Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 Beartown - 10. Jul 2010 kl. 05:52 *  IP
John Deere Classic - Day 3

Hipp, Hipp, Hurra. Da var det klart for helgespill for 6 gang dette aaret. Vi har venta lenge paa 4 dager med golf fra Henrik, men naa har vi noe a se frem til. Fikk en SMS fra hovedpersonen selv i kveld, og han var meget fornoeyd med Made Cut, og at det endelig ble helgespill etter mye motgang de siste to maanedene. Det i seg selv lover bra for meg.

Naar det skal sies, saa kunne gaarsdagens runde vaert enda bedre hvis puttinga hadde vaert et straa vassere. Det er fortsatt mange elementer a jobbe med. Naar alt stemmer saa gaar det saa inne i steikende lavt. Runden kommer snart....overbevist!!

Naa er det bare a fortsette klatringen. I dag var det opp nesten 20 plasser. Men en runde 3-4 under i moregn er han topp 20-25. Det er "ikke" mer enn 3 slag opp til T11. men saa langt opp skal vi ikke tenke enda. Vi skal vaere glad at cutten er made, men her er det helt klart muligheter for avangsement.

Dette kan vaere en utloesning som har kommet av uker av frustrasjon med "nesten" golf. Vi vet alle hvor frustrerende det er. Man er litt off, og alt gaar en aat "Helsinki". La oss haape at Henrik har den feelingen at de fleste slag foeles som de sitter 95-100%. Det er en alldeles fantastisk foelelse naar alt stemmer. Naar det gaar den andre veien saa lurer man straks paa hva i H...... man holder paa med.

Steve Stricker vinner denne turneringa. Det er jeg bombesikker paa. Etter han er det helt aapent. At Henrik kan kjoere aarsbeste her er jeg overbevist om. Det kan ogsaa gaa den adre veien. Men naa skal jeg forbanna meg vaere optimist. Saa, da kjoerer vi for aarsbeste da folkens. T17 skal bli satt paa plass denne helga...vi liker ikke 17...alle numre lavere enn dette er vi glade i.

Utslag klokka 8:46 (15:46). Blir harde saker for meg og Dutte. Skal vi foelge Aafk-MFK, eller golf.

Tror jeg foelger golf jeg, med et halvt oeye paa skjermen Go Uruguay by the way :-). Ingen fan av Tyskland!
 jørgen (10. Jul 2010 08:22) *  IP
Så ufattelig deilig med helgespill. Er på hytte uten strøm, så må spare mobilbatteri til i kveld. Går optimistisk ut og tipper en 65 runde. Da ender vi opp på T12 for dagen.


 HBfan (10. Jul 2010 08:36) *  IP
Henrisk sier ogspå på Twitter ; Good day here in Moline and nice to be playing in the weekend again!

Kan håpe på en fremdeles behersket og kontrollert runde og ingen doble i dag heller. Det er de han må unngå for enhver pris og så bare ta de birdiene som "faller seg naturlig" på veien.

Her blir det jo en flott dag med både fotbal og golf. Må vel si jeg unner tyskerne en bronse, men synes det var perfekt at de tapte for Spania. Håper da også inderlig at Spania slår Nederland i morgen!

Men mest av alt håper jeg Henrik får en god helg - uansett hvordand deg går i fotball-VM !



 Pølse med brød (10. Jul 2010 09:10) *  IP
jeg fulgte hver slag i går og tror det slagmessig må ha vært den beste runden i år, selv om det kanskje skyldes lett bane så skal han ta det med seg som noe positivt.

I perioder pepret han pinnen med gode innspill og drivingen var kongelang og rett. Hvordan han plutselig kunne dra ut de andre i flighten med 30 meter var kuult, 2-3 driver på 315-320 meter! lurer nesten på om han har gjort noe med utstyret, nytt skaft eller ball eller noe, hadde vært morsomt å vite.

>En treputt og et par missede metersputter skjer de fleste på dette nivået en gang i blant, ikke noe å griner over. Det viktigste er at det lange spillet holder han i posisjon til å tjene penger.

Ser for meg en stigende formkurve nå og at han kan levere en 4 under i dag og være omtrent T15 etter 3 dager og med 3-4 under siste dag få årets første topp 10 og god utbetaling.

Med en superlav runde i dag lever fortsatt drømmen om The Open neste uke, klarer han det drar jeg over på flekken og kjøper bilett uansett pris.

Som han selv sier, nå må det skje noe!!!!



 Dr Hook (10. Jul 2010 11:12) *  IP
Pølse med brød: usikker på om denne runden kan ha vært årets beste for Henriks del... men den må være blandt topp 3-5. Banen spilles vel lett når han holder seg unna store trøbbel.... vel slik er det på alle baner.Hadde vært topp med 2 runder til nede på midten av 60-tallet, det burde gi en top-10 plassering. Nå skal det først spilles... og det kan godt hende at vi sitter slukøret med en ny plassering i sumpa.
Mindre sanssynlig at Henrik vinner turneringen, stiller opp og gir meg glede under The Open, men han er hjertelig velkommen!!!!



 Enur (10. Jul 2010 11:35) *  IP
Jeg bare gleder meg til i ettermiddag/kveld jeg. Det skal bli deilig å følge med uten å ha skuldrene helt opp under ørene for en gangs skyld.


 IceBear (10. Jul 2010 13:26) *  IP
Sant, sant, Enur. Det må jo ha vært litt godt for Henrik selv å ligge et slag eller to over cut-grensen på slutten. Nå kan både han og vi slippe skuldrene enda et litt hakk og nyyyyyyyyte


 JJ (10. Jul 2010 13:29) *  IP
Til tross for at Henrik greide cut er spillet alt for dårlig til å klare kortet. Det rekker ikke med T37 nå. Han trenger topplasseringer og det blir veldig vanskelig med en slik start.



 pondus (10. Jul 2010 15:04) *  IP
Du var negativ nok nå JJ. Selv jeg som er blitt en realist edr ikke mer negativ enn at jeg ser hva som skjer og smlgn det med tidligere spill.Og noe er i emning. Klart det. Men vi får se. Litt for tidlig ennå. Imens fryder jeg meg over D. Clarke. Slik skal det spilles...helst hele tiden.


 JJ (10. Jul 2010 15:25) *  IP
Skal Henrik ha noe som helst sjans trenger han topp 10 plasseringer nå. Det er det eneste som er godt nok. Da er det alt for dårlig å ligge 4 slag bak topp 10 etter 2 runder.



 dutte (10. Jul 2010 15:41) *  IP
Ser man på det HB har prestert de siste månedene, syns jeg det er et meget godt utgangspunkt å ligge 4 slag bak topp 10 med 36 hull igjen å spille. Hvis han har spart de to beste rundene til helgen så er det absolutt muligheter.


 JJ (10. Jul 2010 15:48) *  IP
Skal man vurdere etter det "HB har prestert de siste månedene," er det bra.

Skal man vurdere etter mulighetene for å greie kortet er det langt fra godt nok.



 ah (10. Jul 2010 15:57) *  IP
Var det nødvendig med å ta driven der da? Jaja, blir en vanskelig nedover putt nå!


 ah (10. Jul 2010 15:59) *  IP
Åpner med par.


 Enur (10. Jul 2010 16:01) *  IP
Bra langputt da, selv om den ikke gikk i, men en grei par som start på dagen.
Men han dro til fælt på utslaget i dag ja, og gikk vekk fra gårsdagens taktikk (som medførte birdie hvis jeg ikke husker feil).

Uansett, vi er i gang!



 ah (10. Jul 2010 16:08) *  IP
Ny aggresiv linje som ikke betaler seg. Får håpe den ligger greit, skal iallefall komme seg innenfor 80 meter.


 Beartown (10. Jul 2010 16:10) *  IP
Enig i at han har startet meget aggresivt i dag. Vi faar haape det baerer frukter med fairway treff. Hvis ikke saa bytter han nok snart taktikk.


 ah (10. Jul 2010 16:11) *  IP
Vannet for faen.


 ah (10. Jul 2010 16:13) *  IP
Nå roter ST veldig. Tipper han er der på 4.


 Beartown (10. Jul 2010 16:14) *  IP
Der hadde han griseflaks....


 dutte (10. Jul 2010 16:14) *  IP
Må ha tatt en Lovemark, nå ligger da ballen tørt i fairwayen.


 felix (10. Jul 2010 16:14) *  IP
går for Eagle


 Enur (10. Jul 2010 16:14) *  IP
Virker som han tok sjansen på å gå hardt ut fra start i dag, og forlot det litt mer safe spillet, nå som cuten var sikret.
Og det ser jo ikke ut til å lønne seg, forløpig ihvertfall!

Eller ble det ikke vann allikevel?



 felix (10. Jul 2010 16:15) *  IP
Hvis ikke ST roter


 dutte (10. Jul 2010 16:15) *  IP
Enten har han 2 m for par eller eagle??


 felix (10. Jul 2010 16:16) *  IP
2. 216yds to Green, 6ft 11in to hole


 ah (10. Jul 2010 16:16) *  IP
Bogey på banens klart letteste hull er jævlig unødvendig.

Faen!



 tas (10. Jul 2010 16:17) *  IP
ble bogey


 Beartown (10. Jul 2010 16:20) *  IP
Fanes ST, men Henrik...du skal da ikke vaere saa aggresiv at du kjoerer bogey paa dette hullet. Maa nok skru ned adrenaliet et par hakk her, og gaa tilbake med litt mindre kraft i utslagene.


 pondus (10. Jul 2010 16:20) *  IP
Burde klart par til tross for vann. Nei nei nei


 Enur (10. Jul 2010 16:21) *  IP
Ingen drømmestart med par-bogey mot birdie-birdie på samme hullene i går.

Hva gjør han nå montro, kjører han på i samme stil, eller går han tilbake til gårsdagens litt mer sikre spill?



 Pølse med brød (10. Jul 2010 16:22) *  IP
Jeg har kritisert han for dårlig course management tidligerfe i år, igjen ser vi hvordan han gambler og blir straffet hardt. Når skal han lære?

Hvorfor går han for greenen med vann på hele venstre siden når han ligger i ruffen? Caddyen er bortreist på ubestemt tid og Henrik lærer aldri.

Så unødvendig, faen, hver gang han har sett ut til å spillle seg inn i de store pengene i år har det samme skjedd. begge de to 17 plassene hans kunne vært topp 10 hvis han hadde spilt smartere...



 aDAM (10. Jul 2010 16:32) *  IP
Slapp av gutter. Langt igjen, dette snur han, men blir nok ikke en kjemperunde. Henrik sliter med middels og lave 60-runder. Tipper 69 i dag.


 Enur (10. Jul 2010 16:48) *  IP
Litt mye skjev på utslagene hittil i dag.


 Enur (10. Jul 2010 16:56) *  IP
Og foreløpig er det mye "nesten" når det gjelder puttingen. Men etterhvert vil vel noen rulle i også?


 Enur (10. Jul 2010 17:01) *  IP
Rocco Mediate (som var et slag bak Henrik) har hatt en grei frontnine: 6 par, en birdie, en eagle og en hole-in-one (hull 7).


 Beartown (10. Jul 2010 17:03) *  IP
De kommer som regel paa rekke og rad naar de foerst gaar i. Vi faar haape den foerste lyseblaa kommer snart. Enda mulighet for en 68 eller bedre tror jeg.


 Adam (10. Jul 2010 17:04) *  IP
Denne går i!!!


 Enur (10. Jul 2010 17:16) *  IP
Nei, ikke den heller Adam. Men denne da?
(Flott utslag forresten).



 Adam (10. Jul 2010 17:17) *  IP
Skuffer stort med tippinga mi. Setter en sommerpils på at denne går i da...


 Adam (10. Jul 2010 17:18) *  IP
And we have a winner...!


 Enur (10. Jul 2010 17:18) *  IP
Ja da! Skål for den Adam!


 Beartown (10. Jul 2010 17:26) *  IP
Jeg tar en slurk Diet Coke...litt tidlig a skaale her :-)


 Adam (10. Jul 2010 17:27) *  IP
Ny på gang nå...


 IceBear (10. Jul 2010 17:28) *  IP
Og ny mulighet her. Håper "på rekke og rad"-teorien til Beartown holder.


 Enur (10. Jul 2010 17:30) *  IP
Ja, nytt fint innspill. Skal du bli sannspådd Beartown?


 Enur (10. Jul 2010 17:33) *  IP
Nei, du ble ikke det gitt! Synd det, det der var en god mulighet.


 Beartown (10. Jul 2010 17:34) *  IP
nei, jeg er nok ingen Snaasamann nei. Det ver en gylden mulighet som han skal sette.


 Enur (10. Jul 2010 17:51) *  IP
Vel, frontnine er unnagjort, og det har ikke gått helt på skinner. Litt vel aggressiv i begynnelsen, senere er spillet blitt mer stødig, men puttene går fortsatt ikke i.

Vi får satse på en reprise av backnine på dag 1 istedenfor nå da. Og det betyr birdie på hull 10....



 Beartown (10. Jul 2010 17:57) *  IP
Enig Enur. Vi trenger litt underholdning her naa. Maa sette denne 2 metern for fugl.


 Enur (10. Jul 2010 18:02) *  IP
Sånn ja!


 Green (10. Jul 2010 18:02) *  IP
Det gjorde han! Da er man på riktig side for dagen - la oss håpe på noen til inn!


 Beartown (10. Jul 2010 18:02) *  IP
Naa er det bare a gi traktoren baann gass her. Vi vil ha en 68 runde her naa.


 vist (10. Jul 2010 18:10) *  IP
Det ser ikke ut som om puttene vil i denne helga, har sett gjennom hans 46 hull med følgende fasit:
Sisteputtene på runde 1:
1 stk 12 fot
2 stk 8 fot
Resten innenfor 4 fot.

Sisteslagene runde 2:
1stk 20 meter chip in
1stk 6 fot
Resten innenfor 4 fot

Sisteputtene på runde 3:
1 stk 8 fot
1 stk 6 fot
Resten innenfor 4 fot

Han har bommet på 9 stk innenfor 8 fot og 10 stk mellom 20 og 8 fot.
Her må det vel være mye å hente, greit nok at han bommer en kort nå og da, men at han omtrent ikke setter noen over 8 fot er overraskende.



 knut (10. Jul 2010 18:12) *  IP
Ikke umulig det, Beartown.
Fikk tid til en liten titt nå og synes dette ser bra ut.
Skål og god sommer til dere alle:-)



 pondus (10. Jul 2010 18:12) *  IP
Råkjøring med traktor har lite for seg. Det er puttingen som han må drille nå.


 jørgen (10. Jul 2010 18:20) *  IP
Nå er vi igang med fuglene. Har en vei, oppover nå. Solbrent og varm på hytta forbereder grillmat.


 Cactus (10. Jul 2010 18:28) *  IP
hva skjer Jorsett?



 Enur (10. Jul 2010 18:30) *  IP
Tror de spiser lunsj nå.


 Cactus (10. Jul 2010 18:32) *  IP
Kanskje det er damegolf i dag? Da stopper det opp på min hjemmebane også


 roffesteros (10. Jul 2010 18:33) *  IP
Er det heng på iphone også eller er det noen med litt info?


 tas (10. Jul 2010 18:34) *  IP
"heng" på iphone også.


 Dr Hook (10. Jul 2010 18:34) *  IP
Ser ut som det er fullstendig pause ute i Henriks flight...
Håper på mye blått på tur inn. Henrik kan klatre en del plasser med 3 birdies og bogeyfri avslutning.

Keep rollin those birdieputts in Henrik!!!



 Green (10. Jul 2010 18:35) *  IP
Samme på iPhone som på ST.


 Enur (10. Jul 2010 18:41) *  IP
Men det blir moro å se så mye blått på kortet hans på en gang når de endelig kommer i gang igjen :-)


 Beartown (10. Jul 2010 18:41) *  IP
Tror den som opperer dingsen har tryna, og oedelagt hele dritten.


 Roffesteros (10. Jul 2010 18:42) *  IP
Trenger ikke akkurat det nå føler jeg, blir nesten litt stressa;)



 ariel (10. Jul 2010 18:48) *  IP
Kan det være væravbrudd?
Beartown, har du noe info?



 dutte (10. Jul 2010 18:48) *  IP
Syns Panamagutta på NW hadde en viss sjarm, men shot tracker er bare tragisk. Det går ikke an å lage vitser om den heller.


 Beartown (10. Jul 2010 18:49) *  IP
Jeg har sendt sms til Fru B. Skal overbringe hvis jeg faar svar.


 dutte (10. Jul 2010 18:50) *  IP
Conditions: Clear står det over leadeboarden.


 Beartown (10. Jul 2010 18:51) *  IP
Jeg tror hele systemet er nede. Ser ut som om det er null oppdatering fra de andre flightene ogsaa.


 ariel (10. Jul 2010 18:56) *  IP
Det er vel litt mer enn to som følger med, overelastning...
Golfsiden får hikke med noen hundre, her snakker vi vel om noen hundre tusen.



 Enur (10. Jul 2010 18:59) *  IP
Det er nok heng på alt ja.
Hører på PGA Tour Radio nå, og de meldte akkurat at Kenny Perry har avsluttet på -10 totalt og Rocco Mediate på -11, og ikke noe av dette er oppdatert på livescore heller.



 Green (10. Jul 2010 19:05) *  IP
Bogey, par, birdie mens vi har vært borte. Thru 14, fortsatt -6.


 Beartown (10. Jul 2010 19:07) *  IP
Der vaakna det til live igjen...jaggu paa tide. 2 under herfra hadde vaert gull. Men da maa han redde par paa 15 gitt.


 Green (10. Jul 2010 19:09) *  IP
Det gjorde han heldigvis!


 Beartown (10. Jul 2010 19:09) *  IP
Det gikk bra etter et glimrende bunkerslag!


 vist (10. Jul 2010 19:09) *  IP
Bom fra 3 fot førte til bogey, med litt bedre putting, ville han vært minst 4-5 slag bedre.


 ah (10. Jul 2010 19:09) *  IP
Han bomma en 3 foter i dag også.


 Enur (10. Jul 2010 19:11) *  IP
Og han var 3 incher fra birdie både på hull 11 og hull 13. Litt stang ut der.


 ah (10. Jul 2010 19:18) *  IP
kun 2 inches ifra her. Ikke hellet med seg i dag.


 Enur (10. Jul 2010 19:18) *  IP
Og 2 incher i fra nå! Det vil seg ikke, tenk hva dette kunne ha vært!


 Pro V1 (10. Jul 2010 19:20) *  IP
Han trenger snart å sette noen putter nå. Marginene er små og det positive er ihvertfall at han er forbi hullet, kort i linjen hjelper som de fleste vet lite mot birdies.


 pondus (10. Jul 2010 19:22) *  IP
Ja, tenk det. Men jeg gidder ikke mer tenking. Jeg vil se. Det er på høy tid det.


 Beartown (10. Jul 2010 19:26) *  IP
Skal vi haape paa greentreff og eagleputt her naa :-)


 ah (10. Jul 2010 19:27) *  IP
Nå kommer en eagle.


 tas (10. Jul 2010 19:29) *  IP
iphone sier 4 fot for eagle:-)


 ah (10. Jul 2010 19:32) *  IP
Herlig, da blir det som bestilt hvis han klarer å sette den: Bank i bordet.


 Enur (10. Jul 2010 19:32) *  IP
Sett den da!!


 tas (10. Jul 2010 19:33) *  IP
eagle:-)


 Pro V1 (10. Jul 2010 19:34) *  IP
Ble det ørn????


 Enur (10. Jul 2010 19:34) *  IP
JAAAAAAAAAAAAAAA!


 Pro V1 (10. Jul 2010 19:34) *  IP
Ja da!!!


 ah (10. Jul 2010 19:34) *  IP
Som bestilt av oss Beartown ;).


 Dr Hook (10. Jul 2010 19:34) *  IP
Nå lukter det storfugl og et byks oppover på leaderboarden!!!! ;-)
This wee like!!!
Roll em in Henrik!!



 Beartown (10. Jul 2010 19:34) *  IP
Herlig. Da blir det en 68 runde da faar jeg haape. Par paa siste er bra!!


 FS (10. Jul 2010 19:35) *  IP
Jadda!!! Hvilket hull... Håper bare ikke ST er på tur igjen!


 dutte (10. Jul 2010 19:35) *  IP
EEEAAAGGGLLLEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!


 Pølse med brød (10. Jul 2010 19:36) *  IP
kongeeeee...

bird og ikke cock up nå så kan det bli en fin sum i mårrra.



 Green (10. Jul 2010 19:36) *  IP
Yes!! -8, da begynner vi å snakke!


 pondus (10. Jul 2010 19:36) *  IP
Her ser vi et enormt innspill. Og dette er han blitt atskillig bedre på. Meget bra. Dette får han igjen for nå.


 jørgen (10. Jul 2010 19:37) *  IP
Å du hellige satan. En ørn. Den satt rett i sikringsboksen.


 Pølse med brød (10. Jul 2010 19:41) *  IP
spill safe ut på høyre side nå da, ta vare på posisjonen din for svarte svingene...


 Pro V1 (10. Jul 2010 19:42) *  IP
Nå må han passe seg for drawen sin slik at han ikke havner i vannet. Safe innspill midt på green.


 ah (10. Jul 2010 19:45) *  IP
Når 2 slaget ikke kommer oppp så er det som regelt ikke positivt


 X (10. Jul 2010 19:46) *  IP
Har observert det samme ah. Liker ikke dette!


 ah (10. Jul 2010 19:46) *  IP
2. 197 yds to green, 4 ft from the hole.

Håpe det er ret.



 Dr Hook (10. Jul 2010 19:46) *  IP
Nå gjelder course-management og en caddy som holder hardt på midten av green!!!! Par på dette hullet er bra!. 2 slag opp til til 10, men kommer vel bli et par til etter mtp at flere er midt i runden sin.
Et PAR Henrik det hadde smakt nå!!



 ah (10. Jul 2010 19:46) *  IP
Bunker ja, da løy iphone.


 Beartown (10. Jul 2010 19:46) *  IP
Ja, her er det bare tull a gaa paa flaggjakt. En safe en midt paa green bestilles takk.


 Green (10. Jul 2010 19:46) *  IP
iPhone sier Shot 2 197 yds to green, 4 ft. to hole. ST sier sand...


 Green (10. Jul 2010 19:47) *  IP
haha Flaggjakt er jo greit når det ender slik. :p


 ah (10. Jul 2010 19:48) *  IP
Da er det vel 1 meter for par.


 Dr Hook (10. Jul 2010 19:48) *  IP
Herregud!!!!! ser ut som HB gikk rett på flagget!!!! 4 f 5i fra hullet!!!! Dette er galskap, men så lenge ballen er tøff så er alt godt. Endrer innstilling: Gi oss en BIRDIE nå Henrik!!!!!!!!!!!!!!!!!


 Enur (10. Jul 2010 19:48) *  IP
Kan også være for å redde par.
ST var innom greeenbunkeren et kort øyeblikk også. Men ikke noe vann ihvertfall.



 FS (10. Jul 2010 19:48) *  IP
Hohoho! Mannen er brennhet, hvorfor kunne det ikke vært 9 hull til da? :-)


 ah (10. Jul 2010 19:48) *  IP
Det første som kommer er alltid det som er korrekt.


 dutte (10. Jul 2010 19:48) *  IP
Det må være bunkerslaget som er 4ft fra hullet.


 Beartown (10. Jul 2010 19:48) *  IP
Det var toeft gjort...hadde vaert en dum ide hvis det hadde blitt plask, men setter han denne ogsaa, saa blir det en kjempeavslutning.


 Pro V1 (10. Jul 2010 19:49) *  IP
He's dancing!


 ah (10. Jul 2010 19:50) *  IP
Den er for par.


 ah (10. Jul 2010 19:51) *  IP
Han satte den, bra sand save på slutten.


 Green (10. Jul 2010 19:52) *  IP
Par!

Morsomt med en sånn runde da, T23 for øyeblikket, og et fint utgangspunkt for i morgen!



 Dr Hook (10. Jul 2010 19:52) *  IP
Okey, sp et øyeblikk at HB var i bunker, lurt av ST, igjen....
Men pent å spille høyre og safe inn fra bunker. Bare sette denne nå Henrik!!



 Pro V1 (10. Jul 2010 19:52) *  IP
Står par på siste og ST funker dårlig. Glimrende avslutning.


 Beartown (10. Jul 2010 19:53) *  IP
Ble par. Fru B. saa at det var et helt glimrende bunkerslag.


 IceBear (10. Jul 2010 19:54) *  IP
Ser ut som om det ble litt stang inn på de siste par hullene da. Tøft!


 Dr Hook (10. Jul 2010 19:54) *  IP
Flott avslutning av Henrik!!! Og av RBK!!!! som nettopp setter inn 1-2 2 min på overtid!!!!


 FS (10. Jul 2010 19:55) *  IP
Par på siste, gokjent det, selvom det så veldig lovende ut fra ST et øyeblikk der. 2 slag opp til topp 10, blir en spennende siste dag!


 jørgen (10. Jul 2010 19:56) *  IP
Det var jo en fin runde. Ligger nå som 23. Siger nok ned til rundt 30. Må ned et par slag til i morgen skal han avansere noe særlig.


 Enur (10. Jul 2010 19:57) *  IP
Flott det der, Henrik!

Og jeg sier tenk om igjen jeg (selv om pondus ikke liker det): totalt 8 incher fra 3 birdies, 1 bogey pga. en misset metersputt, og så skulle selvfølgelig hull 2 ikke ha vært bogey, men heller en birdie og ihvertfall par. Det er 5-6 slag bare der det!

Vet at alle andre kan si noe av det samme, men allikevel...



 ah (10. Jul 2010 19:59) *  IP
59 runde imorgen og tur til the open ;)!


 Pølse med brød (10. Jul 2010 20:02) *  IP
årets bønkersave på siste, bra..!

I øyeblikket bare 3 slag fra 3 plass!! stang inn i mårra så blir det kongeutbetaling.

Mye funker bra nå, terpe metersputter før middag nå så skal det bli gøy ....



 JJ (10. Jul 2010 20:02) *  IP
Henrik må nok gå på 53 ca for å vinne.

"bra" runde i dag men vil nok være 5 slag unna topp 10 så det er ute av rekkevidde. En ny 68 runde og han kan bli 15-20 mann



 IceBear (10. Jul 2010 20:18) *  IP
69+68+68+ ...? En ny 68-runde, så er årsbeste innen rekkevidde. Og vi krever ikke mer enn det, -enda.


 Green (10. Jul 2010 20:28) *  IP
Jada, JJ. "Henrik må vinne, alt annet er for dårlig." Det er nå lov å mene det, men det er da absolutt lov å glede seg litt over Henriks beste turnering på lang tid så langt også!


 Tinman (10. Jul 2010 20:35) *  IP
Grattis m småpen runde, og ekstra gledelig gjensyn med en par5-eagle. Skål for den og lykke til i morgen!


 KK (10. Jul 2010 20:37) *  IP
Mye bra, men stikker vi fingeren i jorda, så er dette minimum av det som trengs for å opprette en plass blant de 25-30 beste. Plass 50 og dårligere holder ikke lenger.


 JJ (10. Jul 2010 20:39) *  IP
Henrik må ikke vinne(enda). Han har mulighet for 15 plass omtrent hvis det klaffer i morgen. For all del, det er en bra plassering. Geier han å holde 30-35 plassen sin i morgen er det også en opptur. Men han har puttet seg selv i en posisjon der han trenger bedre enn dette for å ha sjans. Og da de fleste av dere har tippet på forhånd at HB skal bli topp 100 på lista er det vanskelig å forstå at dette skal være bra nok.


 AR (10. Jul 2010 20:54) *  IP
Henrik har gjort en stor innsats så langt og en klar framgang ikke minst med tanke på stabilitet. Skal vi håpe på en 67-runde søndag?


 HBfan (10. Jul 2010 21:20) *  IP
Har fulgt med litt på iPone i løpet av runden og er veldig happy med dette! Stabilt så det holder - kanskje ikke godt nok til en topp-plassering, men jeg tar uansett dette som et meget godt tegn på bedring. Skulle han klare nok en 68'er eller bedre i morgen, må man jo bare være fornøyd uansett hvilken plassering det blir. Det viktige her nå må være at han får en god turnering med noen penger og masse good-feeling å bygge videre på. Så kan vi håpe det kulminerer med en turnering neste helg eller helgen etter hvor alt klaffer totalt og feilfritt :-)

Grattis så langt med dette, Henrik!



 pondus (10. Jul 2010 21:23) *  IP
Enig AR.Nå har han antagelig jobbet skikkelig med golfen en stund og begynner å få uttelling for det. Jeg avventer ovasjonene ennå noen runder, men jeg synes å se at noe har skjedd. Og det beste er at han sikkert får ny glød fordi han ser at arbeidet bærer frukter. Endelig.
Har til og med god tro på en 66runde nå jeg da.



 Beartown (10. Jul 2010 22:48) *  IP
Ikke bare er det fremgang i golfspillet. Dette gir selvtilitt videre. Vet vel ikke hvor mange ganger jeg har sagt at det har vaert lite av akkurat det de siste maanedene.
Blir det en ny 68 runde i morgen saa blir det rundt 20 plass.
En 67 runde og vi snakker 12-15. En 66 runde...da garanterer jeg topp 10. Men, foerst skal vi nyte spillet saa langt. Han har enda ikke hatt fullklaff...kanskje kommer den i morgen. Jeg krysser fingra for at det gjoer akkurat det :-)



 Dr Hook (10. Jul 2010 23:20) *  IP
Herlig å se at Henrik runder på 60-tallet.
Virker steady uten å havne i stort trøbbel. Klart det er en av de lettere banene på touren, men det er flere som spiller runder godt over par. Jeg gleder meg og tror nå Henrik begynner å finne tilbake til formen han viste i store deler av forrige sesong.
Jeg kan ikke se for meg annet enn en ny 60-tallsrunde på Henrik i morgen (optimisten lever igjen) og jeg håper den blir lav! Gjerne så lav som 65-66, da blir det en skikkelig boots for Henrik, og han tar med seg masse selvtillit i de neste turneringer.
Krysser alle lemmer i morgen.
By the way så skjønner jeg ikke hvorfor Stricker spiller denne turneringen....???
Hvis han hadde seriøse planer om å hevde seg i The Open burde han allerede nå spilt golf på de bristiske øyer. Links-golf er noe helt annet enn hva som spiller "over there" på PGA-touren.



 dutte (10. Jul 2010 23:37) *  IP
Michelle Wie og Anikka Sørenstam har fått spille på PGA touren etter en sponsorinvitasjon. Delte meninger om det, men hvilken kvinnelig golfer burde vært selvskreven hvis det hadde vært aktuelt i denne turneringen. Svarfrist: midnatt.














 pondus (10. Jul 2010 23:44) *  IP
Christie Kerr?


 KK (10. Jul 2010 23:45) *  IP
Med mindre forholdene blir vanskeligere i morgen, vil jeg heller si det slik: Hvis ikke Henrik i hvertfall klarer en 68 runde, så kommer han neppe blant topp 30. Hans konkurrenter rundt 25. plass og oppover scorer gjerne også på 60 tallet og noen av dem som ligger bak Henrik vil sikkert også få inn noen lave runder. Men 67 (eller bedre) ville selvsagt hjelpe.


 dutte (11. Jul 2010 00:05) *  IP
Desverre pondus, svaret er Maria Hjorth (Deer). Premien var en palle pærebrus, den får stå å godgjøre seg til en annen anledning.


 Enur (11. Jul 2010 00:35) *  IP
Da ble det til slutt delt 32.plass (og klart beste skandinav) etter dag 3. Ikke så store fremgangen rent plasseringsmessig foreløpig, men han har økt avstanden med en del slag ned til mange av de som lå likt som ham eller bare ett slag bak ved rundens begynnelse. Det er også viktig med tanke på morgendagen.

Men det er oppover listene vi skal se, og da er det altså bare 3 slag opp til topp 10, 4 opp til topp 7. Med de tendensene han har vist i spillet sitt denne uka, og en dag hvor putteren bare er litt hetere enn i dag, tror jeg det er fullt mulig at han kan klatre opp til eller i hvertfall nærme seg sterkt de plasseringene. Selvtilliten er som Beartown og andre her nevner sikkert for sterkt oppadgående nå, og det pleier ikke akkurat å være noen ulempe i golf.

Det blir en spennende dag ihvertfall! Nå ser jeg tee-times for runde 4 er klare, og mye kan tyde på at de venter dårlig vær utover dagen, for de kjører med split-tees og 3-baller.

Men Henrik starter fra hull 1 allerede i andre ball kl. 08.00 (15.00), og det er sikkert ingen ulempe. Går forøvrig sammen med Greg Chalmers og Paul Stankowski.



Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72