Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 Enur - 05. Mar 2010 kl. 03:40 * IP
"Nesten live" fra Honda Classic - dag 1
God morgen til dere alle!
Jeg lovet dere en oppsummering fra vår tilstedeværelse på Honda Classic, og her følger den.
Først må jeg bare si at jeg har lest igjennom hele tråden fra torsdagens runde, og jeg skjønner nå på kommentarene deres at det er stor forskjell på hvordan en runde oppleves via Shottracker og hvorledes den kan oppleves ved å være tilstede ute på banen. Her er mine nedtegninger fra torsdagen:
Det var en kald og vindfull dag! Vinteren i Florida i år har visstnok vært den kaldeste de har hatt der borte på minst 30 år, så vi var godt kledd! Vinden tiltok utover dagen, men etter at Henrik hadde spilt 9 hull følte jeg at den løyet noe. Ellers var det en nydelig bane vi kom til, og opplegget rundt en PGA-turnering er svære greier! Til og med shuttlebuss-opplegget fungerte flott i år!
Hull 1 - par 4, 365 yds: Henrik får mye jubel i det han blir presentert på tee 1, og han slår som eneste mann i ballen ut med et jern - midt i fairway. Vi er vel et tredvetalls nordmenn som følger ham nedover fairwayen, deriblant Henriks kone Camilla, VG's Trygve Sundbø, Fredrik Kracht, Toppgolfs Per Heidenreich (kom litt senere), vinterboende nordmenn i Florida, andre tilreisende fra andre steder i USA, og så vi + flere andre som hadde tatt turen over dammen bare for denne anledningen.
Innspillet pin-high litt til høyre for green, bruker putteren derfra og det blir tap-in for par. En grei start!
Hull 2 - par 4, 464 yds: Utslag i rough på venstre side. Rough høres ille ut, men på denne banen må jeg si at roughen er meget snill, ingen ting å være redd for, kun som en litt langhåret norsk fairway.
Her havnet han imidlertid mellom noen palmer, så jeg var redd de muligens ville komme litt i spill. Men frykten var ubegrunnet: som eneste i flighten er Henrik på greenen etter 2 slag! Putten er imidlertid lang, og dessverre ikke helt god, dvs. litt for skjev. Misser andreputten også, og det blir en bogey som egentlig føles litt unødvendig.
Hull 3 - par 5, 538 yds: Banen letteste hull. Etter sterk motvind på de to første hullene er det medvind her, og Henrik er på på 2, etter en drive midt i fairway. Men eagleputten er lang, og det mangler litt. Men en grei birdie blir det.
Hull 4 - par 4, 376 yds: Utslaget går en del til høyre, men ballen ligger greit oppe på en haug. Innspillet over noen trær og inn på greenen. Birdieputten er god, men mangler dessverre en liten rull på å gå i! Surt!
Hull 5 - par 3, 217 yds: I motvind og over vann slår Henrik ut med et jern. Ender opp pin-high, men litt til høyre for green. Grei chip og greit
|
 Enur (forts). (05. Mar 2010 04:41) * IP
par!
Hull 6 - par 4, 479 yds: Driven havner 1 m ut i høyre rough. Ser av statsen at Henrik bare har 42,86 % på Driving Accuracy i dag. Det viser bare at man ikke skal ta disse tallene altfor bokstavelig. Jeg synes Henrik drivet meget bra i dag, og de gangene han ikke var i fairway, var han med et par unntak kun i semi-rough eller såvidt ute i en som før nevnt, snill rough.
Andreslaget inn på greenen, men ble litt langt i medvinden. Nedoverputten var bra, men strøk hullkanten. Grei par.
Hull 7 - par 3, 226 yds: Motvind, over vann, og ut med jern igjen! Litt til venstre for greenen, grei chip inn og greit par.
Hull 8 - par 4, 427 yds: Midt i fairway med spoon (eller en hybrid, er ikke helt sikker). Bra innspill over vann, men ikke lett å pepre pinnene i disse vindforholdene. 15 for birdie, det blir tap-in par.
Hull 9 - par 4, 421 yds: Eneste i flighten som slår ut med driver, men fikk nok ikke helt den drawen han regnet med på slutten, og havnet i fairwaybunker. Nydelig slag derfra til bare 2 m fra pinnen. Vi tror og håper på birdie, men dessverre blir det en lip-out og tap-in par istedet. Den hadde smakt godt!
Ved runding kan vi slå fast at Henrik er på par etter stødig og godt spill, men på 3 av hullene har han bare vært centimetere fra 3 birdier.
Hull 10 - par 4, 508 yds:
Utslaget ser ut til å gå mot høyre, og både vi og Henrik blir litt bekymret. Henrik er på vei utenfor tauene for å se etter den, da man gledelig nok oppdager den innenfor, faktisk ligger den fint til bare 1 m inn i semiroughen!
Inn på green som den eneste av de tre etter 2 slag, og jaggu setter han ikke birdieputten på en 4-5 m! Yess! En under nå!
Hull 11 - par 4, 450 yds:
Fin drive, litt skummelt innspill over vann, men det holder! Bra putt, tap-in par.
Hull 12 - par 4, 427 yds: Nydelig utslag med en spoon - midt i fairway! Så kommer noe som for meg ser ut til å være en miss. Slaget blir litt for kort, og spretter tilbake ned i greenbunker. Dette føler jeg er dagens første virkelige dårlige slag!
Bunkerslaget er desto bedre, det går nesten i! Tap-in sandy!
Hull 13 - par 4, 388 yds: Fint ut med spoon, i semirough på høyre side. Pent inn på greenen. Sikker par.
Hull 14 - par 4, 465 yds: Super drive inn i motvinden! Venstre side av fairway. Best innspill av de tre, til høyre fringe. To-putt for sikker par.
Hull 15 - par 3, 179 yds: Nå begynner den berømte og fryktede "Bear Trap", men Henrik har gjort det bra her tidligere! Over vannet slår han et nydelig slag som lander omtrent midt på greenen. Og setter deretter birdieputten til stor jubel fra sitt trofaste publikum :-) 2 under nå!
Hull 16 - par 4, 434 yds: En perfekt og lang drive midt i fairway (ikke så mye å lande på der), og med fin vinkel inn til flagget. Innspillet virker å bli tatt litt av vinden, og lander på høyre side av greenen, 42 fot fra pinnen. Stødig to-putt for par.
Hull 17 - par 3, 190 yds: Over vann igjen, og Henrik avslutter "the Bear Trap" med et sikkert slag inn på greenen på høyre side, og to-putter igjen greit for par.
Hull 18 - par 5, 604 yds: Her er det to tee-steder som skal benyttes ser det ut som, og i dag benyttes den bakerste! Henrik slår en ny strålende drive i fairwayen. Stakkars Perry Moss ender i vannet for n'te gang på denne runden. Henrik legger seg fornuftig opp på 2.slaget, ingen grunn til å ødelegge en fin runde med vill sjansing på å nå greenen her, det er vann langs hele høyre siden!
Tom Gillis legger seg også opp, men havner allikevel i vannet! Henrik har 117 yds igjen, og legger tredjeslaget midt på en stor og ondulert green. Avslutter en flott runde med to-putt og tap-in par!
Jeg synes Henrik spilte utrolig stødig og bra i hele dag. Han virket rolig og meget konsentrert, og når jeg nå ser nedover på resultatlisten, og ser hvilke navn han har slått, og med tildels stor margin, er jeg overbevist om at dette vir
 Beartown (05. Mar 2010 05:07) * IP
Kjemperapport Enur. Som jeg har sagt tidligere. Det er noe helt annet a se dem live, enn a se paa slagene paa en alltid ustoedig Shot Tracker.
Ha det moro i morgen ogsaa. Haaper paa lignende suksess :-)
 Roar (05. Mar 2010 07:37) * IP
Fantastisk Enur! Du gleder hjemmesitterne med dette-)
Lykke til i dag også!!
 osgod (05. Mar 2010 07:45) * IP
Enur for vice-president!
 Einar (05. Mar 2010 07:54) * IP
Herøig med så detaljert oppsummering Enur. Herlig at han leverte en bra runde når så mange nordmenn fulgte han. Og selvfølgelig artig for dere som har tatt turen over havet. Ha en strålende dag også i dag
 Smilende Sam (05. Mar 2010 08:21) * IP
En gjestevisitt for å rose Enur - kjempebra!!!!!!
 pondus (05. Mar 2010 08:21) * IP
Enormt. Endelig en skikkelig rapport om spillet hans. Ha fine dager videre!
 Fooore (05. Mar 2010 08:22) * IP
Supert Enur, herlig med folk som bidrar!! Ha en flott weekend med Henrik! Og kona.
 The slicer (05. Mar 2010 08:36) * IP
Strålende Enur!
 knut (05. Mar 2010 08:45) * IP
TAkk for en strålende rapport Enur:-)
 Andycap (05. Mar 2010 08:48) * IP
Tusen takk Enur
 Chadwick (05. Mar 2010 09:06) * IP
KONGE Enur. Fantastisk start på dagen med en kopp kaffe og krum rygg.
Kos dere imorgen. Vi krysser fingrene for made cut og en god plassering :-)
 Dormy (05. Mar 2010 10:30) * IP
bra oppsummert Enur,selv om jeg ikke følte at det var så stor forskjell med ST og virtuell course guide. Men roughen,vind og tree-lines ser nok dere mye bedre.
Hvor nærme får dere vært? er det bra lagt opp for publikum på alle hull?
 dutte (05. Mar 2010 10:45) * IP
Takk til vår egen "shot tracker" Enur. Flotte saker!
Honnør også til Kracht som la ut intervju med HB på Golfnews.no.
 Magnus (05. Mar 2010 11:26) * IP
Eminent inlegg Enur! Ha en flott fredag og så satser vi på mange birdie-notasjoner i scoreboka!
 Green (05. Mar 2010 13:21) * IP
Takker for fin rapport!
 JSU224 (05. Mar 2010 13:35) * IP
Man får jo ikke mindre lyst til å reise og følge HB i turnering når man leser dette :-)
 kurt jonny III (05. Mar 2010 14:33) * IP
skal over straks å følge bjørnstad i 1-2 turneringer.. blir morro virker det som :-) noen som vet om han får spille World Golf Championships hvis han får topp 10 i denne turneringen?
 Helmers (05. Mar 2010 14:35) * IP
Dessverre gjør han nok ikke det, WGC-turneringer er ikke rene PGA-turneringer. Hadde han ikke allerede vært inne i Puerto Rico neste uke ville han i tilfelle fått plass der. Dersom han vinner derimot, kan vel rankingen bli hakket bedre?
Uansett tusen takk til Enur for super gjennomgang!
|
|