Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 fore - 01. Feb 2006 kl. 10:48 *  IP
Bjørnstad i mediene

Mener Ramnefjell at det er negativt at journalister reiser til usa for å følge Henrik Bjørnstad på PGA-touren? Etter å ha lest artikkelen "men ikke glem perspektivene" er jeg usikker på hva redaktøren mener. Ønsker han at aviser, tv og radio skal skrive/snakke mindre om Bjørnstad for "spare" seg til han eventuellt vinner en turnering? Hva har Ramnefjell å tjene på at å være nedlatende overfor brorparten av sportsjournalistene som skriver om golf i de store avisene? Jeg tror Ramnefjell, og sikker mange andre, må få hodet opp av sanda og innse at golfsporten faktisk har endret seg litt de siste 10 årene. Jeg tør påstå at Ramnefjell motvirker det arbeid som gjøres av mange i landet når golfsporten vokser frem. Hans tidligere kommentarer om at man ikke kan kalle seg golfspiller dersom man ikke spiller et visst antall runder i året kan jo kun oppfattes som eksluderende. Hans stadige angrep på norsk sportsjournalistikk bidrar vel heller ikke til at det blir mer golf på tv, radio og i avisene.
 Fooore (01. Feb 2006 11:09) *  IP
En nesten-navnebror på forumet, jaha, jeg synes til tross for det at du er på bærtur.

AR gjør mye for golfen, skaper interesse og skiller mellom konkurranse og hobby. Selv om jeg slenger innom en bowlinghall en gang i året kaller jeg meg ikke akkurat for bowlingspiller(heter det det forresten?), slik er det med golf også i mine øyne.

Og at han påpeker svakheter i journalistikken rundtom kan jo noen oppfatte som fryktelig fornærmende, mens andre kanskje kan lære av det, de minst hårsåre velger det siste vil jeg tro. Men det finnes nok unntak selv i den bransjen...

Men hva vet jeg....




 Lolollol (01. Feb 2006 11:14) *  IP
Kall deg bowler, du Fooore. Bli ikke overrasket om Dronningens livgarde setter deg på hodet, bokstavelig talt.


 Asbjørn Ramnefjell (01. Feb 2006 11:18) *  IP
Til fore:
Det er meget positivt at sportsjournalister reiser til Hawaii og California for å dekke golf. Når Henrik stiller opp som første nordmann på PGA Tour'en, er det veldig bra at media følger opp.
Jeg motarbeider på ingen måte golfen - tvert i mot. Jeg har selv skrevet om golf så blekket har sprutet og tastaturene brutt sammen en mannsalder.
I den artikkelen det refereses til, mente jeg at det etter hvert vil bli litt roligere rundt Henrik Bjørnstad rent mediamessig når han kommer inn i de daglige rutinene og PGA Tour'en blir hverdagskost.
Men bevares - kjempeflott at golf får så stor dekning for tiden.
Hodet opp av sanden? Der føler jeg meg ikke truffet. Jeg har tross alt forsøkt å bidra med mitt. De siste 7 årene har jeg ikke hatt mer enn en uke sammenhengende ferie pga min glødende interesse for å spre informasjon om golfsporten. Hvis det er å ha hodet i sanden de siste 10 årene, så beklager jeg sterkt mitt engasjement.

Likevel synes jeg vi ikke skal godta alt mølet som skrives om golf. Vi må da kunne sette visse krav til dem som skriver ut over overdreven reiselyst og et grønt kort kurs.
En viss faglig ballast bør kunne kreves.

Selv får jeg stort sett bare dritt tilbake.

Hvorfor er det ingen som synes det er bra at jeg skryter av en dyktig journalist som Arne Hole i Aftenposten? Jeg skryter også av Finn Langeland, Kjell Arne Bratli og Trygve Sundbø - nå også på trykk. De siste årene er også Pål A. Næss blitt bra. Jeg skryter også av ham, selv om han for en tid siden kom med usanne beskyldninger mot meg. Det var nok en grov glipp, som jeg selvsagt har tilgitt for lenge siden.(se artikkelen: http://www.golfsiden.com/paalsglasshus100604.html)



 Birdie Hunter (01. Feb 2006 11:57) *  IP
Tror vi må være skjeleglade på golfens vegne av all presse dekning som har kommet etter Bjørnstads pga triumf.
Husker mange sa det var sansynlig at han måtte spille endel før han klarte cutten.
Så leder han alene en stund - var kjempespennende.
Hørte mye golfprat på radio og tv og det er bra for golfnorge.
At det ikke stemmer helt med golftermologien betyr ikke noe for den vanlige leser. De fatter poenget og kansje en gryende interesse for spillet.



 x (01. Feb 2006 12:53) *  IP
Jo, du skal få skryt for mye av det du gjør for du er en av de få som skriver om golf i enhver henseende. Du har også kommet deg betraktelig når det gjelder kommentarene på TV.

Likevel, et av mine problemer med deg er at når du kommer med korreksjoner eller også det som kan kalles sleivspark så er de så grove at vi bare sitter og hopper i stolen og reagerer derfor strekt og for mange blir det en hobby å forsøke å få deg til å snu.

Når du nå skriver at det etter hvert vil bli roligere rundt HB så er vel det nesten kun opp til media å bestemme. Legger de/dere lista helt opp på vinnernivå for omtale så kan det bli en flopp dersom det blir en nedtur nå. Dersom det derimot blir en realistisk dekning uten krav om førsteplasser for å komme på nyhetene så kan dette bli bra lenge.



 Goofy (01. Feb 2006 14:26) *  IP
Her er AR litt fornærmet. Ingen spør han, enda han har vært en pådriver i så mange år.

Fakta, om jeg husker riktig:
På første 9, så gikk Henrik på 32 slag, på siste 9 gikk han på 39 slag. Det er vel en liten sprekk? Det at du ikke holder til mål, er vel også i langrenn en sprek? I allefall om du kommer i mål som nummer 10?

Jeg har møtt deg ved et par anledning AR, og du er vel ikke akkurat en ydmyk person. La journalister få lov til å vokse med nyhetens interesse, så får vi et bedre språk.

Svar: Jeg er på ingen måte fornærmet. Jeg er både myk og ydmyk, hvem du nå enn måtte være.
Men jeg tillater meg i all min langt fremskredne beskjedenhet å være bittelitegrann uenig med deg hvis du mener at Henrik burde gått de siste 9 også på 32 slag søndag. Jeg synes uttrykket "temporary setback" var en god betegnelse for at det som skjedde.
A.R.



 Supern (01. Feb 2006 14:35) *  IP
Er det (NN - sensurert av red.) som gjemmer seg bak endel av disse nick'ene?? Å komme med endel av det ovenstående er direkte motbydelig for oss som elsker sporten. Hodet i sanden og verre ting. Mange som skriver inn her ser en meter foran seg i tankegangen og det kan virke som de ikke har fulgt helt med i timen de siste 10 årene. Visst kan Ramnefjell være kontroversiell, som også tidligere påpekt i forumet. Men ingen, og jeg gjentar ingen, stiller spørsmål ved Rike, Carlsen eller andre når de holder på som verst. De kan si hva som helst uten negative tilbakemeldinger. Vær glad for det som Ramnefjell gjør både gjennom Golfsiden og Viasat og tål en litt på kanten kommentar av og til. Han har kanskje en form for humor og ironi som ikke alle i hele golfnorge har til enhver tid, men dere har vel kanskje lært han å kjenne nå etter disse årene (ikke personlig). Han står nesten alene for veldig mye av golfstoff generelt de siste årene, NGF har ikke bidratt noe særlig akkurat, og da tenker jeg først og fremst på informasjon, som jo er det viktigste for de fleste av oss.


 Goofy (01. Feb 2006 14:54) *  IP
Med mitt hcp på 10, så går jeg av og til første 9 på rundt 38-39 slag. Når jeg på siste 9 går på 44-45, så synes jeg at jeg har hatt en sprekk. Jeg holdt ikke inn.

7 slag mer på siste 9 er MYE, og Bjørnstad's siste var LANGT ned på lista.

Når AR selv uttaler at han er ydmyk, så sier det det meste. Tror andre skal dele ut slike betegnelser. Hvis ikke kan jeg godt si om meg selv at jeg er en hygglig fyr...

La gå, kanskje AR ikke er fornærmet, men at du er litt snurt, kan du ikke komme bort fra. Det vil enhver som kan lese norsk være enig i, etter å ha lest dine innlegg.



 x (01. Feb 2006 15:07) *  IP
Årsaken til at ikke hverken Rike, Karlsen eller noen at de andre får tilnærmelsesvis så mye kommentarer er jo bare at Asbjørn R. fyrer opp og vedlikeholder diskusjonene og alle vi andre henger på. Dessuten så er de vel ikke fullt så "tilgjengelige" som AR heller som er tilstede hele tiden.. Hadde ikke AR selv svart på noe som helst så hadde det ikke vært den samme diskusjonen på noen måte.


 Runaldinhio (02. Feb 2006 12:34) *  IP
Goofy (01. feb - 14:54) *
Med mitt hcp på 10, så går jeg av og til første 9 på rundt 38-39 slag. Når jeg på siste 9 går på 44-45, så synes jeg at jeg har hatt en sprekk. Jeg holdt ikke inn.

7 slag mer på siste 9 er MYE, og Bjørnstad's siste var LANGT ned på lista.

Når AR selv uttaler at han er ydmyk, så sier det det meste. Tror andre skal dele ut slike betegnelser. Hvis ikke kan jeg godt si om meg selv at jeg er en hygglig fyr...

La gå, kanskje AR ikke er fornærmet, men at du er litt snurt, kan du ikke komme bort fra. Det vil enhver som kan lese norsk være enig i, etter å ha lest dine innlegg.

Til Goofy: kjære deg, ikke kom her og begynn med din golf runde da, herregud, Henrik var jo under par for dagen, hva mere kan du forlange da, nar nown av verdens beste spillere ikk engang, er i nærheten av par.

Når du snakker om 38-39 og 44 - 45 sa snakker vi 90 , spar meg for og trekke dine egne golf runder inn her a, vær saklig.



 Try (02. Feb 2006 12:55) *  IP
Stå på AR,vi er mange som ikke vil "bytte"deg bort fra skjermen.Vi er ikke alltid like "synlige" her inne.


 Supern (02. Feb 2006 20:12) *  IP
Jeg henger meg på Try. Det er desverre ikke oss som er mest synlige her i forumet, men jeg tror nok du har den desidert største golfmajoriteten i ryggen i dine tolkninger. Ikke la deg påvirke for mye av disse som hele tiden hetser og kommenterer hver minste lille detalj du enten sier, eller gjør. Blir jo nesten som en heksejakt som med Svennis og Kristin Halvorsen/Djupedal, men sistnevnte fortjener det jo. Stå på Ramnefjell.


 Albert Einstein (02. Feb 2006 20:59) *  IP
godt å se at det ikke er dobbeltmoralen som regjerer her da, Supern. først anklager du de som anklager AR på alle punkter, så forsvarer du det selv så lenge det skjer med personer du selv ikke har noe til overs for.
godt innspill....



Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72