Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 Lynet - 31. Jan 2012 kl. 11:08 *  IP
Treningsmetoder

Nonen som har truen på dette?

http://sport.bt.no/sport/golf/article222298.ece

Når skal han i ilden igjen?
 Pølse med brød (31. Jan 2012 12:13) *  IP
Når skal han lære?

Mistenker at det ligger andre ting bak enn det som står i avisa. Han har kanskje ikke penger til å ligge sydpå og trene? i såfall kan en lure på hva NGF driver med, hvis våre beste herre ikke får støtte til treningsleir...

Fristende å klippe inn et stykke fra avisen, flere idretter som sliter med dårlig økonomi i klubbene og god i forbundet.

"Samtidig som 10 norske klubber måtte takke nei til europacupspill forrige høst på grunn av dårlig økonomi, har håndballforbundet cirka 50 millioner kroner på bok." Den dårligste uttalelsen kommer laugerud med " Vi kan ikke bare ødsle ut til noe som skaper vekst der og da. Det er ikke forbundets rolle, sier han."

Hva er forbundet rolle a? i Håndball er det tydeligvis toppidrett, i golf bredde...! eller?



 Lynet (31. Jan 2012 12:29) *  IP
Nå har jeg vel hørt et sted at forbundet ikke støtter spillere som er blitt proff?? Men dersom det er tilfellet hvem skal fronte vårt forbund? Når man sliter med rekruttering så kan det jo muligens hjelpe med noen å se opp til for de små?

Ikke høre at dersom du blir proff så kutter vi all støtte (ergo ikke bli proff).



 AR (31. Jan 2012 12:42) *  IP
Det er mange år siden at NGF ikke støttet våre profesjonelle spillere med midler.


 Dilter (31. Jan 2012 15:51) *  IP
Takk for lenke.

Forfriskende at noen tør gå egne veier basert på analyse av egne sterke og svake sider.

Håper det funker for Knut.



 Enur (31. Jan 2012 16:02) *  IP
Jeg synes han fortsatt burde trene mer på gress enn innendørs i denne perioden, og forstår ikke helt denne redselen for å være så mye borte i fra Bergen hvis han virkelig skal satse som toppidrettsutøver (og spesielt innen golf).

Derimot er jeg positiv til at han satser mye på mental trening, også ad litt utradisjonelle veier. Der tror jeg mange kan ha mye å hente, ikke minst norske spillere ute på tourene kan det virke som. Hvorvidt dette opplegget er det som vil gi resultater, er det jo altfor tidlig å si noe om, men fint at han prøver ihvertfall og at han er klar over hvor mye den mentale biten har å si for et godt resultat.



 gjesp (31. Jan 2012 18:13) *  IP
kanskje Deborah Borchgrevink kan hjelpe? en annen norsk golfer hadde jo suksess med henne?


 Wilson (31. Jan 2012 21:43) *  IP
Jeg tror den mentale biten betyr mye.
Når han spiller bra 3 runder for så å svikte i runde 4 så er det neppe mangel på trening på gress som er årsaken.
Se på det som skjedde med Stanley i helgen.
Han mistet hodet og gjorde dumme feil da det gjaldt som mest.
Og Stanley har garantert trent på gress i flere uker.
KB har et meget bra poeng når han ser på hvor lang sesongen blir og sparer opp litt energi.
Det sliter veldig mentalt å bo alene langt borte i lange tider.



 jack nickløs (31. Jan 2012 22:33) *  IP
Gresstrening er ikke et problem for han. Når han trener på simulator, trener han teknikk og filmer sving med hjelp av treneren sin Darren-Webster Clarke. Og siden jeg er så lei av det med å trene på gress, så drar han i helgen til Black Mountain for å trene før ET i India hvis han kommer med der.


 Frank (31. Jan 2012 22:44) *  IP
Veldig bra å fokusere på mental trening. Det kan være det lille ekstra som vipper det i riktig retning. At han etter en sesongoppkjøring på plast fortsetter å trene på det med sesongen godt i gang er bare trist.


 jack nickløs (31. Jan 2012 22:53) *  IP
Er vel ikke så mye andre muligheter i Norge om dagen Frank. Men hvorfor trene ute vist det er filming av sving og teknikk trening man trenger? Du så vel det jeg skrev over, så trenger ikke gjenta meg... Skal sies at han har aldri lange perioder på plastmatten heller!


 Frank (31. Jan 2012 23:03) *  IP
I Norge? Det sier seg vel selv. Blir sikkert råbra putting ved å se seg selv i et speil.


 jack nickløs (31. Jan 2012 23:08) *  IP
Se seg selv i et speil? Bare å bruke kreativiteten så kan man finne på øvelser på puttegreenen innedørs. Trene teknikk inne er etter min erfaring bedre enn ute uansett.

Men optimalt og trene inne er det ikke. Men mindre perioder går nok helt fint.



 Pølse med brød (01. Feb 2012 08:32) *  IP
Konstaterer at mange her inne mener en rookie på ET med missed cut i de to første og letteste ET turneringene vet bedre enn de fleste andre og erfarne på tour som nesten uten unntak befinner seg på gress om vinteren.

En treukers pause etter en lang sesong på gress, kanskje lurt men neppe for en rookie, en pause nå i sesong er bare dumt.

Det er ikke sving- og putteteknikk som er utfordringen, det er feel og touch, og det får du ikke inne.




 gjesp (01. Feb 2012 08:40) *  IP
konstaterer at Pølsa nok en gang skriver at KB misset cut i de to første turneringene. Enten har han fulgt jævlig dårlig med, eller så skriver han det for å provosere. Eller begge deler.

Fakta er at han klarte cut i den første, og ble nr.73.

Hverken han eller hans fans er vel fornøyd med det, men det er nå fakta.



 Pølse med brød (01. Feb 2012 10:56) *  IP
Sorry. misset der. Misset cut i den ene og ble 73 i den andre.

Synes ikke dette endrer konklusjonen min.

KB skriver at han bruker mye tid på fysisk trening nå, han er vel trolig av de bedre trente på ET og en skikkelig spreking i forhold til mange der, så jeg sliter med å se at enda mer fysisk skal kunne påvirke golfen hans. Det er ikke langrenn dette.




Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72