Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 dutte - 13. Dec 2009 kl. 01:02 *  IP
Alfred Dunhill Championship (Tage på ET) Dag 4

Det er neppe noe unisont krav om en Dag 4 tråd om Tages bravader i Sør-Afrika. Men har man sagt A osv.osv.

Tilbake etter sesongens første lange skitur, etterfulgt av 4 timers after-skiing, (tilbrakt på svigers sofa) var ikke Tages scorecard noe lystig syn. Men vi følger selvsagt med i morgen, lette steg.

Selv tar jeg stive og vonde steg mot sengen.

 Jim Tonic (13. Dec 2009 07:39) *  IP
starter med 2 femmere, desverre same old story på Tage,fra top 5 til nr 60 på et par dager holder ikke-han må ta vare på mulighetene


 vest (13. Dec 2009 10:21) *  IP
blei ikkje den starten på sesongen ein kunne håpe nei men uansett framgang fra fjoråret.. og nye muligheter allerede på torsdag. :)


 Enur (13. Dec 2009 11:15) *  IP
Ja, da ble det en parrunde i dag, og en plassering godt nedpå lista for den godeste Tage.
Ikke det vi håpet på etter den gode starten, men bra spill i 1,5 runde er ikke nok!

Men kanskje holder det lenger neste gang, og made cut var uansett positivt. Det er bare å jobbe på, og jeg kommer til å følge med Tage også neste helg!



 Wilson (13. Dec 2009 12:07) *  IP
Det hadde vært verre om de 73-75 hadde kommet først, da hadde det ikke blitt helgespill.



 respekt (13. Dec 2009 12:09) *  IP
Hvis du er ranket nr 749 i verden er det en grunn til det.
Hvis du klarer cuten på en svak Europatour er det meget bra.
At du en stund i andre runde er kun to slag fra å lede er en av golfens kuriositeter. At du går på trynet etter det er ventet, selv om en kan håpe at det ikke skjer. Jo oftere en klarer cut og får spille fire runder i godt selskap vil en venne seg til hva som kreves og krype oppover.
Unntaket er fenomener som Rory McIlroy og Ricky Fowler som går fra ingenting rett inn og viser at de har tatt et nytt nivå.
Flott spilt Eirik Tage. Fortsett videre med lette steg. 67 runden viser potensialet.
Men de tre doble bogeyene må vekk.



 Wilson (13. Dec 2009 12:10) *  IP
.. 67-runden var vel en prestasjon langt bedre enn noen håpet på. 73-75 kanskje noe dårligere enn forventet.


 Wilson (13. Dec 2009 12:12) *  IP
Enig respekt.
Det er de doble bogeyene som må vekk.



 Enur (14. Dec 2009 00:20) *  IP
En rettelse til AR som på forsiden skriver at Tage med sin 44.plass i dag også er nr. 44 på pengelisten: Det stemmer ikke, han er faktisk, nr. 35 (delt) på Eurotourens pengeliste, Road to Dubai 2010, da en del av dem som slo ham i dag er sør-afrikanere uten medlemsskap på Europatouren!

Tenk om han kunne holdt den plasseringen sånn noenlunde gjennom hele sesongen, det hadde vært noe!



 hackz (14. Dec 2009 00:48) *  IP
Viasatgolf!! andre enn meg som ble litt skuffet når de kuttet sendingen i kveld før avgjørelsen var klar?


 jonag (14. Dec 2009 01:13) *  IP
jepp, talentløst.... hva er vitsen når man vet lengden på sendingen og bare kunne ha klippet litt i starten, eller endret oppstart av programmet etter.


 Fooore (14. Dec 2009 10:07) *  IP
Dårlig avslutning, men Tage er godt fornøyd med balltreffen og ser fram til neste turnering.

Lette steg.

Henrik hadde en betraktning rundt det å fullføre med stil; man må først og fremst spille seg i posisjon et antall ganger, og lære av det. Rutine.



Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72