Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 morten - 15. Jun 2009 kl. 09:28 *  IP
Oppegård

hei alle, som daglig leder på Oppegård GK ønsker jeg tilbakemelding fra golfere så vi kan legge forholdene til rette for en god golfopplevelse. Vi har en bane som de siste 3 år har vært i (meget) god stand fra slutten av april. Oslogolferene burde jo stå i kø for å spille her på våren.
 Flise (15. Jun 2009 09:57) *  IP
Hei!

Spilte der i går, og banen var veldig bra, ja. Jevne og fine greener, selv om de ikke var de raskeste ennå..
MEN... Skiltingen er et stort minus..Så ikke et eneste skilt med Next tee ->... Det var bra at vi gikk med to medlemmer, ellers hadde vi ikke funnet fram..



 morten (15. Jun 2009 17:43) *  IP
takk for tilbakemelding. Vi går over skiltingen. Greenene er nå klippet på 4mm, men veksten de siste dagene har gjort dem litt trege. Vi dresser lett i morgen tirsdag den 16. for å øke hastigheten.


 Foooore (15. Jun 2009 18:21) *  IP
Spilte forrige uke, strålende bane og forhold. Bakken opp til hull 4 samt utslag på både 3 og 4 kan skremme folk fra å komme tilbake...

Bra baneguide, eneste greia kan jo være at det blir opplyst om pinneplassering i antall meter front/side. Det er det dog kan hende ingen norske baner som har.



 OGKOK (15. Jun 2009 21:07) *  IP
Bakken opp fra 3 til 4 er drøy. Første gang jeg har blitt andpusten når jeg spiller golf :P

Stolt medlem!



 007 (15. Jun 2009 23:34) *  IP
Vi har hatt 10 år med golfforum og dette er første gang en daglig leder ber om tilbakemelding. Interessant og sympatisk!

Jeg har knotet en del med å finne frem til Oppegård GK.
Kunne veiangivelsen/kartet på hjemmesiden vært bedre?



 pondus (16. Jun 2009 07:59) *  IP
Dette er bemerkelsesverdig positivt. Veldig enig med 007.
Til etterfølgelse (for de som ikke har andre/egne rutiner)



 East (16. Jun 2009 21:47) *  IP
Tilgjengligheten er prima for oss som bor i oslo syd/øst. Dessverre synes jeg rangen og treningsforholdene forøvrig er for dårlig. Derfor velger jeg klubben bort.


 Morten (17. Jun 2009 10:03) *  IP
Takk for tilbakemeldinger, hyggelig at mitt innlegg blir oppfattet som positivt og seriøst.
Noen svar:
007 Veiangivelsen kan bli bedre, jeg har forsøkt Googlekartet, men det har medført at noen har kommet nordfra til bom ved hull 18 i Kongeveien og det er jo ikke bra. Jeg prøver med gule sider.
East: Vi har nå oppgradert treningsområdet ved hull 7-8 og har der anlagt en SPORTCRETE bunker av samme type som de har valgt på Bogstad.
Driving rangen er ikke av de største med en lengde på ca 200 meter, men bør være tilstrekkelig for oppvarming. Største delen av ballene på rangen er nye iår.
Kvalitet på banen prioriterer vi høyest på Oppegård.



 sanctum (17. Jun 2009 12:12) *  IP
Gikk noen ettermiddagshull igår, tirsdag. Nydressede greener gjorde stor forskjell på hastigheten! Nå går det virkelig unna.

Vet at enkelte velger bort Oppegård pga de to bakkene. Men er det virkelig nok? Lett anpusten etter et par minutters rolig gange burde de fleste tåle. Det beste med banen? Stillheten. Knapt en lyd å høre, bortsett fra fuglesang. Sammenlignet med Haga langs Griniveien, og Larvik m.fl. er tilstanden paradisisk.

Hva gjelder veiangivelse er det fornuftig å bruke de offisielle veinumrene. Følger du rv 152 fra Kolbotn eller samme vei fra E6, avkjøring Oppegård er det umulig å bomme for innkjøringen til banen er godt skiltet.

Og nå er banen virkelig i fantastisk god stand, og vel verdt en runde! God meny i restauranten også.



 medlem (17. Jun 2009 13:31) *  IP
Oppegård har vært i kjempe stand de sisste årene,det eneste som ikke er bra er hull 19. Der har de aldrig noe mat du kan ta med ut på banen,utrolig irriterende.


Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72