Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 Erling - 17. May 2006 kl. 17:58 *  IP
17.mai.

Folk som velger golfbanen på 17.mai mister min respekt.
Jeg har sett flere golfbaner med mange spillere på,jeg
skal ikke nevne navn,men de ligger i Bærum.
Hvis dere MÅ spille 17.mai,så stikk over grensen!
Men likevel:Gratulerer med dagen!
 HenrikFan (17. May 2006 18:15) *  IP
Hvorfor det?

Jeg synes det er eventyrlig vakkert med golfspill på 17 mai.

Å si at dette er respektløst er noe nasjonalistisk tøv etter min mening.
Er det hyggeligere å gjøre noe annet, vær så god, men la nå folk gjøre hva de vil. Det er tross alt demokrati i dette landet.



 Provisorisk (17. May 2006 19:33) *  IP
Folk som ikke spiller golf mister min respekt !!


 Pedro (17. May 2006 19:34) *  IP
Folk som velger å miste respekten for andre bare fordi dem bestemmer over sitt eget liv, ja dem mister jeg respekten for.

Du vet åpenbart ikke hva vi feirer den 17. mai. Minnet om en 1. april-spøk den tråden her.



 Oter (17. May 2006 19:35) *  IP
Erling: hva med å reise til helsikke å feire din 17. mai heller?


 GAD (17. May 2006 20:00) *  IP
Folk som sitter foran pc`n og starter dustetråder
på 17. mai mister min respekt.



 Jørgen (17. May 2006 20:28) *  IP
Jeg spilte en kjempetrivelig runde 17.mai for noen år siden. Hadde flagg i bagen. Hverken jeg eller han jeg spilte sammen med hadde barn, og 17.mai er jo barnas dag. Etterpå gikk vi ut og drakk oss fulle som vanlige gode nordmenn.


 tt (17. May 2006 22:58) *  IP
Vi diggere av Kant's pliktetikk har lagt inn fast besøk av golfklubben på 17.mai. Helst spille, minst spise og hilse på juniorene.


 De Lutte (17. May 2006 23:30) *  IP
Ser ingen problemer med å kombinere dette.

Selv startet jeg dagen med flaggheising, før man senere fikk med seg barnetoget.
Etterpå ble det tid til gudstjeneste i kirken, før man tok en tur på kirkegården etterpå.
Så var det innom skolen for å se på barnelekene, mens man spiste en pølse eller to. 17 mai feiringen ble avsluttet med å se på folketoget om ettermiddagen.

Så la man turen til golfbanen og 18 hull, og rakk akkurat hjem til å få tatt ned flagget i tide.

Med andre ord har jeg feiret 17. mai på en helt normal måte, samtidig som jeg fikk en flott (om noe våt) runde med golf.



 Dilter (18. May 2006 09:19) *  IP
Droppet golfen i år pga været.
I fjor hadde jeg imidlertid en fin runde etter å ha vært i byen for å se på barnetoget. Flyttet bare 17. mai-sløyfen fra dressjakken til golfskjorten.



 tak, oslo (18. May 2006 10:17) *  IP
De Lutte har skjønt det.
Ting kan faktisk kombineres, og alt han/hun gikk glipp av var kanskje russetoget............



 KK (18. May 2006 11:22) *  IP
Dette er det dummeste jeg har hørt på lang tid. Ingen har noe med hvordan folk tilbringer fritiden sin.


 duro (18. May 2006 11:39) *  IP
Så lenge man ikke plager andre så må man jo få lov å gjøre hva man vil. Naboen bygget terasse den. 17. Det kunne han godt ha spart seg, men gidder ikke å bli sur 17. mai av den grunn.

Å spille golf må da være et fint tiltak på nasjonaldagen etter min mening.



 Albert Einstein (18. May 2006 12:17) *  IP
jeg tror ikke Erling vil identifisere seg her akkurat etter den latterlige uttalelsen der.

hva med de som spiller golf på julaften da, Erling?
eller 8 mars? eller 8 mai? eller 1 mai? Eller St. Hans Aften? Eller på bursdagen til moren sin? eller enda verre, bryllupsdagen?

lol.... la nå folk få gjøre som de vil. jeg spiller gjerne golf på 17 mai, men får ikke lov av statsministeren.



 b (18. May 2006 13:05) *  IP
La nå de som bestemmer få lov til å bestemme - det er jo øvrigheta som bestemmer hva vi får lov til å gjøre både på fritida og på jobb .... spill golf så lenge vi får lov til det....


 Erling (18. May 2006 16:59) *  IP
Joda, Albert Einstein, jeg har spilt golf på juleaften,
men det var i Florida. Ellers så var svarene som forventet. Jeg ser at noen hadde litt for mye konjakk i eggedosisen. God Sommer!



 Courvoisier (18. May 2006 17:39) *  IP
Jeg innrømmer gladelig at jeg spilte golf i går, som i fjor på 17. mai, og i forfjor, og året før der, og faktisk året før der igjen...

Mange av oss har jobber som krever kanskje det dobbelte av 8 timer om dagen rett som det er og fritid er en mangelvare. Skal jeg da bruke den på å spille golf eller se på en haug med småunger gå i tog??



 Pedro (18. May 2006 18:18) *  IP
Erling: hahaeHEaehaha. Du virker som en total kjiping :D Sutrer og lager en sur tråd. Sutrer fordi folk sier det du forventer. Det var jo bra at du ikke forventet at det var flere som delte meningene dine.

Jeg derimot orker IKKE å kombinere. Jeg spiller kun golf, ser litt film, og slacker. 17. mai er en vanlig fridag for meg. Ja huff jeg er grusom. Jeg er ikke patriotisk nok. Fysj og slem på fingrene mine. Men jeg koste meg på golfbanen i går! Var ikke verdens beste vær, men opphold og 12 grader er fint nok.

Skulle gjerne spist noe mer kake da.



 Mattias (20. May 2006 23:22) *  IP
Golf hör väl nästan till 17e maj för oss svenskar som får banan för oss själva!


 Nåja (21. May 2006 22:05) *  IP
Hva folk bruker nasjonaldagen sin på er vel det samme, jeg kunne ikke brydd meg mindre om 17. mai, jeg drar på golfbanen hvert år for å slippe mas og tull.

Bli litt mindre nerd.



 Erling (22. May 2006 09:43) *  IP
Ok.Jeg legger meg flat, som det jo heter.Da jeg tilhører
gruppen 60+,så glemte jeg helt at golbanene er fulle av
unge,selvbevisste og egoistiske unge menn.De banner og skriker,slår langt inn i skogen,glemmer torv,raker ikke i bunkeren.Og roper:Slipp oss gjennom for f....,selv om det
er mange fulle team foran.Så,unge menn,spill når dere vil,
gjerne 17.mai,men oppfør dere ordentlig!



 askermannen (22. May 2006 11:02) *  IP
Det finnes så mange eldre som er så fulle av fordommer at det er helt ille.

Pleier å spille golf 17.mai, men pga årets regnvær valgte jeg heller en lang løpetur i skogen. Der møtte jeg et eldre ektepar som var ute og gikk tur. De skjelte meg ut fordi jeg ikke hadde respekt for nasjonaldagen.

Det er da jeg spør meg; hvorfor er det bedre å gå en tur i skogen fremfor å ta seg en joggetur eller spille en golfrunde?



 Morris (22. May 2006 17:35) *  IP
Hva fa... feiler det folk. Om en spiller golf, jogger, sykler eller hva en gjør, så er det vel samme for oss andre. Nå har jeg barn på småskoletrinnet og det medfører hvise oppgaver/plikter for far og mor. Koser meg med det og vet at løpet av noe få år er dette slutt og barna er mer opptatt av sine venner en av oss gamle på den dagen. Da kan det hende at vi tar en tur på golfbanen eller finner på noe annet. De som velger alternativ fering denne dagen er ikke dårligere normenn en de som følger slavisk oppsatt program med alt det kan medføre seg. 17 mai er like god dag til golf som hvilken hels dag.


 Bjarne (23. May 2006 01:14) *  IP
Til Erling:

Ok jeg legger meg flat jeg og. Da jeg tilhører den grusomme garde på rundt 30 år, som elsker å spille golf, som ikke har familie, og som tusler rundt i gatene i regnet med flagg i hånda på 17. mai mens jeg ser på andres unger som går i tog, mens jeg mest har lyst å bruke fridagen min til noe annet. Jeg er ihvertfall ikke egoistisk!

At du Erling har fordommer mot unge mennesker fordi noen få har skreket til deg, viser bare hvor arrogant du er. Jeg har selv fått kjeft fra eldre for helt latterlige grunner, men jeg går nå ikke å kaller alle eldre nolduser av den grunn? Det finnes mange dumme unge mennesker, og sikkert mange dumme eldre mennesker. At du er dum nok til å bry deg hva naboen driver med i fritiden sin er ditt patetiske problem, som bare viser hvor få bekymringer du har i livet. Ja la denne store bekymringen være din egen, men hold den for deg selv.

Takk.



 Erling (23. May 2006 10:51) *  IP
Til Bjarne.
Takk til deg også! Du åpnet øynene mine,jeg skammer meg!
Golfkøllene vil nå bli solgt og jeg går over til bridge!



 Alex F (23. May 2006 11:11) *  IP
Her var det mye fordommer, samt masse useriøse kommentarer. 17.mai er nok noe som går stikker dypt hos mange, spesielt hos den eldre garde. Jeg selv kunne ikke tenkt meg å gå på golfbanen 17.mai, men hadde jeg svært singel og uten barn, så kunne 17.mai vært en like så god dag som andre. Hvem skal fortelle hvilke dager som passer seg bedre enn andre til golfspill ?

I så fall burde ingen spille golf på søndager i kirketiden, eller på søndager/helligdager i det hele tatt. Det gjelder forsåvidt all type sport. Det var Champions League finale i fotball på 17.mai. Var dette krenkende ? Jeg så på med god samvittighet.

Nei, hadde vi vært litt mindre opptatt av hva naboen gjorde, så hadde livet vært mye enklere. Jeg synes dog man kan ta litt hensyn hva angår støy, men golf støyer mye mindre enn høytrykksspyleren.



Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72