|
Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 Enur - 07. Nov 2009 kl. 22:19 * IP
Phil vs Tiger i Kina.
Har sett på sendingene fra de tre første dagene av storturneringen HSBC Champions som spilles i Shanghai i Kina.
Imponerende sterkt startfelt, store premiesummer og en stor og begeistret tilskuermengde, som naturlig nok har fulgt de største navnene tett gjennom hele turneringen.
Og i morgen (i natt) får vi drømmeavslutningen med Phil og Tiger i lederballen, sammen med Nick Watney. Det blir utrolig spennende, og flere andre toppnavn lurer like bak.
Det har vært interessant å se forskjellen på hvordan nr. 1 og nr. 2 i verden oppfører seg mot publikum.
Der Phil går rundt ute på banen og nikker og smiler jovialt til de kinesiske publikummerne og stikker en ball bort til en guttunge nå og da, går en mutt Tiger rundt i sin egen boble uten å bry seg om dem i det hele tatt. Greit nok å være konsentrert og fokusere på sitt eget spill, men det får jo være måte på.
Selv etter ferdigspilt runde, på vei fra siste green og til scorekortmottak, går Tiger med stivt blikk rett fram eller ned i bakken, uten en gang å verdige tilskuerne et blikk. Tenk så farlig om noen skulle kunne få øyekontakt, eller enda verre, et smil fra deg Tiger?
Og Phil på samme strekning? Stopper og skriver autografer, berører hender, nikker og smiler.
Han har virkelig skjønt at han også er med på et opplegg for å utbre og gjøre golfsporten populær på forholdsvis ny grunn, mens Tiger i løpet av disse dagene bare har forsterket inntrykket av seg selv som en arrogant fyr, som i turneringssammenheng egentlig driter i alle andre enn seg selv!
Gjett hvem jeg holder med i morgen?
|
 EAGLEMAN (07. Nov 2009 22:31) * IP
Støtter fullt og helt innlegget fra Enur!Det er jo litt provoserende å se slik holdning,men han har vel ingen glede av publikum,han tjener jo sine millioner allikevel.I tillegg må man sitte å høre på en kommentators nesegruse beundring.Et evig mas om hvor god verdens beste golfspiller er og alle forklaringer hva som er årsaken til dårlige slag og runder.Satser penga mine på Watney!
 Mats (07. Nov 2009 23:03) * IP
Helt enig med dere. Blir irritert av surpompen Tiger som kaster køller, syter og klager gjennom hele runden. Får han til et praktslag er det ikke snakk om å takke publikum for applausen.
Jeg er også drittlei av alle kommentatorers lovprising av Tigern. Ja visst er han god, men oppføre seg, det klarer han ikke.
Phil Mickelson er en type jeg virkelig har sansen for. Virker som en hyggelig og jordnær fyr som setter pris på spillet, fansen og det faktum at han er priviligert som kan tjene millioner av dollar på sin favoritthobby.
Tiger kan ta seg en bolle!
 respekt. (07. Nov 2009 23:26) * IP
Nå må dere pinadø ta en bolle. Tiger er der for å levere det spillet Tiger er kjent for og som gjør at folk kommer for å se Tiger. Han sliter i øyeblikket med flere deler av spillet sitt, men klarer gjenom enorm konsentrasjon å holde det ammen.
Alle andre er i utfordrerposisjon og har ikke noe press.
Per Haugsrud som kommentator er det beste som noen gang har snakket norsk om golf. Hans innsikt er enorm og han er en kommunikator i særklasse. Tiger vil smile til ungene og de andre når sieren er sikret, men neppe før fordi ingen er kommet for å se Tiger havne på 16. plass. Og han kommer til å levere.
 Enur (07. Nov 2009 23:51) * IP
Kan godt hende Tiger vinner turneringa, respekt, og da er det selvsagt lett å smile etterpå!
Men Phil og flere av de andre klarer å fremstå som sympatiske også underveis, og jeg skulle sannelig mene at de også har levert varene hittil!
At Tiger skulle spille denne i og for seg betydningsløse turneringa for ham, under noe voldsomt press, er jo bare tull. Da er det faktisk mer press på bl.a. ET-gutta som er i innspurten av "Race to Dubai", og Westwood og de andre der går jo også langt utenpå Tiger når det gjelder å by på seg selv.
Kommenteringen til Haugsrud slipper jeg heldigvis, ettersom jeg kun kjører med de engelsktalende kommentatorene på alle golfsendinger!
 Revisor'n (08. Nov 2009 00:07) * IP
Hvordan er det mulig å kalle Haugsruds innsiktsfulle kommentarer for nesegrus beundring av Tiger? Har dere glemt å vaske ørene eller er det bare Tigerhatet som slår gjennom. Hvis dere gidder å høre etter, så vil dere få med dere at Tiger får grundig med pepper for dårlige slag. At PM stort sett går rundt med et fårete glis uansett om det går bra eller dårlig, sier lite om hvem som er hyggelig eller ikke.
PM når vanligvis ikke Tiger til knærne, men han vinner nok denne turneringen.
 Mats (08. Nov 2009 00:09) * IP
Jeg har sett turneringen med engelske kommentatorer (golf channel), disse er Tiger fanboys.
 Beartown (08. Nov 2009 00:14) * IP
Er helt enig med Enur.
Jeg var mye stoerre Tiger fan foer. Da var det liksom ikke bare business paa banen. Naa er det staalblikket etter rundene. Saa det paa Golf Channel i gaar. Ta naa av deg hatten, og hils paa folka i hvert fall. Si takk for stoetten osv.
Nei, er nok blitt en mye stoerre Phil fan med aara ja. Etter det han har vaert gjennom i aar saa hadde det smakt vidunderlig a se han ta Tigern mano-a-mano.
Tigern er fortsatt et unikum i golf. At han slaar Jack's rekord, og vinner 100 PGA turneringer er helt sikkert. Men skulle bare oenske han ikke var saa forbanna iskald for tida. Du trenger ikke bare vise foeleser naar du har toppslag vet du. Just my two cents.
Har aldri hoert noen Nordmann kommentere golf (sorry, Asbjoern), men favorittgruppa mi fra USA er teamet til CBS med Jim Nantz, Nick Faldo, og den alltid herlige David Feherty. De er en fryd a hoere paa.
 Illegal (08. Nov 2009 00:40) * IP
Noen som vet om et sted det går ann å streame HSBC i natt?
 t (08. Nov 2009 00:53) * IP
Yes go Phil!
 Henrik Chokestad (08. Nov 2009 01:13) * IP
TW er ene og alene ansvarlig for å løfte golfen til de høydene den har nådd. Alt forandret seg med TW. Interessen ble mangedoblet, økonomisk blomstret golfen som aldri før og hvermannsen syn på golf ble fullstendig forandret (til det bedre. TW er en flott ambassadør for golfen både på og utenfor banen. Han håndterer seg jordnært utenfor turneringer og er veldig flink i media. Om han virker arrogant og selvopptatt mens han spiller skal han ha rett til det.
Er det en person i historien som mr enn noen har bragt golfen til "ny grund" er det TW.
 Wilson (08. Nov 2009 08:30) * IP
Jeg synes bare det er gjævlig synd at Ernie choket på siste. Jeg lå og fulgte med i halvsøvne inntil Ernie komm opp i ledelsen sammen med PM.
Denne seieren hadde Ernie "fortjent", men når han slå i vannet på siste fra fairway så går det ikke.
Veldig synd.
 jesus maria (08. Nov 2009 09:59) * IP
Tiger gjør det han må for å vinne. Man kan synes hva man vil om det, og jeg er enig i at Phil virker triveligere på banen. Allikevel er Tiger verdens mest populære golfspiller, og hvorfor er han det? Fordi han vinner halvparten av turneringene han stiller opp i. Den dagen han slutter å vinne vil han kanskje prøve en annen mental tilnærming til banespillet. Inntil det skjer er hele golfverden (medspillere, sponsorer, tv-tittere) tjent med at Tiger vinner, i tråd med det chokærn sier over.
 Art (08. Nov 2009 12:31) * IP
While living in Scotland a well respected golf journalist ,who wrote for The Glasgow Herald, had decided to retire.His final article was a summing up of his career and highlights etc.Included in this was his favourite players both on and off the course.The players we public"love to hate" Monty for example were for him "a dream to interview".Polite,honest and humble.His two least favourite players were those who gave the impression on the course that they were cool,friendly, likeable dudes were the total opposite off the course.He especially diliked Lee Trevino probably the most popular player in the world in the 70`s,famed for his joking and engagement with the crowd.Apparently off the course he was something else."a grumpy arrogant little bastard" was the quote.My point is players have "a game face" like it or not and it`s maybe not fair to make judgements based on their on-course manner.
 jonag (08. Nov 2009 15:16) * IP
Dette er da helt individuelt. Noen er helt fjerne på banen og noen er veldig tilstedeværende. Jeg tror på å klare å slå konsentrasjone av og på slik at man kan kose og hygge seg og når man skal slå være topp konsentrert.
tigern er vel så konkurranseinnstilt at han ikke klarer det så godt, Phil har noen år til på baken og kanskje et annet fokus dette året.
Forskjellige spillere...kanskje Tigern skulle senka skuldrene littegrann, han ser litt tense ut...det har aldri skadet å ta det litt rolig liksom.
 Enur (08. Nov 2009 15:17) * IP
Jeg sier bare: For en turnering!
Utrolig spennende, spekket med dramatikk, flotte slag, merkelige feilslag, og uvisst helt til det siste!
De som ikke har fått det med seg, bør kose seg med reprisesendingene utover dagen og kvelden!
 Mats (14. Nov 2009 21:33) * IP
I dag kastet Tiger driveren rett ut i folkemengden som sto ved siden av tee, etter en dårlig drive.
barnslig av tigern
 Gunnar Bull (14. Nov 2009 21:48) * IP
Enig Mats. Tiger trenger mer erfaring for å takle forventningspresset.
;-)
 jonag (14. Nov 2009 22:35) * IP
Tiger trenger mammaen sin til å dra ham litt i øret en gang imellom...fortsatt ;-)
|
Tilbake til innleggsoversikten (Her bruker du kun ett nick!)
|