Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg

Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  


Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 Jon - 01. aug 2018 kl. 22:38 *  IP
Markering av ball

Kan en spiller markere en annens spillers ball på greenen?
 AR (01. aug 2018 23:27) *  IP
Ja


 Wilson (02. aug 2018 06:04) *  IP
Før måtte vel den som hadde markert bakken legge den tilbake. Nå kan spiller selv gjøre det.
Husker ikke når endringen kom men mener at det var slik.
AR. Stemmer det?



 AR (02. aug 2018 08:56) *  IP
Du eller en annen kan markere ballen din. Ved tilbakelegging kan du eller den andre (som markerte ballen) legge ballen tilbake. Så vidt jeg husker.


 Dommer (02. aug 2018 09:20) *  IP
Her er det viktig å lese både regler og decisions. Regel 20-1 sier: en ball som skal løftes etter reglene kan løftes av spilleren, hans partner eller en annen person som er bemyndiget til det av spilleren.

Så til spørsmålet fra Jon. Hvis man har fått tillatelse fra den andre spilleren er alt greit. Har man ikke fått tillatelse blir det litt mer komplisert.

I matchspill får man ett straffeslag. Dec. 20-1/3.

I slagspill er det ingen straff. Dec. 20-1/4.




 Wilson (02. aug 2018 21:11) *  IP
Jeg spør alltid spiller om det er OK at jeg markerer hans ball før jeg gjør det.

Det sparer tid om han har slått ut av bunker og mens han rydder der så kan vi andre putte.



Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser



















ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72