Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 AR - 09. Jul 2009 kl. 20:27 * IP
Spiller du mange baner i juli?
Juli er feriemåned. Spiller du mange ulike baner? selv har jeg spilt tre forskjellige og har planer om å spille et par til før måneden er omme.
Hva med deg?
|
 007 (09. Jul 2009 21:04) * IP
Hei
Takk som spør, AR.
Jeg spiller vanligvis få baner i juli.
Iår skal jeg bli lommekjent på de nye treningsområdene våre, i juli.
Det blir kanskje en runde i Bærum.
Ha det.
 Kafka (09. Jul 2009 21:13) * IP
Tipper det blir 3-4 forskjellige.
 James (09. Jul 2009 21:16) * IP
kanskje en tur opp til Bogstad sikkert. kanskje Kragerø
 AR (09. Jul 2009 21:24) * IP
Jeg har spilt Kragerø. Den er i topp stand.
 East (09. Jul 2009 21:26) * IP
Nes og Mikla i forrige uke, Drøbak til helgen.Oslo neste uke. Så pause på vestlandet (uten køller, dessverre) så blir det en vestsiden av oslofjordentur. Borre, Larvik, Kragerø.
Det skulle bli 7!
 Jumper (09. Jul 2009 22:04) * IP
Spiller Herdla til vanlig, men i helga blir det å prøve de nye hullene på Bjørnefjorden. Skal også spille Bergen GK som har dagsgreenfee nå i juli til 250kr. Har også planer om Meland som fortsatt ikke er spilt, selv etter snart 7 år i Bergen... en skam, jeg vet...
 Bg85 (09. Jul 2009 22:12) * IP
Meland er i hvertfall i fantastisk bra forfatning. En fryd å spille banen når solen skinner i Bergen.
 Jumper (09. Jul 2009 22:57) * IP
Har hele tiden utsatt Meland til "svingen sitter"... Har rimelig høye krav til meg selv, så har ikke fortjent å spille der før nå. Meland er belønning for godt spill i det siste.
 Bg85 (09. Jul 2009 23:03) * IP
Hehe! Den er vanskelig ja, og jeg mister endel baller underveis, men siden det er min hjemmebane føler jeg ikke lenger noe press ved å gå der. Hvordan er de øvrige banene i bergensområdet egentlig? Har utelukkende spilt Meland etter at jeg begynte med golf i år.
 Jumper (09. Jul 2009 23:11) * IP
Bergensområdet har gode forhold. Bjørnefjorden har åpnet et par nye hull, så banen er blitt lenger. De har blant annet utvidet fra par 4 til par 5 på ett hull. Synes at forholdene der pleier å være bra. Greenene og særlig fairway er muligens knallharde etter lite regn.
Sotra er en kort bane med tre par 4 og resten par 3. De har fantastisk gode greener.
Herdla har ny bane og nye greener i år. De trenger nok å få vokse et år til før de er helt på topp, men er helt greie. Sikkert veldig bra i forhold til mye østpå som er tatt av isbrann.
Bergen og Fana har jeg ikke spilt i år ennå.
 FriDropp (09. Jul 2009 23:40) * IP
Bare Bjaavann
 crunchyfrog (10. Jul 2009 00:28) * IP
Tja... Har spilt 4 hittil; Kjekstad, Bærum, Drøbak og Grønmo. Regner med å spille Losby og Miklagard til uka, og deretter en liten uke i Sverige med Forsbacka, Onsjö, Mariestad, Töreboda, Karlstad og Årjäng. Er jeg heldig, rekker jeg Bogstad og kanskje en til siste uka i juli. Det skulle bli 13-14 baner.
 Eagle (10. Jul 2009 08:52) * IP
så lang gjennomført Mjölkeröd, Dynekilen, Borregaard, Skjeberg og Onsøy. Alle er i god stand og kan anbefales. Greenfee på Dyne er Nkr 130,- (!) etter kl 17.00..
 sanctum (10. Jul 2009 10:58) * IP
Så langt er bare Evje besøkt her hjemme, men rakk, overraskende nok, tre runder på 3 baner i Thailand under en jobbtur i mai Søndag går turen i Østerled, med start på Kristinehamn GK. Deretter Askersund GK, Katrineholm GK (Robert Karlssons hjemmebane),Jønåker GK, Nykøpings GK. Det hele avsluttes på Loftahammars GK og avrundes med en runde på Årjãng på veien hjem. En herlig golfuke komponert av gode, svenske venner.
Senere på året følger Idrefjãllens GK (årets høydepunkt, samt div baner i Østlandsområdet før det hele avsluttes med 8 baner i Thailand i november. Blir nok 20 baner i løpet av året.Hardt liv, men noen må leve det!
 PegTee (10. Jul 2009 13:06) * IP
Eagle,
Korleis er det på Skjeberg? Er i området neste helg....kanskje eg kan lure meg til ei runde.
Hittil har det blitt berre ei bane, dessverre.
 Enur (10. Jul 2009 13:37) * IP
Gleder meg til Bjaavann og Kvinesdal (for første gang) i slutten av måneden. Kanskje blir det også Kragerø og Grimstad på vei opp og ned til Sørlandet.
Ellers har det selvsagt blitt mine hjemmebaner Evje og Nes, samt runder også på Hauger, Oppegård og Drøbak (til lørdag), samt overraskende nok en runde på Oustøen i begynnelsen av denne uka. Den var faktisk en morsom og positiv overraskelse.
Skulle svært gjerne også ha spilt nye Bogstad, men savner en invitasjon fra et OGK-medlem! Anyone?
 The slicer (11. Jul 2009 09:43) * IP
Det blir iallefall disse:
Bærum, Tyrifjord, Moss & Rygge, Vestfold, Sandefjord, Nøtterøy.
Strøkne forhold mange steder nå, så nå er det bare å nyte sommeren og ferien :-)
 Jørn (11. Jul 2009 10:27) * IP
Høres ut som en god plan Enur. Har omtrent samme planer som deg. Går for Bjaavann og Kvinesdal, så får vi se hva annet det blir tid til. Blir riktignok eitt lite stykke ut i august, men......
 Zack (11. Jul 2009 17:05) * IP
PegTee.
Skjberg er ALLTID bra.
 Lasse (18. Jul 2009 21:24) * IP
Jeg har nå nettopp returnert fra Sunnmøre GK på Hareid, som nylig vant kåringen for beste greener i Norge.
Det var forståelig. De var rett og slett fantastiske. Ikke de raskeste, men de var tette, akkurat passe myke og ikke minst store og utfordrende.
Denne banen anbefales for alle som er i distriktet!
 Morten (21. Jul 2009 15:24) * IP
returnerte i går fra Skottland. Fikk med The Open på lørdag - stort. Spilte nabobanen til Carnoustie, Penmore, meget bra stand klassisk links anbefales varmt. Leven links kvalifiseringsbane til The Open også bra. Speymore Valley opp på høylandet flott beliggende, litt rufsete men god design. Helensburg NV for Glasgow, parkbane meget hyggelig og i god stand. Morsomste og mest spesielle bane ligger i Oban på vestkysten par 64 så vidt jeg husker med hull limt på fjellsider, blinde innspill over bakketopper, meget underholdende hvis du orker å forsere 7 småfjell i løpet av 18 hull. Old Prestwick klassiker, men stappfull av turister som oss. Oppgir hcpkrav 24, men runden tok over 5timer30min uakseptabelt i UK.
Tror det blir Skottland i juli igjen.
 Bjørn (21. Jul 2009 15:39) * IP
Lofoten Golf Links, Salten Golf, Bodø Golbane, Egersund, Jæren, Solastranden, Bærheim, Sola, Sirdal Fjellgolf og Stavanger
 Testogolfer (21. Jul 2009 18:45) * IP
Hei. Sitter i Kragerø med deilig sol og noe vind. Fikk nesten ereksjon av å putte på treningsgreenen. Ballen ruller akkurat dit du starter den og den holder linja og breaken hele veien. Ren nytelse!!!¨
Spilte korthullsbanen og den var veldig morsom. Bare litt trist at vi hadde en 9`erball foran soom ikke ville slippe oss forbi.
Sto og kikket ut over hull 1 og priset meg lykkelig over at jeg hadde tatt med tourbaggen. Den orker jeg nemlig ikke å bære og kunne av den grunn ikke gå ut og spille banen. Hadde selvfølgelig veldig lyst, men feriebudsjettet ville ikke holdt om jeg skulle brukt 600kr på en golfrunde.
Satser på en finne et medlem som vil ha meg med ut neste uke, for den banen har noen forhold vi på drammen bare kan drømme om!!
Ellers skal jeg spille Borre og kongsberg, men det er i starten av august. Håper å få en tur på Miklagard også, men det får pengene bestemme når ferien nærmer seg slutten. Blir uansett noen runder i sverige, om svingen begynner å sitte. Ha en herlig sommer alle sammen!
 Kaare (21. Jul 2009 21:33) * IP
Skoger,Solum,Grini,Losby og Nes,+ hjemmebanene.
Mange artige opplevelser.
Men nå venter Spania!
 Sigbjørn (21. Jul 2009 23:11) * IP
Kongsvinger, Norsjø, Grenland, Sirdal, Jæren, Solastrand, Bærheim, Stavanger, Sola, Lag NM Kvinesdal, Mandal, Egersund, PREIKESTOLEN, og noen runder på hjemmebanen, Ogna, så langt. Drar til Danmark på mandag, og selvsagt ligger golfkøllene i bagasjerommet.
 Slappy (22. Jul 2009 00:54) * IP
Nøttery (nice as always), Borre (flott, men slappe teesteder), Norsjø (veldig flott), Kragerø (enda flottere men masse nedslagsmerker - er det feriestemning også her?), Arendal (huffda, for en vinter de må ha hatt på en ellers bra bane), Kvinesdal (auda, der gikk scoren), Stavanger (mot norgestoppen, ja), Sola (strøkent), Jæren (pent!). Kanskje Meland for å toppe det hele?
 kaffekannen (22. Jul 2009 09:41) * IP
Morten: Banen i Oban heter Glencruitten Golf Course og er noe av det morsomste og vanskeligste jeg har spilt på. Oban er et nydelig sted btw.
 Birdy (22. Jul 2009 09:58) * IP
Spilt Haga, Oslo og Bærum pluss hjemmebanen.
Bærum er i fantastsik stand, aldri vært bedre!
Anbefales
 Jørn (22. Jul 2009 15:53) * IP
Som nevnt tidligere så var det en plan å ta seg en tur til Bjaavann, men ender opp med Haugaland og Nordvegen! Gleder meg til å spille 18 hull på Haugaland, har kun spilt de gamle hullene. Nordvegen har jeg spilt før, men gjør en ingenting med en runde til. Eneste at jeg gruer meg til roughen.....
 siggy (22. Jul 2009 17:47) * IP
Har spilt Arendal, Grimstad (for første gang og det var en veldig kjekk bane) og Bjaavann. + det blir et par andre baner i Stavanger området i tillegg til hjmmebanen der.
 Essal (22. Jul 2009 20:40) * IP
Har spilt Barsebäck G&CC Masters Course og Donald Steel Course...veldig bra forhold foran årets SAS Masters. I Norge har jeg spilt Bærum, Asker, Tyrifjord og Losby...helt OK forhold på disse banene.
|
|