Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 Ola - 23. Apr 2009 kl. 15:17 * IP
Frode Scheie, bare intressert i Henrik og Tutta?
FS reiser veldig ofte med Henrik og Tutta. Han har så vidt jeg vet aldri tatt seg tid til å være med noen av de andre proffene. Noen andre som synes dette er rart?
|
 Ola (23. Apr 2009 15:18) * IP
interessert skulle det stå:)
 tak, oslo (23. Apr 2009 15:20) * IP
Det er rart hvis det er tilfellet.
Er jo litt overrasket over at du har total kontroll på hans bevegelser.
 R8 (23. Apr 2009 15:28) * IP
Ja han følger HB og Tutta mye,minst 2 ganger pr sesong.Veldig bra innlegg Ola. Gå ut i solen du og spill litt golf. Så går alt bedre for deg :)
 AR (23. Apr 2009 15:31) * IP
Frode Scheie får kjeft fordi han ikke følger med Henrik og Tutta. Nå får han kjeft fordi han bare følger dem. Sannheten er at våre proffer og amatører er spredd for alle vinder hele tiden. Frode Scheie er for første gang med Henrik Bjørnstad i år denne uken. Han skal til USA igjen for å følge Tutta i juni i årets andre Major-turnering. Da er det to uker på rad hvor han følger Tutta og Henrik. Ellers har han vært opptatt med samlinger og tester i forbindelse med våre mest lovende spillere. Han var bl.a. med et 50-talls spillere og ledere til Tyrkia på senvinteren. Dessverre klarer han ikke å være til stede på Nationwide Tour, LPGA Tour, Challenge Tour, Europa Tour, ECCO Tour, Norges Cup, Titleist Tour, Nordic Leauge og LET-turneringer hver uke - slik en del debattanter krever her på Golfsiden.
Ola, det du skriver som påstand innledningsvis er feil. Da er det ikke vits i å mene noe om dette for andre, skulle jeg tro.
 Sigbjørn (23. Apr 2009 15:32) * IP
Hva er problemet ditt, Ola ??
 Ola (23. Apr 2009 15:59) * IP
Har ikke noe problem jeg. Synes bare det er litt spesielt å prioritere to spillere, og ingen av de andre. Jeg vet hvertfall at FS var både i california og pheonix i fjor. Å nå er han på farten igjen. Å når det kommer til de andre spillerne, kjenner jeg mange av dem. Ingen hører et ord fra ham.
 Smilende Sam (23. Apr 2009 16:17) * IP
Selv en Scheie-kritiker som meg synes dette start-innlegget blir litt underlig. Såvidt jeg vet prioriterer han ikke proffene - og dette er en bevisst strategi. Det er en strategi man kan være uenig i - men at noen proffer får særbehandling har ikke jeg hørt noen hevde (utover at Tage ikke har vært fornøyd med NGF)
 Ola (23. Apr 2009 16:29) * IP
Å ikke prioritere proffene er en ting(meget spesielt spør du meg), men da burde han holde seg til strategien sin. Hva Tage føler, vet jeg lite om, da jeg aldri har snakket med ham. Som det ble nevt tidligere, er han med dem to ganger i året. De andre er han med ingen.
 AR (23. Apr 2009 16:37) * IP
Alle grupper og spillerkategorier får bred oppmerksomhet. Ola, vet du hvordan Frode Scheie arbeider?
 barcentrale (23. Apr 2009 16:43) * IP
Et lite spørsmål: Hva bidrar FS med når han stiller opp på en turning med Tutta eller HB?
Jeg kan se følgende svar:
1. Kommersielle interesser (sponsorer)
2. Økt mediaomtale
3. Mental støtte til spillerne
4. Teknisk støtte til spillerne (lol)
5. En vel fortjent frynsegode
6. Kompetansebygging som han tar med seg videre mot mindre etablerte
Punkt 3 og 4 (lol) fordrer vel at han følger andre enn HB og tutta. For øvrig bør han vel kun følge de??
 Tarjei (24. Apr 2009 16:58) * IP
AR er som vanlig ukritisk til det FS gjør (ikke gjør). Uansett, så oppfattes FS som ekstremt usynlig og når jeg gjennomgår forbundets sider står det svært lite om hva den sporslige stratgien er eller hva den sportslige ledelsen gjør.
Aalbu var veldig flink til å få fart på Henrik og ble kritisert for det. Folk blir aldri fornøyd. Det er dog tydelig at det er en del misnøye omkring sportslig ledelse i NGF og da har man et problem. Om det er et reelt problem ved at kvaliteten på arbeidet som utføres er dårlig eller et kommunikasjonsproblem er uvesentlig. Det må ordnes. Man må ha tillit blant medlemmene og dette må FS ta tak i.
Hvorfor ikke kommunisere litt rundt alt det flotte arbeidet som angivelig utføres av den sportslige staben. Noen må da ha tid til skrive ned hva de sportslige målene på kort og lang sikt. Da vil man unngå mye av den kritikken som daglig kommer på dette forumet. Det hadde ihvertfall hjulpet mer enn ensidige forsikringer fra AR om at arbeidet som utføres er fantastisk. Det er mye støy for tiden innen elitegolfen og det må man ta tak i. Kanskje det hadde vært fornuftig med en spørreundersøkelse blant elitespillerne.
 hiks (24. Apr 2009 17:22) * IP
er vel generelt lite med info om ganske mye av det som skjer i golfnorge på golfforbundet sin hjemmeside. kanskje derfor denne siden har såpass mye lesere siden det er en bra oppdatert side?:)
|
|