe.
Motto for flere?
Backtee: Høna og egget... ulogisk?
Spør en klubbbabe du ikke har sjans på likevel...
Kommetar til tt: Jeg forstår svært ofte ingen ting av hva du skriver, langt mindre mener, men jeg lar det stå slik at andre kan tolke dette. Kanskje dette er høyverdig pros/lyrikk/poesi/drama/dikt uten at jeg forstår noe som helst. For meg hadde det vært greit om du mente noe og ikke bare satte en haug med ord etter hverandre.
A.R.
 Pro V1 (24. Mar 2006 22:42) * IP
Netopp slikt tull som dette tt som senker kvaliteten veldig. Du måtte bare skrive noe. Tror ihvertfall jeg tar meg en lengre pause, barnehagetendenser bør ikke passe inn her. Plutselig så blir det et forum for folk mellom 13 - 18 år istedetfor (skriver ihvertfall slik)
 Ole P (24. Mar 2006 23:03) * IP
Men må dere lese og ta inn over dere absolutt alt som sies her? Jeg gir nå vel en stor kakespade i om noen dummer seg ut og sier dusteting. Evnen til å ignorere må da være tilstede. Det går an å diskutere saklig med de andre som diskuterer saklig, uten å måtte kommentere alle dustene som skriver her.
Er helt enig med prov1 om at det er mye idioti her for tiden, men det påvirker meg absolutt 0. Jeg følger med i de interessante debattene uansett.
 Nico (24. Mar 2006 23:19) * IP
Enig med Ole P
Sitter med en pinne og følger med på tv, tourcast, Live tv på Hull 17, couldn't care less hva fjortisene skriver. No problem å skippe de innleggene. God trening i å ikke la deg påvirke av ting som foregår rundt deg på golfbanen :-) Sikker på jeg kunne spilt hull 17 uten problem akkurat nå. Garantert max en meter fra pinnen :-O
Kommentar: En meter fra den pinnen du holder i hånden? Husk å ta ut isbitene når du skal ta slumpen så ikke isen setter seg fast i halsen!
A.R. (i det spøkefulle humøret!)
 Nye Gunnar Bull (25. Mar 2006 00:04) * IP
Folk er forskjellige. Noen synes det bare skal diskuteres saklig, andre er rundere i kantene. Noen igjen skriver mer eller mindre uforståelig.
Personlig synes jeg det kommer klart frem at det er mange selvhøytidelige mennesker på dette forumet. Det fine med å være selvhøytidelig er at det alltid er noen andre man kan skylde på når ikke alt er som man selv ønsker.
AR sier: Hvis du ikke har noe å skrive, ikke skriv det her. Med det antar jeg han prøver å si at flås og spøk ikke er velkommen. Men AR kommer jo også selv med små spøker av og til, uten at det er noe galt med det.
Er det bare han som skal "få lov" til det også da? Hvor går grensen for hva som er "ødeleggende" for forumet? Og hva er egentlig mest ødeleggende av:
1) Selvhøytidelige innlegg av selvoppnevnte kloke mennesker uten humor
2) Et fritt forum med plass til både seriøse debatter og spontan smalltalk uten noen klar rød tråd
Eg berre spør....
Svar: Her er det plass til både humor og spøk. Det er alltid velkomment. Det er selvsagt vanskelig å sette grenser. I dag tidlig slettet jeg et innlegg hvor en innsender ble beskyldt for å våre anarkist m.m.. Helt usaklig og helt unødvendig. Slik tar jeg bort. Men som sagt det er vanskelig å sette grenser. En må gjøre det. Jeg gjør det. Likevel er det stor takhøyde her! Som du ser.
Asbjørn Ramnefjell
 Nico (25. Mar 2006 00:31) * IP
Tror jeg sier meg enig med NGB også. Er vel stort sett amme sak. Jeg leser gjerne både dumme, morsomme og saklige og usakelige innlegg. Det som gjør dette forum bra er nettop variasjon. Bare morro det. Skal du bare ha det seriøse, så les heller Golf Digest eller lignende.
 Albert Einstein (25. Mar 2006 05:27) * IP
hmm, føler meg litt nerdete når jeg er våken klokken 0530 på en lørdagsmorgen og skriver innlegg på golfsiden, men ok... :)
Gunnar,
du klarer i hvertfall å få sagt noe som gjør at man må reflektere litt.
Gunnar for president.
 goof (25. Mar 2006 12:24) * IP
synes det er et kult debattfoum dette jeg. mange meninger, og en del rare meninger. alle vet jo bedre enn de andre, og det er nettopp det som spriter opp litt diskusjonene her inne. kanskje det er for mange gode golfere på ett sted? alle med sine egne erfaringer og meninger om alt hva angår golf..
 b (25. Mar 2006 17:16) * IP
Til nerdet Albert E.
Spørsmålet er jo om du har stått opp for å sjekke Golfsiden om det er noe nytt - da er du skikkelig nerd. Har du bare logget inn i påvente av at prosenten skal jevne seg ut litt før legging er du kanskje litt fornuftig tross alt - er det bare fordi du gikk forbi på vei til toalettet er du bare nysgjerrig.
 Jørgen (25. Mar 2006 17:36) * IP
På ethvert nettbasert debattforum vil det alltid være noen DU synes er duster, idioter, nerder etc. Kunsten er da å ikke la seg irritere av dem. Bit deg heller merke i de saklige innleggene. Begynner man å kommentere det usaklige oppnår man akkurat det "den usaklige" var ute etter i utgangspunktet, nemlig å trekke ting ut på viddene eller ned i søla.
Men humoristiske og ironiske innlegg må være lov. Så får man heller tolerere at noen debatter beveger seg laaaaaaangt ut på viddene.
|
|