Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 HenrikFan - 03. Sep 2006 kl. 21:57 *  IP
TV sending fra PGA touren i helgen

Hei Asbjørn!

Dårlig med tv fra Deutsche Bank Championship på Viasat i helgen. Akkurat nåer det basketreprise og i går var det fotball hele tiden. Hva skjer?Er det NRK's prioriteringer eller annet som gjør at det ikke vises golf i helgen?
 Asbjørn Ramnefjell (03. Sep 2006 22:02) *  IP
SportN sender PGA-turneringen alle fire dager. I dag er det sending fra 23.00 til 01.00. Mandag er det sending fra avslutningsdagen 21.00-24.00. Den flotte basketfinalen i VM var idrett på meget høyt nivå. Det er tross alt verdens største idrett!


 HenrikFan (03. Sep 2006 22:08) *  IP
Kjapt svar!
Basket er bra det, men mistet litt interessen da show-spillerne til USA ble slått ut.
Må vel bare innse at sendingene blir senere nå da turneringene kommer lenger vest i USA.



 Trippelbogey (03. Sep 2006 22:28) *  IP

Men å kutte den spennende avslutningen på BMW-turneringen 3 hull før slutt (til fordel for en TRENINGSkamp i fotball)var da utrolig amatørmessig. Her har man sittet og sett i 2 timer og 28 minutter (+ noen timer tidligere i helgen), og så pluselig får man beskjed om at en må vente 2,5 timer på den spennende avslutningen.

Da er det nesten så en imøteser hva Canal+ klarer å gjøre ut av rettighetene til neste sesong.

TB



 Solskinnsgolferen (03. Sep 2006 23:03) *  IP
Nå er vel neppe basket verdens største idrett, men nok om det, dette er jo et golfforum... Hilsen tidligere fotballspiller.

Svar: I den siste statistikken jeg så, var volleyball og basketball verdens to største idretter. Kanskje det ikke er slik lenger. Det var noen år siden.



 Balle Blank (03. Sep 2006 23:13) *  IP
Kanskje Asbjørn's uttalelse hadde en anelse ironisk touch. Det er ikke bare kvinner som har problemer med å forstå ironi ser det ut til...

Svar: Denne gangen var det ikke noe ironi i uttalelsen. VM-finalen i basket ble lagt foran den direkte overføring fra USA som startet 23.00 søndag. Flott programoppsett etter min mening. Bare synd at Spania knuste Hellas slik at finalen ikke en gang var spennende. Det var USA og Spania som skulle vært i finalen, men USA sovnet dessverre i semifinalen mot Hellas.
Asbjørn Ramnefjell



 Solskinnsgolferen (03. Sep 2006 23:27) *  IP
Som jeg har skrevet i et tidligere innlegg så er ironi i skriftform ofte vanskelig å få med seg. Jeg tror ikke Asbjørn var ironisk, jeg tror han var lojal mot arbeidsgiver, men dette kan vel Asbjørn svare på?

SVAR: Svaret står over. Her er det ikke snakk om lojalitet. Ja, jeg forsøker å være lojal, men i dette tilfellet ble ikke lojaliteten satt på en prøve. Sendingen søndag startet internasjonalt kl 23.00 og ikke 21.00 slik som vanlig er. Det gjør den mandag (i dag) når den siste runden spilles - Labour Day i USA.
Asbjørn Ramnefjell



 Kevin (03. Sep 2006 23:37) *  IP
Synes det var synd at golfen måtte utsettes pga basket,men i rettferdighetens navn så er basket en av de to største idrettene i verden,volleyball regnes som større!! fotball er ikke nærheten,beklager sunny-boy:) Men dette er et golfforum,så la oss ikke diskutere det. It`s the facts!
Men men,nå er det bare å holde seg våken og følge golfen utover natta,og selvfølgelig direkte i morgen kveld med avslutningen.



 Solskinnsgolferen (03. Sep 2006 23:52) *  IP
Jeg skal la være å ta diskusjonen her fordi jeg vet den ikke hører hjemme her. Grunnlaget for statistikken er gal, vi lar det være med det. ;) Golf er nå iallefall mye morsommere enn både basket og volleyball.


 Kevin (03. Sep 2006 23:58) *  IP
Du kunne ikke dy deg..he he. Sjekk det gjerne om du vil,basket er mye større enn fotball( er også tidl. fotballspiller,så objektiv). Golf overgår alt annet ja,også fotball:-)


 Erik____ (03. Sep 2006 23:59) *  IP
Fotball er da den største idretten i verden.



 Pro V1 (04. Sep 2006 08:54) *  IP
Vi må desverre tåle at andre idretter også har fokus av og til, enten vi liker det eller ikke. Det er også helt korrekt at basket er eller var verdens største idrett. Tror fotball iår har tatt steget forbi på verdens basis. Siden det er VM skulle det bare mangle at dette ikke ble vist, og en pgaturnering må nok da vike plassen. Vi får se golf i bøtter og spann som de fleste av oss er særdeles fornøyd med. Men mye vil ha mere. Av og til må vi ta vekk skylappene og se litt videre på ting. Kanskje ikke alle i Norge liker å se golf, eller for å si det på en annen måte, kanskje mange i Norge liker å se et litt større utvalg av idrett generellt på høyt nivå? TV2 sender feks. fotbal, fotball og atter fotball. Smaken er som baken, delt. Men enig med trippelbogey (uten at jeg så det) at å avslutte en turnering 3 hull før slutt for å gjøre plass for en treningskamp i fotball blir litt vel vagt. Ellers så må jeg si at tilbudet er veldig bra. Husker for noen år tilbake da vi ikke hadde golf på TV i det hele tatt.


 Solskinnsgolferen (04. Sep 2006 09:24) *  IP
Gjør tre google søk: et på volleyball, et på football, og et på basketball. Tallenes tale er klar.

For øvrig har Pro V1 som vanlig gode poenger. Er vel store deler av befolkningen som ikke skjønner vitsen med å vise golf andre dager enn avslutningsdagen for en turnering. Vi vil selvfølgelig ha mest mulig golf. Det som undrer meg er at viasat, som har så mange kanaler å bruke, ikke da iallefall sender golfen på en av de andre kanalene, ikke det at jeg får inn noen av de, men en del gjør jo det.

Svar: Sendingen (LIVE!) startet 23.00. Før det gikk VM-finalen i basket. Dessverre kan ikke SportN sende fra turneringen FØR den faktisk spilles. Eller vil di se på cup-finalen i fotball kl 1.00 på søndag når den starter kl 13.15? Det får være grenser for hva man skal kreve.
Asbjørn Ramnefjell



 Kevin (04. Sep 2006 09:34) *  IP
I det store bildet skjønner jeg at basket fikk prioritet fremfor golf,det var tross alt VM. Jeg fikk ikke med meg at de kuttet turneringen fra Tyskland for å vise fotball,det virker jo som merkelig prioritering. Vi skal være veldig glad for at det vises golf i det hele tatt,jeg skulle jo helst hatt golf channel,men da hadde det vel blitt skilsmisse. Først ut og spille og så sittet å se på tv...blir mye golf.

Når det gjelder statistikk på verdens største idretter som noen ikke kan gi seg på: det måler heldigvis ikke på google søk!! Det er 250 mill fotball spillere,400 mill basket spiller og 800 mill som spiller volleyball (og jeg er ikke en av de!). Så kan man gjerne diskutere hvordan man tar ut tallene,men isåfall finner vi et annet forum å gjøre det i.



 Solskinnsgolferen (04. Sep 2006 09:39) *  IP
Enig med Kevin, debatten om største idretter er fra min side nå lagt død.


 tak, oslo (04. Sep 2006 09:56) *  IP
Til Trippel!
Hei, sier du at SportN ikke har rettigheter til PGA touren til neste år?



 Trippelbogey (04. Sep 2006 10:05) *  IP
PGA-touren har de vel fortsatt. Men de har mistet rettighetene til Europatouren og Ryder Cup fra årsskiftet 2006/2007.


Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72