|
Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 Baron von Birdie - 30. Sep 2011 kl. 08:45 * IP
Bogstad i flott stand
Flott å høre at Bogstad er i så god stand om dagen ref. artikkel på denne siden i går.
Fikk et gavekort på en runde på Bogstad (950,-) av en venn til min 50 års dag i slutten av august og ble svært glad. Spilte banen første sesong etter omleggingen og hadde en stor golfopplevelse. Har derfor gledet meg stort til å gjenta denne suksessen.
Det som imidlertid viser seg å være utfordringen, er å få benyttet denne både flott og velmente gaven.
Som "ikke medlem" har man kun mulighet til å booke en dag i forkant av runden. Bogstad er en svært travel bane i motsetning til de fleste andre baner i området og erfaringen etter flere forsøk er at det er nær umulig å bokke en flight for 2 (vil jo gjerne spille denne runden med giveren av gavekortet). Mange turneringer, blokkering for sponsorer og avsatte tider for medlemmer samt generelt stort trykk fra medlemmene gjør det nær umulig å komme til. I hver fall til akseptable tidspunkter.
Min venn fikk ved kjøpet av gavekortet (i Pro-Shopen) beskjed om at det ikke var noe problem å overføre dette til neste sesong. Det begynner å bli aktuelt å benytte seg av denne muligheten nå, men på forespørsel til daglig leder er denne muligheten ingen opsjon. Samme daglig leder mente, på en litt arrogant måte, at det ikke skulle være noe problem å komme ut.
Jeg vet at Bogstad fokuserer lite på å tiltrekke seg gjestespillere, men da burde man kanskje avstå fra å selge gavekort også:)
Lang historie kort: Tenk deg om 2 ganger før du kjøper gavekort på Bogstad. Det kan vise seg å bli en slitsom og ganske irriterende affære, både for deg og mottakeren.
|
 barce (30. Sep 2011 09:24) * IP
Jeg er sikker på at proshoppen kan bestille et par dager i forveien for deg hvis du forklarer problemstillingen! Unngå administrasjonen på bogstad, der er de tildels ekstremt lite pragmatiske!
 Hacker (30. Sep 2011 20:37) * IP
Jeg spilte Bogstad forrige fredag, og fairways var bra, men greenene var ikke så bra. De var raske, men ujevne.
Jeg hadde ventet til neste sommer.
 gjesp (01. Oct 2011 19:28) * IP
ser at AR skriver om lengre sesong på Bogstad. Men på hjemmesiden står det at første 9 vil bli stengt allerede 10.okt. Og siste 9 ca.17.okt
med mindre det blir veldig kaldt og evt snø nærmeste framtid kan jeg ikke se at man fikk så veldig mye lengre sesong for 70mill
 AR (01. Oct 2011 21:43) * IP
Det er fine forhold på Bogstad. Mange er skuffet over at banesjefen stenger så tidlig uansett. Jeg også. Andre banesjefer ville gjort denne beslutningen annerledes og latt været bestemme og ikke kalenderen. Bare se på Kjekstad!
 gjesp (01. Oct 2011 23:24) * IP
ja, du er ikke den eneste som er skuffet
 Frank (02. Oct 2011 00:22) * IP
Skal de stenge om en uke uansett vær? Hadde jeg vært medlem der hadde jeg vært ekstremt misfornøyd med den beslutningen.
 007 (02. Oct 2011 00:56) * IP
Det er fine forhold på Bogstad, tross det elendige været vi har hatt i 2011.
Det er meget mye kompetanse i den klubben; jeg får alltid gode svar når jeg spør om diverse ting.
Plutselig sitter frosten i bakken, og ballen spretter i ALLE retninger - da er det meningsløst å spille golf, selv på OGK.
 Kjell249 (02. Oct 2011 01:46) * IP
Akkurat! Da tar du en avgjørelse på bakgrunn av rådende forhold og ikke en fastsatt dato. Hadde dette vært min hjemmeklubb så hadde jeg vært skuffet over manglende evne punktum.
 tja (02. Oct 2011 11:19) * IP
Det er ufint mot medlemmene og gå kategorisk etter kalenderen
i et land hvor hver uke med ekstra spill teller. Vi har tross alt en lang vinter foran oss.
 Jimmy Jump (05. Oct 2011 22:24) * IP
"AR" og "tja",halooo! det er vel nettop det de IKKE gjør, altså går kategorisk etter kalenderen. Som Hacker tidligere nevnte i linken her, er enkelte av greenene relativt dårlige, og det er besluttet å fikse disse greenene (på front 9). Som kjent er gressveksten svært dårlig på denne tiden av året, og det kreves derfor HVILE for at nylagt/sådd gress ikke skal stryke med. Mao blir spørsmålet ; skal en stenge disse greenene nå sent på høsten, eller i mai neste år ... ? Og, om AR har skrevet at Bogstad vil ha lengere sesong, tar han feil! Målet med oppgraderingen var BEDRE KVALITET så lenge banen er åpen.
 Calle (05. Oct 2011 23:37) * IP
Spilte Bogstad i går. Ble meget skuffet over banens kvalitet.
Hadde forventet: Jevne, like, flotte, noe trege greener.
Opplevde: Ugjevne, ulike og noen greener med døde(?)gresspartier.
Fikk ellers inntrykk av at den gamle gresstypen er iferd med å vokse opp gjennom den nye på noen fairways?! (Jeg tar forhåpentligvis feil).
 007 (07. Oct 2011 22:00) * IP
Calle;
"
Fikk ellers inntrykk av at den gamle gresstypen er iferd med å vokse opp gjennom den nye på noen fairways?! (Jeg tar forhåpentligvis feil).
"
Er det mulig å ha så godt syn?
 Caddy (07. Oct 2011 22:16) * IP
Husk at nesten hele banen ble ombygd / løftet. Det er nesten som å bygge en ny bane. En "ny" bane trenger også mye vile, jeg tror det er riktig å la bogstad vile nå for å kanskje bli bra til neste år. Det er vel snakk om at Oslo GK skal arrangere en stor turnering neste år.
 007 (07. Oct 2011 22:47) * IP
Banens kvalitet er ikke topp pga. at det har vært stor aktivitet der.
Helt på tampen av sensongen er det stort sett bare en hyggelig fakta.
Slitte green 8 skal bygges om. Den blir dobbelt så stor.
|
Tilbake til innleggsoversikten (Her bruker du kun ett nick!)
|