Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 Freddybobo - 05. Sep 2011 kl. 17:43 *  IP
Gressfag

Jeg henvender meg til de gressfaglige her på debatten. Med så usedvanlig meget regn i sommer, hvordan vil dette påvirke neste års gressforhold? Hva ville være konsekvensen hvis regnet nå blir fulgt opp av kraftig kulde?
 golffreak (05. Sep 2011 20:27) *  IP
Har ikke Master i gress, men vil vel tro at det ville vært krise om det kom sprengkulde for vinteren slik det er nå.. Det er lov å håpe at det tørker opp noe før kulden kommer, mener å ha lest at en greenkeeper mener det beste er om det er tørt, så kulde for å få frost fulgt av et godt lag med snø. Det beste er også om det er tørt og kaldt hele vinteren, før det kommer varme og smelter snøen i en omgang. Forrige vinter var således perfekt, og det var mange baner som var i ganske bra stand i April iår.


 Bjørn E (05. Sep 2011 23:44) *  IP
Masse regn har gjort at gresset har fått gode gromuligheter, og der greenkeeperne ikke har vært for ivrige med å klippe gresset lavt, har det blitt frodig og gresset har fått rotfeste. Det lover bra for neste sesong, dvs dersom greenkeeperne ikke klipper gresset og greenene for lavt før frosten kommer. Det som kan bli en katastofe, er dersom det blir plutselige væromslag på vårparten og det regner voldsomt og like etter regnskyllet kommer frost - jfr, det som skjedde på Hakadal for et par år siden.


Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72