Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 James - 08. Mar 2009 kl. 09:51 * IP
Best courses in Scandanavia
What is the best courses in Scandinavia and what makes them the best?
|
 Hacker (08. Mar 2009 14:43) * IP
In Sweden and also best in Scandinavia of the ones I have played:
1. Halmstad Norra Banan
2. Barsebeck
I haven'd played in the Stockholm area in Sweden, there are some good ones there as well.
Denmark:
Rungstadt
Simons
Norway:
1. Miklagard
2. ?...Maybe the new Bogstad(Oslo GK) when the rebuilding is finished, or Nøtterøy or Larvik
 Dilter (08. Mar 2009 18:51) * IP
James,
golf.se did a ranking in 2005 (best courses in the the Nordics, not just Scandinavia). I have the pdf, but I couldn not find a url for it. Here's their list:
SVERIGE – 9 banor:
1. Barsebäck, Mastersbanan
2. Falsterbo
3. Halmstad, Norra
7. Ljunghusen
12. Ullna
19. Visby
20. Frösåker
22. Bro-Bålsta
25. Degeberga-Widtsköfl e
FINLAND – 5 banor:
6. Kytäjä, Southeast
11. Aura Golf
14. Nordcenter, Fream Course
18. Espoo
23. Helsingin
NORGE – 5 banor:
4. Miklagard
8. Losby
10. Meland
17. Oslo
21. Larvik
DANMARK – 4 banor:
5. Simons
9. Esbjerg
13. Holstebro
16. Rungsted
ISLAND – 2 banor:
15. Keilir
24. Vestmannaeyja
A couple of courses have been opened since than that will probably make the list if it was made today (E.g. Brohof Slot, Sands, etc.).
 James (08. Mar 2009 19:07) * IP
I agree with you about Barsebeck. Its a great course. However I think that Losby will be tremendous this year and im so looking forward to playing there. I also think that Haga is better than Miklagard.
Ive yet to visit Denmark so I will take the advice here when im traveling
Brohof Slot and Sands are in a Different world from Miklagard,Losby and Haga. In this league im sorry to say that Miklagard is just a "WANNA BE" club that can never touch the new Oslo GC and the big ones in Sweden.
 Wilson (08. Mar 2009 23:34) * IP
James-wanna be english.
Det heter: which courses are the best in .......
What is the best courses ? Hi hi.
Greitt hvis du er tysk eller ikke engelsk-talende, da er det ok, men med nicket James bør du prestere bedre engelsk.
Tror nok du er en bløffer ang språket ditt.
 James (09. Mar 2009 06:47) * IP
ha ha WILSON.. Is this a test in language or just a daft golf page where you can write and your spelling makes no big deal!!! At the end of the day we are all golfers and here to talk about golf and not language. !!!! Ha det
 Toppen (09. Mar 2009 08:39) * IP
I så fall James, ta huet ut av ræva og diskuter golf! Ikke bare sleng med leppa for å starte idiotdiskusjoner. Og kutt ut engelsken, så slipper du å bruke så lang tid på å skrive hva du mener...
 Mr Smith (09. Mar 2009 20:37) * IP
hey, wilson and toppen, mayb james ain't that flink at norwegian. give the guy a break! anyway, back to the subject.
norway.
meland
holtsmark
onsøy
oslo
miklagard
sweden
halmstad
barseback
 Mr Jones (09. Mar 2009 21:56) * IP
onsøy?
 Hacker (09. Mar 2009 22:13) * IP
Losby er en bra bane ja, den tar jeg.
Haga kommer litt lenger ned, og Onsøy er vel en gjennomsnittlig norsk bane spør du meg.
At de beste svenske slår de norske er det ingen tvil om, men du er kanskje mest opptatt av å hakke på Miklagard?
Oslo GK kan bli bra den, men det vet vel ingen sikkert ennå. Meland har jeg ikke spilt.
 Magnus (09. Mar 2009 22:13) * IP
Vær så snill James. Slutt å late som du er engelsk. Er du 12 år gammel eller? Du kan jo ikke skrive engelsk i det hele tatt.
 TMW (10. Mar 2009 07:45) * IP
Haga bedre enn Miklagard?
Vel, dette med banene har jo vært en del diskutert, og det er vel liten tvil om at det er mye subjektivt innhold i bedømmelsene av baner, men personlig mener jeg det er 3 karakteristikker som i hovedsak skaper en god vurdering av banen.
1. Design
2. Layout, med strategisk plassering av hindringer og bredde på spillefelt f.eks.
3. Kvalitet
I kampen om Haga vs Mikla så kan kanskje punkt 3 være jevnt på en sesong hvor begge banene er i bra stand, men pt.1 og pt.2 spriker relativt kraftig etter min mening.
Mikla er langt mer variert, og har fantastisk bra bunkerplassering.
På den annen side, så er Haga lettere å gå, har bedre beliggenhet, og man trenger ikke bære så tung bag..... ;)
 Mr Smith (10. Mar 2009 16:13) * IP
hey magnus, take a chill pill or something and stick to the subject. agree with tmw about haga against mikla. played both and was very disappointed with haga, which i found to be very open and didn't have much variation.
and magnus, like james mentioned earlier, dont worry too much about the quality of the english. its not that important!. if i could write in norwegian, i would do so.
 Stein (10. Mar 2009 19:51) * IP
Smith: Det er ganske patetisk av James å skrive så dumme ting som han gjør også da. Bare å si at Haga er en bedre bane enn Miklagard viser vel egentlig kompetansenivået :)
James: Hvor får du det fra at Losby skal bli så bra i år? Vinteren er ikke over liksom.
 James (19. Mar 2009 20:47) * IP
Jeg tror Miklagard skal være best i år, men jeg vil tro det når jeg spiller det. Etter at alle de har brukt over 6 millioner kroner på sub air system, Losby tror jeg vil være bedre fordi de er under britisk ledelse på selvsagt ikke slik at ting kan bare bli bedre .. En ting jeg kan si er at Losby Bunker sand er for lyse,
 Testogolfer (19. Mar 2009 20:52) * IP
Kan vel være mulig at James ikke kan snakke norsk, men heller ikke er fra et engelsktalende land?
 Draw (19. Mar 2009 23:33) * IP
Sanden på Losby er så sexy som sand kan være!! :-)
Når det gjelder Miklagard og Haga, så går Mikla flere ganger utenpå jordet på Eiksmarka (eller deromkring). Haga er et fint annlegg, men banen er for kjedelig, og prisene forsvares ikke i det hele tatt... (location, location, location)
Miklagard er en veldig fin bane med god layout, men litt oppskrytt etter min mening, og alt for kjedelig terreng. Hauger og Losby er undervurdert.
Hauger er vanskelig - litt for vanskelig. For mange av greenene er feilkonstruerte, og straffer 'gode' slag, men en morsom og variert bane.
Losby er variert, mye vann, og spennende layout. På den vanskelige siden, men helt klart en bane man ikke blir lei av og brenner etter å mestre.
Spent på nye Bogstad! Etter min mening blir man litt for lite straffet for dårlige slag der, men spennende å se. Den blir alt for kort etter min mening, men sikkert fin...
Vi må stikker fingeren i jorda når det gjelder å sammenligne oss med Sverige og Danmark. Lengre tradisjoner, bedre klima, og en helt annen kultur for golf må nødvendigvis gi bedre resultater på de fleste sjekkpunkter, men vi er på vei (det var det med klimaet da...).
 Ess (19. Mar 2009 23:58) * IP
God bane, fin bane eller hyggelig bane. Norske baner i kupert terreng er ofte vakre baner med utfordrende fairways og greener. Det vi ser på TV fra PGA og ET er ofte flate "pannekaker" med en enkel tre rekke for å skille farwayene, så også mesterskapsbanene i Skåne og Danmark. Takke meg til baner som Fana, Meland , Norsjø, Kongsberg hvor banen er lagt i terrenget.
 Lancaster (20. Mar 2009 11:10) * IP
Mye enig med Draw.
Bogstad kommer høyst sannsynlig til få fantastiske greener og fairwayer i år - når den til slutt åpner. De skal ha krypvein på fairwayene(som Brohof) og det kommer til å bli flott i år. Usikker på om de har tatt høyde for vedlikeholdsbehovet fremover..
Er medlem på Haga og det er tullete å dra denne banen inn diskusjonen her. Fint anlegg, men ingen "mesterskaps"kvalitet. Dog bedre enn Onsøy (sic)
Spilte Brohof i fjor og det ligger på et klart høyere nivå enn det vi ser i Norge.
Når det er sagt, så synes jeg vi begynner å få mange bra baner i Norge.
|
|