Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 Kompis - 31. Aug 2006 kl. 11:52 * IP
Spilleformer
Vi en en gjeng 5-6 stk som spiller en del golf sammen. Vi spiller alltid Stableford, men begynner å gå litt lei, og synes det kunne vært moro og prøvd noen alternative spilleformer. Men dessverre kan vi ikke så mange. Vi har hittil bare prøvd oss på texas scramble og best-ball. Problemet er at 2 i gjengen er ganske gode (hcp<15), mens resten ligger på hcp 28 og oppover. Spesielt i best-ball blir det da slik at det egentlig er "de beste" som spiller, mens høyhandicapperene blir litt "døde" i matchen ettersom deres score sjelden eller aldri kommer til anvendelse. Dette gjelder ikke i like mye i texas scramble, men også her vil det være den beste som i stor grad blir styrende for utfallet av matchen, mens de andre får en mer "statistrolle". Selvfølgelig kan vi jo ta med noen regler om at hver spiller på alle på laget skal ha så og så mange tellende utslag, fairwayslag, sandslag, putter osv, men blir ikke dette litt "tilgjort" ?
Derfor hadde vi satt stor pris på noen innspill for spillerformer hvor alle kan føle at de virkelig "er med" i matchen selv om det er forskjeller i prestasjonsnivå.
Eller er det slik at Stableford egentlig er den eneste spilleformen som utjevner ferdighetsnivået, slik at man i hvertfall til en viss grad stiller likt i en konkurransesituasjon ?
|
 Dilter (31. Aug 2006 16:09) * IP
Her finner du en utmerket oversikt over alle mulige slags spilleformer.
http://golf.about.com/cs/golfterms/a/formatsbets.htm
 YJO (31. Aug 2006 16:54) * IP
Dersom dere greier å holde ballen i spill stort sett over hele runden, så er flaggspill og skingames mine favoritter.
ellers har du jo matchplay med handicap som også er knalltøfft. her er det den med best psyke som stort sett går av med seieren.... :O)
kos deg med spillet, uansett spilleform. Stableford er for vaffeltanter på torget... hehehehe.... (sier han som akkurat har oppdaget alle disse andre spilleformene)
:O)
 neutral svensk (31. Aug 2006 17:17) * IP
Enig med YJO, spillte en artig skins variant igår på bærums gk med 2 kamerater,, vann 40 kr og en cola -:)veldig sosialt i tillegg..
|
|