Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 Beartown - 11. Dec 2009 kl. 07:41 *  IP
Ny Tiger tråd......sorry

Jeg sa jeg ikke skulle skrive mer paa den andre traaden, men den har etterhvert blitt saa lang at jeg starter en ny en...

Here are my two or three cents, or whatever you wanna make it.....

Tiger stormet inn paa PGA touren som 20 aaring med en 'hype' vi aldri har sett makan til. Bak han var det millioner av dollar i sponsor penger som bare ventet paa hans signatur. Jeg er ingen rasist, og vil heller ikke bli det i min levetid, men tror dere virkelig at en hvit golfer hadde faatt de samme avtalene? Det tror jeg saa absolutt ikke. Han var den foerste fargede golfer over here som de saa som en spiller de kunne 'fronte' i sine kampanjer. Its all about the money you know.

Det at Tiger var paa 'Johnny Carson Show' (Skavlan/Senkveld) allerede som treaaring vier meg en militaer oppbringing via hans far. Ingenting imot Earl Woods, men det er ikke mange som lar sine barn ta i en golfkoelle som three and under uten at det er som lek. For Tiger'n var ikke dette lek. Earl hadde et maal. Det var a faa Tiger til a bli verdens beste golfspiller.

Det lykkes han med. Men til hvilken pris. Det er historier paa historier om Amerikanske atleter i andre sporter som har blitt pusha som Tiger, og som ikke har taalt dette. Foer, eller senere kommer de til et bristepunkt. Med de fleste andre har det vaert bruk av narkotika som har vaert enden paa en ellers lovende karriere.

Det at Tiger har vaert utro er jo helt sikkert paa dette tidspunkt. Hvor mange han har vaert utro med spiller ingen rolle for meg.'He has lived a lie'. Hvordan skal man forklare dette ovenfor sin kone., eller barn. I Tiger's tilfelle er barna saa smaa at de ikke vet hva dette betyr.

Men naar de bli eldre saa er det jo helt umulig a skjule slike ting for dem. Hva tenker de da om sin far?

Ingen personer er perfekte her i livet. Jeg har gjort mye dumt, men jeg kommer ikke paa trykk for det jeg har gjort. Men det a vaere utro er noe jeg synes er helt forferdelig. Du har en livspartner, og hvis man ikke kan vaere oppriktig med hun, eller han saa har man et problem.

Mange fokuserer paa..."He didn't get any at home'...... Vel, naar man er gravid saa er det mange ting en kvinne gaar gjennom. Alle svangerskap er forskjellige. Hvis man da finner det for godt a ta seg enn paa si fordi dama, eller kona ikke er 'in the mood' saa mister de all min respekt. Fra egen erfaring saa hadde min kone to veldig harde svangerskap. Skal jeg da automatisk gaa ut a finne meg noen som kan tilfredstille meg? Nei, da skal man vaere der for support. Det stoerste oeyeblikk i mitt liv er a se mine to barn foedt. Det har jeg gjort uten a ha hatt sidesprang. Hvis Tiger har gjort dette, saa shame on him. Da maa han gaa i seg selv...finne ut hva i helsike har jeg gjort, and pay the price.

Er det noen av oss som kan si det ene, eller det andre om Tiger og Elin Wood sitt ekteskap...NEI. Vi har ikke peiling paa hva dette innebar. Det er det veldig faa som vet. Jeg bryr meg katten i hva som foregikk innenfor deres fire vegger, og jeg vil si som Jack Nickluas "Not my business".

I golf vil alltid Jack Nicklaus vaere min helt. En helt utrolig spiller. 18 majors. Helt utrolig. Her er statsen fra hans Major karriere...er det noen som noen gang kan komme naerme dette, selv om Tiger skulle gaa forbi 18:
Wins - 18
2nd place finishes - 19
Top-three finishes - 46
Top-five finishes - 56
Top-10 finishes - 73
Dette er jo helt utrolig...Kanskje konkurransen var daarligere paa den tiden, men allikevel.

Har jeg mistet en del av den respekten jeg hadde for Tiger...YES. Det er mange rykter som gaar, og som vi selv ser paa tv at denne mannen ikke er saa jovial som vi alle har blitt forespilt. Det er mange PGA spillere som naa kommer ut med ulike utsagn. Om disse er korrekte, eller pure misunnelse faar staa for deres regning, men er det noen som har opptraatt som Tiger paa touren, og got away with it?? Naa er det ing
 vest (11. Dec 2009 08:01) *  IP
bra innlegg Beartown


 AR (11. Dec 2009 08:10) *  IP
På hvert eneste slag Tiger Woods slår på golfbanen er det en eller annen (idiot) som skriker: "In the hole!"

Blir det slutt på dette nå? Eller kanskje det har fått en annen betydning?

Spennende blir det under alle omstendigheter hva som skjer med Tiger Woods på golfbanen i 2010-sesongen både med hans spill og publikums reaksjoner.

Og hvordan takler PGA Tour'en det hele. Tiger Woods er jo organisasjonens største trekkplaster og inntektskilde.



 pondus (11. Dec 2009 08:15) *  IP
meget bra ja, Bear..
En kar som PM har "egentlig" raget høyere hos meg da med en personlighet det bare er å bukke for.



 Green (11. Dec 2009 08:19) *  IP
Bra innlegg, føler det samme selv, bortsett fra at jeg aldri har hatt noe forhold til Jack Nicklaus.

De perfekte har en tendens til å bli litt kjedelige til tider. :p Greg Norman var kul da!



 Pølse med brød (11. Dec 2009 08:33) *  IP
Jeg tror Tiger blir bedre av dette, tilnærmet uslåelig når han har kommet seg igjennom.

Tenk de prestasjonene han har hatt med dårlig samvittighet og ustabile private relasjoner. Nå kommer han til å føle at han skal vise alle oss tullinger hvem som er sjefen.

Tipper han vinner alt han stiller opp i etter et års tid når ting har roet seg.



 Pepper (11. Dec 2009 09:24) *  IP
Veldig bra skrevet, Beartown, og mange gode poenger.

Personlig har jeg alltid heiet på Phil når Phil og Tiger har møttes, kanskje mest fordi jeg ofte holder med the underdog, som Phil gjerne har blitt fremstilt som i slike situasjoner. Jeg er enig med Green, i mine øyne er nok Greg Norman den kuleste.



 Bjørn (11. Dec 2009 09:51) *  IP
Tiger vil aldri nå Jack N til knærne, selv om han skulle overgå 18 majors (etter mine øyne), med eller uten sidesprang.

Jeg har fulgt Tiger og Jack på mange majors siste 25 år.

Måten Jack, og for den saks skyld de andre store fra hans periode (Gary P, Tom W og Arnold P), oppfører seg ovenfor tilskuere og fans er på en annen planet enn Tiger.

Selv under innspillsrundene så distanserer Tiger seg mest mulig fra tilhengerene. Han er nesten helt utilgjengelig.

Samtidig så ser du den eldre generasjon snakker med fans, skriver autografer, og generelt tar seg tid til fansen.

Ja, Tiger har kanskje en mye større skare etter seg, men han hadde tjent på å være mer tilgjengelige for fansen som tross alt når alt kommer til alt finansierer golf sirkuset.

Jack, Arnold, Gary var helt til det siste like mye tilgjengelige og forekomne som de hadde vært i deres 40 år karriere.

Det var ikke uvanlig å se de gamle skrive autografer og snakke med fans når de gikk nedover fairwayen under innspillsrundene.

Med Tiger så var du heldig om du fikk et lite blikk av han på avstand. Han forsøker alltid å hemmeligholde treningstidene slik at han slipper å møte for mye fans.

I mine øyne understreker eventuelle sidesprang bare et inntrykk av Tiger som jeg har dannet meg siden jeg møtte han første gang under The Open på Troon i 1998.

Han er en fantastisk golfer, men oppfører seg ikke som en STOR golfer.



 Enur (11. Dec 2009 10:16) *  IP
Veldig enig i det Bjørn og Pepper skriver over her.
Ingen tvil om at Tiger er/har vært en utrolig god golfspiller, men hans oppførsel ellers på banen har alltid ført til at jeg håper at noen andre i feltet skal vinne den dagen!



 veggiss (11. Dec 2009 10:23) *  IP
er det mulig. en gjeng med low-life keyboardkrigere som skal sette seg på sin høye hest og synes ditt og datt om tiger pga trøbbel på hjemmefronten. dere rekker han faen meg ikke til lilletåneglen når det kommer til hva han har gjort for andre mennesker. han har hjulpet tusenvis av vanskeligstilte barn og har bidratt til en verdiskapning uten sidestykke i golfsporten som vi alle elsker.


 III (11. Dec 2009 10:26) *  IP
Jeg har aldri vært superfan av Tiger, og heiet mer på Phil og andre.

Personlig synes jeg synd på Tiger, og jeg hadde absolutt sansen for Testogolfers innlegg mest fordi han hadde guts til å være politisk ukorrekt og se på mennesket bak denne tragedien. Og vise en trofast og ikke dømmende natur.
Tiger er ikke den første som har gjort noe dumt. Men hans sidesprang får dimensjoner som bare kan måle seg med Clintons. Uansett hvor god du er på det du gjør, dømmer folk deg for den feilen du har gjort. Og da kommer all møkka og negativiteten frem.
Jeg har skrevet før jeg håper bare Tiger finner tilbake til seg selv, at han fikser det med Elin (som er en privatsak) og at han fortsetter å gi oss store øyeblikk og inspirasjon i golf. Jeg har aldri egentlig likt mannen, men som idrettsutøver synes jeg han er en av de beste verden har sett.



 Chadwick (11. Dec 2009 11:02) *  IP
Bra digresjon veggiss!

Tiger er en bra kar som dessverre gikk på en smell. På tide å tilgi han - noe Elin også virker å gjøre.

Alle kan gjøre feil.



 Gunnar Bull (11. Dec 2009 11:31) *  IP
Stort sett enig med veggis, III og Chad.

Pinlig å se hvor stort behov noen har for å tråkke Tiger nedi søla. Viljen til å kaste den første stenen er stor på forumet.



 AR (11. Dec 2009 11:40) *  IP
Dobbeltmoralen i USA kjenner vi alle. Den franske statsminsisteren eller presidenten, eller var det begge (?), har åpenlyst elskerinner uten at noen løfter et øyebryn. Det er heller ikke et ukjent begrep blant amerikanere og nordmenn. Det kan være mange forhold som ligger til grunn for at en part velger seg alternativer til det man har på hjemmebane på sengehalmfronten. Vi andre som ikke kjenner, saken bør holde oss for gode til å dømme i denne saken.

Det holder at SE og Hør, VG, Dagbladet og en rekke internasjonale publikasjoner grafser så godt de kan for å tjene penger på saken i form av økte opplag.

Jeg har sansen for IIIs innlegg. Her må vi ha evnen til å tilgi. Det ligger i vår kultur.

Jack Nicklaus sier det så klokt: "Our public is pretty forgiving at times. Time usually heals all wounds. I think the hardest thing is obviously his family. That's a private matter for him and his family."



 tak, oslo (11. Dec 2009 11:47) *  IP
Skal vi tilgi før Elin evt gjør det?


 Dormy (11. Dec 2009 12:04) *  IP
Bra skrevet Beartown!

Jeg tror dessverre ikke vi ser Tiger igjen på banen på lang tid,hvis noen gang igjen i det hele tatt. Tror faktisk det er en fare for at han ikke kommer tilbake.

Denne saken har bare tapere,og blir bare tristere og tristere. Og kan bli utrolig skadelig for PGA touren,man så konturene av en tour uten Tiger når han var skadet,da faller seertall og sponsorinteresse til halvparten.

Begynner å bli ganske lei saken nå



 tabster (11. Dec 2009 12:25) *  IP
AR - There is double morals in every country - yes, even here in Norway.

Liked the veggis post. It is fact that Tiger gives, and gives A LOT. Many other professionals could/have learned from Tiger and his sense of giving.

I think it's sad to see that this debate takes over for the more important things that have been discussed and debated here....

Personaly I could care less how many women he has been with or not. It's personal business and I can't understand why this is so shocking for so many.

Well written Beartown, myself I grew up watching Jack, Arnie, Tom, Gary, Lee, Greg... and really do believe that if Jack and the boys had played today with the new clubs and balls we'd see Jack's record of majors much higher. But that's life moving forward... Just like Tiger's will, in some way I'd bet the house that he will turn this into soemthing positive in the long run.

My two cents about this for the last time ,-)



 pondus (11. Dec 2009 12:33) *  IP
Vi har ingenting med å tilgi. Vi vet knapt nok noe om sannheten. Vi baserer oss på rykter. Men om disse stemmer; Så får vi bare vente og se. Jeg har min mening uansett. Dvs; jeg har mine verdier jeg prøver å følge..med vekslende hell. Tiger har sine; Hvor stor del av formuen han deler med svakerestilte og nødlidende vet ikke jeg. Men det vet jeg; Hadde jeg hatt bare en prosentdel av denne hadde jeg selvsagt delt med trengende.. Akkurat det trenger jeg forøvrig heller ikke å takkes for. Takk.
(var det en slik holdning du ønsket å påklage, veggiss?)



 HeSk (11. Dec 2009 12:34) *  IP
Bra AR !!!
Vet at feministene vil fjerne testosteronet ved lov, men det vil ta tid.
I aartusener har mannfolk mistet vettet, naar den rette anledning byr seg.
Stakkars Tiger gikk i musefella han ogsaa....ja...ja...ja



 hahaha (11. Dec 2009 13:02) *  IP
Fantastisk bra innlegg Beartown!

Ar og veggiss.

Jeg har ingen problem med å tilgi Tiger, men detre selvsagt eter man ser en endring av atferd og anger på sin atferd.

At hans PR-fok har skrevet en kommentar for han der de prøver ro litt mot land, gjør ikke annet enn at motstrømmen som nå daglig kommer mot han fører han bare lenger vekk fra land.

Det er åpenbart at mennesker trenger idoler og forbilder, men i denne saken virker det som mange blir så altfor gode medmennesker, men kun for Tiger, og ikke for alle som han har sviktet. Det blir litt ensidig for meg, ikke glem hvem som er skyld i alt dette.

Det er å gå litt for langt og hele tiden lete etter unnskyldninger for andre umoralske atferd, bare for å beholde medaljens forside så polert og vakker som mulig.

En mann er en som stiller opp for den som har vist et ønske om å dele livet med en, og det er lite mann og svike når sin partner trenger en som mest.

Å bli forelsket og kanskje gå over streken en gang eller to er menneskelig, etter statistikk å lese, men å drive på i den skale og det omfang som Tiger ser ut til å ha gjort, kombinert med en fasade som er så utrolig glatt og perfekt, ja da blir dette så grovt at han fortjener all pepper og motgang han får nå.

Når det er sagt så håper jeg Tiger bruker tiden nå, og har fokus på sine barn, og deretter tar en beslutning og at det vokser fram et ønske om å vise at han kan være en bra mann med gode verdier. At han også ønsker vise golfverden og sin far at han har lært og vil vokse som menneske.
Tiger er et konkurransemenneske og jeg håper han har noe samvittighet innabords, for da vil dette bikke rette veien, at han vil komme over dette og bli en helt igjen, men det tar svært lang tid.

Jeg håper Tiger kommer tilbake, at han blir like suveren på golfbanen som før, og at han kan vise alle at det går an å endre seg. Men dette vil ta lang tid.

Blir nok ikke så lett å finne noen som stoler på han, og som vil være med å polere bildet, så det igjen kan skinne.

Jeg tviler, men håper!


my 2 cents.



 hahaha (11. Dec 2009 13:14) *  IP
Vegiss.
Du synes kanskje det er greit å ligge med ei pornoskuespiller på utdrikningslaget, når du skal gifte deg med din tilkomne kone.......

http://www.tmz.com/2009/12/11/tigers-alleged-mistress-holly-sampson-vivid-entertainment-homewrecker/

Dette var i 2004.
Så da kan man kanskje tenke seg til at her snakker man om flere titalls kvinner totalt.

Hva betyr det at han da oppretter senter for vanskeligstilte barn, selv om det i seg selv er bra, når en ikke engang kan behandle sin absolutte nærmeste bedre.
Da blir det for meg bare fasadepynt som dessuten er skattefradragsberettighet så det holder, over there!

Eneste moralpreken jeg kommer med, er at dersom du ikke kan holde deg til en kvinne, så bør man ikke gifte seg og føre folk bak lyset.
Dessuten er slik svik det ondeste svik man kan oppleve.
Tenk litt på Elin før du uttaler deg.

Folk uten samvittighet og ære er bare rovdyr.



 Gunnar Bull (11. Dec 2009 14:05) *  IP
hahaha, her er også en bra en:

http://www.pravda.com/hahaha-had-sex-with-monkey/






 hahaha (11. Dec 2009 16:28) *  IP
Nå har Åsmund mistet grepet.




 Wilson (11. Dec 2009 16:56) *  IP
hahaha

Synes du det er OK å skrive navn (som du mener vedkommende har) på noen som du diskuterer med når vedkommende opererer under nick?
Jeg synes slikt er en uskikk og ufint.
Det har med moral og oppførsel å gjøre.

Vi bør respektere anonymitet inntil noen selv forteller hvem de er.




 HenrikFan (11. Dec 2009 18:26) *  IP
Elin tilgir sies det,
da er det snart på tide å legge ballen død, og vente på tidenes seeroppslutning på startover på Oprah Winfrey show. :)



 Gunnar Bull (11. Dec 2009 18:56) *  IP
Dette er typisk for "hahaha"s måte å "diskutere" på. En masse selvmotsigelser, ingen evne til å se andres perspektiv enn sitt eget, gir andre meninger de ikke har for deretter å argumentere mot dem.

Det er ganske lett for de fleste å se at du er en person med så stort behov for å bli sett at du foretrekker negativ oppmerksomhet fremfor ingen oppmerksomhet.

Å begynne å disse meg med navnet mitt sier også ganske mye om din personlighet. Det blir liksom mer og mer åpenbart at dette egentlig handler om helt andre ting enn Tigers moral. Men skjønner du det selv?

Hmmm... Jeg vedder imot :-)



 Green (11. Dec 2009 21:30) *  IP
Jeg synes merkelig nok (mtp. nicket) hahaha snakker fornuftig. Hovedpoenget hans er at man mangler noen vesentlige kvaliteter som menneske dersom man bedrar sine nærmeste gjentatte ganger, attpåtil mens den nærmeste går gravid med dine barn hjemme.

Hva som er sant eller ikke er én ting, men at hahaha sier at DERSOM dette er tilfellet er Tiger lite prisverdig som menneske (selv om han er suveren som golfspiller), virker for meg svært lite kontroversielt.

Hvorfor Bull synes det hahaha sier er så fryktelig er vanskeligere for meg å forstå.



 Gunnar Bull (11. Dec 2009 21:49) *  IP
Green, du har nok rett. Jeg burde holdt kjeft for lenge siden :-)


 Dormy (11. Dec 2009 22:31) *  IP
Sponsorene reagerer også nå en etter en,selv om de ikke tør å si det rett ut midt i julehandelen. Men at det ikke har vært en eneste reklame med Tiger på amerikansk tv siden saken eksploderte er neppe en tilfeldighet. Gatorade fornyer ikke kontrakten med Tiger og fjerner også produkter med Tiger fra hyllene,Tag Heuer har begynt å fjerne sine reklameposters med Tiger. Golf Digest var mildt sag misfornøyd med sin forside av siste nr hvor Tiger er frontfigur med Obama,den gikk i trykken like før elendighetene startet.

Dette er nok bare begynnelsen på en lang nedtur dessverre



 hahaha (11. Dec 2009 22:52) *  IP
Det er naturlige reaksjoner på pisken min, for det er litt "ikke mobb kameraten/helten min"...

Og man bør alltid støtte den som ligger nede.

I denne saken er det etter min mening kona som ligger nede da, for det er hun som hver dag for nye overraskelser over hva mannen har bedrevet med. Mannen selv vet nøyaktig hva han har bedrevet i årevis.

I mange tilfeller finnes det også menneskelige og praktiske situasjoner som kan forklare utroskap, det er bare at i denne saken kan det se ut som overtrampet er så drøyt og grovt, pga, tidsfaktoren, og ikke minst konteksten (altså situasjonen om hans posisjon, image og hans tilsynelatende lykkelige ekteskap). I denne saken finner jeg ingen formildende omstendigheter, eller gode forklaringer på hvorfor Tiger skulle oppføre seg slik han tilsynelatende har gjort.

GB.
Hvilke selvmotsigelser?
Dette handler selvsagt KUN om tigers moral og hva han har bedrevet siden han giftet seg.

Man trenger ikke nødvendigvis ha opplevd utroskap for å skjønne at det han har gjort er å svike sin partner og nærmeste, som man overfor Gud og hvermann har lovet troskap. Det sier noe om en persons karakter, når det neppe er en glipp eller hundre, men en atferd der kun selvets tilfredsstillelse er i fokus.




 Rsped (11. Dec 2009 23:22) *  IP
Nå har jeg ikke giddet å lese alle innleggene her, men jeg syntes også Tiger har tapt seg i det siste, og det var før skandalen ble kjent. Se på Phil Mickelson i forhold til Tiger Woods. Phil gir high five til fans mellom hullene hele tiden, tar seg tid til autografer, smiler og vinker, mens Tiger går der med steinansiktet sitt. Jeg er klar over at Tiger er mye mer populær enn Phil fortsatt, men jeg syntes allikevel at han bør gi mer av seg selv til publikum, iallefall etter disse skandalene.

Tror det livet til Tiger er fullstendig umenneskelig å takle. Han er jo i en liga der han blir gjenkjent uansett hvor han går. Hvordan han da kunne tro at sidesprang aldri ville komme frem i lyset, er for meg en stor gåte.



 III (11. Dec 2009 23:46) *  IP
Innbill deg ikke at du forstår hva andre tenker, hvilken samvittighet de har og hva de går gjennom Hahaha. Innbiller du deg det, er du fullstendig på bærtur.

Jeg må innrømme at jeg har vært utro en gang. Jeg forelsket meg fullstendig. Ganske enkelt. Jeg hadde alltid vært trofast. Da dette skjedde, vurderte jeg å forlate min kone, men hun knakk fullstendig sammen. Heldigvis tilga min kone meg, jeg tok et valg og vi har det bra i dag. I ettertid, har jeg tenkt at når man først har gått over terskelen i det å være utro, innbiller jeg meg at det er lett å gjøre det på nytt.

Det dreide seg ikke om svik fra min side, det var en alvorlig forelskelse. Jeg tror ingen som har vært utro, ser på seg selv som svikere. Fordi jeg bare fulgte følelsene mine som bygget seg opp over tid, opplevde jeg egentlig ikke dårlig samvittighet.

Jeg har lyst til å se den mannen / kvinnen som er så følelsesløs at han/hun aldri har følt seksuell tiltrekning og evt forelskelse overfor andre kvinner/menn enn sin ektemake. Jeg vet ikke en gang om det er vår egentlige natur å være monogam. Vår moral er slik, men det finnes mange samfunn hvor monogami ikke er en norm.

Jeg har sagt før og jeg gjentar. Tiger og Elins privatliv, er noe vi og du ikke har noe med. Jeg håper de finner ut av det som er best for dem og barna.

Tør man ta med litt humor med et evt julekort fra familien.
http://www.kfwebs.com/X-mas-portrait.JPG



 Stinger (12. Dec 2009 00:12) *  IP
Tviler på om dette har noe med forelskelse å gjøre.
Her snakker vi vel heller om en notorisk bedekker med laksen fullstendig ute av kontroll.



 hahaha (12. Dec 2009 01:37) *  IP
III
Om du hadde lest mine innlegg, så understreket jeg nettopp at dette ikke var et slikt tilfelle du beskriver, som jeg og mener er naturlig, menneskelig, og slikt skjer, av forskjellige årsaker i et forhold. Det er normalt og skjer visstnok med fler enn halvparten!

Mitt poeng var "kontekst": hvem denne personen er og hans posisjon, hvilket image han viser utad, at han tilsynelatende er Mr. Clean med flott familieliv, tidsrommet og kvantiteten dette dreier seg om i denne saken.

Utroskap kan skje de fleste, det handler om situasjon, praktisk og mellompsykologiske, og alle ka n ubevisst havne i en situasjon der de blir forelsket. Dette er noe helt annet, og det har jeg sagt hele veien.

Virker som folk har problemer med å forstå ordet kontekst, enda jeg har utbrodert konteksten i dette tilfellet.

Mer teskje får du ikke III ;)

Stor respekt for deg, som ble hos din kone og lot det øverste hodet ta det hjem, so to speak.





 III (12. Dec 2009 02:32) *  IP
Siste nytt om Tiger fra VG nett
:
Jeg gidder ikke å diskutere med deg,Hahaha og vil bare konstatere at du tar fei i din fordømmelse av Tiger og i det meste av det du har skrevet. Dessuten vitner alle dine innlegg om at du ikke skjønner det andre forsøker å fortelle deg.

Golf-superstjernen Tiger Woods tar en pause fra golfen på ubestemt tid, som følge av sin utroskap.

Den oppsiktsvekkende meldingen ble lagt ut på Tigers hjemmeside sent fredag kveld norsk tid.

I den åpenhjertige meldingen til fansen, innrømmer golfesset også for første gang at han har vært utro mot konen Elin Nordegren.

«Jeg er fullstendig klar over den skuffelsen og smerten min utroskap har påført mange mennesker, ikke minst min kone og mine barn. Jeg vil nok en gang si at jeg er svært lei meg, og be om tilgivelse», skriver Woods på hjemmesiden sin.

LES OGSÅ:Sponsor dropper Tiger-drikk

Pause på ubestemt tid

En rekke detlajer rundt Tiger Woods privatliv har kommet frem i kjølvannet av bilulykken han var involvert i 27. november. Nå vil han ha tid til familien.

«Jeg vil gjerne be alle, inkludert mine fans, de flotte menneskene i min stiftelse, forretningspartnere, PGA-touren og mine konkurrenter, om deres forståelse. Det viktigste for meg akkurat nå er at min familie får tid og blir skjermet, slik at vi kan komme oss etter dette», skriver han på hjemmesiden sin.

«Etter grundig overveielse, har jeg bestemt meg for å ta en pause fra profesjonell golf på ubestemt tid. Jeg trenger å fokusere på hvordan jeg kan være en bedre ektemann, far og et bedre menneske», skriver han videre.

VG Nett-leser:«Man kan mene hva man vil om Woods, men han har egenhendig løftet golfsporten til et helt nytt nivå.»Diskutér videre her!

Rykteflom om privatlivet

Etter ulykken for to uker siden har det hersket en rekke rykter omkring Woods, hans forhold til kona Elin Nordegren og de mange påståtte elskerinnene.

Før fredagens åpne innrømmelse av utroskap, hadde ikke Woods kommnentert annet enn gjennom en noe diffus melding på hjemmesiden, der han skrev at han angret av hele sitt hjerte - uten å utdype hva han angret på.

Minst ti kvinner, inkludert to pornostjerner har i kjølvannet av hendelsen blitt koblet til Woods. Det er ikke noe som tyder på at paret vil skilles.

PGAs Tour-leder Tim Finchem støtter Tigers beslutning, sier han til nettsiden The Insider.

- Vi forstår at han trekker seg unna fra profesjonell golf for å fokusere på familien sin. Vi vil respektere ønsket om å la familien være i fred, sier han til nettsiden.

- Vi ser fram til at Tiger kommer tilbake til PGA når han finner at tiden er inne, legger Finchem til.



 Revisor'n (12. Dec 2009 09:24) *  IP
En liten kommentar til BT om hvem som er best av Jack og Tiger.

Dette Tigers statistikk etter 49 starter i majors som pro:
Wins – 14
2nd place finishes – 6
Top 3 finishes – 23
Top 5 finishes – 26
Top 10 finishes – 32

Sammenlignet med Jacks statistikk etter 49 starter som pro:
Wins – 12
2nd place finishes – 10
Top 3 finishes – 27
Top 5 finishes – 31
Top 10 finishes – 34

Mao. rimelig dødt løp når det gjelder statistikk.
Konkurransen er åpenbart mye større i dag enn i 60-70 årene, slik at så langt er prestasjonen til Tiger større. Hva fremtiden gir av resultater vet bare Tiger, men at han har potensiale til å passere 18 seire med god margin er det ikke tvil om.

Når det gjelder å like/mislike golfspillere utenom kvaliteten på spillet kan nok Jack og en del av de gamle heltene være glad for at media i gamle dager la lokk over alt som hadde med privatliv å gjøre.



 hahaha (12. Dec 2009 10:24) *  IP
Ja, hva annet kan manne gjøre nå, enn å prøve reparere skadene han har påført mange.

Det kalles skam III, det å gjemme seg vekk til temperaturen har gått ned.

Jeg likte selv ordene han har valgt og offentliggjøre, men om det er hans ord er heller tvilsomt.

Når offentlig personer i Norge bruker PR folk for millioner for å kunne uttale seg offentlig om saker, så bør du regne med at Tiger har satt proffesjonelle folk på saken for å prøve komme best mulig ut av dette. Du er rimelig naiv som uten refleksjon bare kjøper dette så lett, og ikke ser at en mann som har holdt på slik, ikke plutselig kan angre seg slik det kan komme litt lettvint til uttrykk i den meldingen du refererer til.

Flott melding ja, men neppe Tigers ord! Det er litt reality check på denne, tror du virkelig det er Tigern som har ordlagt seg her.....??? Det står profesjonelle selskap bak alt som kommer fra den kanten, selvfølgelig godkjent av Tiger, men ikke hna som styrer showet nå. Han har gravd seg ned, slik de fleste ville gjort når skammen flyter til til overflaten. Dersom han føler skam er deet håp, håp for at mannen eier litt samvittighet. Og med litt samvittighet er det mulig han til og med vil leve opp til de fine ordene hans PR-byrå har klekket ut. Jeg håper selvsagt det!!! Jeg håper selvsagt mannen tar seg sammen og reparerer skadene og får litt ære i blodet. Golfen trenger Tiger, det er det neppe tvil om.

Tiger bruker også advokater for å prøve stoppe bildene og videoene som kan dukke opp som følge av denne 7 årige sex-leken han har drevet bak Elins rygg.

Naive idoldiggere har ikke særlig tyngde i en reflektert debatt.



 Art (12. Dec 2009 11:09) *  IP
Revisorn.Hvorfor er det mer konk. i dag en på 70 tallet.Det forstår jeg ikke.


 III (12. Dec 2009 11:18) *  IP
Ikke akkurat overraskende at du ikke gir noe kreditt til Tiger.
Når det gjelder meg, jeg har aldri egentlig likt Tiger, men debattert om ham ut fra medmenneskelige forhold. Hvem som er reflektert eller ikke , kan diskuteres.

Selvsagt vet jeg at pressemeldingen er skrevet av PR folk, men det er Elin og han som tar tak i dette. Det er et faktum. Du kom jo med meget allvitende nedsettende (svart hvitt) kommentarer om Elin, dersom hun beholdt mannen sin.

I det hele tatt dømmer du og dømmer du, og synes å fryde deg i din moralske overlegendhet. Og du sluker alt skandalepressen skriver rått, men lar ingen tvil komme tiltalte til gode. Du tror DU har fasitsvar på hvordan Tiger tenker.

Nå er saken slik at en hver kvinne, kan få sine 5 minutters berømmelse ved å si at hun har hatt sex med Tiger. Den ene kvinnen sto frem med detaljer nå, og mellom linjene kan man lese at de var forelsket, at de hadde et forhold i 2 år, men da kvinnen ba om penger, avsluttet Tiger forholdet. Det er en tankevekker at rockestjerner har tusenvis av one night stands, men ingen av disse kontakter pressen og sier "Jeg har hatt sex med en Rolling stones". I det hele tatt . jeg er overrasket over at ikke flere kvinner har påstått en affære med Tiger.

Mitt forsøk i det jeg har skrevet, er at jeg har prøvd å se nyansene i denne saken. Du beskylder meg for å være det ene og det andre og at jeg ser bare saken i svart hvitt. Forelsår du ser deg i speilet, og vurderer om det ikke er du som bare har evnet å se saken i svart hvitt, Dvs du bare har sett det svarte.

Fanatiske ensporede moralister har ingen reell troverdighet i en debatt om mennesklig adferd, og med deres forutinntatthet, er det umulig for dem å være refletkterte.



 Kjell249 (12. Dec 2009 11:18) *  IP
Art: Pga av det er mer penger i sporten og flere som har mulighet til å satse full tid. I tillegg er det flere totalt sett i verden som spiller golf nå enn på 70 tallet.


 hahaha (12. Dec 2009 18:38) *  IP
Elin har kjøpt bolig i Sverige.

http://www.tmz.com/2009/12/12/tiger-woods-wife-elin-nordegren-home-house-purchase-sweden-stockholm/

Om Tiger har ligget med 13, som en kollega uttalte på radio idag, eller om det "bare" er 7 er revnende likegyldig. Fra utdrikninglaget, og sikkert før den tid, har han bedratt og løyet.
Tigers rennomé er alvorlig skadet, med rette.

Tviler sterkt på tilgivelse for så grove tillittsbrudd, men tiden vil vise.



 tja (12. Dec 2009 19:20) *  IP
Tiger får nå anledning til høste som han sår. Det blir sikkert en tung tid, som han bare har seg selv å takke. Om han klarer å rydde opp i dette med varig virkning, gjenstår å se.

Dette er en personlig tragedie for familien Woods, men også for hele golfsporten med hensyn til publikumsinteresse og sponsorinntekter. Uten Tiger blir golfen bokstavelig talt fattigere.




 Green (12. Dec 2009 20:11) *  IP
Litt på siden:

Jeg drepte en gang kona mi. Det var ikke tilfeldig, men noe som hadde bygget seg opp over lang lang tid. Jeg hatet virkelig kona

Det dreide seg ikke om svik fra min side, det var et alvorlig hat. Jeg tror ingen som har drept kona si, ser på seg selv som svikere. Fordi jeg bare fulgte følelsene mine som bygget seg opp over tid, opplevde jeg egentlig ikke dårlig samvittighet.

---

For de som ikke skjønte det, var dette kun et teit eksempel for å vise hvor idiotisk den siste setningen jeg hentet fra en annen debattant egentlig er.

Jeg har barn og dame. Og ja, det er nok umulig å unngå å bli fascinert av andre, men det er faktisk meget mulig å nekte seg selv den gleden man ville få ved å agere på slike følelser fordi man respekterer de en har hjemme. Dersom jeg en gang skulle få så sterke følelser for noen at jeg ikke kan ignorere det vil jeg si ifra hjemme FØRST.

Det er i prinsippet ganske enkelt, og dersom man anser seg selv som et rasjonelt vesen er følelser faktisk mulig å overkomme. Man kan imidlertid hevde at følelser BØR følges, og det er mulig, men da bør man i det minste være ærlig og åpen om det ovenfor de man har lovet å dele livet med.

Kall meg gjerne moralist, men jeg mener faktisk selv at dette faktisk kunne handler om folkeskikk, ikke at jeg forsøker å være moralens vokter her..



 pondus (12. Dec 2009 20:21) *  IP
Bra Green. Godt å lese gode innlegg.
Hvor mye lenger hadde ikke de fleste kommet "kun" ved å bedrive vanlig "god gammeldags" folkeskikk??
Følelser er det mest ektefølte ved oss som vi har. Det er da selve mennesket er.. Først bør vi vel ta opp hjemme hvor godt vi egentlig har det og om vi evt skal gjøre noe for å få det bedre. Da først! er det lov å bli enige om et alt. liv. Ja ja... Mange burde kanskje tenke litt på om de egentlig er seg selv nærmest.



 hackz (12. Dec 2009 23:10) *  IP
http://www.sportspickle.com/article:470/elin-woods-taking-indefinite-leave-of-absence-from-tigers-penis


 Art (13. Dec 2009 10:15) *  IP
Nå er jeg forbanna.Akkurat betalt 300 kroner for DVDèn "My favourite 18 holes" av Tiger.For en nedtur, det handlet om Golf.


 Fetisov (13. Dec 2009 22:30) *  IP
Nå har både gillette og accenture droppet han.



 digger (14. Dec 2009 00:25) *  IP
I et intervju jeg så med Tiger sa han noe slikt som: jeg ønsker ikke å bli husket for å være en god golfspiller, men for å være det mennesket jeg er. Som ordtaket sier, være forskiktig med hva du ønsker deg - det kan gå i oppfyllelse.



 Yankee (14. Dec 2009 00:27) *  IP
Håper Nike også dropper Tiger. Inntil det skjer skal jeg ikke kjøpe Nike produkter. Det er nok av konkurrerende produkter på markedet.

Nike: Dropp Tiger og gi Tutta en større del av kaka!



 Jeppe (14. Dec 2009 01:38) *  IP
Mens flere her inne svinger sitt moralske sverd og kapper hoder i endimensjonal vrede, kan det være på sin plass med noen tanker fra André Bjerke:

DU SKAL VÆRE TRO

Du skal være tro.
Men ikke mot mennesker
som i gold grådighet
henger ved dine hender.

Ikke mot noe ideal
som svulmer i store bokstaver
uten å røre ved ditt hjerte.

Ikke mot noe bud
som gjør deg til en utlending
i ditt eget legeme.

Ikke mot noen drøm
du ikke selv har drømt...

når var du tro?

Var du tro
når du knelte i skyggen
av andres avgudsbilder? Var du tro
når dine handlinger overdøvet
lyden av ditt hjertesalg?

Var du tro
når du ikke bedrog
den du ikke elsket?

Var du tro
når din feighet forkledde seg
og kalte seg samvittighet?

Nei.

Men når det som rører ved deg
gav tone.
Når din egen puls
gav rytme til handling.
Når du var ett med det
som sitret i deg
da var du tro!




 pondus (14. Dec 2009 08:14) *  IP
Perfekt Jeppe. Du har skjønt det.


 Zin (14. Dec 2009 08:37) *  IP
Jeg fatter ikke hvorfor dette er overraskende for verden. Når man blir en ener uansett idrett, ihvertfall individuell, så må man være egoistisk. Det er pga personen han er at han er nr. 1.. Hvem han har seg med er vel revnende likegyldig for hele verden bortsett fra kona hans og han selv.

Når det er sagt er vel ikke dette det smarteste han har gjort karrieremessig, men tipper folk har glemt dette om 1 år..



 Green (14. Dec 2009 08:42) *  IP
Jeppe:
Viktig å være tro mot seg selv, men det blir tullete dersom du forsøker å definere bort elementet som går på at man ikke skal bedra de som er en nær.

" 1 pålitelig, trofast en t- tjener / lang og t- tjeneste / være sin ektefelle t- el. t- mot sin ektefelle / tradisjonen t- etter tradisjonen"

Uansett, vær tro mot deg selv, men finner du plutselig ut noe rart (om deg selv), oppdater de rundt deg før du drar "på tur". :p Støtter der Pondus sitt innlegg fra 12. des, 20:21.



 hahaha (14. Dec 2009 09:37) *  IP
Zin.
Nå var du utrolig endimensjonert.
Tenk på sponsorer, som basert på en løgn har fylt lommene til mannen, og sposnosrer er kun opptatt av sin egen merkevare, som også kan bli lidende om de fortsetter støtte Tiger. Det er derfor de stikker, 1 etter 1 nå. Deres interesse er deres eget varemerke, intet annet.

Dersom du tilsynelatende er en ener og Mr. Clean, så blir det helt idiotisk og gjøre det obligatorisk og være en egoist og drittsekk fordi men er nummer 1 i verden, som om de tingene må høre sammen.

Det er en myte at man må være en drittsekk for å kunne være nummer 1.

Dersom Tiger hadde vært tro mot seg selv, så hadde han oppført seg som det forbilde han selv ønsker være, nemlig en hedersmann.
Nå er Tiger alt annet enn en hedersmann. Han er en arrogant og oppblåst egoist.

Dersom du har sponsoravtale for flere hundre millioner kroner hvert år, så kommer det ansvar med slike avtaler. Han har sveket sine sponsorer, som basert på en tilsynelatende hedersmann og Mr.Clean har valgt og bruke enorme pengesummer på mannen.

NIKE har ike noe valg annet enn å støtte Tiger, for hva er NIKE uten Tiger!!!



 Zin (14. Dec 2009 09:51) *  IP
Det er ikke tvil om at det er spesielle mennesker som blir enere.

Når det gjelder at sponsorene flykter så er det klart de gjør det når det står på som værst, for å vise et standpunkt. Men jeg skal love deg at når han begynner å vinne turneringer igjen så kommer sponsorene tilbake... Folk har en tendens til å tilgi enere. :)




 SA-Fan (14. Dec 2009 11:17) *  IP
Jeg er inge moralist, og er ikke religiøs, men setter pris på kloke ord, uansett hvem som fremmer de.

I følge bibelen så sa Jesus en gang da han gikk forbi en gruppe mennesker som skulle steine en person som hadde stjålet noe(eller kanskje han hadde gjort noe annet).

"Den av dere som aldri har syndet kan kaste den første steinen".


Problemet til dere som skriver her nå, med et fåtalls unntak, er at dere dømmer Tiger, dere steiner han, og dere snakker om å tilgi, som om han har gjort noe avskyelig som går ut over dere selv.

Er det vår rolle å tilgi eller avsky Tiger Woods fordi han har gjort noe som er et familieanliggende?

At sponsorer trekker seg på grunn av verdigrunnlagskonflikter kan jeg forså, men at en vanlig nordmann som ikke er påvirket av Tiger Woods liv skal prøve å tro han har makt over situasjonen ved å velge å ikke tilgi Tiger Woods eller ved å la være å kjøpe Nike produkter på grunn av Tiger Woods, det er meg helt uforståelig.

Vi er alle en gjeng med dobbeltmoralister, ikke bare Amerikanere, AR!

Svar: Godt sagt, SA-Fan
Ar



 Scott Cameron (14. Dec 2009 11:22) *  IP
Er jeg helt ødelagt i hodet når jeg faktisk syns at dette gjør Tiger jævlig kul? Og spennende og interessant? Mer menneskelig og dermed også til en bedre golfer!

Det er jo det jeg drømmer om selv, bli best i verden i noe og få masse damer. Man må jo ha barn også så der har Elin en veldig viktig funksjon, og jeg skjønner at det er døvt for henne, men likevel. Hun kan jo bare skille seg. Tror ikke penga blir noe problem heller og hun skal vel være i stand til å finne seg en ny mann...

Bjørn: Du er tydeligvis av den gamle skolen og jeg skjønner at du liker Player og gutta bedre enn tiger. Jeg liker gammel rock bedre enn ny rock selv, men å si at Tiger aldri kommer til å rekke opp til knærne på Jack blir bare for dumt. Ignorant faktisk. Tiger passerte knærne til Jack i 1996.

Det er andre tider nå og det er tøffere tider. Alle vet det.



 tak, oslo (14. Dec 2009 12:14) *  IP
Ja, litt ødelagt er du.

Hadde du hatt små barn som du risikerte å "miste" eller få mye mindre kontakt med, ville du ha forstått at dette er det minst kule du kan finne på................



 pondus (14. Dec 2009 12:35) *  IP
Scott; Det er et par ting her du ikke har fått inn..
Du bør gidde å lese noen av de bidragene over her som gir deg det du trenger, om du tillater deg å reflektere over dem. Jeg anbefaler deg det.
Viktig her; Om du inngår noe slags fellesskap med noen så sørg for at du handler (oppfører deg) i pakt med det du har av avtaler med dem. Har du ingen avtaler må du f.eks gjerne oppsøke hvem og hva du vil.
Lykke til.



 Chadwick (14. Dec 2009 12:41) *  IP
Bra innlegg Scott!

Det å sammenligne Jack og Tiger blir som å sammenligne Maradona og Ronaldo. Dagens idrettsutøvere er mange lysår foran de gamle gode hva gjelder prestasjoner og fysikk.




 Chadwick (14. Dec 2009 12:44) *  IP
Dette blir en helt vanlig skilsmisse. Ikke noe mer fuzz for barna til Tiger enn barna til et hvilket som helst annet par med barn som velger å gå fra hverandre -> ca 50% av alle som gifter seg.


 III (14. Dec 2009 13:08) *  IP
Det utkrystalliserer seg i disse trådene at det finnes 2 typer mennesker.

På den ene siden de ultraprektige moralistene som "aldri" har syndet, og som i hvert all ikke kan tåle at noen andre har syndet og mener det er helt utilgivelig å synde..

På den annen side ekte mennsker som vet og aksepterer at det er menneskelig å feile, og de ønsker ikke å sette "synderne" i en evig utilgivelig fordømmende bås til spott og spe.



 hahaha (14. Dec 2009 13:17) *  IP
Tiger gidder ikke engang gå i barnedåp til egne barn, så dette blir ikke store tapet for han, annet enn hans anseelse uted, hvilket er det eneste han bryr seg om.
Han bryr seg ikke om de han har sveket tilliten til.

Hvorfor kan ikke en nordmann reflektere over situasjonen og uttale seg om sin mening i saken. Det kan jo hende det finnes mennesker som faktisk mener Tiger ikke er kul i denne sak.

pondus.
Bra sagt.

Dersom man trer inn i et samarbeid om du vil, med en partner, livsledsager eller forretningspartner, så bør en være oppriktig om forutsetningene som ligger til grunn. Mye av dette står nok svart på hvitt når det gjelder forretningspartnerne/sponsorene, men neppe annet en en lovnad overfor Gud om å være tro mot kona. DET er visst ikke så viktig lenger, og det mæ da man få lov å mene er moralsk forfall og bedrag, uten å bli kalt moralist elelr dobbeltmoralsk.

I den grad, og over det tidsrom dette sviket og offentlige bedraget har pågått, så er det i mine øyne så grovt at man må tåle høre sannheten.

Det er dermed ikke sagt at dette aldri kan tilgis, men jeg har uttrykt at en mann med slike holdninger neppe endrer seg. Det er en mening basert på egoismen, hensynsløsheten, og ansvarsløsheten han har vist. Det skal i mine øyne mye til at mannen gror seg en samvittighet, som han vitterlig har vist han ikke har et fnugg av!



 hahaha (14. Dec 2009 13:19) *  IP
At man er hard med pisken, elelr beskriver virkeligheten om du vil, så er det ikke dermed gitt at man fryder seg over fallet av den grunn!

Dette er trist for familien hans, og for golfen.

Skulle jeg vært kongens fall foruten, JA!



 tak, oslo (14. Dec 2009 13:22) *  IP
III, jeg befinner meg ikke i noen av de gruppene du nevner. Jeg klarer ikke å la være å ha innsigelser når noen tror at Tiger blir mer kul enn noensinne etter denne eskapaden.
Jeg hadde vært trist på hans kone og barn vegne selv om jeg hadde hatt sidesprang selv.
Å kommentere denne saken på ene eller andre måten behøver ikke å bety fordømmelse eller tilgivelse. Han har "driti" seg ut på den mest ultimate måten. Han har selv gitt inntrykk av at han har vært mest opptatt av golf og familie. Og så ender det opp i en brannhydrant med sin kone løpende etter med en golfkølle klar til hugg.
At han nå fordømmes av enkelte, er jo pga at han selv har satt seg på den høye pidestall. Fallet ble høyt.


 hahaha (14. Dec 2009 13:45) *  IP
Det blir også for enkelt og gjemme ting bak private dører, at det er en privatsak.

Når en som er helt og idol for så mange mennesker, samt er det største sponsorobjekt, så blir det hyperrelevant hva slags kar han EGENTLIG er. Han har jo nå vist hva slags mann og karakteren han har, ved sin atferd før han giftet seg.

Det er klart en musiker jeg digger ikke har samme stjerne hos meg dersom han mishandler kona og driter i ungene sine. Det betyr ikke nødvendigvis at jeg ikke nyter musikken hans, men han vil aldri bli et forbilde, idol, eller en jeg har respekt for. Han vil da kun være en som skaper bra musikk.

Tiger har vært untouchable, han har hatt et ikonisk bilde utad, og en anseelese som svært få mennesker er og har vært forunt. Det er klart da blir det hele verre, og hans opptreden, person og karakter enda mer uspiselig.

Tiger er en pompøs egoist som bare bryr seg om seg selv, uansett hvilken årask det kommer av. Det er en realitet. Trist, men en realitet.



 tilskuer (14. Dec 2009 13:50) *  IP
Jeg er nå ikke helt sikker på om det er T. Woods som har satt seg selv på den høye pidestallen. Han er vel snarere plassert der av mediene, ut fra amerikanernes sterke trang til å dyrke sine "plettfrie" idoler.
Det er vel et lite fåtall som synes Tiger's opptreden er kul, men noen flere som mener det er litt menneskelig å feile. Men hva vet egentlig om Tiger's samvittighet?
Ansvarsløs betyr vel å ikke ta ansvar for sine handlinger, og det stemmer vel ikke helt her.
Tiger er golf, og golfen er Tiger - så han kommer tilbake.



 Philly (14. Dec 2009 13:54) *  IP
Det er en trist situasjon for Tiger og familien hans.
PGA og sponsorene taper penger på at Tiger ikke vil spille golf på en stund.
Tigers egne sponsorer er i en skvis idet det ikke er lett å endre markedsføringskampanjer på kort varsel.
Hovedpersonen selv er også i en skvis idet han ennå ikke kan stå frem i media siden han fortsatt ikke har leget ansiktsskadene....
Dessuten tar det tid før han kan gi en god forklaring på hva som har skjedd og komme med en troverding uttalelse om bot og bedring.
Jeg dømmer ikke Tiger, har alltid likt Phil bedre selv om Tiger er den definitivt beste golferen vi har sett i moderne tid. Tiger vil nok fortsatt fremstå som rollemodellen for hvordan man skal fokusere for å vinne "any given Sunday".



 III (14. Dec 2009 13:56) *  IP
Hahaha
Personlig synes jeg du driter deg ut. Liksom jeg synes han på fansiden til Tiger som ønsket Tiger død. driter seg ut.

Tragedien tilhører Elin og Tiger. Han har bedt om tilgivelse, men du viser deg å være et menneske uten evne til å tilgi.

Han har bedt om at han ønsker fred for seg og sin familie, men det kan du ikke respektere og fortsetter det fordømmende gnålet ditt.

Du innbiller deg at du kjenner Tigers tanker og samvittighet, du dømmer Elin nord og ned dersom hun blir hos Tiger. Du innbiller deg du kjenner sannheten ut og inn etter å slukt alt skandalpressen skriver.

Og så skriver du at du ikke er moralist??? Herregud...




 tak, oslo (14. Dec 2009 14:14) *  IP
III, selvsagt er dette en privat sak. Men selv om Elin tilgir ham, har han jo fortsatt vært en drittsekk. Han har fortsatt løyet og bedratt. Hvis dette ikke er en handling som kan karakteriseres som egoistisk så "enlighten me".
Og vi må jo fortsatt få synes han har vært oppblåst og pompøs i forhold til det som viste seg å være sannheten..




 Stian (14. Dec 2009 14:23) *  IP
Tilgivelse??..Eneste grunnen til at han er så lei seg er at han ble tatt! Om alle rapporter som er ute stemmer så er han en kronisk jackass som ikke kan forvente sympati fordi han sier han er kjempelei seg.


 pondus (14. Dec 2009 15:15) *  IP
For min betydningsløse del må gjerne Elin gi ham en ny mulighet. Det er hun som vet klart best...Hva jeg ville gjort er noe annet (om det som er kommet ut er rett). Gjetter på at det blir skilsmisse for Tiger må få være den han er og innrette seg deretter.


 III (14. Dec 2009 15:34) *  IP
Selvsagt skal tvil komme i k k e komme tiltalte tilgode og det er helt sikkert et riktig prinsipp at en mann e r skyldig i alt hva skandalepressen skriver.

Jeg vil anta at markedsverdien til enhver hore som sier hun har hatt sex med Tiger går til værs, når hun bekjentgjør for hele verden at hun hadde sex med Tiger.

Dersom det viser seg være tilfellet at han har hatt forhold til 2 kvinner, som han også har vært forelsket i på et eller annet tidspunkt, kan jo det i seg selv være en prestasjon for en mann med normal moralkodeks og seksualddrift og mega stor pågang av sexvillige kvinner.

Den ene kvinnen beskriver noe hun opplevde som gjensidig forelskelse, men fortalte at etter at hun ba Tiger om penger, gjorde han det slutt.

Men for all del, hvis dere moralister blir så jævlig lykkelige over å dømme andre og reise deres moralpekefinger med prektighethetens overlegenhet, så fortsett med det, Jeg synes dere er direkte latterlige. Og jeg er ikke en gang fan av Tiger.



 tak, oslo (14. Dec 2009 15:44) *  IP
III. Du gir deg ikke på at vi må være moralister vi som synes Tiger er en dust. Og som har satt sitt ekteskap i fare og risikert at han får se mye mindre til sine barn i framtiden.
Hvis jeg gjør det samme er selvsagt også jeg en dust.

Men jeg bare sier hva jeg synes om en person med en slik oppførsel. Trodde et var stort sett allment oppfattet at å være utro og lyve for sine kjære er en negativ ting.



 Stian (14. Dec 2009 15:50) *  IP
Som du skriver virker det som om du heller litt i retning Tigers favør, og prøver å unnskylde hans oppførsel ved å peke på press og forelskelse.Noe som er helt greit, men ikke sett Tiger i noen offer-rolle her, for det er en rolle han ikke kan ta på seg.

For min del finnes det ingen unnskyldning for idiotien han har bedrevet.Om han ikke har klart å være tro mot kona si før-under-etter fødsel av 2 unger så burde han ha brukt moralkodeksen og hentet frem sine verdier som selverklært forbilde sin og skilt seg.

Dessuten er det vel snakk om 9+ damer.



 Jumper (14. Dec 2009 16:13) *  IP
Nå verserer det historier om 15 damer i slengen, så han liker vel å leke harem. Klart, man skal vel ta en horemammas uttalelser med en klype salt.


 III (14. Dec 2009 16:41) *  IP
Tak
Jeg synes også Tiger er en dust, jeg synes han har gjort noe idiotisk, men han har troos alt ikke gjort noe kriminellt som har skadet noen andre, Selvsagt har han ødelagt for seg selv og såret sine nærmeste, Men innebærer det at jeg skal ha rett til å dømme ham på bakgrunn av skandalepressens oppslag, og gir det meg rett til å svinge moralistens nådeløse prektige sverd over hodet på ham.

Han har feilet. han har beklaget. Han har bedt om unnskyldning, Han har tatt tak i problemet for å bli et bedre menneske, bedre far og ektemann. Han har trukket seg fra videre konkuranse inntil han føler det riktig å fortsette.

Hva er det så dere supermoralister ønsker? At han skal knekke sammen? At dere ut fra deres prektige pietistiske hat ønsker ham død?



 Smilende Sam (14. Dec 2009 16:41) *  IP
Spørs vel om ikke dama sliter litt med hodet:

"Hun avslører i den engelske avisen The Sun at hun ved et tilfelle arrangerte en sexorgie med Tiger og 15 andre kvinner."

" og 15 andre kvinner"....? Blander dama sammen Wie og Woods?



 hahaha (14. Dec 2009 18:56) *  IP
III
Du virker litt enkel, som ikke ser flere dimensjoner enn "ektemannen". Han har sveket de som fyller flere hundre millioner kroner i hans lommer.

Tiger har ikke beklaget noe som helst. Like lite som jeg kan vite hva Tiger tenker, like lite vet du hva han angrer!
Et PR-byrå er satt på saken for å begrense skaden.

GET REAL



 hahaha (14. Dec 2009 19:12) *  IP
Til Sa Fan og AR, som svar på innlegg klokken (14. des 2009 11:17:

Dersom man skal bli så banal som å si -de som ikke har syndet, kast den første sten-, så kan man jo ikke ha en offentlig debatt om noe som helst! Latterlig argumentasjon!!

Man trenger ikke være moralist for å kritisere Tigers usedvanlig umoralske atferd. Dette skjerpes ved hans sponsoravtaler, der store varemerker bruker han som ambassadør for flere hundre millioner kroner i året!

Dette er ikke en glipp, en tabbe osv. Dette er et mønster, over mange år, og i en skala som setter det hele i et svært dårlig lys. Det er nesten tabloid og kalle denne saken for utroskap, det er så mye mer enn det.




 jesus maria (14. Dec 2009 19:41) *  IP
Jeg for min del er deppa fordi jeg ikke får se verdens beste golfspiller in action på ubestemt tid. Det er tross alt derfor jeg bryr meg om fyren. Ikke fordi han er utro, homo, neger, taper, rik, gavmild, gjerrig, pen, stygg, sur på banen eller morsom.


 Pro V1 (14. Dec 2009 20:06) *  IP
Nye bilder av Elin som har tatt av gifteringen. Er vel et rimelig greit signal. Dette kan aldri repareres igjen. Nå bør de bare få til en avtale som sikrer en best mulig omsorg for barna, og i mine øyne bør de som så mange andre, forbli hos sin mor. Far må selvfølgelig også ha sin del av omsorgen, men må også tenke på at de helt sikkert kommer til å bli boende i Sverige. Han kan bare ta sin privat jet å besøke de på sin "hjemmebane" når som helst.
I tillegg vil nok da også Tiger komme tilbake igjen på jobb ganske snart på nyåret. For å slutte å jobbe er aldri et bra for noen. Golf er nemlig jobben hans. Han spiller jo i tillegg desidert minst turneringer av spillerne allerede. Så at han hadde søkt tilflukt på yachten sin også nå, Rachel dama var visst også observert i samme området.
Vi har alle våre mørke sider, Tiger liker damer, i bøtter og spann. Han valgte feil rekkefølge. Når man er ungkar og spelleman er det bare å fyre løs. Nå man har gifterseg for tidlig uten å ha fått ut steamen og levd livet, kan også konsekvensene bli fatale. Han har tydeligvis levt et dobbeltliv. Det er han så vist ikke alene om. Men likevel litt dumt når du er en av verdens mest kjente. Nå kan han snart gjøre som han vil.
Jeg håper han lar køllene snakke for seg fremover og putter stabilt. Det er ikke så lett hvis det blir for mange hull å velge i.....



 HenrikFan (14. Dec 2009 20:50) *  IP
Er det slik at golfere foretrekker 9 eller 18 hull?
Det er jo alt for mange uansett... :)



 dutte (14. Dec 2009 20:52) *  IP
Nordea Scandivavian Masters på ET spilles på Bro Hof nær Stockholm neste år.
Hva med en invitasjon til Tiger? Da kan han kombinere jobb og være helgepappa samtidig. Blir det missed cut så får han enda bedre tid.



 Smilende Sam (14. Dec 2009 21:01) *  IP
HVIS; og bare hvis alle historiene er sanne så har Tiger problemer som strekker seg langt utenfor ekteskapet med Elin Nordegren Woods. Igjen - basert på hvis - en fyr som flyr damer inn på turneringen, bestiller 15 horer i en sleng og ganske konsekvent er utro har issues som overstiger utroskap og makt-libido. Han trenger altså hjelp av noen profesjonelle - ikke turneringsgolf, Operah Winfrey og anna moro.


 007 (14. Dec 2009 21:03) *  IP
Mye hysj-hysj med svigermor - hva skjedde???


 III (14. Dec 2009 22:46) *  IP
Horemamma (som er dømt til 3 års fengsel) er en selvsagt en meget pålitelig kilde.

Jeg synes allikevel det er litt rart at Tiger klarte cutten når han i løpet av turneringsweekenden feiet over 15 damer samme kveld i samme seng.

Alt skal være stort "over there", men hadde likt å se sengen som fikk plass til alle 15 damene og Tiger samtidig. I min dobbeltseng hadde det blitt litt trangt.

Tiger må dessuten være god til å prutte, når han må betale 15000 $ for den ene kvinnen og får grupperabatt på 5000 $ for de resterende 14 damene.

Og jeg som trodde at det var litt sannhet i Kissingers uttalelse at makt er verdens mest effektive afrodisia, Kissinger som ikke akkurat har sexy utseende kunne jo velte seg i kvinner men Tiger, som golfens mektigste mann og de flestes idol, må altså betale titusenvis av dollar for å få seg et ligg.

GET REAL HAHAHA



 hahaha (15. Dec 2009 00:41) *  IP
III
Jeg har ikke nevnt den historien der!



 PhilM (15. Dec 2009 02:27) *  IP
Vil bare legge til en komentar i henhold til de som snakker om at PM virker som en bra kar. Kanskje noen burde grave litt i hva han drev med mens kona hadde brystkreft... noen som har fortalt meg at ikke han har helt rent mel i posen heller. Husk at vi heier på tiger fordi han spiller bra golf.. ingen ting annet er our business.


 Chadwick (15. Dec 2009 08:37) *  IP
Korrekt jesus. Jeg gir faen i hva han har gjort. Er bitter for at vi ikke får se Tigern på gresset på lang, lang tid. Media kommer til å ta livet av fyren. Bakgrunnen for at han var utro har da vi ikke en dritt med å gjøre?! Sannsynligvis fikk han ikke allverdens glede under dynen på hjemmebane. Menn er enkle sjeler. Tigergutten har de samme behovene som oss tapere :-)


 Green (15. Dec 2009 08:44) *  IP
III:
Bra argument! Aldri har vel en mektig, kjent eller rett og slett attraktiv mann benyttet prostituerte! De kan jo velte seg i kvinner som du sier, så ingen av de har noen gang betalt for sex.



 Green (15. Dec 2009 11:44) *  IP
http://www.dagbladet.no/2009/12/15/sport/tiger_woods/golf/elin_nordegren/trafikkulykke/9520649/

Kjip den.

"Der får golfvidunderet spørsmål om kona Elin og de to ungene Sam og Charlie kommer foran golfen på prioriteringslista hans.

- Alltid, alltid, sier Woods og legger til at han trives veldig godt som familiemann.

- Det har vært fantastisk, det beste som har skjedd meg."



 SA-Fan (15. Dec 2009 15:01) *  IP
Til Hahaha,

Du har tydeligvis ikke skjønt poenget i det hele tatt, siden du mener det er latterlig argumentasjon å bruke debattantenes dobbeltmoral som argument i en diskusjon som omhandler dobbeltmoral.
Du kan ha offentlig debatt om hva du vil, men ikke fortell meg et det er god debatt-teknikk å dømme omtalte personer personlig i en debatt og avsky dem basert på noe de har gjort som hører hjemme bak private dører.

Går du like sterkt ut mot alle som har gjort noe dumt, eller bare de rike store stjernene som har noe å si i samfunnet?

Du synes sikkert det er teit å sammenlikne Tiger Woods med Petter HVermanssen, men poenget er at vi har så lett for å dømme personer i det offentlige rom uten å feie for egen dør.

Du kan ikke seriøst mene at det er greit å være pådriver for avsky for en person basert på en handling som ikke angår andre enn de involverte?
eller føler du deg involvert også kanskje?

I tillegg påstår du at hans atferd er usedvanlig umoralsk, som om ikke har fått med deg at det er mange mennesker som er i samme situasjon uten at hele verden går rundt og boikotter dem og avskyr dem av den grunn...

Jada, Tiger har et samfunnsmessig moralsk ansvar, siden han er en offentlig person og en superstjerne, men dette handler alikevel om personlige saker, og det blir drøyt å gå så hardt ut som det gjøres av personer som ikke kjenner han.
han blir omtalt som en drittsekk, en oppblåst blære og andre mindre flatterende superlativer, og dette av folk som ikke vet noe annet om personen Tiger Woods enn det de leser på VG-nett.

DET er så useriøst at det må kunne diskuteres på lik linje med debatten du prøver å føre her.

Hvor mye fakta sitter du på?
ganske interessant å lese at du vet hva som har foregått og over hvor lang tid...



 tak, oslo (15. Dec 2009 15:27) *  IP
Tror at de fleste her er enig i at det konkrete utroskapet er et privat anliggende.

Hvis man har hatt Tiger som sitt store idol og syntes at han har vært en ledestjerne pga sine uttalte verdier og solide inntrykk, så angår det faktum at mannen har vært en løgner og gitt uttrykk for å være en annen enn den han er hans tilhengere.

Tigers tilhengere har jo på en måte også blitt bedratt...



 Smilende Sam (15. Dec 2009 16:10) *  IP
Tiger til Sky Sports:

"Jeg vet at uansett hva jeg må gjøre, så må jeg gjøre det på kortere tid, sier Woods."

...ja, det kan man saktens si....



 hackz (15. Dec 2009 16:27) *  IP
Fra Sky Sports: Under praten som er tatt opp 17. november sier Woods at han fint klarer å mikse rollene som familiefar og golfproff. Det tror han skyldes tida på Stanford-universitetet, der han studerte lederskap.

God reklame for Stanford om ikke annet.



 SA-Fan (15. Dec 2009 17:39) *  IP
Dette blir drøyt tak, oslo.

hvis jeg lover ovenfor Gud og i vitners nærvær at jeg skal holde meg tro i gode og vonde dager, så har jeg faktisk ikke bedratt andre enn kona mi dersom jeg bryter løftet.

Tiger Woods er ingen gud, han er en mann, som tilfeldigvis er drita god til å spille golf, og som dessverre følger sine innstinkter mer enn hjernen når han velger fritidsaktiviteter.

Jeg synes synd på alle involverte, og føler meg overhode ikke bedratt....

Det er smålig og navlebeskuende å føle seg bedratt av Tiger Woods uten å være sponsor eller familie....



 Gunnar Bull (15. Dec 2009 18:20) *  IP
Tiltredes, SA-fan. Godt det finnes EKTE moralske mennesker på forumet også.


 jesus maria (15. Dec 2009 20:06) *  IP
Skikkelig enig med SA-fan.


 hahaha (15. Dec 2009 20:12) *  IP
Jeg føler meg ikke bedratt av Tiger, da jeg har et mer realistisk forhold til såkalte stjerner.

Men det faktum at mannen har spilt den perfekte mann og familiefar utad og i media, mens mannen skruppelløst har levd et dobbeltliv, det synes jeg sier mye om mannens mangel på karakter og lederevner, blant annet.

Her er kun snakk om egoet, om seg selv, og ingen hensyn for sponsorer eller sin nærmeste familie. Slikt er for meg meget dårlige egenskaper, og tatt i betraktning at han har latt som han er noe annet, så er det uspiselig. Man trenger ikke være moralist for å mene det.

Samme hvor mange andre på kloden som er like umoralsk, så har Tiger oppført seg som en dritt i min bok, og den er ikke spesielt pietistisk den boken min. Men for meg er en spade en spade. Det er ikke så vanskelig for meg å få et inntrykk av mannen gjennom hans handlinger over så lang tid.

De døve har ører men hører ikke.
De hørende har ører men lytter ikke.



 hahaha (15. Dec 2009 20:18) *  IP
Sa-fan.
At du ikke evner å se at Tiger har bedratt sine sponsorer, som har plukket han som deres ambassadør, viser hvor snever du er, som ikke ser dimensjonene ved Tigers egoistiske atferd. Det lukter lav panne lang vei her.

Her får han 500 mill i året fra noen få sponsorer, og så driver hna på slik han gjør, horehus, nattklubber, er ute idet offentlige rom og skjuler ikke sin atferd i det hele tatt. Dersom ikke det er arrogant og tåpelig, så vet ikke jeg.

Dette har jo ikke akkurat skjedd bak lukkede dører, selv om både horehus, nattklubber og hoteller har dører. Dette har vært en skala over og et mønster som jeg synes er grovt. Dette handler ikke om en som har blitt betatt av ei og gått over streken.




 jesus maria (15. Dec 2009 20:32) *  IP
Dette skrev A-fan: "Det er smålig og navlebeskuende å føle seg bedratt av Tiger Woods uten å være sponsor eller familie...."

vennligst finn ordet "uten" i ovennevnte setning, "hahaha".

Lavpannen tilhører deg kompis..

synes også det er helt rått å se deg skrive om horehus og hoteller og nattklubber. Du sitter på sykt mye informasjon, og antar alt sammen er førstehånds...? :)



 Beartown (15. Dec 2009 20:42) *  IP
Why did I have to start another Tiger traad.....

Vet ikke om jeg hadde behov for a skrive noe etter et par pils, eller hva det var.

Naa synes jeg saken skal legges doed. Det er vel som a tro paa julenissen hvis noe slikt skjer.

Det hele er tragisk fra ende til annen. Fra golfsporten, til Elin og barna, til Tiger selv.

Som jeg sa i traadenstarten saa gjoer vi alle feil her i livet. Vi kan alle ha vaare meninger, og mine har jeg allerede uttrykt. Men jeg er en person som alltid kan tilgi. Det tar bare litt lenger tid med enkelte ting personlig. Hva Tiger gjoer er opp til han selv, men at han maa dypt i seg selv er jo helt sikkert. Kan ikke vaere lett a vaere denne mannen akkurat naa. Han har gjort masse dumt, men vi lever i en verden der vi kan tilgi. Den foerste personen som maa tilgies er hans kone. Saa kan han bygge det fra der. Vi vet ikke alt bak fasaden Tiger. Foer jeg hoerer det fra mannen selv, og ikke fra alle mulige tabloid aviser, saa skal jeg fra naa av holde kjeft. Men jo lenger det gaar foer han sier noe offentlig, jo vaerre blir denne heksejakta. Det som publiseres paa hans hjemmeside, er gjort av andre. Det er nok dette Tiger foeler, men jeg vil se han live....man kan bare 'gjemme' seg saa lenge.

Gjoer som David Letterman. Han dreit paa draget han ogsaa, men gikk ut paa tv, og innroemte alt.

Oh well. Jeg avslutter med en ting.
FY F som jeg gleder meg til Sony Open om en maaned. Da er Henrik i askjon, og da diskuterer vi golf, og ikke dette.

God Jul!


 Gunnar Bull (15. Dec 2009 20:42) *  IP
Poenget, hahaha, som du tydeligvis ikke evner å se, er nettopp det SA-fan skriver: Ja, det finnes mange som har gode grunner for å være drit sure på Tiger.

Men har DU en av dem.....?

Ja, i følge deg selv. Men da er du - etter mine begreper - en mobber. Verken mer eller mindre.



 hahaha (15. Dec 2009 21:26) *  IP
Å slenge pisken er ikke vanskelig i en sådan sak, der en som spiller konge oppfører seg som trell.

Å kalle en drittsekk for drittsekk er neppe mobbing, ei heller bedrager.
Mobbing defineres først der mobbeoffer føler seg mobbet, og det føler neppe Tiger av min ubetydelige pisk, eller virkelighetsbetraktning om du vil.

Jeg har ingen annen grunn til å piske, enn at jeg våknet da en debbatant skrev at Tiger er verdens beste mann, også utenfor banen! Jeg mener nok heller at mannen kjemper om tittelen verdens verste mann i virkeligheten. Nå vil jeg gjøre oppmerksom, og som flere deltakere her har nevnt, så har Tiger uttad uttalt seg som en mann, men har ikke akkurat stått ved sine ord, men heller levet en løgn.

Om en sviker sin nærmeste er man allikevel en sviker. Men Tiger har sveket mange og levd en løgn, overfor alle, og da er det ikke lenger en privatsak, hvilket oppsigelsene av sponsorkontraktene viser og beviser.

SA-fan er nok en kvinnehater som bagatelliserer og hevder Tiger kun har bedratt sin kone. Jeg synes det er ille nok jeg, for de siste man bør svike er nettopp sine nærmeste. Han har ikke minst sveket sine barn, og merkelig at dette knapt nevnes.



 pondus (15. Dec 2009 22:10) *  IP
Vel, vel... Alle har jo på sett og vis rett her.... Ikke minst Beartown.
Og nå er det vel kommet fram nok til at fam Woods har ei litt annerledes førjulstri denne gang. Håper bare det ender sånn at Tiger, Elin og barna får en optimal utgang på dette og at Tiger kommer tilbake til golfen når alt er på plass. Om sikkert en god stund.



 hahaha (15. Dec 2009 22:17) *  IP
http://www.tmz.com/2009/12/15/tiger-woods-rachel-uchitel-elin-nordegren-women-orlando-cops-morals-clause-cocktail-waitress/

Moralklausul i hans kontrakter med sponsorer.....

Hva slags moral (?), her ser ikke ut til å finnes noen overhodet.

Vet det svir på pungen til Tiger-blinded-fans.



 jesus maria (15. Dec 2009 22:27) *  IP
Du begynner å minne meg om en religiøs versjon av 007. hvilket innebærer at varmen er borte, men de litt skrudde innleggene består.


 Gnomen (16. Dec 2009 00:02) *  IP
til hahaha:
Tror du Tiger er den eneste mannen på jorda som har funnet seg dame på en bar? Du er jaggu morsom du. Bare fordi du aldri har scora ute på byn betyr det ikke at alle andre er dumme som gjør det :)



 hahaha (16. Dec 2009 01:07) *  IP
Strøket: Nå går du for langt! Dette var langt over grensen!
AR



 Wilson (16. Dec 2009 07:56) *  IP
Er dette løsningen hahaha?


http://www.vg.no/nyheter/utenriks/artikkel.php?artid=599190




 III (16. Dec 2009 08:41) *  IP
Hahaha
du driter deg loddrett ut.



 Fooore (16. Dec 2009 08:45) *  IP
Det er ihvertfall tydelig at bla-bla-aviser og skandalepressen forøvrig har tilhengere som sluker det meste rått! Hyggelig for dem.

Tiger har tilsynelatende oppført seg som en dritt, men hva vet vel vi om Elin og Tiger har hatt en deal? La de rydde opp selv, fokuser på noe produktivt.

At mange nå spretter fram med oppgulp rundtom er bare naturlig. Men det er ikke mindre patetisk av den grunn.



 Foore (16. Dec 2009 09:31) *  IP
Sjelden man kjeppjager (eller køllejager) gubben sin for å ha svin på skogen dersom man har en avtale om at det er greit kanskje. :p

Uansett, vi er så gjennomdiskuterte her føler jeg.. Mange har vært utro, det vet man jo, og det er mulig disse blir provosert av at hahaha kaller dem slemme. Det er uansett ikke en diskusjon vi trenger å ta på golfsiden kanskje..



 Green (16. Dec 2009 09:32) *  IP
Forrige innlegg: FRA Green, TIL Fooore.


 Smilende Sam (16. Dec 2009 09:51) *  IP
Jammen klarte ikke G. Bull å ta ledelsen i kampen om årets innlegg sånn på tampen av året;

Tiger blir mobbet av hahaha.

Fantastisk påstand. Blir som å si at Gunders muskelmasse er en trussel mot verdensfreden.



 Fooore (16. Dec 2009 09:57) *  IP
Green: og akkurat det med 7jernjaginga har vel ikke de involverte uttalt seg så mye om?

Men ja, helt enig. Om historien stemmer. Min tillit til pressen er dog ikke alltid tilstede.



 tak, oslo (16. Dec 2009 09:57) *  IP
Jeg avrunder med at Letterman er en dritt, Tiger er dritt og alle andre som sviker sine nærmeste, og utgir seg for å være andre enn den de er, står lavt i kurs hos meg.

God jul og ta vare på de nærmeste!



 III (16. Dec 2009 10:39) *  IP
Til tak og en annen morsom debattant her inne. Det må være en deilig følelse å være prektigheten selv, å aldri noensinne ha sviktet det aller minste i noen som helst sammenheng, og aldri har gjort en eneste ting som har skaffet dere dårlig samvittighet .

Så kult det må være å være fullstendig feilfri og aldri noensinne har gjort noe dumt. Selv om kanskje slike fullkomne mennesker som dere er ørlite grann kjedelige - det er nå min mening.

Er dere like perfekt golfspillere som dere er mennesker, så venter jeg bare på å se dere på golfbanen. Jeg er sikker på at nå kan Tiger gå hjem og legge seg. Sjanseløs!




 Gunnar Bull (16. Dec 2009 10:40) *  IP
Sam. Jeg påstår ikke at Tiger blir mobbet av hahaha, jeg påstår at hahaha er en mobber.

Hvis en mobber ikke klarer å få has på offeret sitt, så er han fortsatt en mobber.

En mislykket mobber, riktignok :-)



 Dormy (16. Dec 2009 10:47) *  IP
På et anonymt forum er ikke hahaha noe annet enn hahaha...


 tilskuer (16. Dec 2009 10:48) *  IP
Jeg tror kanskje det er slik at jo flere drittsekker vi kan peke ut rundt oss, jo bedre fremstår vi selv i egne øyne. Dette er forsåvidt greit nok, men jo flere som praktiserer dette, jo større blir sannsynligheten for at også jeg er en drittsekk (i andres øyne). Av den grunn synes jeg det er bedre å vente litt med å karakterisere andre som drittsekker, ihvertfall til jeg kjenner dem bedre.


 Smilende Sam (16. Dec 2009 11:43) *  IP
GB, så hvis jeg hvisker til deg at Tiger er en utro dust - så er jeg en mobber? Neeeeeei.

men blir ikke du nå en mobber av hahaha, GB?



 III (16. Dec 2009 12:06) *  IP
Smilende sam.

definisjonsmessig kan trakkasering og mobbing gjenkjennes ved at det er gjentagende (smålig) skikane.

Dvs, dersom GB skriver mer enn f.eks 10 nedsettende innlegg om Hahaha, og fortsetter og fortsetter, så er det mobbing. Hvis han hadde sagt et par ganger at Hahaha er en dust, er det en meningsytring. Og GB har vel bare konstatert at etter hans oppfatning, er Hahaha en mislykket mobber, noe jeg er enig i.



 hahaha (16. Dec 2009 12:40) *  IP
Det handler om så mye mer enn utroskap.
Det handler om svik, løgn og bedrag i stor skala.
Og det er skjerpende hvem dette er og hans posisjon.

Men virker som en del deltakere er litt enkle som ikke ser fler enn en dimensjon her, og som helelr ikke evner skalere opp til hva som virkelig har skjedd her. Det er så grovt, drøyt og ille, tatt hans posisjon, også hans posisjon som en god Kristen og familiefar, som han har uttrykt så klart utad.

Hans sponsorer har pga moralklausul i kontrakt måttet droppe Tiger, av åpenbare årsaker.

Dersom man betaler en ambassadør flere hundre millioner, så er det utrolig arrogant og oppføre seg slik han har gjort i mange år.

Men det gjelder penger, ansvar og posisjon. Men det groveste er dog at han har sveket det viktigste, familien sin.

Han har skuffet millioner av fans, og må tåle at folk uttrykker seg om hans dårlige oppførsel.

Dette er ikke mobbing, men GB er en mobbber med sin syrlige og litt uskarpe penn.

Det er heller ikke mobbing og kalle en som III (anonym blogger) for lavpannet. Det ble visstnok for grovt for redaktøren, merkelig nok. III er nok ikke lavpannet, han er bare umoden og synes det er Rock'n Roll og megakult og drive på som Tiger gjør.



 balle klorin (16. Dec 2009 13:12) *  IP
Skummet igjennom tråden, ser ut som det sitter en rekke moralprekende golfkonservative aktivister her, reneste amerikanere hele gjengen.

Amerikanere gir blaffen i andres snylting her og der, men er man utro slås det opp i stor skala

Nordmenn gir blaffen i andres utroskap her og der, men snylter man litt slås det opp i stor skala

Jeg gir personlig blanke faen i om Tiger Woods stapper pikken sin i x antall horer, gledespiker og hangarounds.Det får han rydde opp i på kammerset med kona. Men det irriterer meg at Jens Stoltenberg tar privatfly til klimamøte i København når det går 17 rutefly samme dag.

Vennligst unngå å bli amerikanske moralister som tafser og grafser i andres privatliv bak lukkede gardiner, foran pc'en.



 SA-Fan (16. Dec 2009 13:12) *  IP
Tipper kildematerialet som Hahaha bruker for å dømme meg til å være kvinnehater er det samme som han bruker for å fremlegge fakta om Tiger Woods.

Prøv å holde deg saklig Hahaha, så er det mye enklere å diskutere med deg.

du kaller folk lavpanne, du kaller folk drittsekker, og du er mer opptatt av å beskylde oss som motdebattanter for å være disse tingene enn å diskutere saken.

Hva med å heller være med å diskutere saken, og la være å tro du sitter med det eneste svaret her?
Du baserer dine såkalte fakta på tvilsomme websider og rykter som spres av prostituerte og lykkejegere, og klarer i samme slengen å kalle meg en kvinnehater.

Dette sier vel ikke så mye om meg eller oss føler jeg.....



 SA-Fan (16. Dec 2009 13:15) *  IP
Smilende Sam,

Jeg vil konkludere med at du er en mobber av Gunder.
Tror du seriøst han synes det er kult å få påpekt at han er tynn ved dine tullete innlegg?

Selv er jeg smålubben, og ganske drittlei av å få høre det av alle som synes det er morsomt.
Ikke fordi jeg tar meg så nær av å få konstantert fakta, men fordi jeg er lei av at alle skal synes det er morsomt å vitse med det.

Har du vurdert om dette kan være noe som plager vedkommende?



 SA-Fan (16. Dec 2009 13:22) *  IP
sorry for tredje innlegg på rad, men innlegget til Hahaha må jo kommenteres.

Du mener altså at vi som ikke er enige med deg i at vi har rett til å være forbanna på Tiger Woods er enkle, lavpanna, umodne kvinnehatere?

se der konkluderte jeg også gitt.....

Hva er vitsen med å komme med utsagn om andre mennesker som du aldri har møtt, ikke har grunnlag for å kjenne intellektet til og ei heller har noen grunn til å dømme fordi du kun sitter på saksinformasjon, som tvilsomt er sant, og ikke personinformasjon?

Når har Tiger sagt at han er verdens beste mann utenfor golfbanen?
Hvorfor blir du forbanna på Tiger Woods når noen andre har sagt dette?

dine selvmotsigelser blir legendariske.

Å moralisere som du gjør samtidig som du tråkker på flest mulig tær ved å tildele folk kallenavn og meninger de ikke står for er avskyelig....

Tiger Woods føler seg nok ikke mobbet av deg personlig.
men han føler seg dum som har gjort noe dumt, og har nok med å gå i seg selv på grunn av familien og sponsorene som nå trekker seg unna, om ikke verden skal vende han ryggen også.

Hvis du er i nærheten av å stå for disse kristne verdiene du selv snakker om at Tiger gjør, så forstår du at denne kampen er ikke din å kjempe.
Det er derimot ditt ansvar å være med på å løfte Tiger ut av depresjonene, så han kan ta ansvar for det som skjer på hjemmebane selv, og komme tilbake og spille golf igjen.




 Stian (16. Dec 2009 13:29) *  IP
Tenker heller at det eneste Tiger syntes var dumt var at han ble tatt.

ETT tilfelle ville vært en feil, serietilfeller over mange år overgår dumhet og går mer i retning total arroganse utover andre enn seg selv.

Det er mitt syn på saken.




 Gunnar Bull (16. Dec 2009 14:00) *  IP
"Smilende Sam (16. des 2009 11:43) GB, så hvis jeg hvisker til deg at Tiger er en utro dust - så er jeg en mobber? Neeeeeei"

Noen ganger skriver jeg før jeg tenker. Det tror jeg skjedde med deg i dette tilfellet, Sam.

Definisjonen til III nedenfor burde være rimelig oppklarende.



 hackz (16. Dec 2009 14:13) *  IP
Alle disse historiene om damer gir i alle fall Tiger litt personlighet. Jeg synes det hadde vært mye verre om det skulle vise seg at Tigern har spist feil piller. Type steroider.


 Stian (16. Dec 2009 14:16) *  IP
Nå er det jo en litt småfunky doktor i bildet også bare som en added bonus.


 Smilende Sam (16. Dec 2009 15:01) *  IP
For at mobbing skal være mobbing må det nå frem til offeret, GB.


 III (16. Dec 2009 15:10) *  IP
Hahaha

hehe jeg må bare le av deg. Du har aldri møtt meg - du kjenner ikke min alder - du kjenner ikke min karriere men allikevel vet du at jeg er lavpannet , enkel og umoden. Godt gjort. Når sant skal sies, kan det være at sannheten er at jeg er rikere, er eldre, har bedre utdannelse, har hatt en mer suksessfull karriere og har lykkes mer i livet enn deg, både i privatlivet og på golfbanen.

Nå tror jeg situasjonen er slik at AR godt vet hvem jeg er, så hvis du har skrevet at jeg er alt for enkel, undermåls, umoden og lavpannet, kan det jo være en grunn til at han sletter innlegget ditt.

Du skjønner jeg vet at et menneske er hva han er, han tenker hva han tenker - og det han er og det han tenker - er helt uavhengig av hva andre innbiller seg å vite.

Personlig synes jeg gofsiden er veldig bra tiltak og AR har skapt en fin ramme for oss goflere. En morsom ting er debattsidene, men når folk skriver så mye møkk som det du holoder på med, så synes jeg du forsøpler debattsidene. Det du driver med din evige fordømmelse av en mann du ikke kjenner, er mer eller mindre spamming.
Mine innlegg har vært et forsøk på å få deg til å holde opp med det tullet.

Når det er sagt, min livserfaring er egentlig å holde meg langt unna en viss type mennesker. Så jeg kommer neppe til å svare eller kommentere dine innlegg som jeg altså synes forsøpler golfsidens debattside.



 SA-Fan (16. Dec 2009 15:38) *  IP
Er det ikke litt rart å moralisere om mobbing etter det innlegget ditt om Gunder, Smilende Sam?


 Smilende Sam (16. Dec 2009 15:40) *  IP
SA-Fan: Nei. Fordi jeg kjenner Gunder godt nok til å vite at han ikke lar seg mobbe av den uttalelsen.


 Børje Pedersen (16. Dec 2009 15:42) *  IP
Selv om jeg ikke er aktiv på forumet, stikker jeg fortsatt innom av og til, må jo se hva dere driver med.
Ser at nivået er som før, idiotene kaller fortsatt idiotene for mye rart, og ser ikke sine egne feil.Slik er det da også på de fleste andre forum, og vil nok altid være det.
Moro å hilse på er det i alle fall, fortsett den meningsfylte debatten om hva en annen idiot bruker kølla si til.



 SA-Fan (16. Dec 2009 15:55) *  IP
Det er det dummeste jeg har hørt Sam.
Hvordan kan du vite det?

Poenget mitt er at du bevisst mobber en annen person som eksempel på at det ikke er mobbing......

Tenk deg om. kanskje du tar feil!. kanskje vedkommende ikke liker det du holder på med. Tynne personer velger sjeldent å være tynne, på samme måte som tykke personer ikke er dødskeen på å være overvektige.

Mobbing er mobbing. Hvis du ikke ser at din skjulte mobbing kan såre, så bør du tenke deg om litt til, og det på tross av at jeg selvsagt ikke vet jeg heller.

Det finnes nok av mennesker som tar ting innover seg uten at omverdenen vet om det.

Det Hahaha sier derimot, det er ren ondsinnethet, egoistisk og uten refleksjon over at det kan finnes andre perspektiver enn hans eget.
Han fordømmer og konkluderer andre personers tilstander og personligheter uten å ha møtt dem eller ha noe som helst grunnlag for sine konklusjoner, og det er bare smålig, patetisk og ondsinnet.




 hahaha (16. Dec 2009 15:59) *  IP
III
Dine ord sier vel egentlig alt om deg, ikke minst om din egen stolthet over egen karriere etc.
Det finnes faktisk noen som måler suksess etter hvor mye glede de kan spre i hverdagen og hvor hjelpsom og god man kan være mot andre mennesker. Dine verdier har du akkurat vist oss alle, dine målestokker er klart listet opp, over hva du anser som suksess.
Men så vet du da helelr ikke hvem jeg er, så da blir det enda en patetisk ytring fra din side.

Er litt barnslig, litt sånn min pappa er sterkere enn din.

Tipper du kjører Jaguar og må spise små blå for å få stå:)




 hackz (16. Dec 2009 16:03) *  IP
Lag en egen mobbetråd! her mobber vi Tiger


 hahaha (16. Dec 2009 16:08) *  IP
Huff, nå kommer en dopinglege inn i bildet også, etter at IMG syntes recovery etter kneoperasjonen tok litt lang tid......
Litt greier fra kalveblod mikset med steroider kan visstnok gjøre underverker.....

Det er trist, se AR's linker til hva media skriver, så får man bruke sitt eget intellekt til å legge sammen hva som ser ut til å være virkelighet.

Stian sa det virkelig bra! Eneste kjipe er å bli tatt. Klart tigern synes konsekvensene nå er ille, men det er fordi hans anseelse raser. Kongen står for fall, og det synes selv jeg er trist. Men irritasjon over at noen kan være så dumme og falske overgår min medfølelse for den situasjon han selv har konstruert over mange år.

Det er like irriterende for meg at ikke hoffnarren og andre i hoffet fortalte Tiger på et tidligere stadium at det vil eksplodere i trynet hans en lite vakker deg. Dagen er kommet, og trist er det faktisk for alle!<



 SA-Fan (16. Dec 2009 16:23) *  IP
Jeg har sagt det en gang før, at dine selvmotigelser er legendariske, og vil sitere deg Hahaha...

"hahaha (16. des 2009 15:59) * IP
III
Dine ord sier vel egentlig alt om deg, ikke minst om din egen stolthet over egen karriere etc.
Det finnes faktisk noen som måler suksess etter hvor mye glede de kan spre i hverdagen og hvor hjelpsom og god man kan være mot andre mennesker. Dine verdier har du akkurat vist oss alle, dine målestokker er klart listet opp, over hva du anser som suksess.
Men så vet du da helelr ikke hvem jeg er, så da blir det enda en patetisk ytring fra din side.

Er litt barnslig, litt sånn min pappa er sterkere enn din.

Tipper du kjører Jaguar og må spise små blå for å få stå:)"

Se hva du skriver her.

Du snakker om å være god mot andre mennesker, og hetser både opp og ned.

Hvorfor kan du ikke holde deg for god til å diagnosere og karakterisere debattanter og heller diskutere saken?






 hahaha (16. Dec 2009 16:38) *  IP
Hvorfor er det alltid slik at de intellektuelt enkle alltid kaller det å ha to tanker i hodet samtidig, for en selvmotsigelse?

Jeg forklarte III at det finnes flere målestokker for suksess. Det er ikke relevant eller nevnt hvor jeg mener jeg selv er på disse kategoriene. Du misset poenget.
vi diskuterer Tiger her, hans handlinger og ikke våre handlinger.

Dette er en debatt, og uansett hvilken atferd en selv har, så kan man mene noe om andres moral. Kontekst virker å være et vanskelig ord for de "intellectually challenged", men det betyr at man må se Tiger, hans situasjon, hans image og kommunikasjon utad. Det er det som er relevant, og ikke om du eller jeg har vært utro mot noen noengang.




 SA-Fan (16. Dec 2009 16:43) *  IP
Hvorfor kan du ikke skrive en hel setning uten å hetse dine med-debattanter?

Dine synsinger kan knapt kalles å se situasjonen utad.

du ser den kun fra DITT ståsted, og utrykker avsky for personen, samt andre personer som debatterer uenig med deg.

Litt spesiellt å kreve at man er intellektuell for å få lov til å oppføre seg så dårlig.

Dette er ikke tegn på intellekt, men på dårlig folkeskikk.



 Smilende Sam (16. Dec 2009 16:49) *  IP
SAF - jeg skal ta dette opp med Gunder - så får vi avklart det. Føler han seg mobbet vil han få min uforbeholdne unnskyldning venner imellom. At du opplever det som mobbing er bare dustete å bruke tid på.


 SA-Fan (16. Dec 2009 16:50) *  IP
javel.... du har tydeligvis aldri blitt mobbet....


 SA-Fan (16. Dec 2009 16:53) *  IP
liten tillegsnote, Sam.

Jeg bryr meg ikke så mye om ditt forhold til denne Gunder, men synes du bruker et fryktelig dårlig og lite gjennomtenkt eksempel for å bedømme innlegget til Gunnar Bull.






 Gunnar Bull (16. Dec 2009 16:59) *  IP
Sam, hvis jeg plager en fyr med å kalle ham idiot og dust og tulling hver gang jeg treffer ham, er jeg en mobber.

Hvis det viser seg at fyren er døv og ikke har hørt et ord om hva jeg har sagt, så kan man selvfølgelig diskutere hvorvidt det har forekommet mobbing. Men jeg er fortsatt en mobber, for det formildner ikke min handling.

Det er mitt poeng. Jeg har aldri sagt at Tiger har blitt mobbet. Men "hahaha"s gjentagende hetsing av ikke bare Tiger, men alle her inne som er uenige med ham gjør han til en mobber.

Jeg skal prøve å slutte med skrivingen her inne nå. Børje Pedersen har et godt poeng lenger oppe i tråden.



 hahaha (16. Dec 2009 17:12) *  IP
Det er Elin og ungene som er ofrene i denne saken, ikke Tigeren.

Dersom det skulle komme fram at Tiger har dopet seg tilbake etter kneskaden, ja da kommer jeg til å synes synd i han, for da har han virkelig gjort alt galt som kan gjøres. I mellomtiden så synes jeg synd på barna,Elin og Tigers nærmeste. Det er lite synd på tiger nå, mener nå jeg da.

Jeg mener også det er latterlig å unnskylde Tiger så tidlig, først må han vise anger og endre livet sitt. At hans nye PR firma har kommet med en flott melding, biter ikke særlig på meg, enda........Det får komme fra tiger selv, komme på skjermen og si ordene selv! Nå gjemmer han seg og venter at verste stormen har lagt seg.
Dessverre vil nok svært mye ullent komme opp, og derfor har han gått i skjul, og venter på at dritten skal flyte til overflaten.

Inntil han med egne ord beklager sin opptreden, og inntil jeg ser med egne øyne at han mener det, så får jeg sitte her med min mening om at han er en drittsekk mot sine nærmeste.
Ser ut som verden står for moralsk forfall, når en slik mening blir så kontroversiell.
Tiger er ikke et offer her! Tiger må stå for det han har gjort, og det er helt greit for meg. Håper han tåler det, håper han endrer seg, håper han kommer tilbake.


Jeg tror fremdeles Tiger vil bli den største golfer noensinne, men et par år nå blir det terapi og avvenning med både det ene og det andre.

Pick the right victim!



 SA-Fan (16. Dec 2009 17:20) *  IP
Det er ganske tydelig at du ikke leser hva som skrives, hahaha.

Det er ingen her som sier at det er Tiger Woods som er offeret.
Vi sier bare at det ikke er din og andres jobb å komme med karakteristikkene når sannheten ikke er kommet ut.

du benytter deg av omvendt normer og lover, for du dømmer inntil det motsatte er bevist.

Du mener han er en drittsekk inntil han sier noe som skal få deg til å tro noe annet, og du kaller oss andre lavpannede kvinnehatere fordi vi ikke er enige med deg.

Alle er enige om at Elin har blitt sviktet her, men vi trenger ikke alle å dømme vedkommende av den grunn, gjør vi vel?

har vi rett til å lage slike dommer på folk bare fordi vi er uenige i deres handlinger?
Ja, til og meg jeg, en lavpannet kvinnehater, er sterkt uenig i hans handlinger, for jeg også skjønner at han ikke har oppført seg bra, men jeg bruker ikke energi på å fordømme han, for det er ikke min jobb å gjøre det.

Det er mitt ønske som engasjert å vite sannheten, og når den er oppe i dagen og alt er avklart, da kan det være interessant å diskutere hva vi mener bør skje videre, men en person som er utsatt for så mye verdenshets fra slike som deg blir fort like mye offer i saken som offeret i saken, og det er din og dine likesinnede som skaper denne offersituasjonen hos den "skyldige".....




 Stian (16. Dec 2009 17:40) *  IP
Jeg tror det er veldig mye følelser ute og går i begge retninger her. Tiger Woods var og er et ikon, et fenomen uten sidestykke innen golf.Han drar alene millioner av seere til tv-skjermen uansett om han er i contention eller ikke.Det siste hinderet i hans vei mot å bli stemplet som den ubestridte største golferen er Major rekorden til Nicklaus.

Uansett om man er fan eller ikke, er dette en intrige som man vil følge uansett hva.

Og jeg tror det er dette som ligger til grunn for alle meninger og uttalelser som saken.Han skal rett og slett ikke være denne personen vi har fått presentert for oss den siste tiden.Han skal, uavhengig av sine antics på banen, være den personen som skal gjøre legendestatusen komplett og vi er så heldig å være vitne til dette.

Det er klart det er følelser ute og går blant fans og ikke-fans.Jeg har selv blandede følelser for hva jeg rett og slett ønsker at Tiger skal oppnå, og dette irriterer meg litt.Og det er av kanskje den grunnen jeg har latt meninger komme til utrykk for at jeg har blitt plassert i denne situasjonen med blandede følelser.

Det kunne omtrent UTEN unntak dreiet seg om hvem som helst andre, uten at det hadde hatt samme impact som det vi ser med Tiger.Hvorfor?? Vel, Tiger er der like mye for seg selv som for oss som vil se historie skrevet.Andre spillere kommer og går.

Tiger er fenomenet vi vil la oss beundre over.





 Geir (16. Dec 2009 20:02) *  IP
Elin flytter fra Tiger


 Klegg (16. Dec 2009 21:19) *  IP
Hvis Elin flytter fra Tiger så tror jeg dette kan vise eksempelets makt for mange rundt om i verden og bli oppfattet som god reklame for Scandinavia og spesielt scandinaviske kvinner.

Kvinner i scandinavia er sterke, rettskafne, og holder på sine verdier og idealer utover penger, makt og status. Jeg har alltid vært en stor Tiger-fan i hans jakt på div. sportslige all-time records. Samtidig har jeg aldri sett på meg selv som en stor moralist, men må nå jeg innrømme at historien har belastet mitt syn på Tiger kraftig. Selv om bare 10% av ryktene som går skulle være sanne, har han tydeligvis utviklet en misvekst på sitt super-ego som må fjernes ved hjelp av kraftige midler.

Elin er ingen dum blondine, men en sterk svensk kvinne fra en ressurssterk familie, og jeg håper at hun nå fremstår deretter.




 hahaha (17. Dec 2009 00:32) *  IP
SA-fan.
Jeg har rett til å mene akkurat hva jeg vil om hvem som helst.

Det er liten tvil om Tigers affærer, og for meg om han har vært utro med 5 eller 15 endrer ikke min mening om han som en arrogant drittsekk.

Om det tuller på seg en dopingsak, kjøring i påvirket tilstand, overdose på piller og Gud vet hva, så blir saken selvsagt verre, og jeg ser ikke på det som en sannhet før det kan bevises.

Det er Tigers posisjon og hans ambassadørroller som han får klekkelig betalt for som også er alvorlig svik og bedrag. At de store selskapene ikke anser Tiger som en god representant for deres verdier er jo faktisk i tråd med mine påstander og meninger, glem ikke det.



 hahaha (17. Dec 2009 00:39) *  IP
Dette handler ikke om bobbeltmoral, men om moral, eller mangel på sådann! Det handler også om mangle på samvittighet og ansvar.

Tiger basunerer om sin lederutdannelse på Stanford, men kan ikke se han har lært noe der, eller fra sin far for den saks skyld.

Den største skammen Tiger føler er i forhold til sin avdøde far., Jeg tenker "the good Christian" ser opp og tenker han er glad hans far ikke opplever dette. Dette hadde tatt knekken på faren, den saken er sikker!

Denne saken handler egentlig ikke om utroskap. Den handler om så mye mer enn det, ikke at utroskapen er ille nok, i mine øyne, i den grad den har utviklet seg.



 Smilende Sam (17. Dec 2009 00:51) *  IP
Jeg er altså en mobber og GB tar en Koll. OK.


 Pølse med brød (17. Dec 2009 08:26) *  IP
Det siste nå om at Tigern er tett knyttet til en doping lege er ikke bra. Dette kan gå rett til helvete...

En mann som har seg med diverse damer og smsr andre fra sengen til elskerinnen mens kona er hjemme å føder barnet hans, han kan nok finne på å pumpe kroppen full av anboler også for å bli sterkere enn de andre.....




 SA-Fan (17. Dec 2009 10:26) *  IP
Herregud som folk tar av.....

Hahaha.... du kan mene akkurat hva du vil, men det er dårlig folkeskikk å komme med nedlatende karakteristikker av motdebattanter som er uenig med deg.

Det må også være lov til å være kritisk til dine innspill, for hvis ikke hadde det vel ikke vært en debatt, hadde det vel?

ellers setter jeg pris på at du i dine to siste innlegg ikke har kalt en eneste person hverken lavpanna eller kvinnehater.

Alle har fått med seg at Tiger ikke har vært grei gutt.
Problemer etter mitt syn, er når debattantene her inne leker se & hør og publiserer rykter og fordømmer Tiger Woods, som om han har forgrepet seg på verden, noe han selvsagt ikke har.

Sam,
kall det hva du vil. Det er tydelig for meg at du ikke har noe særlig respekt for dine venner hvis du tror du kan si hva du vil om de i åpne forum.
GB er tydeligvis drittlei av å få dritt slengt mot seg, og nå skal du vel si at du kjenner han så godt at du vet at heller ikke han tar seg nær av noe du sier?

Ikke for å konkludere, men det virker ikke som om du er særlig reflektert når du snakker slik om vennene dine.




 Smilende Sam (17. Dec 2009 10:54) *  IP
SAF, jeg lar mine venner dømme meg - ikke deg. Om jeg er reflektert eller ikke ut fra dine målestokker skal jeg ikke ha meg uttalt om siden jeg ikke kjenner deg, men ordtaket om bjelke, flis og øyne burde du kanskje studere litt grundigere.


 SA-Fan (17. Dec 2009 11:22) *  IP
Som sagt.... du kan kalle det hva du vil.....
Hvis du mener det er greit å mobbe venner på åpne forum, så er det dine verdier vi snakker om. Ikke mine.



 Smilende Sam (17. Dec 2009 12:23) *  IP
Din definisjon av mobbing er ganske far out...


 SA-Fan (17. Dec 2009 12:33) *  IP
Som igjen bekrefter at du selv ikke har opplevd det...


 Pølse med brød (17. Dec 2009 12:53) *  IP
Når jeg tenker meg om er det kanskje ikke noe rart at Tiger tar etter faren, som jo beviselig kjøpte prostituerte og til og med giftet seg med en gatepike.


 tak, oslo (17. Dec 2009 13:44) *  IP
Ja det har jo vært sagt mye rart i denne diskusjonen. Vi hadde vel tålt en runde med dopingrykter også ........

Svar: Sorry. Ikke fra den kanten. Det blir bare enda mer bråk.
AR



 tak, oslo (17. Dec 2009 14:00) *  IP
Det er jo bare en diskusjonsside vi snakker om her da....Morro med litt tempratur.....
Men du bestemmer!



 AR (17. Dec 2009 14:05) *  IP
Jeg liker ikke skittkasting fra anonyme mot navngitte personer. Det er for feigt. En viss seriøsitet bør vi ha. Vi ser stadig debattsteder hvor frislipp av krangling og skittkasting fører til at forumet mister sin verdi og interessen med den.


 respekt (17. Dec 2009 14:07) *  IP
vel talt, Asbjørn


 hackz (17. Dec 2009 16:46) *  IP
for de som er vil ha en dybdeanalyse av Tiger Woods situasjonen - tvnorge i kveld kl.2230!
Måtte jo komme.



 SA-Fan (17. Dec 2009 22:04) *  IP
Mine to cents er at man kan diskutere med høflig tone og respekt for andre mennesker.
Andre former for diskusjon forbeholdes tenåringer.



 Pølse med brød (18. Dec 2009 08:03) *  IP
Selv vi skittkasterne hadde ikke klart å konstruere opp en så ræva oppførsel fra et ikon som Tiger som det han i virkeligheten har gjort.

Noen som tror dette er over? Venter i spenning på mer. Spørsmålet er hvor mye han tåler før ambulansen kommer for å hente han?



 SA-Fan (18. Dec 2009 10:00) *  IP
Ingen tror vel det er over, for det har knapt begynt.
Problemet nå er at mediaene og skittkasterne klarer å gjøre situasjonen så absurd at Tiger også blir offer i saken.




 hahaha (18. Dec 2009 12:23) *  IP
Nå må jeg nevne at Arnold Palmer, tror jeg, har sagt det ikke er noen form for testing der, og at mange bruker medisinsk hjelp.

Noen som kan spesifisere det jeg nevner her, husker ikke nøyaktig hvem elelr hva som ble sagt. Dette var visst nevnt forrige gang doping i golf ble debattert her.

Da gjaldt det mest Betablokkere, men steroider er også gunstig for forebygging av skader og det å tåle mer belastning for de utsatte deler av kroppen under svingen.



 Green (18. Dec 2009 13:39) *  IP
Til Klegg 16.12 - 21:19

http://www.kjendis.no/2009/12/18/kjendis/anna_anka/tv_og_medier/hollywood/9569553/

Der røk den teorien! :p



 Pro V1 (18. Dec 2009 17:33) *  IP
Asiaterne leker seg med SIMS spill varianten av elin og tiger: http://www.dagbladet.no/2009/12/11/kultur/spill/machinima/9468216/


 Eldar Solum (20. Dec 2009 01:48) *  IP
Tiger-affæren kan også sees på på følgende måte:
Den kan bli vår lykke.
Norges Golfforbund må sende en delegasjon til Sverige og trygle kona om å ta han tilbake forutsatt at han kommer til Skandinavia og blir rikstrener i Norge.



 hahaha (20. Dec 2009 11:47) *  IP
morsom tanke, men da har du ikke skjønt NGFs strategi, nemlig å holde kompetente folk langt unna forbundet, for å unnga at deres inkompetanse oppdages.

Her handler det om å holde mølla igang......meske seg med vinnerne, og la de nest beste blø alene.



 Smilende Sam (20. Dec 2009 12:24) *  IP
Korrigering hahaha....meske seg med de vinnerne som har greid seg alene....


 hahaha (20. Dec 2009 21:23) *  IP
innertier SS :)


 Pølse med brød (21. Dec 2009 09:00) *  IP
Var vel Gary Player som var ute og slang med leppa om at mange av dagens topper doper seg.


 hahaha (21. Dec 2009 11:01) *  IP
That's right, sorry


 tak, oslo (22. Dec 2009 12:10) *  IP
Les 'What happened', på Golfdigest.com

Veldig bra skrevet............om Tiger.



 Beartown (22. Dec 2009 16:07) *  IP
Enig med Tak at dette var bra skrevet. Men hva Tiger gjoer, eller naar han kommer tilbake kan vi vel spekulere i til vi blir blaae i fjeset. Ingen enn han selv har vel dette svaret, og for oeyeblikket saa tror jeg at han er ganske langt unna et svar, og golf. Mitt tips er at vi ikke ser han paa banen foer i 2011.


 tak,oslo (23. Dec 2009 08:40) *  IP
Hvor lenge kan man være unna PGA touren uten å miste kortet?


 AR (23. Dec 2009 10:49) *  IP
Tiger er kvalifisert i flere år gjennom sine mange seire. Man beholder kortet et år. Vinner du, får du beholde det lenger avhengig av hvilken turnering du vinner.


 Surre (23. Dec 2009 11:18) *  IP
Er det ikke slik at når man når 20 seire på PGA-touren har man livstidsmedlemskap?


 dutte (23. Dec 2009 11:25) *  IP
Tiger på Q-School er vel like sansynlig som et Ryder cup team bestående av bare nordmenn.


 golf (23. Dec 2009 13:20) *  IP
Tiger må vel få kose seg med hvem han vil. Hva er problemet?


 tak,oslo (23. Dec 2009 13:33) *  IP
Hei, Golf!
Han var visst gift!!



 Wilson (23. Dec 2009 16:46) *  IP
Surre.

Du surrer nok ikke.
Davis LoveIII fikk livsvarig pga 20 seire ja.



 Smilende Sam (23. Dec 2009 17:19) *  IP
Kjip jul for Tiger dette. Han har tilsynelatende problemer som stikker dypt og som har røtter langt tilbake, men som det samtidig må være vanskelig for kona å akseptere å leve med.

Hvorvidt han kommer tilbake til PGA touren tror jeg er helt avhengig av hvordan han håndterer trøbbelet sitt. Trist sak det hele.



 Beartown (24. Dec 2009 22:51) *  IP
My weak attempt at some Christmas humor. Du maa gjerne stryke dette hvis du synes det er upassende Asbjoern.

What is the difference between Santa and Tiger? Santa stop's at three Ho's.....



 Yankee (27. Dec 2009 21:04) *  IP
What is the difference between a golf ball and a Cadillac? Tiger can drive a golf ball.


 Pro V1 (31. Dec 2009 12:49) *  IP
Sitter å ser på siste dag av players på Viasat golf. Tanken slår meg veldig - hvem hadde tiger selskap av på kvelden/natten? Slagene hans på de første hullene er noe av det dårligste vi har sett av ham noengang. Hvorfor? Tanken bare streifet meg..


 Wilson (31. Dec 2009 12:56) *  IP

Akkurat samme tanken slo meg da han slo fra barken på hull 2 og ned i vannet.
Han så ikke komfortabel ut i det hele tatt.



 Beartown (31. Dec 2009 16:31) *  IP
Blue balls, og da snakker man ikke om de man slaar med i golf.


 Wilson (31. Dec 2009 17:00) *  IP
Jeg trodde Blue balls var noe som man fikk om det ble for lite sex.
Hvordan kan Tiger få Blue balls da? :-)



 Beartown (31. Dec 2009 17:07) *  IP
Det er det motsatte. Overbruk av the two balls.
http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_balls



 Wilson (31. Dec 2009 17:21) *  IP
OK. Jeg trodde det var noe man fikk hvis man bare fikk luremus. Altså ble opphisset uten å få fullført.
Tiger virker å ha puttet ut på samtlige.



 Beartown (31. Dec 2009 17:27) *  IP
Tror nok det jeg ogsaa Wilson. Blue balls var bare en spoek...hehe...fordi det kan ikke vaere veldig behagelig a gaa rundt med.


 Wilson (04. Jan 2010 18:41) *  IP
http://www.vg.no/nyheter/utenriks/artikkel.php?artid=581247


Kanskje det er litt zulu-blod i årene på Tiger.



 HenrikFan (04. Jan 2010 22:15) *  IP
Hva gjør Tiger i Afrika?
Trodde det bare var løver der.... !



 HenrikFan (05. Jan 2010 10:41) *  IP
Ser forresten det skrives at ringen er på fingeren til Elin igjen.

Egentlig utrolig etter alle påstander/sannheter som har vært i media.

Sexavvenning, golftrening og annet er sikkert på plass til Masters. Han har ikke avstått en eneste Masters siden han deltok i 1996, det vil heller ikke skje i år.. trur eg.



 Per Kristian (16. Jan 2010 14:39) *  IP
Nå har han visstnok innlagt seg selv på en klinikk for sexavhengige.

http://www.nrksport.no/golf/1.6948654



 Jørgen (17. Jan 2010 12:12) *  IP
Hvor god ide er det egentlig å plassere en bunke med sexavhengige personer på samme sted?


 Pro V1 (26. Jan 2010 14:37) *  IP
Mer bensin på bålet:

http://www.side2.no/underholdning/article2812898.ece



 AR (26. Jan 2010 15:01) *  IP
Se også:
http://www.golfsiden.com/smaating090200.html

Her er samme sak hentet fra NBC News.



 Fredrik (27. Jan 2010 11:19) *  IP
Tiger gjør som alle rike amerikanere - han legger seg inn på en sex avvennings klinikk. Han får pasientstatus. Dette vekker omsorgsevnene og morsfølelsene til den kvinnelige delen av befolkningen, inkludert (eks) kona Elin.

Be a man for gods sake! At man hopper fra dame til dame og er notorisk utro betyr ikke, at man er avhengig av sex, men at man er en stor egoist og kanskje ikke har det så bra i det forholdet man er i. End of!



 tilskuer (27. Jan 2010 12:32) *  IP
En vellykket avvenning fra f.eks alkohol og narkotika tilsier at forbruket av disse substansene må kuttes ned til null. Er det noen som vet om dette også gjelder sexavhengihet, - og i såfall - er det verdt det ??


 Revisor'n (27. Jan 2010 13:41) *  IP
Er det grunn til å tro at Fredrik mangler livserfaring.
Selvsagt kan man være avhengig av sex, på samme måte som andre personer er avhengige av alkohol, tobakk, bøker, golf, you name it. At det er en form for egoisme å få tilfredsstilt avhengigheten er riktig, men er vi ikke alle egoister i større og mindre grad.

Ellers fungerer nok måtehold for enkelte, men det er kanskje forskjell på hva avhengigheten gjelder. Om det vil være nok med bare Elin vil tiden vise.



 Fredrik (27. Jan 2010 16:28) *  IP
Revisor`n: Nei det er det ingen grunn til.

Vi har sett det før! Amerikanske celebriteter som legger seg inn på sex avvenningsklinikker når de blir fersket, og havner i trøbbel på hjemmefronten. Dette kan jo, for dem det gjelder, være veien tilbake til familien. De angrer. "Se på meg nå - jeg gjør noe med det. Er jeg ikke litt flink også?"

Begir en seg ut på den veien må også være klar for å ta støyten når og hvis den kommer, etter min mening. Støyten er ikke å stikke av på en eller annen klinikk for å oppnå sympati og medfølelse. Overskrift idag; "Elin besøker Tiger på klinikk for sexavhengige".




 Dr Hook (27. Jan 2010 18:18) *  IP
Leste i svenske aftonbladet el expressen forrige uke en oppfølger om at det var Tigers "stand in"/lookalike som var sendt på klinikken.
Denne føljetongen vil ikke stoppe før Tiger snakker ut i media og stiller opp som den golf-mesteren han er, knuser alle motspillere i en stor turnering.
Da vil alle begynne å se på han som verdens beste golfspiller gjennom tidene igjen, og ikke en sex-avhengig tulling....



Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72