Peder med lange teder - 26. Mar 2011 kl. 12:03 *IP Kvalifisering til Norgescup
Hvordan kvalifiserer man seg til Norgescup (bor i hordaland/rogaland)? Hvilket nivå bør man ligge på for å stille?
DuffyDuck (26. Mar 2011 12:22) *IP
Regionstour er en vei å gå, i enkelte turneringer vil det være mulig å vinne såkalte wildcards.
www.golfforbundet.no vil etterhvert legge ut hvilke regions turneringer der det er wildcards å kjempe om. Lurer på om det var muligheter i egersund nå i april.
Lars (26. Mar 2011 12:24) *IP
Dine "lange teder". Hva er det for noe?
NG (26. Mar 2011 12:26) *IP
http://www.golfforbundet.no/spiller/turneringer/turneringsoversikt/norgescup finner du stort sett det du leter etter, også kval.mulighetene
Bedre enn 4.0 i hcp er en god start
Peder med lange teder (26. Mar 2011 12:55) *IP
Tusen takk. Jeg har 6.2 i hcp og det er jo mer enn 4.0. Så det bør jo være en kjempebra start! =)
Teder er tær på rogalandsk.
Nuhvel (26. Mar 2011 15:16) *IP
Forskjell på bedre enn og mer enn...
Det er absolutt mulig å kvale fra regiontour, men det er stort sett 2 plasser fra hver, så man må jo spille nogenlunde bra..
Aroslaff (26. Mar 2011 22:05) *IP
Er vel litt merkelig at det ikke er en eneste Østlandsklubb som arrangerer Regiontour nå før første NC på Solastranden.
Skal en 4hcp'er virkelig måtte reise til Egersund for å kvale inn!!??
Peder med lange teder (27. Mar 2011 14:56) *IP
Er vel ingen østlandsklubber som har banene klare så tidlig.
Hmmm (27. Mar 2011 19:49) *IP
Det er kanskje derfor NC på sola har utvidet startfelt.
Håper de da tar med oveskudd fra Oom i fjor, og ikke plukker 80 extra fra Regiontour. Det hadde isåfall vært surt, når man ikke har anledning til å reise pokkerivold for å prøve å kvale.
dagfinn (30. Mar 2011 18:41) *IP
Regionstour egersund open har fått tilldelt 5 wildcard til NC :-) bare til å melde seg på duffyduck:-)