Oggi - 25. Jan 2010 kl. 12:29 *IP "De nest beste" er en utfordring også i skisporet
I en artikkel i dagens Aftenposten på nett, snakkes det om manglende bredde i toppen. Tross rekordeltaking i årets NM klarer ikke NS-forbund å fylle alle plassene til OL med kvalifiserte løpere. De er mange, men ikke gode nok.
Skiansvarlig for Olympiatoppen, Dag Kaas sier blant annet;
– Hva skal vi gjøre for å få frem de nest beste?
– Det er en viktig diskusjon. Det er veldig viktig at vi får på plass et rekruttlag, som har en status som et landslag. Vi har så mange som er «nest best» i Norge at dette er noe vi må prøve, mener Kaas.
Åge Skinstad følger opp:
– Fra i vår kommer det til å bli opprettet et U23-landslag med åtte løpere. Det gjør vi fordi vi har sett at ordningen vi har hatt tidligere, med såkalte impulsløpere som har fått være med på landslagets samlinger, ikke har fungert. Vi har sett at løpere som har gjort det veldig bra i for eksempel junior- VM, har fått det for tøft det første året som senior, sier sportssjef Åge Skinstad.
Er det ikke akkurat dette som har vært diskusjonen også i vår sport? Utfordringene de nest beste/første års seniorer/ferske proffer - står overfor?
Snart skal vi til OL vi også - har vi nok gode spillere?
AR (25. Jan 2010 12:35) *IP
Det er dette som Toppidrettsavdelingen i NGF har arbeidet mye med i det siste. Jeg tenkte akkkurat på det samme som deg da jeg leste dette i Aftenposten tidligere i dag. Som i langrenn vil det ta tid før vi ser resultatene av dette arbeidet.
Annonser
ANNONSÉR
på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt:
ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72