FriDropp - 14. Feb 2007 kl. 21:05 *IP Lange green-bunkerslag
Gitt at en bunkerkanten er der, men ellers ikke er i veien og at en har rikelig med green å jobbe med:
Jeg blir ikke enig med meg selv hvordan jeg skal slå 25-40m slagene.
- Bør en ta mindre sand? Det funker ikke helt for meg fordi det er så lett å ta alt for lite og swosh så forsvant den ballen, i beste fall i en bunker på motsatt side.
- Bør en ta mer kølle? Jeg slår normalt med 56/60 og går ned til 52/pw på de lange, men må da ta mer sving på de lengste slagene. Skulle jeg gå ned til 8-9 ?
- Bør en variere svingen? Jeg synes ikke det er lett å få til et godt bunkerslag dersom jeg vrir opp for mye. Kanskje trening vil gjøre susen?
Fooore (14. Feb 2007 21:07) *IP
Sjekk golf.se, golfskolan, mye bra tips der.
I dette tilfellet; 7 eller 8-jern tror jeg.
Asbjørn Ramnefjell (14. Feb 2007 21:55) *IP
Jeg har hatt stor glede av å bruke 9'er jern eller wedge på de lange bunkerslagene og slå som jeg gjør på et vanlig bunkerslag. Da får du den lengden du trenger. Det krever litt trening - som alt annet i golf.
Annonser
ANNONSÉR
på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt:
ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72