Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 SF - 21. Sep 2008 kl. 21:24 *  IP
Årets beste bane

Nå nærmer sesongen seg slutten og kulden kommer, så hvilken bane har vært årets beste? best gress, minst vann på banen, osv.
 Monty (22. Sep 2008 18:01) *  IP
Har spilt mange baner rundt omkring i Norge i år, men ingen har vært i så bra kvalitet som Vestfold GK. (Er selv ikke medlem der) Var så heldig å komme med i NM der - den stand som banen var i da, var helt utrolig selv om det hadde kommet vanvittig mye nedbør. Spilte også amatouren der i juni - og den var i kjempe stand. Da var banene i Oslo og omegn akkurat åpnet. (noen hadde ikke åpnet) At de også vant konkurransen om å ha best gress, sier jo også litt. Har ikke spilt der siden NM, men AR nevner i sin artikel ang. senior touren - at banen var kanon. Tenk om min klubb hadde hatt banen i samme kvalitet og en like lang sesong som de har. Vurderer klubbskifte neste sesong..


 KG (22. Sep 2008 19:12) *  IP
Er enig i at Vestfold var utrolig bra i år. Imponerende anlegg, i høy kvalitet


 seriøst (23. Sep 2008 17:23) *  IP
Skal vi vurdere baner i Vestfold gjennom sesongen til dd. så har Vestfold GK gått opp fra 4 i fjor til 3 i år (bedre spilefelt og lengere sesong) men fortsatt er Nøtterøy og Larvik klart foran for MEG. Borre går definitivt i feil retning.


 TMW (23. Sep 2008 22:32) *  IP
på hvilken måte da?


 Pro V1 (24. Sep 2008 09:12) *  IP
Støtter meg til de som mener at Vestfold har vært best iår. En bane verdig jubilanten som de virkelig kan være stolte av.


 Hackers (24. Sep 2008 09:21) *  IP
Royal Birkdale! Finere bane skal du lete lenge etter!


 barcentrale (24. Sep 2008 09:52) *  IP
Akkurat nå mistenker jeg Oslo GK for å være den beste banen i Norge. Synd den ikke tillates spill...


 Smilende Sam (24. Sep 2008 10:02) *  IP
Jeg tjuvtestet Bogstad i går - er nok litt for langhårete fairways og greener til at den kan få stempelet beste bane. Kanskje neste år.

For meg er årets beste bane Bonmont syd for Barcelona.



 Golf (24. Sep 2008 10:03) *  IP
Meland hr vært utrolig god i hele år.


 Carlos (24. Sep 2008 11:17) *  IP
Seriøst: forklar nærmere er du snill,for det er lenge siden Borre var i så bra stand, spør Oslo GK medlemmer,de skryter mye av den, og fairways og greener ( kunne vært raskere ) har vært meget bra i stand i år ,samme har anlegget rundt banen.

Er du fra Vestfold eller ? hehe tipper det ...

Der Kunne fairways vært mye bedre og rundt banen, var bra under NM men det var det ,greenene er super bra på vestfold.

tror vi skal være fornøyde med at vi klarer og ha såpass mange baner i bra stand...

All honnør til alle som jobber og driver golf bane i Norge,er neimen ikke lett og please alle....




 Kjell249 (24. Sep 2008 12:10) *  IP
Er det kvalitet på banen det er snakk om så er jeg ikke i tvil om at Kragerø i år har vært ekstremt bra og muligens på topp. Litt urettferdig sammenligning for de andre banene når grunnforholdene er så mye bedre, og bare kan sammenlignes med oppbygningen de får på bogstad. I NM helgen ble d klaget på mye vann på Vestfold, spilte finans NM i kragerø samme helgen og du merket nesten ikke at det hadde kommet enorme vannmengder dagen før.


 Stian (24. Sep 2008 14:01) *  IP
Beste bane i år, Old Course St.Andrews.

Det vil den nok være best neste år også..og året etter, og litt til.


For en bane!!



 Seriøst (24. Sep 2008 14:46) *  IP
Carlos: Nei jeg er ikke medlem av Vestfold GK men var det i 2003 og medlem av Borre i 2002, i dag er jeg medlem på Tjøme.
Kjell249: Enig Kragerø har vært veldig bra i år.
Borre er muligens ikke dårligere en i fjor men Vestfold har blitt bedre. (Borre var bedre med gamel layout)
Vestfold har for trege greener (selvfølgelig ikke under NM)og et av Norges dårligste åpningshull.(snu banen)
Nøtterøy og Larvik har raskere greener og etter min personlige oppfatning artigere layout å penere beligenhet.



 Sven Tumba (26. Sep 2008 08:59) *  IP
Min beste bane jeg spillt må bli New Course St. Andrews. Den er ansedd av lokalbefolkningen som en bedre bane en Old Course og den koster halve prisen. Skall du til St Andrews er den en grei test innen du river løs på the holy grail :)




 Kjakan (26. Sep 2008 11:55) *  IP
Jeg syns Nes har hatt utrolige fairwayer i år og bra greener, det har jeg sagt før.


Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72