Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 Enur - 04. Feb 2007 kl. 21:25 *  IP
Og hvor mange lederballer finnes det?

Siden min venn Sanctum i en annen tråd pirker litt på Thomas Nielsens språkføring i kommenteringen fra Dubai, må jeg få nevne en annen ting som irriterer meg en smule i TN's kommentering (som jeg forøvrig synes var bedre denne gang enn mange ganger tidligere).
Hr.Nielsen har gjentatte ganger sagt at den og den går i den nest siste lederballen, og i dag hørte jeg sogar om den tredje siste lederballen!
Thomas Nielsen: Det er kun den siste ballen i turneringen som er lederballen! Det finnes ikke noe som heter "nest siste" og "tredje siste" lederball. De er nemlig ikke lederballer, kun nest siste og tredje siste "ordinære" ball! (Så sant ikke flere enn tre spillere har likt beste resultat før siste runde starter, da kan man kanskje bruke slike uttrykk. Men det var altså ikke tilfellet i Dubai).
 Sanctum (04. Feb 2007 21:42) *  IP
Takk, Enur, jeg er evig enig med deg!


 Freddybobo (04. Feb 2007 21:50) *  IP
Den som vinner en turnering er best. Nummer to, er nest nest. Nummer tre, er tredje best. De som går i den siste flighten er lederballen, de bak der er den nest siste lederballen. Thomas Nilsen har sitt på det tørre.


 jonny (04. Feb 2007 23:03) *  IP
Tull Freddybobo. *Nest siste lederballen* Hallo !
Lederballen er lederballen. Punktum.
Heter det da kanskje også den 20.siste lederballen for de som går ut først ? Eller hvor setter du grensen ?
jonny



 . (05. Feb 2007 01:20) *  IP
Enig med enur her.

TN var mye flinkere/bedre enn jeg har hørt ham før. Pratet bedre, og mer informativt, ikke bare mas. Progress, det er bra!

lykke til videre! Men synd dere ødela hele opplegget med å ikke vise den spennende avslutningen, som jo faktisk er noe av det viktigste i en golfturnering, når det var så jevnt som det var på det daværende tidspunktet! Håper en av dere kommentatorer kan stikke fingern i øyet på han som bestemte det tullet i dag, slik at det ikke gjentar seg!!!



 Freddybobo (05. Feb 2007 02:16) *  IP
jonny: Ja.. den tyvende siste lederballen finnes den. Grensen går ved cuten.


 Green (05. Feb 2007 10:51) *  IP
Lederballen er de som starter i siste ball på lørdag.
De som starter i siste ball er de som har lavest sammenlagt score etter lørdag og hvis det er flere enn 3 som har lik score så er det de som oppnådde lavest score først som går i lederballen.



 Green (05. Feb 2007 10:52) *  IP
Ble en feil.
Lederballen er de som starter i siste ball på søndag skulle det være.
Det er en lederball på lørdag også og det er samme kriterier som ovenfor basert på sammenlagt score etter torsdag og fredag.



 leder (05. Feb 2007 16:47) *  IP
hvordan gikk det med deg igår da freddybobo ? jo da, gikk ut i lederball nr 17 osv.... den var morsom .


 YngveB (05. Feb 2007 17:18) *  IP
Er det noen som vet når neste turnering med Henrik er, og i hvilken lederball han skal starte i?


 Bobby (05. Feb 2007 17:27) *  IP
Enig med ovenstående. Men - hva sier man i de tilfeller der "lederballen" søndag morgen ikke lenger er noen lederball når man nærmer seg slutten på dagen? Altså at noen (en eller flere) av de som spiller i nestsiste ball plutselig er de(n) med best score. Vi har jo opplevd at turneringen vinnes av en i nestsiste ball, slik at "lederballen" kommer opp til siste green med halen mellom beina, vel vitende om at de ikke kan ta igjen han som allerede er i klubbhuset.


 Asbjørn Ramnefjell (05. Feb 2007 18:20) *  IP
Går du i lederballen søndag morgen, så er du i lederballen hele dagen. Ofte er det slik at det ikke er en i lederballen som vinner turneringen.


 Forvirret (05. Feb 2007 19:32) *  IP
Freddybobo: i ditt første innlegg skriver du:

"De som går i den siste flighten er lederballen, de bak der er den nest siste lederballen."

Nå er jeg skikkelig forvirret. Går ikke lederballen sist? Er det den nest siste lederballen som går bakerst? Når går den tredje siste lederballen?



 Erlend Helmersen (05. Feb 2007 19:44) *  IP
Alle som er forvirret kan plukke opp den infoen Asbjørn Ramnefjell serverer oss.

Og ALLE dere som aldri blir ferdig med å klage over hvor dårlig norske allmennkanaler er til å sende golf;

De to siste dagene av WGC Accenture Match Play Championship dekkes med over 10 timer direkte. Og da inngår alle de 36 hullene søndag. (I alle fall er dette sendeskjemaet i utgangspunktet)

Så: Seriøsiteten på dette forum ødelegges når 10 av 15 tråder enten er om hvor dårlig Viasat er, eller hvor elendig kommenteringa er. Golfinteresserte hadde ikke fått noe bedre rykte hvis dette forumet hadde vært frekventert av alle nordmenn.

Vurdèr disse påstandene, og ta stilling til om man kanskje bør akseptere det som det er! Vi får tross alt med oss det viktigste. Hvis du ikke mener det, invester i parabol, slik at du får med deg alt, alltid. Da kan du dessuten bytte kommentator!

Takk



 Green (05. Feb 2007 20:37) *  IP
Jeg har parabol og kan velge, men jeg klarer å skjønne de som klager når man har kjøpt en dyr gullpakke og ikke får tilgang på Viasat Golf bare fordi GET er uvillige til å ta den inn.
Skal tilbudene til oss forbrukere bli bedre så må man klage og man må kreve valuta for pengene. Vet ikke om det hjelper å klage her, men det er jo lov å si sin mening i et debattforum.
Vi er i 2007, man skal ikke glemme ydmykhet, men man skal heller ikke stå med lua i hånden.



 Smilende Sam (06. Feb 2007 10:55) *  IP
Erlend sier:

"Og ALLE dere som aldri blir ferdig med å klage over hvor dårlig norske allmennkanaler er til å sende golf;"

og

"Så: Seriøsiteten på dette forum ødelegges når 10 av 15 tråder enten er om hvor dårlig Viasat er, eller hvor elendig kommenteringa er."

I serien kunnskapsløse innlegg tar dette kaka. SportN er ingen allmennkanal. Den er kun tilgjengelig via noen kabel-tv nett og via en satelitt operatør - ergo er den ikke allmen på den måten. Innholdet er kraftig segmentert så den er ikke allmen på den måten heller. Almennkanaler er tv-kanaler som kan mottas av et stort flertall av befolkningen og til nøds kanaler som etter sitt innhold er allmene.

Å sende 10 timer fra de siste to dagene av WGC er ikke imponerende, hvis man bryter med 2 hull igjen å spille... Den gyldne regelen i TV sport er at man sender på en av tre hovedmåter;

- live hele
- live avslutningen
- opptak - highlights

Viasat voldtar disse prinsippene for å promotere sin nye kanal, slik de gjorde på søndag når de brøt sendingen like før slutt. Selvsagt har seere som har betalt for en tv kanal rett til å reagere på det uten at du skal kunne definere det som useriøst. Seerne føler seg snytt når de ikke får slutten og det med god grunn. Skulle likt å se NRK gå over til fotball idet Bjørndalen kom inn til siste skyting.......

Det er heller ikke useriøst å påpeke at kommentatorene er dårlige. Benchmarker du Flatland, Nielsen og OPW mot andre golfkommentatorer så kommer de dårlig ut, både på kunnskap og den rent tekniske kommenteringen. Flatlnd kommer godt ut på tv-erfaring - men sliter tungt på kunnskap. OPW feiler på begge og Nielsen sliter med manglende opplæring, men har brukbar kunnskap. Viasat har valgt en billig variant, men tar betalt for kanalen som om det skulle være eksperter.

Å si at det bare er å kjøpe parabol er å vrenge virkeligheten. Mange kan ikke sette opp parabol der de bor. De har stemt frem Sport N i kabelnettet sitt, men opplever nå at en av grunnene til at de stemte den frem er borte. Viasat har sørget for at kabelnettet må beholde Sport N en stund til - til høy pris - de fjerner bare innholdet. Smart ? Blir som å kjøpe abonnement på Aftenposten med bindingstid fordi de er så gode på lokalstoff bare for å oppleve at lokalstoffet tas bort. På kabel kan man ikke bytte kommentator og man har heller ikke tilgang på Viasat Golf.

Innlegget ditt er så fullt av uvitenhet at det for meg og alle andre er åpenbart hvor useriøsiteten ligger.....



 Fooore (06. Feb 2007 12:11) *  IP
Skjønner godt at Erlend er lei av sutringa på drittungenivå her inne. Og faktafeilene var ikke det jeg la merke til med innlegget hans.

Jeg har imidlertid lovt Loddvart at jeg ikke skal la meg irritere av småting.




 Enur (06. Feb 2007 12:28) *  IP
Selv om trådens innhold nå har beveget seg en del bort fra den lille detaljen jeg som trådstarter påpekte, må jeg bare få berømme Smilende Sam for et glimrende innlegg. Støtter deg fullt ut i det du skriver Sam, i ditt motinnlegg til Erlend H.


 tilskuer (06. Feb 2007 13:27) *  IP
Som Smilende Sam selv er inne på er ikke Viasat/SportN en allmenkanal men en betalingskanal. Dette innebærer bl.a at inntekter må stå i forhold til utgifter, ellers er det kroken på døra. I den sammenheng kan det være på sin plass å minne om at store deler av golf-tilbudet var i ferd med å forsvinne over til en konkurrerende betalingskanal, og at vi kunne endt opp bare med noen "reklamesendinger" fra USA (hvis jeg husker rett ?). Kan tenke meg at Viasat har betalt en del ekstra for rettighetene for et samlet tilbud. Økte utgifter til rettigheter må vel tas inn et sted plass, og Viasat golf er vel løsningen på dette. Så vil vel tiden vise om betalingsviljen er stor nok til at dette går rundt, eller om tilbudet på sikt må reduseres. Jeg har ikke sett noe sted at det skal være en menneskerett å få servert golf på TV, og jeg tror heller ikke Viasat kan ,eller vil, gi oss dette gratis fordi de synes synd på oss. Her er det kun markedskreftene Viasat forholder seg til. Min strategi er å betale 100 kr i måneden fordi det er verdt det, og fordi alternativet er verre. Andre kan velge en annen stretegi - boikott av Viasat, hvis de mener dette er bedre.
Men det var vel ikke det tråden handlet om. Hvorfor heter det egentlig lederballen ?
Føler at



 Smilende Sam (06. Feb 2007 15:00) *  IP
Foore hvis man skal klage på sutring så bør man kanskje heve seg over sandkassenivået selv - det er der Erlend misser.

tilskuer - du misser poenget mitt, men har selvsagt rett i at Viasat har rett til å profittmaksimere. Mitt poeng er at det er dårlig markedsføring å kutte sendingene. At du kan betale 100 spenn i mnd er fint for deg - for oss andre som betaler minst 10 spenn i mnd for SportN som nå består av NRK repriser, hollandsk fotball og noen forsinkete CL matcher og ikke kan få parabol er situasjonen en annen



 Helmersen (06. Feb 2007 22:34) *  IP
Smilende Sam: Vil bare minne om at SportN også sender massevis av live-golf, NFL, Engelsk FA-cup, Carling Cup, og 1. divisjon. I tillegg sendes Fransk fotball, Champions League direkte med to kamper direkte fra hver matchuke. All alpint fra Østerrike sendes direkte, i den senere tid også italiensk fotball, senest med Lazio-Milan, for drøyt to uker siden. Baseball sendes direkte. I tillegg tilbyr de i år også 10 turneringer fra herrenes ATP-tour i tennis. (Det er klart at SportNs tidsskjema ikke kan ryddes for golf, som da ville blitt sendt direkte opptil 28 timer i uka)

Jeg mener i mitt innlegg ovenfor, at SportN er en mye mer allmenn kanal enn det Viasat Golf er. Man får tross alt SportN gjennom de fleste kabelpakker i Norge, også gjennom alle pakkene Viasat har å tilby. Alle med respekt for seg selv og sportsinteresse har denne kanalen.

Golf kan ikke komme foran alt. Det kan vel uansett ikke være noe problem å se slutten på en ET-turnering med et par timers forsinkelse. Det er ingen interesse for å publisere resultatene før her hjemme allikevel. Før var det vanlig å sende golfen ferdig, også kjøre i gang den nederlandske kampen i etterkant, men nå som er Viasat Golf er på markedet, er det jo både taktisk og naturlig for Viasat å prioritere fotball. (Som faktisk størsteparten av befolkningen syns er mer interessant jfr både seertall og antall spillere)Markedet må overleve, og da må Viasat prøve å få inn mer penger. Det eneste jeg savner, men som kanskje blir ordnet etter hvert, er at de tilbyr kanalen vi kabelnett også.



 Smilende Sam (07. Feb 2007 14:45) *  IP
Helmersen - du nekter lissom å ta poenget.... Supert at SportN sender masse golf - men det kunne de nesten droppet når de ikke sender slutten. Hvor mange ganger ser du en film frem til de siste 10 minuttene for så å se de siste 10 neste dag ? Når de dropper avslutningen av turneringen så er det liten trøst at de viser baseball og Leicester - Cardiff på lørdagskvelden.

Til orientering så er SportN tilgjengelig for langt under 50 % av norske tv-seere også om om du tar vekk de som kun ser tv via bakkenettet.

Ingen sier at golf skal komme foran alt. Jeg forventer bare at scheduleringen er seervennlig - uansett hva slags sport det er snakk om. Det er poenget. Ta det.



 MCS (07. Feb 2007 15:11) *  IP
Eller de kunne forskutt den hollandske fotball kampen med ca 30 minutter. Antar at det er svært få som benker seg ned for å se fotball fra Holland.

Tror alle de 8 som skulle se den fotballkampen hadde forstått problemstillingen.



 Moorten (07. Feb 2007 16:32) *  IP
Det er nok mange flere enn 8 som ser på hollandsk fotball,men kanskje ikke like mange som ser på golf.
Jeg ser også på golf.Har planlagt innkjøp av parabol!



 Helmersen (07. Feb 2007 23:20) *  IP
Hei, alle dere som forteller meg at jeg ikke tar poenget.

For det første; Da er det vel under 50% som er interessert i sport på TV. Greit for meg, så lenge jeg har kanalen selv.

Og: Avslutningen av Qatar Masters ble jo sendt på SportN. Bare i opptak to timer senere. Jeg så selv avslutingen. Er du over gjenomsnittlig interessert i golf, ja, så investerer du en hundrings i Viasat Golf, så har du avslutninga direkte også. Hver så snill å forstå det.
Viasat kan jo prioritere andre ting på en kanal som i utgangspunktet er hovedkanalen, også er Golf underkanalen som viser alt, hele tiden.



 Helmersen (07. Feb 2007 23:25) *  IP
Og det med filmen blir i og for seg irrelevant. Du kan jo se slutten på en annen kanal, men du velger å ikke betale for det. Greit nok, er vel alt å si om den saken.


 Smilende Sam (08. Feb 2007 02:11) *  IP
Helmersen - de andre 50% ser andre sportskanaler....eller mente du golf? Har du Get eller Viasat får du Sport N har du Canal Digital (kabel/parabol) får du ikke Sport N eller Viasat Golf.... for Viasat vil ikke. Får ikke Viasat Golf på Get heller - er altså ikke bare å skifte kanal. Og alle kan ikke bytte leverandør. Er altså ikke et spørsmål om interesse. Hva om du sjekket litt fakta...

At det å se slutten av turneringen to timer etterpå er kult må du være litt rar for å mene.

...men du skjønner ikke poenget og det er mest leit for deg.



 Helmersen (08. Feb 2007 11:48) *  IP
Jeg ser jo poenget ditt.

Med kanal digital kabel får man SportN i tilleggspakke, så vidt jeg veit.

Er man over gjennomsnitt interessert skifter man bare leverandør til viasat. Blant annet var det folk her inne som skaffet Canal Plus til de skulle begynne å sende golf (eller i utgangspunktet skulle.) Mener du at man ikke bare kan skifte leverandør, nei så er du ikke så interessert nok allikevel.



 Smilende Sam (08. Feb 2007 13:33) *  IP
1. Nei.
2. Bare i noen av nettene
3. Du mangler virkelighetsoppfatning



 Helmersen (08. Feb 2007 17:47) *  IP
Du ønsker at Viasat gjennom SportN skal vise avslutningen i tureringen direkte, i stedet for å sende toppkamp fra Nederland, også golf i opptak. Du syns at det er dårlig markedsføring fra Viasat at de ikke sender det på SportN, men på sin nye betal-kanal, hvor det bare vises golf, blant annet mer av denne helgs turnering, Maybank Malaysia Open.
Du tenker ikke sånn markedet gjør, du tenker til ditt eget beste og dine lommeboks beste. Sånn fungerer ikke markedet i dag, og det er du nødt til å innse.




 Smilende Sam (08. Feb 2007 18:08) *  IP
Markedet består av mange tv-kanaler. TV2 og NRK kutter aldri sportssendinger midt i. Noen ganger gjør NRK det av hensyn til barne tv da sender de resten på NRK 2 som er distribuert i bakkenettet og i grunnpakken på alle distribusjonsplattformer og alle formater. TV2 utsetter neste sending - det har Bjørn Taalesen, sportssjefen, fått gehør for nettopp av de samme grunner som jeg har pekt på ovenfor. Markedet tenker som meg. Ihvertfall kanaler som har mer enn 70 % av seertiden. Sport N ligger under 1 % ukentlig seerandel. Er det ditt marked?


Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72