|
Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 jonny - 29. May 2007 kl. 16:46 * IP
Rak ordentlig
Henstilling til alle som leser denne spalten. Vær så snill å rake ordentlig i bunkeren etter at du har vært der. Alt for ofte finner man ballen sin liggende ned i et fotspor, eller i nede i et krater. Det er ikke nok å feie litt over fotsporene sine. Bunkerslag er ikke så vanskelig, men når ballen ligger ned i et lite krater, er det straks verre. Forlat bunkeren slik du ønsker at den skal være når du er så uheldig å havne der.
jonny
|
 Balle Blank (29. May 2007 17:40) * IP
...og hvis det ikke finnes noen rake? Hva med en liten henstilling til golfbanene om å sørge for at det faktisk FINNES raker å benytte? Manglende raker er et problem både titt og ofte.
 Kalle klunk (29. May 2007 17:59) * IP
Det er det dummeste jeg har hørt, Balle Blank.
hvis du mener problemet med manglende raker er like stort som manglende oppførsel, så må jeg si du spiller på en bane ikke mange andre besøker. kanskje derfor de ikke har råd til raker i så fall???
jeg har ALDRI opplevd at det ikke er raker i bunkere.
har sett at det har vært to ved siden av hverandre, med rake kun i den ene, men ærlig talt. det der er så idiotisk svar at jeg blir helt skamfull.
Jeg er helt enig med jonny. det er for dårlig raket av spillere, og det er et problem som det er så superenkelt å gjøre noe med.
skjerpings folkens, så blir det hyggeligere for alle.
 jonny (29. May 2007 21:27) * IP
BB:
Jeg har ikke spilt hundrevis av baner, men kanskje 40-50, og har _aldri_ stått i beit for ei rake. Hvor i all verden er det du bor hen da ?
jonny
 MCS (30. May 2007 10:25) * IP
MEGET viktig å rake etter seg, men er også enig med BB. Flere baner trenger å legge flere raker i bunkerene.
Ofte når man havner i bunker blir det en del stress. Resten står på green og er klare til å putte og når man må gå opptil 40-50 meter for å hente en rake er det meget irriterende.
De andre er nærmest ferdig puttet når du endelig kommer på green og man tar seg da ikke alltid den tiden som trengs.
Derfor mener jeg
1. RAK ETTER DEG
2. KLUBBEN: SØRG FOR Å HA NOK RAKER I BUNKERENE slik at det kan rakes raskt og effektivt
 Bob (30. May 2007 10:39) * IP
Hva slags venner er det MCS har da som ikke ordner en rake til deg når du er ferdig i stedeet for å bare så og se på at du stresser. Noen ganger kan det lønne seg å hjelpe hverandre i stedet for bare å stå og se på.....
 Oscar II (30. May 2007 11:02) * IP
Banene bør snarest inndra alle raker som er plassert i eller ved bunkerne og isteden innføre raker som obligatorisk utstyr spilleren skal ha med på banen. Spillerene må ha med greengaffel så hvorfor ikke også egen rake?
Ikke mye er vel mer irriterende enn å finne en ball som har fått et umulig leie pga en rake som ligger i veien.
I tillegg har man alltid en rake i nærheten.
 Jezus (30. May 2007 11:07) * IP
oscar: hysterisk morsomt :-)
 Kaare (30. May 2007 11:14) * IP
Kanskje Oscar burde ta rake veien hjem?
 Oscar II (30. May 2007 11:24) * IP
jezus: Takk for komplement.
Innlegget var faktisk ikke ment som en spøk. I USA har jeg spilt flere baner der det ikke finnes raker liggende ute på banen, men det er raker i golfbilene.
Dersom klubbene følger MCS's oppfordring til flere raker så vil alle rakene til slutt fungere som ganske effektive hindere. Oslo GK hadde holdere for rakene sist jeg spilte der, en ganske grei måte å begrense rakens evne til å stoppe baller, og et bra alternativ til et system med egne raker.
 Oscar II (30. May 2007 11:25) * IP
Kaare, jeg føler meg personlig mobbet av innlegget ditt!
 Hacker (30. May 2007 12:47) * IP
Selv tar jeg alltid med rake og flagg i tilfelle det skulle mangle ute på banen. Praktisk og greit!
 Bob (30. May 2007 12:48) * IP
Da Oskar II, må vi ha flere biler så kan de ta med raker, problemet blir jo at banen kanskje ikke tåler det men det problemet får vi ta senere. Vi kunne jo ha en greenkeeper og til å lure i buskene så kunne de komme og rake etter oss.
Velger likevel å ta innlegget som en spøk - hvor ofte har du i løpet av ett år fått problemet med å bli liggende på en rake slik at du fikk problemer. Dersom du har hatt problemet mange ganger så skulle du kanskje ta en protime eller tre sli at du treffer grenen og ikke bunkerene, i stedet for å fjerne alle rivene og innføre bilkjøring på banene...
 Bob (30. May 2007 12:49) * IP
Ser at dette kunne tas som mobbing men det var absolutt ikke tilfelle.
 Dilter (30. May 2007 12:54) * IP
Raker i golfbilen fungerer bra på enkelte av de dyreste banene i Østen, men for at systemet skal fungere trenger du en caddie som er opplært til å ta med raken når det er bunkere i nærheten.
Tror ikke medbragte raker ville fungere her på berget der de fleste bærer eller drar sine egne køller.
Uansett så er det fint at trådstarter belyser dette emne, for det syndes mye rundt omkring. Regner med at det er de samme som ikke raker som heller ikke legger på plass divots eller reparerer nedslagsmerker.
 Fooore (30. May 2007 13:04) * IP
Noen unnlater bevisst å rake, fikse nedslagsmerker og lege tilbake divots, mens atter andre ikke husker på det.
Mange som har mer enn nok med å ta med seg bag&tralle bortetter om de ikke skal huske å slå, rake, putte, følge med mm i tillegg.
Forøvrig veldig sjelden jeg havner "i uløkka" i bunkere, de er som regel godt raket! Og jeg er nedi en god del bunkere på mine runder....
 Oscar II (30. May 2007 13:15) * IP
Raker er fremmedlegemer, og ikke noe er mere ergelig enn å få leiet ødelagt. Jeg er klar over at statistisk sett får vi sikkert like mye hjelp av en rake også.
Jeg støtter Jonny fullt ut, men å pøse på med raker for å slippe å gå så langt slik MCS ønsker er vel ikke helt gjennomtenkt.
Det hender faktisk ganske ofte at rakene innvirker, og ja, jeg trenger sikkert pro-timer, som alle andre. Hadde alle tatt pro-timer og truffet greenen hver gang, så hadde man kunnet avskaffe bunkere og unngått problemet med raker og fotspor i sanden.
 Oscar II (30. May 2007 13:17) * IP
Fotspor i sanden....
Hørtes ut som en romantisk beskrivelse fra en sydhavsøy, vi trenger litt virkelighetsflukt på en dag som denne (her på østlandet)
 Avskaff (30. May 2007 13:34) * IP
bunkere de er jo bare i veien.. fridropp nærmeste vei ut!
 MCS (30. May 2007 14:38) * IP
Jeg mente ikke at man skal pøse ut med raker, men det er enkelte bunkere som er MEGET store og det bør være minst 1 rake i hver "lomme". (Lomme = en del av bunkerene som er adskilt fra resten av bunkeren med. f.eks en tunge)
Klassikeren er også når sporene i bunkeren er etter en som ikke har kommet seg ut av bunkeren. Han har slått og ikke kommet ut. Gått videre i bunkerene uten å komme ut, gjerne 2-3 ganger. Greit nok at han er forbanna, men utrolig surt å få runden ødelagt av en som har trasket halve bunkerene rundt uten å ha rake etter seg.
 3pøtt (30. May 2007 16:32) * IP
Det er vel ikke noe poeng å la noe sånt som å havne i ett fotspor eller divot, ødelegge runden.
For det første, så går vel de fleste oftere selkapsrunder enn turnering. Dette kan umulig skje så ofte? For det andre, så er det mulig å tenke "faen nå lå ballen vanskelig" gjøre slaget så bra som mulig, og gå så videre. Går det bra kan du være eksta fornøyd med deg selv, og gikk det dårlig, glem det fortest mulig.
De fleste er enige om at det neste slaget er det viktigste. Av egen erfaring vet jeg at det ikke alltid er så lett, men jeg merker at det går som regel bedre hvis jeg ikke irriterer meg over ting jeg ikke kan gjøre noe med.
Er selvfølgelig enig i at alle bør oppfordres til å rake og reparere nedslagsmerker o.s.v.
Regner med at det er flere enn meg som reparerer andres nedslagsmerker, og raker litt over andres fotspor når det er anledning. Hjelper alle til, så blir banene bedre for alle!
 Hen Bogan (30. May 2007 18:31) * IP
Utvikling er viktig. Til nå i år har jeg lært at jeg skal og må ta med egen rake, ha en avstandsmåler i beltet og mobiltelefon med scorekort på lett tilgjengelig.
I tillegg bør mange ha med egne divots, så de har noe å legge tilbake lett for hånden, egen greengaffel, egen reserve greengaffel (ser ut som mange mister dem underveis), caddy som kan bruke greengaffelen, raken og avstandsmåleren og divot'ene, minst en baneguide, en Leadbetter DVD m/spiller slik at man kan korrigere svingen underveis og en Japp.
Selv tror jeg kanskje jeg må ha med meg en pro og ass.pro også - for å sikre meg.
Rak i bunkerne folkens og ikke kom med alle unnskyldningene. Så enkelt og greit er det.
|
Tilbake til innleggsoversikten (Her bruker du kun ett nick!)
|